Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo.
Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.
Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius,
kurie nesilaiko forumo taisyklių.
Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.
Dabar yra 2025 05 12, 05:08. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
Gal čia yra elektrikų galinčių patarti tuo klausimu?
Sieninėse montažinėse dėžutėse reikia sujungti aliuminio laidus (laidai 2.5 mm2). Beveik visur gaunasi sujungt 3 laidus į vieną, vienoj vietoj reikia 4 sujungt.
Bandžiau susukt, bet man toks būdas atrodo nelabai patikimas, nes vos tik stipriau paverži - lūžta ir nusisuka nafik, nes aliuminis labai lengvai lūžta. O nedasukt nesinori.
Dėl sujungimo kaladėlių, tai jos skirtos tik vienam laidui sujungt. Dar galvojau naudot įnulinimo kaldėles (va tokias), bet jos žalvarinės, tai bijau kad sujungus su aliuminiu koroduos.
Dar būna tokių jungių (vidus atrodo taip). Į juos tiesiog įkiši laidą ir spyruoklė juos laiko, varžtų priveržimui nėra - ar patikimas toks kontaktas? (kontaktai jų kiek žinau nikeliuoti).
O gal dar yra kokių būdų?
Dėžutės bus užtapetuotos, bet be jokių dangtelių, t.y. esant būtinybei kad būtų galima praplėšti ir prieiti.
Žodžiu kas išmano, prašau patarimo, iš anksto dėkui.
as namie naudoju panasius kur tu davei linka tik juos toks pagaliukas usspaudzia, neradau senuku puslapy kaskodel ju.
man super tiko.pakeli svirtele atsilaisvina, nuleidi, prispaudzia laida. ir kas scvarbiausia , gali aliumini su variniu sujungt.
Dėkui
Užsakiau iš slo.lt, taip pat ir jungčių "spyruoklinių". Štai radau, "pavyzdingas" aliuminio laidų sujungimas, gal kam dar pravers :
http://www.youtube.com/watch?v=LNaQN9L7Psc
... Štai radau, "pavyzdingas" aliuminio laidų sujungimas, gal kam dar pravers ...
Taip, daunams pravers, apšvietimą su taupančiomis lemputėmis darantiems. Vienintelis normalus būdas - užpresuoti.
Gal aš šiek tiek ir daunas elektros srityje, bet nemanau kad visiškas... Vistiek taip turbūt geriau nei tiesiog susukt laidus (susukt gal ir būtų gerai, jei aliuminis nebūtų toks trapus). Man tos Wago jungtys iš pirmo žvilgsnio irgi nelabai patikimai atrodo, bet kai rimta elektros instaliacijos komponentų firma garantuoja patikimą sujungimą iki 400V/22A, tai bala nematė, manau naudot galima..
Jei tai būtų varis, tai tikrai klausimų nekiltų.
Buvo atveju, kai tokiame wago sujungime po kazkurio laiko atsipalaidavo (o gal suluzo) spyruokle ir visas sujungimas del blogo kontakto sudege. Bet cia tik vienas atvejis is kokio 1000.
Nieko nuostabaus, visko pasitaiko..
Bet vis tiek ar ne geriau tokios spyruoklinės jungtys, nei varžtais suveržiamos kaladėlės aliuminio laidams? Teko skaityti, kad neva aliuminis traukiasi/plečiasi, ir net pradžioje priveržus, po kelių metų gali atsipalaiduoti ir suprastėti kontaktas. Tuo tarpu šiose spyruoklinėse, kaip ir turėtų nuolat laidas būt laikomas prispaustas, tai norisi tikėt kad šiek tiek patikimiau... Kiek čia tiesos, nežinau..
...Tai gal tada galima plačiau apie tą užpresavimą?
Būna cinkuotos "gilzės", sukišami ten laidai, užpildoma pasta ir presuojama specialiu presiuku (replėmis).
Spyruoklinės jungtys neišvysto tokios suspaudimo jėgos, kad galima būtų kalbėti apie taip vadinamą "patikimą" sujungimą. Galima ginčytis dėl patikimumo sąvokos, bet anksčiau ar vėliau tokie sujungimai primena apie save.
p.s. kadaise virindavo aliuminius laidus, bet nepamenu, kokį fliusą naudodavo. Virint neteko, tik mačiau tokius sujungimus.
nereikia nieko čia daug išradinėti.
1. jeigu laidai nauji, tai geriausia - virint. Ir pamirši tuos sujungimus amžiams
2. jeigu gali sau leisti perteklinį laidų storį, tai spyruokliniai sujungimai su kontaktine pasta - sekantis pasirinkimas. Spyruoklės jėga kontaktui įtakos didelės neturi. Padidinus jėgą kontaktas pagerėja tiek, kiek dėl deformavimo padidėja elektrinio konktakto plotas. Svarbiausia ir pagrindinė spyruoklės užduotis - kad "vaikšant" paviršiai vis tiek glaustųsi vienas prie kito
3. spyruoklinis be pastos. aišku, kad blogiau
4. varžtinis. Na, priveržimo jėga gerokai didesnė, nei spyruoklinio, taigi didesnis elektrinio konktakto plotas => geresnis sujungimo laidumas => vėliau pasireikš bėdos.
bet bėdų bus. Varžtiniai sujungimai nekompensuoja plastinių deformacijų tiek, kiek spyruokliniai.
Kadangi tema ne sena, norėčiau paklausti ir apie varinių laidų patikimą sujungimą. Vieta gana sausa, laidai 2.5-4 kvadratų, kaip tinkamai sujungti be virinimo kad būtų galima pakavoti po gipsu?
mąstau apie:
wago (netinka 4 kvadratų)
susukimas laidų (kas jei dar aplitavus? ar tuos galus sukamus užsukti?)
užspaudžiami sujungimai
http://rcl.lt/img_prod/CAS2TK.jpg http://www.elstila.lt/out/pictures/1/erko-kld.jpg
beje daug kur kalbama apie termovamzdelių naudojimą ir jų sandarinimą silikonu. Tai silikoną kokį naudojate?ar tą iš didelių švirkštų kur su pistoletu spaudžiamas ar yra kažkokie specialūs ar bent jau mažesniais kiekiais?
[/img]
Po gipsu, ar ne po gipsu, – nesvarbu, kaip, – bet tokiose vietose negalima nieko sujunginėti.
Jeigu jau tokia būtinybė yra, reikia daryti sujungimų dėžutes.