 |
Forumas » Akustika » Gitarinis kubas
|
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
|
|
|
 |
 |
 |
Gitarinis kubas |
Parašytas: 2005 10 30, 17:56 |
|
|
|
|
Aš nerašiau, kad reikia pjauti nuo 80Hz, čia man taip kitam forume aiškino.
O Lietuvoje kas nors Eminence prekiauja? Anie ko gero geriau būtų...
Šiaip ar taip, dėl fazoinvertorinių dėžių čia reikia labai atsargiai. Mat 4 stygų bosinė gitara standartiniam derinime žemiausią natą turi 41Hz, o 5 ar 6 - net 31Hz. Todėl kaip vienam užsienio forume rašė, jei jau darai ne uždarą, tai bent užtikrink kad ji lengvai eitų bent pusę oktavos žemiau žemiausios natos. Jei padarysi fazoinvertorinę iki 50Hz, tai kelios žemiausios natos bus kaip nukastruotos... O uždarai tokio efekto nebus, nes slopimas gerokai lėtesnis. Plius, čia ko gero subwooferių taisyklės nelabai galioja, nes paprastoj muzikoj (labai) žemų dažnių galia labai nedidelė lyginant su likusia dažnių juosta ir priedo yra gana siauro dinaminio diapazono, o čia reikia kad laikytų didelius impulsus. Na arba kompresorius kietas nepakenktų...
Pataisykit jei klaidingai samprotauju |
|
_________________ Niekas nera taip paprasta, kaip atrodo |
|
|
|
 |
 |
Gitarinis kubas |
Parašytas: 2005 10 30, 18:00 |
|
|
|
|
| Garsomanijakas rašo: |
| Aš visus skaičiavau su fazoinvertoriais, o kaip pagal mintį turi būti daromi kubai - atviri, uždari, ar svarbu, kad tik dažniai geri būtų? |
Na kiek pastebejau bosiniai kubai buna visad uzdari, paprastom gitarom atviri, nors retkarciais ir uzdaru pasitaiko.
Speju darydamas neka tesutaupysi, bet tikrai neatkalbineju, zinios ir patirtis gauti darant tokius dalykus dalykas geras , as uz tai net jei kartais ir brangiau kainuoja .
Pats gitarai kuba darausi, bet laiko visai neturiu, ypac korpusa darytis, speju reikes kokio isnarstyto kubo ieskotis kad savaji darbeli "apgyvendinti". |
|
|
|
|
|
 |
Gitarinis kubas |
Parašytas: 2005 10 30, 21:02 |
|
|
|
|
o cia tai geras
BETA-12LT 217 Lt su pvm, o as norejau parsisiuntineti |
|
|
|
|
|
 |
 |
Gitarinis kubas |
Parašytas: 2005 11 03, 17:16 |
|
|
|
|
| Iš to ką perskaičiau po kelių dienų nebuvimo susidarė toks įspūdis, kad ne visai suprantat koncertinės aparatūros paskirties ir specifikos.Siūlau padaryti eksperimentą: pabandyti sakykim bosine gitara per tą patį stiprintuvą ir bandant įv. kolonėlių ir garsiakalbių variantus-pvz.s-90, subą ir popierinį garsiakalbį kokiam nors korpuse.Kai patys pajusite skirtumą- suprasite.Toliau dar yra patalpų dydžio specifika.Taip salėj skirta vienokia boso akustika ir aišku kolonėlės dideliais korpusais(šimtai litrų), o kambary galima groti ir su keliasdešimt l dėže.Tas pats ir dėl garsiakalbių: paprastai gitarai ir bosinei gitarai skiriasi ir garsiakalbių atkūrimo juostos, jų galingumai ir dydžiai,ir jei mažoj patalpoj tas skirtumas ne toks ryškus, tai salėje viskas kitaip.Ir išviso aparatūros parinkimas koncertui -garso operatorių problema, o jei repetuojama kambary arba grojama savo malonumui tai pilnai pakanka nedidelių kubų, gal tik kokybiškesnių garsiakalbių reikėtų(kam leidžia kišenė).O tam kad pasigaminti koncertinę aparatūrą nežinant jos specifikos ir reikalavimų, tai reikia daug teorijos skaityti arba eksperimento keliu bandyti, gal iš kelių variantų kas pavyks.Man teko daugiau susidurti su muzikantų konkrečiais reikalavimais-reikia to ir to arba čia negerai tas ir tas.Tiesa po to fantazija toj srity ilgam atšoko(ypač kai tekdavo po kelis kartus perdarinėti) o ir kietesni muzikantai perkasi rimtesnę aparatūrą negu samodielkos:wink: |
|
|
|
|
|
 |
 |
Gitarinis kubas |
Parašytas: 2005 11 03, 19:30 |
|
|
|
|
| Na manau niekas is cia dalyvaujanciu apie koncertini igarsinima ir nekalba. Bent jau man yra aktualu 15m^2 kambarys ir kuo pigiau apsisukti (is cia klausimas, ar geras pasirinkimas tie PAudio garsiakalbiai is spikares, nes ju kaina tikrai gera). |
|
_________________ Niekas nera taip paprasta, kaip atrodo |
|
|
|
 |
Gitarinis kubas |
Parašytas: 2005 11 04, 15:42 |
|
|
|
|
Na gal aš per daug buvau vakar į niuansus įgarsinimo nukrypęs.Šiaip tai bet koks popierinis garsiakalbis, parinktas pagal reikiamą dažnių juostą tinka grojimo kolonėlėms, jei jas bent minimaliai pasiskaičiuoji pagal tą garsiakalbį ir norimą dažnių juostą.Va kad suskėliau mintį filosofinę Ir nieko čia neišrasi naujo, ypač jei kišenė nelabai leidžia rinktis.Turint pinigų geriau pirkti gatavą kubą arba bent jau tam skirtą garsiakalbį. |
|
|
|
|
|
 |
Gitarinis kubas |
Parašytas: 2005 11 04, 21:57 |
|
|
|
|
| Nu tai aisku viskas, perku ta 12" birbala ir grudu i 70-100l uzdara deze... |
|
_________________ Niekas nera taip paprasta, kaip atrodo |
|
|
|
 |
Gitarinis kubas |
Parašytas: 2005 11 05, 15:30 |
|
|
|
|
Na va, pagaliau prisiruošiau uploadint savo screenshotus (labai nuobodus darbas su fotki.com)
Su tuo 10-iniu gavau taip: pirmasis - winisd rekomenduota atvira dėžė, antrasis - geriausias ką galėjau išspausti 70l atviroje dėžėje, trečiasis - uždara winisd rekomenduota dėžė. Aiškiai matosi, kad bet kokiu atveju atvira 70l dėžė yra geriausias variantas norint prarasti kuo mažiau ŽD.
http://public.fotki.com/Imela666/winisd/hp10.html
Su 12 sunkiau: pirmasis - 70l atvira, antrasis - 70l uždara dėžė.
http://public.fotki.com/Imela666/winisd/hp12.html
Aš planuoju daryti su 10-iniu atviroje 60-70l dėžėje, nes geresnio varianto kaip ir nematau su jais.
Laukiu komentarų. |
|
|
|
|
|
 |
Gitarinis kubas |
Parašytas: 2005 11 11, 14:15 |
|
|
|
|
| Garsomanijakas rašo: |
| Kur visi prapuolė? |
Tai laikiam, kol pasidarysi ir pasigirsi Va tada ir komentuosim  |
|
|
|
|
|
 |
Gitarinis kubas |
Parašytas: 2005 11 11, 15:03 |
|
|
|
|
Visai nenuostabus rezultatai tu simuliaciju. Paziurek kaip atrodo tas 12" kokioj 150l ar 200l dezej
O su vienu 10" tai ko gero ir 30l pakaktu, vis tiek jis negali zeme drebinanciu zemu duot. O ir komerciniuose variantuose desimtiniai eina tik "for punch", zemiem eina nuo 15", dezes irgi nemenkos.
Beje klausimas sitoj vietoj, kaip jau mineta, guma blogai skamba, o tai pvz jei gera gumini vuferi panaudot zemiem (<80hz), o visa kita paduot i tradicini placiajuosti ar pan. Zinoma, su krosoveriu, gal net aktyviu (jei jau taip, tai galima ir 24db/oct l-r panaudot) |
|
_________________ Niekas nera taip paprasta, kaip atrodo |
|
|
|
 |
 |
Gitarinis kubas |
Parašytas: 2005 11 14, 16:04 |
|
|
|
|
| wxn rašo: |
Visai nenuostabus rezultatai tu simuliaciju. Paziurek kaip atrodo tas 12" kokioj 150l ar 200l dezej
O su vienu 10" tai ko gero ir 30l pakaktu, vis tiek jis negali zeme drebinanciu zemu duot. O ir komerciniuose variantuose desimtiniai eina tik "for punch", zemiem eina nuo 15", dezes irgi nemenkos.
Beje klausimas sitoj vietoj, kaip jau mineta, guma blogai skamba, o tai pvz jei gera gumini vuferi panaudot zemiem (<80hz), o visa kita paduot i tradicini placiajuosti ar pan. Zinoma, su krosoveriu, gal net aktyviu (jei jau taip, tai galima ir 24db/oct l-r panaudot) |
Ar neatrodo, kad bandai dviratį išradinėti Pasiūlyk kietesniam bosistui naudoti guminius, paaiškins netechnine terminologija, bet įtikinamesne  |
|
|
|
|
|
 |
 |
Gitarinis kubas |
Parašytas: 2005 11 14, 16:16 |
|
|
|
|
Ne, manau dviracio neisradineju, o tiesiog bandau issiaiskinti visus variantus. As gi ne is lempos traukiu tokius dalykus, skaiciau ir maciau padarytus, tiesa uzsienyje. Ir lygiai taip pat galeciau dabar aiskinti, kad "kieti bosistai labai gyre". Kad muzikantai sako viena ar kita, tai cia dar tik puse daineles, ten ne ka maziau visokiu mitu, nei hi-end'e. Ir daznai del labai elementarios priezasties - meno zmones retai turi bent grubu supratima apie elektronika/akustikos fizika.
Cia reiketu pastebeti, kad as neirodineju savo teisumo, nei sakau kad tie muzikantai nezino ka sako. Butu idomu suzinoti, apie kokius bosistus tamsta kalbat, bent jau kokio stiliaus atstovus? |
|
_________________ Niekas nera taip paprasta, kaip atrodo |
|
|
|
 |
 |
Gitarinis kubas |
Parašytas: 2005 11 15, 12:37 |
|
|
|
|
| wxn rašo: |
Ne, manau dviracio neisradineju, o tiesiog bandau issiaiskinti visus variantus. As gi ne is lempos traukiu tokius dalykus, skaiciau ir maciau padarytus, tiesa uzsienyje. Ir lygiai taip pat galeciau dabar aiskinti, kad "kieti bosistai labai gyre". Kad muzikantai sako viena ar kita, tai cia dar tik puse daineles, ten ne ka maziau visokiu mitu, nei hi-end'e. Ir daznai del labai elementarios priezasties - meno zmones retai turi bent grubu supratima apie elektronika/akustikos fizika.
Cia reiketu pastebeti, kad as neirodineju savo teisumo, nei sakau kad tie muzikantai nezino ka sako. Butu idomu suzinoti, apie kokius bosistus tamsta kalbat, bent jau kokio stiliaus atstovus? |
Nuo jazz iki hard rock.Antra- kaip vadini "meno žmonės" supratimo apie techniką retai turi, bet dažniausiai turi dievo dovaną-klausą.Trečia- tu teisus-yra ir koncertinių boss gitarai guminuku, tik smulkmenėlė-pažiūrėk dar kartą į jų kainą
Čia jei neklystu pradedantieji ieško kaip kambaryje pasigrojimui padaryti kubą  |
|
|
|
|
|
 |
|
 |
Google paieška forume |
|
|
 |
Naujos temos forume |
|
 |
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps,
FS25 Trucks |
 |
ETS2 Mods
ETS2 Trucks,
ETS2 Bus,
Euro Truck Simulator 2 Mods
|
 |
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods,
FS22 Maps,
FS25 Mods |
 |
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija |
 |
FS25 Mods
FS25 Maps,
FS25 Cheats,
FS25 Install Mods |
 |
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps |
 |
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods,
ATS Trucks,
ATS Maps |
 |
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods,
WOT Mods,
Assetto Corsa Rally Mods |
 |
GTA 6 Wiki
GTA 6 Map,
GTA 6 Vehicles,
GTA 6 Character |
|