 |

|
|
Elektronika.lt portalo forumas
Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo.
Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.
Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius,
kurie nesilaiko forumo taisyklių.
Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.
Dabar yra 2026 06 28, 19:55. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
|
|
|
 |
Forumas » Akustika » kolonkiu nuo A iki Z gamyba (Rimtiems)
|
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
|
|
|
 |
kolonkiu nuo A iki Z gamyba (Rimtiems) |
Parašytas: 2005 11 23, 22:31 |
|
|
|
|
| 700lt ir fostex fe206e tawo rankose, bet nzn ar tu busi dievas su sawo keista watine klausa ? |
|
_________________ Thelonious himself - solo piano by Thelonious Monk |
|
|
|
 |
kolonkiu nuo A iki Z gamyba (Rimtiems) |
Parašytas: 2005 11 23, 22:45 |
|
|
|
|
| Visatono BG 20, visa kruva Beyma ir Monacor, 4a32, ar maža gamtoje pakenčiamai grojančių plačiajuosčių. O pj sistema, net ir labai vidutiniška, apgroja kolonas kurių kaina 0 ar net 00 didesnė, pats įsitikinau. |
|
|
|
|
|
 |
kolonkiu nuo A iki Z gamyba (Rimtiems) |
Parašytas: 2005 11 23, 23:56 |
|
|
|
|
| leopard rašo: |
| dZiaUz, jei rasi garsiakalbi, kuris bus galingas, ir isgros tarkim 20-20.000Hz, tai busi dievas. |
ka as ir sakau... O tuscia deze isvis dievu dievas taip iseina  |
|
_________________ norejau kaip geriau, o isejo kaip visada... |
|
|
|
 |
kolonkiu nuo A iki Z gamyba (Rimtiems) |
Parašytas: 2005 11 24, 00:04 |
|
|
|
|
pagalvokit ar jum reikia 20-20khz, juk zmones geriausiai girdi vidury, tad garsiakalbiai ir turi geriausiai atkurti ji. Ausis jautriausia viduriniams dazniams, tad belekoks jungimas toje vietoje (2juostes, 3juostes sistemos) labai jauciasi.
juk gamtoje sunkiai isgirsi auksciau 16khz ar zemiau 30hz, net naturalus muzikos instrumentai tokiu dazniu neisgroja (nekalbu apie visokius sintezatorius). |
|
|
|
|
|
 |
kolonkiu nuo A iki Z gamyba (Rimtiems) |
Parašytas: 2005 11 24, 01:03 |
|
|
|
|
bet tai tokie dalykai ir kainuoja atitinkamai. Tik paaiskinau zmogui paprastai ir suprantamai, kad tokie dalykai nesimeto. tai 30W daugiau nera? kazkaip tokiais dalykais net nesidomejau. 30W yra daug? tikrai neimciau koloneles turincios 30W. kad gros gerai tai sutinku. |
|
_________________ Pasaulyje nėra amžinų variklių, užtat amžinų stabdžių - pilna. |
|
|
|
 |
kolonkiu nuo A iki Z gamyba (Rimtiems) |
Parašytas: 2005 11 24, 01:28 |
|
|
|
|
| leopard rašo: |
. tai 30W daugiau nera? kazkaip tokiais dalykais net nesidomejau. 30W yra daug? tikrai neimciau koloneles turincios 30W. kad gros gerai tai sutinku. |
jei garsiakalbis pakankamai jautrus, jam uztenka labai mazo galingumo kad grotu pakankamai garsiai. visu placiajuosciu jautrumas virs 91db, tad 30w jiems yra labai daug. |
|
|
|
|
|
 |
 |
kolonkiu nuo A iki Z gamyba (Rimtiems) |
Parašytas: 2005 11 24, 01:39 |
|
|
|
|
fostex fe 206 jautrumas yra 96 db ir galingumas 30 watu tai as manau jog tikrai uztektu be to cia tik sito modeliu paudio coaxialai laiko 600 watu rms ir daugiau priklausomai nuo modelio, o jautrumas 98 db ir daugiau, beje kokia tu muzika per tokia aparatura klausytum kad tau reikia tu watu ? as manau siulaikiniam marmalui uztenka ir biudzetines, tuo labiau su tokia aparatura visas tawo irasu marmalas islys labai greitai ir patikek gali buti kad skambes blogiau negu kad buwo  |
|
_________________ Thelonious himself - solo piano by Thelonious Monk |
|
|
|
 |
kolonkiu nuo A iki Z gamyba (Rimtiems) |
Parašytas: 2005 11 24, 11:28 |
|
|
|
|
tai norit pasakyt kad jei jautrumas didelis tai ir galia padideja? nesamone! negali but taip.
nu paieskosiu internete kas ten per firma kad tokius aparatus gamina. |
|
_________________ Pasaulyje nėra amžinų variklių, užtat amžinų stabdžių - pilna. |
|
|
|
 |
kolonkiu nuo A iki Z gamyba (Rimtiems) |
Parašytas: 2005 11 24, 12:08 |
|
|
|
|
| leopard: tas skaicius jautrumo ,parodo kiek gausi garso is 1 metro atstumo nuo gariakalbio davus tam garsiakalbiui 1W energijos , taigi esant dideliam jautrumui ,pvz 96db, tau paprsaciausiai reikia zymiai maziau energijos(galios) ,kad tas garsiakalbis grotu tokiu paciu garsumu kaip kad pvz 89db jautrumo gariakalbis . |
|
|
|
|
|
 |
 |
kolonkiu nuo A iki Z gamyba (Rimtiems) |
Parašytas: 2005 11 24, 12:44 |
|
|
|
|
| leopard rašo: |
tai norit pasakyt kad jei jautrumas didelis tai ir galia padideja? nesamone! negali but taip.
nu paieskosiu internete kas ten per firma kad tokius aparatus gamina. |
Garsas matuojamas ne W,o decibelais(Tokie "specialistai" kaip leopard-turetu issisavinti,o ne lysti ten kur nesupranta)ir Watai ir galingumas reikalingas jeigu jungiamas prie uzdususios akustikos kurios pilnos parduotuves ir realus jautrumas yra daug maz 81-85 db/w ir nesvarbu kiek gamintojas sugeba prirasyti,kaip ir galingumus po 3000w....
Realiai as su 8w stiprintuvu ir 96db/w jautrumo akustika, turiu daug didesni garso slegi,negu su 125w Adcom stiprintuvu ir S-90 ar panasaus jautrumo akustika,ir visiskai nesulyginama dinamika-nes jautraus garsiakalbio eiga prie tokio galingumo nesiekia nei 1mm,o85db garsiakalbis jau darosi nevaldomas ir ypac su didele membranos mase ir iskraipymai dazniausiai pradeda siekti 10-15%...
Ir dar nereiketu uzmirsti tokio parametro kaip akustikos max SPL kurio daznai niekas nenurodo,ir daznai siekia ir maziau 100db zemuose daznumuose(kas prilygsta jautrios akustikos 3w).... |
|
|
|
|
|
 |
 |
kolonkiu nuo A iki Z gamyba (Rimtiems) |
Parašytas: 2005 11 24, 17:04 |
|
|
|
|
tai tas tai taip, bet kolonele vistiek negros garsiau kaip 30W, kad ir koks jautrumas jos bus. Tik atitinkamai reikes silpnesnio stiprintuvo kad pasiekti garsiakalbio (tarkim 30w nominalu) galinguma. ar ne taip sakau.
Jei ka ne taip sakau, tai nesiputokit, o butu grazu is jusu puses jei pataisytumet ir/arba paaiskintumet. |
|
_________________ Pasaulyje nėra amžinų variklių, užtat amžinų stabdžių - pilna. |
|
|
|
 |
kolonkiu nuo A iki Z gamyba (Rimtiems) |
Parašytas: 2005 11 24, 18:11 |
|
|
|
|
Leopardui:
Jei koloneliu jautrumas 97db, tai muzikai klausyti pakaks 1W galingumo. Jei vietoj tokiu koloneliu pajungsi S90 (ju jautrumas gal apie 84db) galinguma reikes padidinti iki 20W norint, kad butu toks pat garsas.
Su 10W stiprintuvu 97db garsiakalbis gros tokiu garsu, kaip S90 grotu su 200W stiprintuvu. (kol nesudegs ) O garso kokybes isvis ner ko ir lygint. |
|
|
|
|
|
 |
 |
kolonkiu nuo A iki Z gamyba (Rimtiems) |
Parašytas: 2005 11 24, 19:39 |
|
|
|
|
jo Stasys atrodo teisingai paaiskino. gerai duosiu paprastesni pavyzdi.
1W 105dB = 10W 95dB = 100W 85dB. bet kuriame is situ variantu turesi ta pati SPL (slegi arba garsuma) zodziu gros vienodai garsiai. dar karta- garsumas matuojamas ne Watais o Decibelais. Tai kas kad tu daug watu paduosi i nejautru garsiakalbi, jis suvalgys tuos watus paversdamas juos i siluma ir naudos is to jokios nebus. Beje 105 dB jautruma sunku pasiekti bet yra galimybe pasidaryti horn'a, kurie berods iki +10 dB gali pakelti jautruma (pataisykit jei klystu). taigi Leopard, jei nori didelio garso, uzmesk aki ir i jautruma tikiuosi supratai viska
P.S. svajoju kada pasidaryti ruporine kolonke  |
|
|
|
|
|
 |
 |
kolonkiu nuo A iki Z gamyba (Rimtiems) |
Parašytas: 2005 11 24, 22:46 |
|
|
|
|
Ruporines koloneles namu salygom nelabai tinka. Rekomenduojama muzika klausyti 5-6m atstumu nuo ruporo. Taigi reikes nemazo kambario
Manau,kad pilnai pakaktu 96-100db jautrumo garsiakalbiu ir 5W stiprintuvo. Su 105db garsiakalbiais vargu ar kada prireiks daugiau negu 1W. |
|
|
|
|
|
|
 |
Google paieška forume |
|
|
 |
Naujos temos forume |
|
 |
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps,
FS25 Trucks |
 |
ETS2 Mods
ETS2 Trucks,
ETS2 Bus,
Euro Truck Simulator 2 Mods
|
 |
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods,
FS22 Maps,
FS25 Mods |
 |
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija |
 |
FS25 Mods
FS25 Maps,
FS25 Cheats,
FS25 Install Mods |
 |
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps |
 |
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods,
ATS Trucks,
ATS Maps |
 |
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods,
WOT Mods,
Assetto Corsa Rally Mods |
 |
GTA 6 Wiki
GTA 6 Map,
GTA 6 Vehicles,
GTA 6 Character |
|

|
 |