Elektronika.lt
 2024 m. kovo 28 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 Forumas / + pokalbiai
 - Paieška forume
 - D.U.K. / Forumo taisyklės
 - Narių sąrašas
 - Registruotis
 - Prisijungti

Elektronika.lt portalo forumas

Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo. Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.

Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius, kurie nesilaiko forumo taisyklių. Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.

Dabar yra 2024 03 28, 12:00. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
 Forumas » Pastabos ir pageidavimai » elektronika.lt wiki
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
 
  
Puslapis 34
Pereiti prie Atgal  1, 2, 3, 4  Toliau
Pradėti naują temą  Atsakyti į pranešimą Rodyti ankstesnį pranešimą :: Rodyti kitą pranešimą 
 elektronika.lt wiki
PranešimasParašytas: 2014 01 02, 22:53 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Digix
VIP narys
VIP narys
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
kionig rašo:
Tad, kaip ir dabar matai, jog daugelis žmonių nelaiko Wiki patikimu šaltiniu[nors aš manau priešingai], tai ir tas pats ištiks tavuoju atveju. O žmonės juk aiškiai sako, žinoma netiesiogiai, kad nori patikimos informacijos, o ne VBS'ų.


zmones tegul nori ko je nori, o gaus ta kas yra.
mano siulomu atveju nekas neistiks ir as niekada net nesakiau kad net butu verta bandyti padaryti tai kas neimanoma.

patikimos informacijos niekas negaus ir tegu su tuo suistaiko. Praejo seni geri laikai.

dabar svarbu kad galetumei gauti kuo daugiau informacijos ir kad galetum is visos taus gausybes atsirinkti tesinga ir vertinga dali


Citata:
Visgi ir pats akcentuoji, kad tas VBS'as būtų grindžiamas ne tuščiu oru, o to jau nepavadinsi VBS'u, kurį reikia pačiam dar tikrinti.


as niekada to nesakiau, as sakiau kad ten bus visko ko tik nori: dalis informacijos bus parenta kazkuo dalis bus grynos sapaliones
o toliau skaitytojo darbas paciam vertinti kuri versija teisinga: ta kur paremta tyrimais ir rezultatais ar ta kur neparemta niekuo.

jei tu noresi kad skaitytojas tavo informacija patiketu turesi pasistengti ja kazkuo paremti


Citata:
O tas, kas norės dalintis savo patirtimi kokia forma tikisi to grįžtamosios vertės? Pinigine, virtulia, kurioje pripažįstamas tavo vardas ir tavo žinutės?

Griztamoji verte yra galimybe daryti savo propaganda kitaip sakant pateikti savo versija.


Citata:
Aišku, kad tai nei ginčas, nei diskusija. Ir specialiai šį žaidimą sužaidėme su p. zamolskiu, kurio visas neigimas ir "kritika" susiveda į kitų asmenų išvadinimą durniais, ir lengviausio kelio pasirinkimą kaip tik pasakyti, kad: "Tu nieko nesupranti, aš va čia vienas protingas, viską pasaulyje žinau, viską išmanau, esu visų galų meistras, todėl kas jūs per varguoliai dar drįstate prieštarauti tokiam grandui, kaip man, zamolskiui."


tai va butent pasalinus asmenybes is diskusijos tu negali nieko isvadinti durniumi nes oponeto tiesiog nera. gerisuiu taveju tu gali pasakyti kas ta teotija yra idiotiska nesamone nes kad toks teiginys turetu prasme teks irodyti kodel

tu negali taip paimti ir sakykim teksto viduryje pasakojancio kaip amerikonai skrido menuli pasakyti tai viskas nesamone nieko to nebuvo, ar kazko isvadinti durniumi ar save isausktinti, nes ten nera nei taves nei kazkieno kito yra tik idejos ir teiginiai.


Citata:
O jeigu norite daryti antrą išsigumusią "forumo" versiją, kurioje kas ką nori tas rašo ir dar bilekaip, tai aš jau tada nebetrukdysiu tau su zamolskiu ginčytis, kas geriau supranta subjektyvius dalykus. Susirasiu sau naudingesnių šaltinių


Visu pirma as nesiulau neiko ipatingo daryti ar keisti, tiesiog siulau kaip wikipedijos sistema galetu buti panaudojama kaip priedas prie esamo forumo ir koikie butu rezultatai.

nelabai suprantu ir ka tu nori pasakyti. aiskini kad kazko nori paskui aiskini kad nepavyks padaryti to ko tu nori.
tai pakeisk norus tada, kam noreti to ko neimanoma?
pagalvok gerisu kaip wikipedijos sistema galima panaudoti kam nors naudingai o ne uzsiciklink and siekiu sukurti tikslia ir patikrinta enciklopedija.
 elektronika.lt wiki
PranešimasParašytas: 2014 01 03, 00:16 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
kionig
Veteranas
Veteranas
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Digix rašo:
<..>patikimos informacijos niekas negaus<..>

dabar svarbu kad galetumei gauti kuo daugiau informacijos ir kad galetum is visos taus gausybes atsirinkti tesinga ir vertinga dali

Su sąlyga, jei išvis ten bus bent viena teisinga dalis Smile Klaidų ir bandymų metodas nėra efektyviausias, tad ir atsirinkinėti teisinga info bus nepaprasta.Ir ar kas nors varginsis tą daryti.

Citata:
<..>dalis informacijos bus parenta kazkuo dalis bus grynos sapaliones<..>jei tu noresi kad skaitytojas tavo informacija patiketu turesi pasistengti ja kazkuo paremti
Tai ką aš ir sakiau, ir pastoviai bandžiau užakcentuoti, kad nesvarbu apie ką rašysi, turėsi pateikti argumentus, nes norėsi, kad tavo info būtų įvertinta, o ne nušvilpta. Todėl be pagrindimo niekur nedingsi. Arba parodyk tuos, kas norės skaityti info, kuri nėra pagrįsta? Nors, žinoma, dar tai nereiškia, kad ta info gali būti absoliučiai bloga, bet žmonės dažnai sprendžia apie knygą iš jos viršelio.

Citata:
Griztamoji verte yra galimybe daryti savo propaganda kitaip sakant pateikti savo versija.
Ir viskas? Kažkodėl neatrodo, kad tai būtų grįžtamoji vertė, jeigu bet kas ir bet kada gali rašyti ką panorėjęs.

Citata:
tai va butent pasalinus asmenybes is diskusijos tu negali nieko isvadinti durniumi nes oponeto tiesiog nera. gerisuiu taveju tu gali pasakyti kas ta teotija yra idiotiska nesamone nes kad toks teiginys turetu prasme teks irodyti kodel
Iš tikrųjų, tada reikės kitokį toną nustatyti norint paneigti kito idėjas. Taigi bet kas bet ko tikrai negalės rašyti, nes ir vėl bus atsižvelgiama į kontrargumentus.

Citata:
tu negali taip paimti ir sakykim teksto viduryje pasakojancio kaip amerikonai skrido menuli pasakyti tai viskas nesamone nieko to nebuvo, ar kazko isvadinti durniumi ar save isausktinti, nes ten nera nei taves nei kazkieno kito yra tik idejos ir teiginiai.
O jei grįžtant prie pradinio siūlymo, jog būtų talpinamos visos dažniausiai pasitaikančios nuomonės kelių asmenų. Vienas teigs, kad amerikonai buvo, o kitas rašys, kad tai konspiracija ir bus kažkoks juodraštinis variantas pilnas ginčų, kurių nuomonės prieštaringos. Bet tada nemanau prasmės įrašyti kiekvieno nuomonę, kuri būtų pateikiama, o kitos neištrinamos. Tada kaip ir minėjau, bus analogiška sistema www.answers.yahoo.com

Citata:
Visu pirma as nesiulau neiko ipatingo daryti ar keisti, tiesiog siulau kaip wikipedijos sistema galetu buti panaudojama kaip priedas prie esamo forumo ir koikie butu rezultatai.
Siūlymai siūlymais, bet nematau, kad tuos siūlymus noriai vykdys. Nematyti rankų miško Rolling Eyes Mažas procentas dar išsakė savo nuomonę, kitiems vargu ar išvis rūpit tokie dalykai.

Citata:
nelabai suprantu ir ka tu nori pasakyti.
Vsauce - Is Your Red The Same as My Red?

Citata:
aiskini kad kazko nori paskui aiskini kad nepavyks padaryti to ko tu nori.tai pakeisk norus tada, kam noreti to ko neimanoma?
Aš neteigiau, kad tai yra beviltiškai neįmanomas dalykas, kuris yra mano noruose. Jis įmanomas, bet reikalingi visai kiti aspektai prieš kuriuos čia labai "kažkas" šiaušiasi.

Citata:
pagalvok gerisu kaip wikipedijos sistema galima panaudoti kam nors naudingai o ne uzsiciklink and siekiu sukurti tikslia ir patikrinta enciklopedija.
Jeigu žmonės neįžvelgs joje nei kiek naudos, tai vargu ar verta galvoti apie Wiki sistemą. Aš nesakau, kad kaip tu siūlai, jos neįmanoma pritaikyti. Galima, bet kaip ir zamolskis siūlo, paleiskim viską "samatioku", kas išlieka ir vuolia - rezultatas, o kam čia dar sukti galvą dėl kažko Very Happy

Aš visgi būčiau už tikslumą, kurio Wiki tikrai netrūksta ir populiaresnė nei kokia Encyclopædia Britannica, nors irgi nėra blogesnė.

Ir galvočiau ne apie Wiki sistemą, kurioje kažkas turi visų pirma atrinkti informaciją, ją sukramtyti, tada publikuoti. Dar kitas mėgins ją paneigti ir t.t. O šiandien žmonės kaip tik turi per mažai laisvo laiko ir visi per daug skubantys, kad skaitytų kelias nuomones.

Reikia dėmesį kreipti ne į konkrečią sistemą, bet kaip šiandien mus ir mūsų mokymosi/ieškojimo/skaitymo įpročius pakeitė technologijos. Reikėtų nuo to pradėti, o tik po to pereiti prie sistemos įgyvendinimo. O čia dabar viskas iš antro galo, sugalvojom, darom, nesigauna - į šiukšlių dėžę ir atgal prie braižymo lentos. Jei kas nori eksperimentuoti taip švaistydamas laiką, tegu.
 elektronika.lt wiki
PranešimasParašytas: 2014 01 03, 02:11 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Digix
VIP narys
VIP narys
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
kionig rašo:

Su sąlyga, jei išvis ten bus bent viena teisinga dalis Smile Klaidų ir bandymų metodas nėra efektyviausias, tad ir atsirinkinėti teisinga info bus nepaprasta.Ir ar kas nors varginsis tą daryti.

gal ir nebus nieko tesingo, bet betkoki neteisinga teigini galima istaisyti.
it ruisivaizduoji lygtos informacijos bus istisi tomai enciklopedijos,
ne nebus nieko, tu isvis gtalesi dziaugtis jei radai bent viena kita zodi apie tai ko ieskai
atvejis kad kils koks rimtas nesutarimas butu didele retenybe nes jei tai lietuviskas projektas dalyviu bus vos vienas kitas.

nebent butu gvildenama tema ar yra dievas Smile

Citata:
Tai ką aš ir sakiau, ir pastoviai bandžiau užakcentuoti, kad nesvarbu apie ką rašysi, turėsi pateikti argumentus, nes norėsi, kad tavo info būtų įvertinta, o ne nušvilpta. Todėl be pagrindimo niekur nedingsi. Arba parodyk tuos, kas norės skaityti info, kuri nėra pagrįsta? Nors, žinoma, dar tai nereiškia, kad ta info gali būti absoliučiai bloga, bet žmonės dažnai sprendžia apie knygą iš jos viršelio.

skaitys ir niekuo neparemta, niekur neding jei nieko geresnio neras, dovanotam arkliui i dantis neziurima.
kai iekau informacijos internete net ant spamo nuorodu kartais is nevilties paspaudziu gal ivyks stebuklas ir rasiu ko reikia.

O jei tema populiari tai informacijos netruksta ir taip.

Citata:

O jei grįžtant prie pradinio siūlymo, jog būtų talpinamos visos dažniausiai pasitaikančios nuomonės kelių asmenų. Vienas teigs, kad amerikonai buvo, o kitas rašys, kad tai konspiracija ir bus kažkoks juodraštinis variantas pilnas ginčų, kurių nuomonės prieštaringos. Bet tada nemanau prasmės įrašyti kiekvieno nuomonę, kuri būtų pateikiama, o kitos neištrinamos. Tada kaip ir minėjau, bus analogiška sistema www.answers.yahoo.com


tas ansvers tai labai jau specializuota sistema bet joja truksta susieteminimo nes visi nuolat kartoja ta pati.

jei 10 zmoniu mano kad amerikonai menulyje buvo tai bus 10 kartu pakartota kaip jie ten skrido, ir 2 zmones iterps savo 2 kopijas kaip neskrido.
rezultate turesime 12 niekam tikusiu strapsniu.

jei jeilime redaguoti vienas kito atsakymus tas kuria mano kad skrido koreguos ir tobulins ta versija kuri pritaria jo nuomonei.
tas kuris manys kad tai konspiracija tobulins alternatyvia versija.

tagi i klausima turesim tik 2 kokybiskus atsakymus vietoje 12 ir skaitytojui reikes pasitikrinti tik 2 versijas


Citata:
Aš neteigiau, kad tai yra beviltiškai neįmanomas dalykas, kuris yra mano noruose. Jis įmanomas, bet reikalingi visai kiti aspektai prieš kuriuos čia labai "kažkas" šiaušiasi.


je tavo noras yra tureti viesai redaguojama ir teisinga informacija usz kuria niekasneatsako ir niekas jos netikrina tai tas dalykas neimanoms.


Citata:
Jeigu žmonės neįžvelgs joje nei kiek naudos, tai vargu ar verta galvoti apie Wiki sistemą. Aš nesakau, kad kaip tu siūlai, jos neįmanoma pritaikyti. Galima, bet kaip ir zamolskis siūlo, paleiskim viską "samatioku", kas išlieka ir vuolia - rezultatas, o kam čia dar sukti galvą dėl kažko Very Happy


na tai galima ir samatioku paleisti, vistiek kazkas gausis bet galima tik diskutuoti savo spejimais kas nutiks.


Citata:
Aš visgi būčiau už tikslumą, kurio Wiki tikrai netrūksta ir populiaresnė nei kokia Encyclopædia Britannica, nors irgi nėra blogesnė.


tikslumo ten truksta ir net labai, nebent domiesi tik populiariais straipsniais, kai kada prirasyta totaliu nesamoniu tik tiek kad per laika tai istaisoma bet jei straipnis nepopuliarus tai ten dasniausia slamsto prirasyta. o veliau problemos po biski istaisomos. esu ten bandes redaguoti tema apie itam,po stabilizatorius, siuabas kokia ten buvo durnyste prirasyta su totaliai absurdiskomis schemomis, dabar jau viskas normaliai atrodo


Citata:
Reikia dėmesį kreipti ne į konkrečią sistemą, bet kaip šiandien mus ir mūsų mokymosi/ieškojimo/skaitymo įpročius pakeitė technologijos. Reikėtų nuo to pradėti, o tik po to pereiti prie sistemos įgyvendinimo. O čia dabar viskas iš antro galo, sugalvojom, darom, nesigauna - į šiukšlių dėžę ir atgal prie braižymo lentos. Jei kas nori eksperimentuoti taip švaistydamas laiką, tegu.


O tai i siuksliu deze metyti vistiek reikes, nes tu kazkaip turesi atrinkti tinkamas idelas prie igyvendindamas, o va kas tau pasakys kuri is ju teisinga?
Taigi gryztam prie to tos pacio principo: surinkti skirtingas idejas jas ivertinti igyvendinti ir atrinkti kuri tesinga.
braizymo lenta eksperimentu nepakeis net nepavyke bandymai duoda naudos nes tu zinai kaip netinka daryti, jei tu tik zinai kaip galima daryti gad viskas gautusi gerai niekada nezinosi ar nera kokio geresnio varianto.
 elektronika.lt wiki
PranešimasParašytas: 2014 01 03, 17:02 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
kionig
Veteranas
Veteranas
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Digix rašo:
gal ir nebus nieko tesingo, bet betkoki neteisinga teigini galima istaisyti.
it ruisivaizduoji lygtos informacijos bus istisi tomai enciklopedijos,
ne nebus nieko, tu isvis gtalesi dziaugtis jei radai bent viena kita zodi apie tai ko ieskai
atvejis kad kils koks rimtas nesutarimas butu didele retenybe nes jei tai lietuviskas projektas dalyviu bus vos vienas kitas.

nebent butu gvildenama tema ar yra dievas Smile
Aš, žinoma, įsivaizdavau, kad ta sistema tikrai bus išsami, bet jeigu sakai kaip būtų, tada kas čia per sistema, kuriai dar reikia Wiki šablono, o informacijos 0,1% Laughing Ir forumas tą pačią funkciją atlieka Very Happy Ir tai džiaugiesi, kad kažkas kažką į temą pasakė, o ne likusieji komentarai, kuriuose vieni kitų lazdavojimasis tėra.. Twisted Evil

Nesutarimų tikrai bus. Jie savaime nėra blogi, bet blogi tada, kai jie neveda niekur, o ginčyjimasi vienoje vietoje. "Dievo" aptarimas elektronikos žinių Wiki, kaži ar reikalingas.. Ar mes čia stengsimės konkuruoti su religiniais fanatikais? Very Happy

Citata:
skaitys ir niekuo neparemta, niekur neding jei nieko geresnio neras, dovanotam arkliui i dantis neziurima.
kai iekau informacijos internete net ant spamo nuorodu kartais is nevilties paspaudziu gal ivyks stebuklas ir rasiu ko reikia.
Man tai įdomu ar išvis varginsis ieškoti po pirmų nesėkmių nieko neradę.. Dabar lengviau yra sukurti naują temą forume ir gauti konkrečius atsakymus, kuriuos vykdai kaip robotas. Pamatuok tą, aną, padaryk tą. Viskas, tiek ir tereikia. Tai aš abejoju ar labai kas jau yra užsispyrę informacijos ieškotojai ir skaitytojai.

Kad pakliūni ant spam'o, tai taip. Čia ir man tas pasitaiko. Bet apskritai google turi gerų įrankių ir lyg iki 16 argumentų gali išminusuoti. Dažnai taip ieškau, nes kitaip kas antra nuoroda "buy now+25% off". T.y. kad nematyčiau tokio šlamšto -shop, -buy ir t.t.

Citata:
O jei tema populiari tai informacijos netruksta ir taip.
Tai va, kuo mūsų kūriama Wiki bus išskirtinė sistema, kurią žadame pildyti pavieniais straipsniais, kurioje info bus vargiai pagrįsta, ir kurioje rašys kas ką panorėjęs ir dar lietuviškai Very Happy Tokie kaip Valdulis turės daug darbo Smile

Citata:
tas ansvers tai labai jau specializuota sistema bet joja truksta susieteminimo nes visi nuolat kartoja ta pati.
O tai dar kažkas siūlė palikti visas nuomones be trynimo.. Čia vartotojai automatiškai nubalsuoja už geriausią žinutę ir taip ji atsiduria viršuje, tai niekas žemiau ir nebeskaito likusių žinučių.

Citata:
jei 10 zmoniu mano kad amerikonai menulyje buvo tai bus 10 kartu pakartota kaip jie ten skrido, ir 2 zmones iterps savo 2 kopijas kaip neskrido.
rezultate turesime 12 niekam tikusiu strapsniu.
Va čia dabar prisiminiau tokį atvejį su www.urbandictionary.com. Kiekvieną terminą aiškina daugmaž vienodai, o tų atsakymų kiek nori.. Tai ir neįsivaizduoju siūlymo palikti kelias nuomones ir jų netrinti.

Citata:
jei jeilime redaguoti vienas kito atsakymus tas kuria mano kad skrido koreguos ir tobulins ta versija kuri pritaria jo nuomonei.
tas kuris manys kad tai konspiracija tobulins alternatyvia versija.

tagi i klausima turesim tik 2 kokybiskus atsakymus vietoje 12 ir skaitytojui reikes pasitikrinti tik 2 versijas
Tai juk taip ir yra Wikipedijoje. Pateikiama įžanga, po to, to dalyko pagrindimas. Taip pat kritikavimas įrašomas, o jei ta tema tokia svarbi visiems, jog labai nesutaria dėl jos, įrašomos ir tos versijos. Kaip ir sakai, kiekvienas redaguos sau tinkančias.

Aš visgi kitaip įsivaizduočiau. Kad iškeliamas "topicas". Ir visi teikia pasiūlymus t.y. potemes apie ką rašyti, ką svarbu paminėti, kokie šio dalykai trūkumai ir privalumai etc. Tada pasiūlytomis potėmis tie, kurie žino apie jas - rašo ir pildo, o visi likę užsiima pildymu, savo nuomonės inkorporavimu į bendrąjį tekstą. Bet ne taip, kad ištryni visiškai jei tai nėra būtinybė, o redaguoji.

Taigi aš būčiau už kooperaciją, o ne tai, kad kiekvienas rašytų apie tą patį dalyką tik skirtingais žodžiais ir kažkokia nesveika konkurencija bei barbariškais metodais nustatyti kas geriau parašė.

Citata:
je tavo noras yra tureti viesai redaguojama ir teisinga informacija usz kuria niekasneatsako ir niekas jos netikrina tai tas dalykas neimanoms.
O tai kas dabar Wikipedijoje atsako už pateiktą informaciją? Individualus asmuo ir neturi atsakyti konkrečiai, bet ta atsokomybė perkeliama argumentavimui. T.y. atsakai ne tu konkrečiai, bet tavo argumentai, logiškumas, nuoseklumas tekste, kuris parodo tos teorijos teisingumą.

O tikrins tas, kaip ir dabar yra - kas skaito ir apie tai žino, o ne bet koks eilinis iš gatvės kaimietis, kuris save laiko visų galų meistru. Nes kitaip visokie ten ilgamečiai ekspertai irgi baisiausiai šiaušiasi jeigu tik kažkas kažką ne taip pasakė arba ne tokį terminą pavartojo ir t.t. Tie tie ilgamečiai ekspertai skaito sau vos ne kaip įžeidimą, kad jų sritį kompromituoja eiliniai iš gatvės. Tai kaip supratau, už tokį pradinį variantą labai kažkas čia gynė.

Citata:
na tai galima ir samatioku paleisti, vistiek kazkas gausis bet galima tik diskutuoti savo spejimais kas nutiks.
Čia yra jau žinančių, nors tiksliau besidedančių ale žinančiais, kas bus su Wiki projektu ir kokie yra efektyviausi sprendimai be jokių diskusijų.

Citata:
tikslumo ten truksta ir net labai, nebent domiesi tik populiariais straipsniais, kai kada prirasyta totaliu nesamoniu tik tiek kad per laika tai istaisoma bet jei straipnis nepopuliarus tai ten dasniausia slamsto prirasyta. o veliau problemos po biski istaisomos. esu ten bandes redaguoti tema apie itam,po stabilizatorius, siuabas kokia ten buvo durnyste prirasyta su totaliai absurdiskomis schemomis, dabar jau viskas normaliai atrodo
Na jeigu užkliūni už bet kokio stub straipsnio tai taip, tada ten jau gali būti prirašyta bet ko, už kurią info niekas neatsako. Jeigu atitinkamai pažymimas straipsnis jau iš karto indikatoriais, kad straipsnis neatitinka standartų ir reikalauja papildymo šaltiniais, teksto ir pnš.

Tai va, kai kas nori tas rašo, tas atsokomybės tikrai neprisiima užtat ir prirašo nesąmonių.

Čia įdomu kokia kalba užtikai tas durnystes? Lietuvių? Nors dažniausiai retai atsiranda tokių, kurie kažką išradinėja, o tiesiog verčia straipsnius iš angliškosios arba vokiečių Wiki, kurios ir yra labiausiai iš visų pildomos.

Citata:
O tai i siuksliu deze metyti vistiek reikes, nes tu kazkaip turesi atrinkti tinkamas idelas prie igyvendindamas, o va kas tau pasakys kuri is ju teisinga?
Tigi Zamolskis viską žino ir jau išsakė, kad visi nieko čia nesupranta ir yra kvailiai Laughing Kodėl gi nepklausius tokio guru kaip zamolskis Very Happy

Citata:
Taigi gryztam prie to tos pacio principo: surinkti skirtingas idejas jas ivertinti igyvendinti ir atrinkti kuri tesinga.
braizymo lenta eksperimentu nepakeis net nepavyke bandymai duoda naudos nes tu zinai kaip netinka daryti, jei tu tik zinai kaip galima daryti gad viskas gautusi gerai niekada nezinosi ar nera kokio geresnio varianto.
Tai žinoma, kad blogas rezultas irgi rezultatas ir duoda naudos. Man klausimai išlieka kas gi atrinks idėjas ir kiek aktualias visiems ar siaurai žmonių grupei. Puoselėti tokią sistemą reikės nemažai laiko. O, kad ką nors verto parašyti ir sukaupti - dar daugiau.

Taip pat nėra aišku, kaip kas čia žada atrinkti tą vertingą informaciją esančią forume.. Nes aš minėjau, kad paieškai skiria per mažai laiko ir dėmesio, gi lengviau gauti reikiamą atsakymą ir instrukcijas, nei pačiam kažką galvoti.
 elektronika.lt wiki
PranešimasParašytas: 2014 01 03, 20:47 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Digix
VIP narys
VIP narys
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
kionig rašo:
Aš visgi kitaip įsivaizduočiau. Kad iškeliamas "topicas". Ir visi teikia pasiūlymus t.y. potemes apie ką rašyti, ką svarbu paminėti, kokie šio dalykai trūkumai ir privalumai etc. Tada pasiūlytomis potėmis tie, kurie žino apie jas - rašo ir pildo, o visi likę užsiima pildymu, savo nuomonės inkorporavimu į bendrąjį tekstą. Bet ne taip, kad ištryni visiškai jei tai nėra būtinybė, o redaguoji.


kiek suprantu as butent ta ir bandau cia pasakyti visa ta laika

Citata:
Taigi aš būčiau už kooperaciją, o ne tai, kad kiekvienas rašytų apie tą patį dalyką tik skirtingais žodžiais ir kažkokia nesveika konkurencija bei barbariškais metodais nustatyti kas geriau parašė.


taip butent kooperacija ir svarbiausia tik tiek kad kooperacija ne tik rasant "tesingai" seimo patvirtinta informacija Smile, bet kooperacija visomis paziuromis

Citata:
O tai kas dabar Wikipedijoje atsako už pateiktą informaciją? Individualus asmuo ir neturi atsakyti konkrečiai, bet ta atsokomybė perkeliama argumentavimui. T.y. atsakai ne tu konkrečiai, bet tavo argumentai, logiškumas, nuoseklumas tekste, kuris parodo tos teorijos teisingumą.


dabar yranesamone kad informacijos tai niekas netikrina bet reikalsuja nuorodu i palubinskio zinyna, jei matai nepateiki norodu i kitus puslapius tavo straispnis neatitinka reikalavimu ir trinamas velniop net jei niek geresnio ir nera parasyta.
kitaip sakant arba viskas arba nieko. ir beje tesingumas cia niekam nerupi jei tk pateikei kokia nuoroda kad ir i murusi puslapi viskas sueis uz teisybe.

is esmes wikipedija buvo siekiama padaryti padaryta kaip enciklopedija kuri turi rinkti tik antrine informacija ir labai nenori kad butu taplinami originalus tyrimai, sakykim as atlikau kazkoki tyrima kaip gydyti plauku kritima, ir galeciau ten publikuoti savo rezultatus bet wikipedija to neleidzia reikalauja kad pirma tai publikuociau kur nors feacebooke, o tik paskui galiu savo tyrima nukopijuoti i wikipedija ir kaip patvirtinima duoti nuoroda i savo teksta patalpinta kazkur kitur.


Citata:
Na jeigu užkliūni už bet kokio stub straipsnio tai taip, tada ten jau gali būti prirašyta bet ko, už kurią info niekas neatsako. Jeigu atitinkamai pažymimas straipsnis jau iš karto indikatoriais, kad straipsnis neatitinka standartų ir reikalauja papildymo šaltiniais, teksto ir pnš.


ne straipnis tai ne joks stub, normalus ir gana didelis ir jau ne vieno autoriaus rasytas ir taisytas buvo ir saltiniu pilna kiek nori. Smile
tiesiog klaidingas ir kvailas


Citata:
Taip pat nėra aišku, kaip kas čia žada atrinkti tą vertingą informaciją esančią forume.. Nes aš minėjau, kad paieškai skiria per mažai laiko ir dėmesio, gi lengviau gauti reikiamą atsakymą ir instrukcijas, nei pačiam kažką galvoti.


niekas neatrinikes nieko, tiesiog pats jei pamatysi kad kazka daug kartu tenka kartoti tiesiog parasysi i ta wikipedija, ir jei koks naujokas paklaus kaip padaryti mirgsiuka vietoje atsakymo jam numesi nuroda i savo straispni wikipedijoje kaip mirgsiukai gaminami
del efeko dar galesi ji isvadinti durniumi kad google naudotis nemoka Laughing

beje man irgi atrodo butu neblogai tureti toki hostinga kur butu galima patalpinti kai kuriuos savo projektus arba shemas

arba pvz yra tema apie atx maitnimo loku perdaryma is kokio 1000 postu kurie daznai kartojasi ir neussiteminti, kas gali tai ksiatyti?
ta jei atsakineji tokioje temoje gerisu atsakyma rasyk i wikipegija o i foruma tik duok nuoroda
 elektronika.lt wiki
PranešimasParašytas: 2014 01 03, 23:02 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
zamolskis
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Digix rašo:

niekas neatrinikes nieko, tiesiog pats jei pamatysi kad kazka daug kartu tenka kartoti tiesiog parasysi i ta wikipedija, ir jei koks naujokas paklaus kaip padaryti mirgsiuka vietoje atsakymo jam numesi nuroda i savo straispni wikipedijoje kaip mirgsiukai gaminami
del efeko dar galesi ji isvadinti durniumi kad google naudotis nemoka Laughing

beje man irgi atrodo butu neblogai tureti toki hostinga kur butu galima patalpinti kai kuriuos savo projektus arba shemas

arba pvz yra tema apie atx maitnimo loku perdaryma is kokio 1000 postu kurie daznai kartojasi ir neussiteminti, kas gali tai ksiatyti?
ta jei atsakineji tokioje temoje gerisu atsakyma rasyk i wikipegija o i foruma tik duok nuoroda

man atrodo yra panasus dalykas elektronikoi. kazkas su autoriniais blogais (ten kur tinklarasciai). tik ten biski nesamone, nes vienas autorius niekada nepatempia sudetingos temos. kad ir kaip ivairiapusiskai isnagrinetu, visada idomu ir kitu nuomones ar pastebejmai. daznai net idomiau. ir tema forume vistiek issamesne gaunasi - tik kad netvarkinga.
plius vienas autorius visada atstovauja tik savo siaurus domejimosi interesus (kas kitems neidomu dazniausia). ir prikisa i specializuota tema pasaliniu dalyku, nesusijusiu su tema, bet kurie jam idomu Very Happy ir taip atskiedzia tema Very Happy
siaip cia tusciai diskutuojam, nes p12 pabego Very Happy
butu idomiau suzinot ka konkreciai jis siulo idiegt. jei ten kazkoks asmeninio blogo ir forumo misinys. tipo blogas su keliais autoriais ar kazkas tokio. gal ir pritaikytume kokiai nors temai Very Happy jei veikia tik kaip wiki modelis - tai itariu pieva bus. bet gal ten kazka galima keist? Razz pacioje atrankos sistemoje. gal jis galetu issamiau paaiskint. man pvz idomu daugiau smulkmenu apie ta jo siuloma sistema.
P.S.kitiems skaitantiems sita tema kionig paistalus siulau praleist, sutaupysit laiko Laughing Laughing Laughing


Paskutinį kartą redagavo zamolskis, 2014 01 03, 23:20. Redaguota 1 kartą
 elektronika.lt wiki
PranešimasParašytas: 2014 01 03, 23:18 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
kionig
Veteranas
Veteranas
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Digix rašo:
kiek suprantu as butent ta ir bandau cia pasakyti visa ta laika
Aiškiau dabar. Čia gal labai nesiskiria nuo Wiki modelio, tik išmetami moderatoriai. Dar ten Wiki skelbiamos savaitės iniciatyvos, nors dažnai ir savanoriškai kas ką žino pildo.

Citata:
dabar yranesamone kad informacijos tai niekas netikrina bet reikalsuja nuorodu i palubinskio zinyna, jei matai nepateiki norodu i kitus puslapius tavo straispnis neatitinka reikalavimu ir trinamas velniop net jei niek geresnio ir nera parasyta.
kitaip sakant arba viskas arba nieko. ir beje tesingumas cia niekam nerupi jei tk pateikei kokia nuoroda kad ir i murusi puslapi viskas sueis uz teisybe.
Dabar informaciją tikrina robotai, kurie sprendžia ar tinkama ta info ar ne. Iš žmonių atimta galimybė įvertinti straipsnius ar naujai įkeltus straipsnius.

Su nuorodom yra dar daugiau problemų nei jų pateikimas į mirusius puslapius. Kadangi dabar didelis vajus dėl autorinių teisių, tai jau taip paprastai negali ir paiimti iš kokio šaltinio info ir atkopipeistinti ar perpasakoti. Čia irgi didžiulė kliūtis rasti laisvai prieinamą informaciją.

Citata:
is esmes wikipedija buvo siekiama padaryti padaryta kaip enciklopedija kuri turi rinkti tik antrine informacija ir labai nenori kad butu taplinami originalus tyrimai, sakykim as atlikau kazkoki tyrima kaip gydyti plauku kritima, ir galeciau ten publikuoti savo rezultatus bet wikipedija to neleidzia reikalauja kad pirma tai publikuociau kur nors feacebooke, o tik paskui galiu savo tyrima nukopijuoti i wikipedija ir kaip patvirtinima duoti nuoroda i savo teksta patalpinta kazkur kitur.
Kaip čia pasakius, kodėl jie baidosi tokių tyrimų. Manau, kad kaip moksle. Tu negali paskelbti savo tyrimo bet kaip ir bet kokiu formatu, neatitiks daug reikalavimų ir jie bus laikomi abejotinais nes niekas nebus jo peržiūrėjęs ar dar kitaip vertinęs, todėl vargu ar juo galima kliautis.

Žinoma, tu gali atlikti tokį tyrimą, viešinti rezultatus ir būdą, bet negali iš oro parašyti, kad atradai vaistus nuo nuplikimo ir vienintėlis šaltinis tai wiki, kur šią info surašė dar kažkoks anonimas.

Tai tada visokie amžinų variklių kūrėjai ir šveisos greičio viršytojai bei eterio mėgėjai tiek pripublikuotų savo naminių tyrimų, kad nežinau.. Smile

Taigi patikimumas yra iš tikrųjų svarbi savybė ir jis turi būti kažkur užrašytas, taip pat turi būti užrašyti ir rėmimasis kitais šaltiniais, na nebent ten jau genijus būtum, kad viską pats nuo nulio padarei, bet šiandien jau nebe tie laikai, kad visiem viską tektų išradinėti nuo nulio jei tai ne nauja niša, kurioje dar nėra pradininkų.


Citata:
ne straipnis tai ne joks stub, normalus ir gana didelis ir jau ne vieno autoriaus rasytas ir taisytas buvo ir saltiniu pilna kiek nori. Smile
tiesiog klaidingas ir kvailas
Na va, vienam atrodo kvailas, o tas kas rašė jam atrodė geriausiai. Būti teisingu visais atžvilgiais nėra lengvas dalykas, o įtikti visiems - dar sunkiau. Todėl tik parašyk kažką netaip, o ekspertai sulėkę į komentarus tau gerklę perkąs, kadangi paminėjai kažką ne taip ir prikabins diletantizmą. O rašyti gerai ir visiem suprantamai - nemažas menas, kurį reikia arba kažkaip išmokti, arba tokį turėtį.

Citata:
niekas neatrinikes nieko, tiesiog pats jei pamatysi kad kazka daug kartu tenka kartoti tiesiog parasysi i ta wikipedija, ir jei koks naujokas paklaus kaip padaryti mirgsiuka vietoje atsakymo jam numesi nuroda i savo straispni wikipedijoje kaip mirgsiukai gaminami
del efeko dar galesi ji isvadinti durniumi kad google naudotis nemoka Laughing
Tai čia jau kiekvienas žino ką reikia pastoviai kartoti.. Bėda ta, kad žmonės ateina ieškoti čia instrukcijų, o ne galvoti kaip ir kodėl tas mirksiukas veikia. Surašysi instrukciją papunkčiui, tai po to sulauksi krūvos piktų komentarų, kad kažkam kažkas neveikia arba nesigauna, arba sudega Laughing Ir taip yra iš tikrųjų, net ir idealiai parašius mokomąjį straipsnį, atsiras tokių, kurie kažko nesupras arba jiem kažkas nesigaus. Ir dažnai taip yra, kur yra schemų archyvas, tai po tais straipsniais dešimtys komentarų, kad kažkam kažkas neveikia arba neranda tiksliai to, ką autorius buvo naudojęs.

Citata:
beje man irgi atrodo butu neblogai tureti toki hostinga kur butu galima patalpinti kai kuriuos savo projektus arba shemas
Toks dalykas yra, bet būsi pririštas prie e.lt: http://blog.elektronika.lt/portal.php Kaip matyti yra daug prisikūrusių blog'ų, bet 99% jų apmirę visiškai.

Citata:
arba pvz yra tema apie atx maitnimo loku perdaryma is kokio 1000 postu kurie daznai kartojasi ir neussiteminti, kas gali tai ksiatyti?
ta jei atsakineji tokioje temoje gerisu atsakyma rasyk i wikipegija o i foruma tik duok nuoroda
Tai nereikia skaityti visko iš eilės tikintis, jog atrasi savo problemą, nes tai labai lėtas procesas. Reikia ieškoti, galvoti raktažodzius, nors ir iš tikrųjų sunkoka kartais ir pagal juos rasti, nes nepameni tiksliai termino, nežinai kaip jis lietuviškai skamba ar išvis ieškai ne ten.

Aišku galima parašyti vedlį kaip ką ten daryti, bet paims tas žmogelis kitokį maitblokį ir bus basta su tuo Wiki straipsniu. Verks kad jam netinka ir skiriasi jo maitblokis nuo autoriaus naudoto.

zamolskis rašo:
kitiems skaitantiems sita tema kionig paistalus siulau praleist, sutaupysit laiko
Tu tik nebejuokink, juokdary nelaimingas Laughing Eik paverk į kampą, kad tau sunku perskaityti daugiau nei 3 eilutes teksto Crying or Very sad
 elektronika.lt wiki
PranešimasParašytas: 2014 01 04, 00:55 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Digix
VIP narys
VIP narys
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
zamolskis rašo:
gal jis galetu issamiau paaiskint. man pvz idomu daugiau smulkmenu apie ta jo siuloma sistema.


kiek supratau buvo tik siuloma idiegti wiki sistema ir viskas. jokiu dideliu tikslu ir sikiu nebuvo mineta, ir rezultatas nera labai aktualu, svarbiaisa kad butu papildomas irankis kuri tu naudosi kaip nori.

Citata:
Dabar informaciją tikrina robotai, kurie sprendžia ar tinkama ta info ar ne. Iš žmonių atimta galimybė įvertinti straipsnius ar naujai įkeltus straipsnius.
Su nuorodom yra dar daugiau problemų nei jų pateikimas į mirusius puslapius. Kadangi dabar didelis vajus dėl autorinių teisių, tai jau taip paprastai negali ir paiimti iš kokio šaltinio info ir atkopipeistinti ar perpasakoti. Čia irgi didžiulė kliūtis rasti laisvai prieinamą informaciją.


Robootai nieko nepatikrins nes tai neimanoma kol jie netaps protingesni uz zmones.
del copypastinimo tai cia neesme, tisiog norajau pasakyti kad jeu tavo straipnis nera copypaste tai jo isvis pagal taisykles nepriima. (nors reliai jei ka nors ikisi i dideli straipni niekas nebekreipia demesio)
problema yra tas didelis svaros siekimas norint uzsitikrinti dideli prestiza kad atseit visa musu informacija tiksli nes mens keliame aukstus reikalavimus.



Citata:
Kaip čia pasakius, kodėl jie baidosi tokių tyrimų. Manau, kad kaip moksle. Tu negali paskelbti savo tyrimo bet kaip ir bet kokiu formatu, neatitiks daug reikalavimų ir jie bus laikomi abejotinais nes niekas nebus jo peržiūrėjęs ar dar kitaip vertinęs, todėl vargu ar juo galima kliautis.


tai kad galiu jei noriu nors ir is ro betka surasyti, tik kaip sakiau reikes pirma savo straipsni patalpinti kazkur kitur, tada ji nukopinti i wikipedija ir imesti nuoroda i savo straipsni.


Citata:
Tai čia jau kiekvienas žino ką reikia pastoviai kartoti.. Bėda ta, kad žmonės ateina ieškoti čia instrukcijų, o ne galvoti kaip ir kodėl tas mirksiukas veikia. Surašysi instrukciją papunkčiui, tai po to sulauksi krūvos piktų komentarų, kad kažkam kažkas neveikia arba nesigauna, arba sudega Laughing Ir taip yra iš tikrųjų, net ir idealiai parašius mokomąjį straipsnį, atsiras tokių, kurie kažko nesupras arba jiem kažkas nesigaus. Ir dažnai taip yra, kur yra schemų archyvas, tai po tais straipsniais dešimtys komentarų, kad kažkam kažkas neveikia arba neranda tiksliai to, ką autorius buvo naudojęs.


Citata:
Tai nereikia skaityti visko iš eilės tikintis, jog atrasi savo problemą, nes tai labai lėtas procesas. Reikia ieškoti, galvoti raktažodzius, nors ir iš tikrųjų sunkoka kartais ir pagal juos rasti, nes nepameni tiksliai termino, nežinai kaip jis lietuviškai skamba ar išvis ieškai ne ten.


tai nieko gero, nes bent jau as labisu megstu persiureti daugmaz viska kas susije su tema ir is to atsirinti ko reikia.
paiekos sistema forume nulio vertes ir betkokiu atveju tu negali ieskoti kazko ko tu nezinai, nebet tai butu kokia labai konkreti informacija.
bet ieskoti kur pakeisti kokia varza tavo platoje per paieska nesigaus
 elektronika.lt wiki
PranešimasParašytas: 2014 01 04, 22:11 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
kionig
Veteranas
Veteranas
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Digix rašo:
Robootai nieko nepatikrins nes tai neimanoma kol jie netaps protingesni uz zmones.
Bet tai yra naudojama. O ir dėl to, daugeliui redaktorių nepatiko kaip rašo duotajame straipsnyje. Kūriami algoritmai kurie statistikai vertina ir jų yra ne vienas pasiūlytas, o kokį konkrečiai naudoja Wiki - nežinau. Bet pvz kaip atrodo tokie algoritmai: http://escholarship.org/uc/item/18s3z11b#page-1

Citata:
del copypastinimo tai cia neesme, tisiog norajau pasakyti kad jeu tavo straipnis nera copypaste tai jo isvis pagal taisykles nepriima. (nors reliai jei ka nors ikisi i dideli straipni niekas nebekreipia demesio)
problema yra tas didelis svaros siekimas norint uzsitikrinti dideli prestiza kad atseit visa musu informacija tiksli nes mens keliame aukstus reikalavimus.
Turi esmę, nes visi redagavimai yra įrašomi ir užfiksuojami. Tik laiko klausimas kada bus pastebėta ir apsvarstyta. Arba įkals kurioje nors vietoje citation needed arba dar kažkokią pastabą prirašys. Ir tikrai, būna, kad ir didžiuosiuose straipsniuose

Tai, kaip viršuje duotame straipsnyje, kaip tik reikalavimų sumažinimas parodė, kad poveikis priešingas, kad daugelis redaktorių ją paliko dėl suprastėjusių standartų, kurių turėjo laikytis visi.

Citata:
tai kad galiu jei noriu nors ir is ro betka surasyti, tik kaip sakiau reikes pirma savo straipsni patalpinti kazkur kitur, tada ji nukopinti i wikipedija ir imesti nuoroda i savo straipsni.
Irgi taip lengvai nepraslysi tokiu būdu. Aš mačiau ne vieną straipsnį kur daug prirašyta, šaltinių mažai, o virš straipsnio kaba išnaša: "neatinka Wiki standartų dėl šališkumo".

Citata:
tai nieko gero, nes bent jau as labisu megstu persiureti daugmaz viska kas susije su tema ir is to atsirinti ko reikia.
paiekos sistema forume nulio vertes ir betkokiu atveju tu negali ieskoti kazko ko tu nezinai, nebet tai butu kokia labai konkreti informacija.
bet ieskoti kur pakeisti kokia varza tavo platoje per paieska nesigaus
Pati forumo paieška, žinoma, kad yra niekam tikusi. Bet va su google pagalba tikrai galima rasti, o ir randu pvz senus savo įrašus, nes atsiminiau, kad apie tai kažkur kažką rašiau arba skaičiau.

Kodėl negali ieškoti to, ko nežinai. Google paieška yra suindeksavusi dar ne tokių užklausų, kurios dažniausiai pasitaiko ir teikia pasiūlymus. Jeigu tu to dalykai nežinai gerai, bet apgraibomis pameni jų dalis ir asociacijas tai visai įmanoma atrasti, bet žinoma tas atradimas nėra toks greitas ir reikalauja nemažai darbo skaitant gautus rezultatus.

O kokias nors įdomias mintis ar diskusijas aš taip pat į bookmarksus įsikeliu, kad nepamirščiau. Nors didesnė problema, kad įsikeltas koks nors įdomus blog'as po kiek laiko miršta ir taip nebegali pasiekti turinio. Dar kartais gelbėja google kešas, bet ne visada.
 elektronika.lt wiki
PranešimasParašytas: 2014 01 04, 23:03 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
p12
Patyręs dalyvis
Patyręs dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
zamolskis rašo:
siaip cia tusciai diskutuojam, nes p12 pabego Very Happy butu idomiau suzinot ka konkreciai jis siulo idiegt.


Nusprendžiau palaukt, kol aprims ginčai Smile Very Happy

Mano pasiūlymas yra įdiegt MediaWiki varikliuką kaip atskirą elektronika.lt dalį. Ji nei su forumu, nei su straipsniais nebūtų susijusi, tik kad domenas elektronika.lt (wiki.elektronika.lt pvz Smile ). Kas yra MediaWiki galima pažiūrėti wikipedijoj (žemiau pavyzdžius imsiu būtent iš ten), kuri yra populiariausias MediaWiki varikliuko vartotojas. Čia reiktų atskirt, kad varikliukas ir Wikipedia neturi beveik nieko bendro: elektronika.lt wiki taisykles kurtumėm patys tiek kiek leidžia techninės galimybės.

Techninės galimybės yra tokios:

Wiki yra puslapių rinkinys. Puslapis maždaug atitinka vieną forumo postą, su šiais skirtumais:
* puslapis yra vienas. T.y. tokios konceptijos kaip tema nėra išvis
* puslapį gali redaguoti bet kas (tą galima apriboti).
* formatavimo galimybės beveik neribotos (leidžiama didelė dalis HTML)
* kaupiama puslapio istorija -- galima matyti visus keitimus nuo pat puslapio sukūrimo

Kiekvienas puslapis turi pavadinimą ir kategoriją (kitaip dar "vardų sritis", "namespace"). Kategorija atitinka puslapio paskirtį. Yra šios kategorijos:
* Straipsnis. Pagal susitarimą, straipsnis yra wiki bendruomenės nuosavybė ir turi atitikti tos bendruomenės susikurtas taisykles. Pvz. "Tankas" (https://lt.wikipedia.org/wiki/Tankas).
* Straipsnio aptarimas. Tai su konkrečiu straipsniu susijęs puslapis, kuriame galima diskutuoti. Paprastai diskutuojama apie puslapyje esančią medžiagą. Pvz. straipsnio "Lietuva" aptarimas: https://lt.wikipedia.org/wiki/Aptarimas:Lietuva. Kadangi forumo galimybių wiki nėra, tai diskusija vyksta pildant puslapį ir po kiekvieno naujo įrašo paliekant "parašą".
* Vartotojo straipsnis. Tai yra pilnavertis straipsnis, kuris yra patalpinamas vartotojo privačioje "zonoje", kurią turi kiekvienas vartotojas. Pvz. vartotojo "Andriusa" straipsnis "Linux virusas" (https://lt.wikipedia.org/wiki/Naudotojas:Audriusa/Linux_virusas) Redaguoti gali bet kas, pagal susitarimą zonos savininkas yra ir kiekvieno straipsnio savininkas, t.y. jis ten gali daryti ką nori ir piktai žiūrėti į pašalinius redaktorius.
* Vartotojo straipsnio aptarimas. Analogiškas straipsnio aptarimui.
* Keletas kitų kategorijų, mums jos kol kas nesvarbios.

Viskas Smile Nagrinėdamas kategorijas jau pradėjau kalbėti apie tai, kaip jos yra pritaikomos, bet realiai pritaikymas jau tik nuo mūsų priklauso.

Jokių papildomų techninių galimybių wiki neteikia. Jokių robotų, peržiūrinčių medžiagą, ją analizuojančių ir kažką su ja veikiančių nėra, todėl Zamolskio (ir kitų?) siūlytą automatinį medžiagos filtravimą, reitingavimą ar vertimą įgyvendinti nėra galimybių. Tiesa, yra prikurta daugiau ir mažiau automatinių "botų", kurie palengvina itin nuobodžias užduotis (pvz. vandalizmo atmetimą), bet ir tuo atveju botas nėra savarankiškas; nors kiek sudėtingesnėms užduotims jau reikia žmogaus įsikišimo.

(Jei kas nesutinkat, prašau iškart įdėkit nuorodą į paruoštą vartojimui plėtinį ar botą. Yra daug idėjų, bet sunkiausia yra ne jas sugalvoti, o įgyvendinti. Aš asmeniškai nei vieno projekto nežinau, kai žinosiu, bus galima apsvarstyti Smile )

====================
Virš linijos yra faktai, jų nepakeisim. Žemiau yra mano diskutuotina nuomonė Smile
====================

Manau MediaWiki mūsų poreikiams galima pritaikyti taip:

Į asmeninius straipsnius vartotojai deda ką nori.

Galima vartoti kaip blogą ar ką tik sugalvosi (proto ribose, reikės susitarti). Vartotojams tai bus naudinga asmeniškai, kadangi informacija nebepasimes, kaip forume, ją bus galima daug lengviau redaguoti ir keisti. Taip pat straipsnius galės pildyti bet kas, tai labai pasitarnaus atskirais atvejais.

Kartu, asmeniniai straipsniai bus naudingi ir dideliam skaičiui pašalinių. Pavyzdžiui: ieškau informacijos apie kažką forume ir aptinku susijusią temą. Perskaitau kelių forumiečių nuomones, bet kartu ir daug ginčų ir šiaip nesvarbios informacijos. Būtų daug efektyviau, jei forumiečiai savo nuomonę būtų įdėję į wiki, o man ginčų skaityti nereiktų. Informacijos patikimumas tas pats, bet ji bent jau sukoncentruota. Tokią informaciją būtų daug lengviau surasti ir Google pagalba.

Į pagrindinius straipsnius vartotojai deda +- patikrintą informaciją, galioja kažkokios taisyklės

Manau, kad wiki būtų vertinga net jei turėtumėm tik asmeninius puslapius. Visgi turbūt naudinga turėti ir dalį kurioje medžiagą įdėti būtų truputį sudėtingiau (taisyklės), bet būtų galima garantuoti, kad informacija bus daugiau mažiau teisinga.

Bendras wiki formatas būtų jau šiek kiek panašesnis į Wikipedia, tai yra -- tvarkingas, didesnis dėmesys informacijos teisingumui ir t.t. Kiek taisyklių turėsim ir kiek aukštai kelsim kartelę priklauso tik nuo mūsų pačių. Manau, kad siekiamybė turėtų būti kad visa informacija eitų kartu su nuorodomis į šaltinius (App notes, etc, vėlgi priklauso kaip susitarsim), nes kitaip neįmanoma patikrinti jos teisingumo.

Tikrai nesiūlau įvesti taisyklę, kad būtinai reikia kažką cituoti, tiesiog šaltiniai ilgainiui "patys" susirinks. Visgi jei ilgainiui bendra "kokybė" pakils tiek, kad natūraliai kils noras reikalauti citavimo, tai alternatyvus sprendimas būtų tiesiog necituotą ("nepatikimą") informaciją pažymėti, vietoj to kad ją trint, kaip daro wikipedia. Realiai trynimą reiktų išvis uždraust, nebent jei kas įrodo, jog informacija neteisinga.

Jei kam nors nepatiks bendros wiki formatas ar biurokratija (kažkiek taisyklių bus vistiek), savo straipsnius galės talpinti į asmeninius puslapius. Taigi kliūčių talpinti informaciją į wiki nebus, tiesiog tiems, kurie norės kažką dėti į bendrus straipsnius, reikės šiek tiek daugiau pastangų.

Manau nelabai svarbu, ar kas nors apsiims pildyti bendrus straipsnius ar ne. Blogiausiu atveju bus galima daryti kategorizuotą nuorodų į asmeninius straipsnius rinkinį, nuo to niekas nenukentės Smile


Paskutinį kartą redagavo p12, 2014 01 04, 23:18. Redaguota 3 kartus(ų)
 elektronika.lt wiki
PranešimasParašytas: 2014 01 04, 23:05 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Digix
VIP narys
VIP narys
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
kionig rašo:
Bet tai yra naudojama. O ir dėl to, daugeliui redaktorių nepatiko kaip rašo duotajame straipsnyje. Kūriami algoritmai kurie statistikai vertina ir jų yra ne vienas pasiūlytas, o kokį konkrečiai naudoja Wiki - nežinau. Bet pvz kaip atrodo tokie algoritmai: http://escholarship.org/uc/item/18s3z11b#page-1


Na ir policija kai kur tokius algoritmus naudoja jei negras ir bega tai sauti i galva Laughing neblogai veikia, 90% visu nusikalteliu sugauna:)

esu vikipedijoje su tuo susidures, radau rasybos klaida zodyje sakau istaisysiu, nu istiasiau, ziuriu robotas mane vandalu apsauke ir pataisyma panaikino.

tu negali nieko vertinti pagal statistika kad jei dauguma 1 valanda dienos parasytu straipniu klaidingi trinkime viska kas parasyta tuo metu.
vertnimas turi remtis intelektu o ne statistika

Citata:
Turi esmę, nes visi redagavimai yra įrašomi ir užfiksuojami. Tik laiko klausimas kada bus pastebėta ir apsvarstyta. Arba įkals kurioje nors vietoje citation needed arba dar kažkokią pastabą prirašys. Ir tikrai, būna, kad ir didžiuosiuose straipsniuose
pastabos gerai o tie "citattion neded" tai atsitiktinai metomi ten kaip papuole del vaizdo.

Citata:
Tai, kaip viršuje duotame straipsnyje, kaip tik reikalavimų sumažinimas parodė, kad poveikis priešingas, kad daugelis redaktorių ją paliko dėl suprastėjusių standartų, kurių turėjo laikytis visi.


kazkokia nesamone: kaip galima buti nepatenkintam jei policininkas per galva bananu nebedauzo tai daznai kais seniau?
nebent tie daugelis redaktoriu kokis tai mazochistai.
jei tu nori ausktesniu standartu niekas jug neliepia tau straisnio specialiai blogai parasyti.

Citata:
Irgi taip lengvai nepraslysi tokiu būdu. Aš mačiau ne vieną straipsnį kur daug prirašyta, šaltinių mažai, o virš straipsnio kaba išnaša: "neatinka Wiki standartų dėl šališkumo".


nu jei straipsnis apie indijos/pakistano siena tada gal ir uskliusi de saliskumo, bet jei tai kazkoks dalykas apie ka mazai kas ismano tai pralysi su betkuo.


Citata:
Kodėl negali ieškoti to, ko nežinai. Google paieška yra suindeksavusi dar ne tokių užklausų, kurios dažniausiai pasitaiko ir teikia pasiūlymus. Jeigu tu to dalykai nežinai gerai, bet apgraibomis pameni jų dalis ir asociacijas tai visai įmanoma atrasti, bet žinoma tas atradimas nėra toks greitas ir reikalauja nemažai darbo skaitant gautus rezultatus.


nu sakykim tu nori informacijos kaip skaiciuoti stiprintuva. kaip tai iesksosi?
jei tavo dominacioje temoje ko gero isvis nebus pamineti zodziais stiprintuvo skaiciavimas.
 elektronika.lt wiki
PranešimasParašytas: 2014 01 04, 23:15 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
p12
Patyręs dalyvis
Patyręs dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Digix rašo:

Citata:
Tai, kaip viršuje duotame straipsnyje, kaip tik reikalavimų sumažinimas parodė, kad poveikis priešingas, kad daugelis redaktorių ją paliko dėl suprastėjusių standartų, kurių turėjo laikytis visi.


kazkokia nesamone: kaip galima buti nepatenkintam jei policininkas per galva bananu nebedauzo tai daznai kais seniau?
nebent tie daugelis redaktoriu kokis tai mazochistai.
jei tu nori ausktesniu standartu niekas jug neliepia tau straisnio specialiai blogai parasyti.


Realiai pagrindinė priežastis yra tai, kad mažėja apie ką rašyti. Tai turbūt nėra siurprizas, kadangi Wikipedia turi griežtas taisykles apie ką galima rašyti ir kaip galima išsiplėsti.
 elektronika.lt wiki
PranešimasParašytas: 2014 01 04, 23:21 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Digix
VIP narys
VIP narys
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
p12 rašo:

Realiai pagrindinė priežastis yra tai, kad mažėja apie ką rašyti. Tai turbūt nėra siurprizas, kadangi Wikipedia turi griežtas taisykles apie ką galima rašyti ir kaip galima išsiplėsti.


as bucisu labaisu liknes manyti kad priezastis kiek kitokia, tai blogu straisniu trukumas, jei viskas yra tikslai siderinta ir sutvarkyta nera gincytinu temu ar netiksliu straisniu tai niekas tiesiog ir neturi ka veikti tenai.

tas kas jau yra tai viskas gerai o naujo nieko imesti nepavyks del grieztu standartu
 elektronika.lt wiki
PranešimasParašytas: 2014 01 04, 23:50 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
p12
Patyręs dalyvis
Patyręs dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Digix rašo:
p12 rašo:

Realiai pagrindinė priežastis yra tai, kad mažėja apie ką rašyti. Tai turbūt nėra siurprizas, kadangi Wikipedia turi griežtas taisykles apie ką galima rašyti ir kaip galima išsiplėsti.


as bucisu labaisu liknes manyti kad priezastis kiek kitokia, tai blogu straisniu trukumas, jei viskas yra tikslai siderinta ir sutvarkyta nera gincytinu temu ar netiksliu straisniu tai niekas tiesiog ir neturi ka veikti tenai.

tas kas jau yra tai viskas gerai o naujo nieko imesti nepavyks del grieztu standartu


Galima tai traktuoti ir taip Smile

Beje, jei kas dar nesat susipažinę su wiki, ką siūlau galit pasibandyti čia: http://radix.lt/mediawiki/

Čia asmeninis serveris, daryt galit ką norit, proto ribose žinoma Smile
 elektronika.lt wiki
PranešimasParašytas: 2014 01 05, 00:11 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
kionig
Veteranas
Veteranas
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Digix rašo:
Na ir policija kai kur tokius algoritmus naudoja jei negras ir bega tai sauti i galva Laughing neblogai veikia, 90% visu nusikalteliu sugauna:)
Turbūt šneki apie amerikonų policiją Laughing Mūsiškiams yra daug apribojimų, o jeigu dar kažką ne taip padarysi - pats į kalėjimą atsisėsi Very Happy

Citata:
esu vikipedijoje su tuo susidures, radau rasybos klaida zodyje sakau istaisysiu, nu istiasiau, ziuriu robotas mane vandalu apsauke ir pataisyma panaikino.
Aš pamenu, kad norint kažką ištaisyti reikia įrašyti savo duomenis ar nebe?

Citata:
tu negali nieko vertinti pagal statistika kad jei dauguma 1 valanda dienos parasytu straipniu klaidingi trinkime viska kas parasyta tuo metu.
vertnimas turi remtis intelektu o ne statistika
Kodėl negalima, galima, bet reikia rinktis ne kokiu laiku, ten tų siūlomų būdų yra ir daugiau, aš tik pirmą pasitaikusį paimiau, kuris viešai prieinamas. Bet visi jie statistiniai. Statistikos rinkimas tikrai nėra raganų apeigos, bet pagal tam tikrus požymius koreliacijos randomos. O jeigu intelektu, tai reikalauja recenzentų, ekspertų iš tos srities.

Citata:
pastabos gerai o tie "citattion neded" tai atsitiktinai metomi ten kaip papuole del vaizdo.
Na šiaip ne visada, pačiam paskaičius ir blaiviu protu įvertinus matyti, kad sausas teiginys pasakytas, nors jis vadovautųsi "common sens'u".

Citata:
kazkokia nesamone: kaip galima buti nepatenkintam jei policininkas per galva bananu nebedauzo tai daznai kais seniau?
nebent tie daugelis redaktoriu kokis tai mazochistai.
jei tu nori ausktesniu standartu niekas jug neliepia tau straisnio specialiai blogai parasyti
Kodėl jau sadomazochistai? Aš tikrai nenorėčiau kuruoti ir sužiūrėti kažkokių peckelių ir save laikančių freak'ų neregėtais genijais, kurie dedasi viską žinantis. Aukšti standartai atfiltruoja tą masę "genijų", bet, žinoma, nukenčia ir paprasti mirtingieji, kurių darbo neįvertina. Tai kas rašo juk niekada negalvoja, kad ims ir blogai jį parašys. To negali žinoti, jeigu tavęs niekas nerecenzavo, nevertino. Idealiai parašyti neįmanoma, visada kažkam užkliūsi nu arba reikia turėti labai ilgametę patirtį.


Citata:
nu jei straipsnis apie indijos/pakistano siena tada gal ir uskliusi de saliskumo, bet jei tai kazkoks dalykas apie ka mazai kas ismano tai pralysi su betkuo.
Nebūtinai, gali būti kažkokia užslėpta reklama kokio tai produkto ir vienos firmos. Gal ir praslysi, o gal ir ne - loterija. Jeigu akivaizdų scam'ą rašysi, tai būsi pastebėtas. Bet jeigu subtiliai parašysi su skaitymu tarp eilučių, tad galbūt ne. Bet čia yra jau vandalizavimo kategorija daugiau.

Citata:
nu sakykim tu nori informacijos kaip skaiciuoti stiprintuva. kaip tai iesksosi?
jei tavo dominacioje temoje ko gero isvis nebus pamineti zodziais stiprintuvo skaiciavimas.
Kažką visgi randi, pavyzdžiui: http://www.elektronika.lt/teorija/parametrai/19770/mazatriuksmiu-stiprintuvu-projektavimo-ypatybes/

Apskritai, forume, kažką tokio rasti yra sunku, o pasirinkti apsiriboti vien forumu yra beviltiška. Radus tokį šaltinį, matyti, kad duotas literatūros sąrašas ir pagal jį jau gali toliau mėginti ieškoti.

Mūsų tame forume yra kruopelytė tos naudingos info, kurios prireiktų kiekvienam. Jeigu naudotum angliškus ar rusiškus, ar vokiškus raktažodžius, tai tų rezultatų būtų kur kas daugiau.

Taigi nereikia savęs apsiriboti jeigu ypač žinai ne vieną kalbą. Nors iš bėdos galima pasinaudoti google vertėju.

Dabar informacijos yra nesuskaičiuojamai daug, kad mum ją svarbiau yra efektyviai atrasti nei ją susisteminti Wiki šablonu.
Pradėti naują temą  Atsakyti į pranešimą Pereiti prie Atgal  1, 2, 3, 4  Toliau
 
Forumo sistema: phpBB
 „Google“ paieška forume
 Kas naujesnio?
 Naujos temos forume

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai

FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
‡ 1999– © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Turinys | Reklama | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama