Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo.
Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.
Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius,
kurie nesilaiko forumo taisyklių.
Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.
Dabar yra 2025 05 12, 08:49. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
Sveiki, gal ir buvo jau tokia tema kaip krauti, kaip pasigamiti Li-ion pakroveja. Atleiskit. Bet klausimas neeilinis. Sujungiau celes (4v) lygiagreciai po 2 i nuosekle grandine x4. Zodziu gavau 16v.
Klausimas kaip toki rozanciu pakrauti?
Dekui
Principas aiskus. Junginejant jungiklius reguliuojama krovimo srove. Bet ar pastovus krovimas nekenks? Gal turi buti cikliskas? Ir kokia srove geriausiai krauti jei celes 2000mah?
Krovimo principas yra toks:svarbu nevirsyti 4.2V itampos vienai celei. Jeigu pas tave 4celes, tai pasidarai maitinimo isejima 4.2x4=16.8V prijungi ir krauni, srove palaipsniui mazes iki beveik 0, kol baterijos itampa pasieks 16.8V, tai paprasciausias, taciau krovimo procesas gali uztrukti ilgai, ir turi viena neigiama niuansa - tai celiu disbalansas, t.y krovimo metu viena cele gali pasiekti 4.2V anksciau, o kita dar tureti tik pvz. 4.1V, taip kad anksciau pasikrovusi cele gali buti perkraunama ir po ilgesnio laiko sugadinama. Tam yra naudojama celiu balansavimo schemos.
Normaliuose Li celiu pakrovejuose, pakrovimo procesas vyksta dviem etapais: pirmas etapas pakrovimas vyksta pastovia srove sakykim 2000mA, iki kol vienos celes itampa pasieks 4.2V, tada pereinama i antra etapa, kai pakrovimas vyksta palaikant pastovia itampa vienai celei 4.2V, kol srove visai priartes iki 0. Visam tokio pakrovimo valdymui yra naudojamos specializuotos mikroschemos arba mikrovaldikliai. Taciau visais atvejais, jeigu celes jungiamos nuosekliai, yra pageidaujama celiu balansavimo schema, kurios veikimo principas toks-celei virsijus 4.2V- yra ijungiamas cele suntujantis rezistorius ir isjungiamas celei vel pasiekus 4.2V.
Nesvarbu, gali buti ir lygiagreciai sujungtu celiu nuoseklioje grandineje, balansavimas vis vien pageidaujamas, lygiagreciai sujungtos celes tam nemaiso.
Gal galit kokia paprasta balancyro schemute imesti.
Busiu dekingas
Del balansavimo labai nesijaudink , as savo akum. suktuvui esu sujunges nuosekliai 6 LiFePo4 celes, tai po visa vasara naudojimo ,celiu disbalansas yra labai nezymus gal kokia +/- 0.05V.
Pries surenkant celes i nuoseklia grandine darau taip- visas celes sujungiu lygiagreciai taip sujungtas pilnai uzkraunu, atjungiu pakroveja ir lygiagreciai pajungtas palieku 1parai, po sito jos savaime kazkaip susibalansuoja ir eksploatacijos metu , jeigu visos celes yra geros, disbalansas tesiekia 0.001V
Ir teisingai, reikia stebeti Li celiu issikrovima, joms issikrovus zemiau tam tikro lygio (dabar nepamenu kokio), jas galima pradeti krauti tik su sumazinta srove.
Srove nera toks svarbus dalykas jeigu tu jos nereguliuosi, siaip tai stenkis kad nevirsytu 1C t/y 2A ar 2.2A.
Nezinau ka tu ruosies daryti, as tai pasidaryciau parasciausia matinimo saltini kaip kad yra sioje nuorodoje su LM338 arba LM317:
http://www.elektronika.lt/schemos/maitinimas/5/reguliuojamas-maitinimo-saltinis/
pasidarai kad isejimo itampa butu 17V ir palieki krauti sakykim vienai parai. Pasziurek kokia srove pradiniu momentu kai celes pilnai iskrautos, jeigu virsija 2A, dek nuosekliai rezistoriu, o toliau ta srove palaipsniui mazes kol pilnai pasikraus iki 0. Bet cia siuo atveju, jeigu pakrovimo laikas nera svarbus, norint uzkrauti greiciau - reikalinga sudetingesne schema, su dviem krovimo etapais, kaip kad rasiau anksciau, tada ir srove butu svarbi.
Pirk sita pakroveja, naudoju as aviamodeliavime toki pat, tik kitokiame korpuse, krauna tiksliai, reguliuoji srove 100mA tikslumu, balansuoja. Pigus dalykas, taip pat krauna NiMH, NiCd, Pb akumus. Tereiks 12V 5A maitblokio.
P.S. Nepamirskit, kad LiPO akumuliatoriai privalo buti balansuojami, jei nenorit namie turet gaisro ar siaip greit suest celes.