Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo.
Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.
Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius,
kurie nesilaiko forumo taisyklių.
Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.
Dabar yra 2025 05 12, 08:27. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
Pagal visas teisingo asinchroninio variklio reguliavimo dogmas naudojant fazini metodą reiktų "kirsti" ne kylančią, o krintančią sinusoidės dalį. Visi tiristoriniai reguliatoriai kerta tik kylančią. Panašu, kad pirmoje nuorodoje pateiktas teisingas sprendimas, nes ten paminėtas MOSFET, tik be registracijos aš nematau schemos, o registruotis tingiu.
Antroj nuorodoj aprašyta solid state relay apskritai neskirta ir netinkama švelniam reguliavimui. Ten naudojamas ne fazinis reguliavimas, o keičiamas praleidžiamų pusperiodžių skaičius. Toks reguliavimas tinkamas geriausiu atveju šildymo elementui, bet ne ventiliatoriui ir ne šviesos reguliavimui.
Ačiū už komentarą. Schemą idėsiu, kai tik kompą pasieksiu. Nors kaip ir minėjau tai tipinė scema, kurių pilnas internetas jei tik gvildenama analogiška tema. Nera ten MOSFETo triakas su kirviu priekinius frontus kapoja ir vsa fantazija. Su MOSFET'u gal ir visai fainas dalykėlis gautusi, bet visos schemos tokios sudėtingos, ten tiesig dažnio keitikliai AC-DC-AC foemuijantys sinusą ar artimą jam meandrą su atatinkamu dažniu. Žinoma viską galima padarygi tik ar verta, nes va ir www.tme.lt ventiliatorių reguliatoriai su įvairiais navarotais, bet esminė vienintelė detalė- galia stovi vienintelis simistorius ir tuo visa fantazija baigiasi.
patikslink kokio ventiliatoriaus (darbine itampa, galia), nes jei koki karlsona is kompiuterio, tai valdosi eiliniu PWM vienu tranzu + viena kita varzike, nekurie dar ir apsukas grazina.
oba koks idomus daikčiukas, o lemonoj dar ir pigiau nei jebajuj. Beliekas ji kaip nors prisukt prie arduino, kad knopkytėm tom pačiom iš pulto valdyti kaip ir visa kita
sitam ventiliatoriui tiristorius ar simistorius netinka, cia jau reikia MOSFET'o ir griztamo rysio (apsukos, temperatura), nes valdymas faktiskai tik per slydima (ji sudaro dvi apvijos, kuriu viena suntuota kondensatoriumi), nes dazniu nelabai ten ka pareguliuosi.
sitam ventiliatoriui tiristorius ar simistorius netinka, cia jau reikia MOSFET'o ir griztamo rysio (apsukos, temperatura), nes valdymas faktiskai tik per slydima (ji sudaro dvi apvijos, kuriu viena suntuota kondensatoriumi), nes dazniu nelabai ten ka pareguliuosi.
Na čia jau su PWM, būtų idealu, bet neracionalu, kaip iš patrankos į žvirblius šaudyti. Tiristorinių variklio greičio reguliatorių pagrindinis trūkumas - reguliuojamas variklis stipriai triukšmauja. Jei tai netrukdo gali daryt paprasčiausią tiristorinį.
Valdant simistoriumi ne tik triuksmauja, bet ir stipriai kaista, ypac prie vidutiniu apsuku, nes tas kondensatorius tada veikia uz rezonanso ribu ir labiau stabdo, nei dalyvauja fazes 90' pasukime. Jei variklis butu su skeltu statoriaus poliumi, tai kaistu maziau, tik prie mazu apsuku butu neproporcionaliai dideli nuostoliai.
darant sudėtingesnę įrangą tai kaip ir nieko čia daug, bet vienam ventiliatoriukui dar atskirą galingą maitbloKį, bet kita vertus jei visai schemai rinkti maitblokį tai šiuo atveju jau nepanaudosi kokio gatavo reiks rinkti, pradedant nuo trafo 230-2x12VAC, kokio nors kompo maitblokio čia nepanaudosi.
Vietoj diodų D9-D-13 ir D16-D21 gal galima tiltelius naudoti? Srovės nedidelės.
O PWM paduoti iš Arduino, kad jau jis vis tiek ten bus ir kitus procesus reguliuos. Tuomet nebereikėtų tos schemos 2-2 su MC68HC908QT2CDW.
Jei pusi vesu ora ir arti nominaliu apsuku, tai ventiliatorius laikys nesudegdamas, bet jei trauksi karsta dregna ora ir apsukos bus kone puse darbiniu, tai ilgai nelaikys, bus dumu.
Jei jau labai reikia placiose ribose keisti apsukas - varikli isimk is reguliuojamo ventiliatoriaus ir sukeisk.