 |

|
|
Elektronika.lt portalo forumas
Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo.
Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.
Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius,
kurie nesilaiko forumo taisyklių.
Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.
Dabar yra 2026 06 28, 11:39. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
|
|
|
 |
Forumas » Akustika » Kiek dėti vatos į dėžę
|
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
|
|
|
 |
Kiek dėti vatos į dėžę |
Parašytas: 2012 12 20, 12:40 |
|
|
|
|
| CP Audio Projects rašo: |
Sekantį eksperimentą darykite tikrindamas skambesį, kai:
- paliktas gamyklinis vatos kiekis;
- AS korpusas vata užpildytas pilnai. |
Visai pritarčiau visom išdėstytoms mintims, bet.... niekas nepasidomėjo kokiomis sąlygomis tai būtų testuojama. Jei tai tas savadarbis stiprintuvas kuris čia neseniai buvo pardavinėjamas, o garso šaltinis geriausiu atveju kompiuteris su integruotu garsu grojantis 128kbps MP3 failus tai nors auksine vata tą kolonėlę užpildyk, neskambėjo ir neskambės ten niekas. Ir nieko nesijaus. |
|
|
|
|
|
 |
 |
Kiek dėti vatos į dėžę |
Parašytas: 2012 12 20, 13:27 |
|
|
|
|
Garso slopinimo medžiagos (vatos) įtaką galima objektyviai įvertinti matavimais. Tuolab, jei klausėjas turi ir moka naudotis kompiuteriu.
1. Į tuščią AS korpusą tol didiname vatos kiekį, kol AS pilnosios varžos kreivėje matomas pagrindinis rezonansas slenka žemyn. Kai padidinus vatą rezonansas vėl pradės kilti aukštyn - vatos jau bus per daug.
Taip mes nustatysime koks vatos kiekis didina efektyvų AS tūrį.
2. Matuojant AS dažninės netolygumus ir stebint jautrio pokytį galima taip parinkti vatos kiekį, kad vartotojui būtų priimtinas santykis tarp AS jautrio ir dažninės netolygumo. Šiems matavimams reikalingas mikrofonas ir didesnis dalyko išmanymas.
Neturint mikrofono, patirties ir noro, rinkčiausi pirmąjį būdą - jis paprastesnis. Galutinai apsispręsti dėl vatos kiekio būt galima ilgiau patyrinėjus savo sistemos skambesį.
Artėja šventiniai laisvadieniai - kodėl nepasidovanojus sau didesnės patirties akustikos srityje?
Visiems rekomenduoju...  |
|
|
|
|
|
 |
 |
Kiek dėti vatos į dėžę |
Parašytas: 2012 12 20, 17:09 |
|
|
|
|
Ką gi. Ačiū visiems už protingas mintis. Visgi galvoju pasidaryti kitą dėžę tiems garsiakalbiams, nes dabartinė tikrai maža.
Planuoju daryti 30x30x50cm dydžio, vidinis tūris gautųsi apie 45L
Kadangi niekada nesu gaminęs dėžės kolonkei, turiu nemažai klausimų... Pateiksiu visus iškart, kad nereiktų "trupintis" :
1) Ar faneros storis turi įtakos garso kokybei? Žadu daryti iš 6mm storio. Jei storis per didelis ar per mažas - patarkite, koks būtų optimaliausias.
O gal fanera iš vis netinkama? Gal reikia daryti iš medžio drožlių ar dulkių plokštės? Į estetinę išvaizda šiuo atveju neatsižvelkite.
2) Originalios dėžės galinė siena padaryta iš kažko panašaus į kartoną (ta siena šiek tiek lanksti, o kitos labai tvirtos. Atkuriant žemus dažnius ji virpa kartu). Ar man į tai reikėtų atsižvelgti darant naują korpusą? T.y. ar naujame korpuse galinę sieną taip pat reikėtų daryti iš kažko panašaus į storą kartoną?
3) Kokio storio sluoksniu reikia iškloti vidines sienas? Ar reikia jas visas iškloti? Jei ne, kurias reikia? Ar šitam dalykui tinka sinteponas, randamas audinių parduotuvėse?
4) Ar dėžes daryti uždaro tipo, ar su fazoinvertoriumi? Jei su fazoinvertoriumi, kokio skersmens ir ilgio ji rekomenduotumėte naudoti? Kurioje vietoje jį geriausia dėti?
5) Kokie dar svarbūs dalykai konstruojant savadarbį korpusą, jei ko dar nepaminėjau (žinau, jog iš vidaus būtina užsandarinti jei uždaro tipo)?
Iš anksto ačiū visiems, kas turės kantrybės atsakyti į šią krūvą klausimų  |
|
|
|
|
|
 |
 |
Kiek dėti vatos į dėžę |
Parašytas: 2012 12 20, 17:26 |
|
|
|
|
| mAtUxAz rašo: |
| Iš anksto ačiū visiems, kas turės kantrybės atsakyti į šią krūvą klausimų |
Žinoma, tu nenusiteikęs pavartyt internetą ir į 85% klausimų susirast atsakymus pats ? |
|
|
|
|
|
 |
Kiek dėti vatos į dėžę |
Parašytas: 2012 12 20, 17:33 |
|
|
|
|
| Evaldas_S rašo: |
| mAtUxAz rašo: |
| Iš anksto ačiū visiems, kas turės kantrybės atsakyti į šią krūvą klausimų |
Žinoma, tu nenusiteikęs pavartyt internetą ir į 85% klausimų susirast atsakymus pats ? |
Visi tie atsakymai į mano klausimus yra grynai apie žemųjų dažnių garsiakalbių dėžes. Tiek Lietuvos, tiek užsienio forumuose. Kiek ieškojau, neradau nieko gero su plačiajuosčių garsiakalbių dėžių gamyba, nebent tai, kokius garsiakalbius dėti... |
|
|
|
|
|
 |
 |
Kiek dėti vatos į dėžę |
Parašytas: 2012 12 20, 17:57 |
|
|
|
|
| mAtUxAz rašo: |
| Evaldas_S rašo: |
| mAtUxAz rašo: |
| Iš anksto ačiū visiems, kas turės kantrybės atsakyti į šią krūvą klausimų |
Žinoma, tu nenusiteikęs pavartyt internetą ir į 85% klausimų susirast atsakymus pats ? |
Visi tie atsakymai į mano klausimus yra grynai apie žemųjų dažnių garsiakalbių dėžes. |
Tikrai nėra daugiajuosčių kolonėlių aprašymų ? Viskas tas pats galbūt su mažomis išimtimis galioja bet kokioms dėžėms. T.y. jokios 6 mm faneros ir jokių kartoninių galinių dangčių. Kuo standesnis ir sandaresnis korpusas tuo geriau. Apie kitokius nei uždarus korpusus nekalbam nes šie garsiakalbiai jiems netinkami). |
|
|
|
|
|
 |
 |
Kiek dėti vatos į dėžę |
Parašytas: 2012 12 20, 17:57 |
|
|
|
|
| Aš gaminausi kolonėles iš 2,2 cm storio medžio drožlių plokščių ir susukau baldiniais varžtais. Taip dėžė gavosi labai tvirta ir nereikėjo papildomų tvirtinimo elementų. Vidų išklojau vatalinu iš senos lovos. Dėžę dariau uždarą, nes nežinojau visų garsiakalbių parametrų. Priekis aptrauktas juoda medžiaga, o kampai apkantuoti ir dėžės nedažytos, nes man pasirodė labai gražus plokščių raštas. Galėsiu jei reikia foto imest. |
|
_________________ Skype: kadras3 |
|
|
|
 |
 |
Kiek dėti vatos į dėžę |
Parašytas: 2012 12 20, 18:01 |
|
|
|
|
| Evaldas_S rašo: |
| mAtUxAz rašo: |
| Evaldas_S rašo: |
| mAtUxAz rašo: |
| Iš anksto ačiū visiems, kas turės kantrybės atsakyti į šią krūvą klausimų |
Žinoma, tu nenusiteikęs pavartyt internetą ir į 85% klausimų susirast atsakymus pats ? |
Visi tie atsakymai į mano klausimus yra grynai apie žemųjų dažnių garsiakalbių dėžes. |
Tikrai nėra daugiajuosčių kolonėlių aprašymų ? Viskas tas pats galbūt su mažomis išimtimis galioja bet kokioms dėžėms. T.y. jokios 6 mm faneros ir jokių kartoninių galinių dangčių. Kuo standesnis ir sandaresnis korpusas tuo geriau. Apie kitokius nei uždarus korpusus nekalbam nes šie garsiakalbiai jiems netinkami). |
Ką gi, eilinį kartą vėl sakau ačiū. Žinosiu, jog pagrindas - standus korpusas ir sandarumas.  |
|
|
|
|
|
 |
 |
Kiek dėti vatos į dėžę |
Parašytas: 2012 12 20, 18:03 |
|
|
|
|
| ropehunter rašo: |
| Aš gaminausi kolonėles iš 2,2 cm storio medžio drožlių plokščių ir susukau baldiniais varžtais. Taip dėžė gavosi labai tvirta ir nereikėjo papildomų tvirtinimo elementų. Vidų išklojau vatalinu iš senos lovos. Dėžę dariau uždarą, nes nežinojau visų garsiakalbių parametrų. Priekis aptrauktas juoda medžiaga, o kampai apkantuoti ir dėžės nedažytos, nes man pasirodė labai gražus plokščių raštas. Galėsiu jei reikia foto imest. |
Aišku. Na, kaip suprantu, vata gali būti beveik viskas, kas minkšta
Ir fanera reikia tikrai storesnę nei 6mm naudoti, kaip kad tu - 22mm
Dar būtų vienas klausimas - kokį įranki naudojai pjaudamas garsiakalbio skylę ir kuo sandarinai dėžę? Kiek žinau silikonas nėra gerai sandarinti garsiakalbio dėžėms, nes jo daleles gadina garsiakalbį. |
|
|
|
|
|
 |
 |
Kiek dėti vatos į dėžę |
Parašytas: 2012 12 20, 18:17 |
|
|
|
|
| Gali ir is MDF 18 mm.Butinai daryk pertvara su apvalu ispjovimu,pertvara turi sujungti visos paneles; garsiakalbis virsui ir iskart po jo pertvara- kad kuo maziau vibruotu priek ir sonines paneles. Pastebejau-kai per daug sintepono- VD pasidaro duslus.Pabandyk kljot ant virsutines ir apatynes paneles ir uzpakal. Ant priekines - nereikia. |
|
|
|
|
|
 |
 |
Kiek dėti vatos į dėžę |
Parašytas: 2012 12 20, 18:25 |
|
|
|
|
| mAtUxAz rašo: |
| ropehunter rašo: |
| Aš gaminausi kolonėles iš 2,2 cm storio medžio drožlių plokščių ir susukau baldiniais varžtais. Taip dėžė gavosi labai tvirta ir nereikėjo papildomų tvirtinimo elementų. Vidų išklojau vatalinu iš senos lovos. Dėžę dariau uždarą, nes nežinojau visų garsiakalbių parametrų. Priekis aptrauktas juoda medžiaga, o kampai apkantuoti ir dėžės nedažytos, nes man pasirodė labai gražus plokščių raštas. Galėsiu jei reikia foto imest. |
Aišku. Na, kaip suprantu, vata gali būti beveik viskas, kas minkšta
Ir fanera reikia tikrai storesnę nei 6mm naudoti, kaip kad tu - 22mm
Dar būtų vienas klausimas - kokį įranki naudojai pjaudamas garsiakalbio skylę ir kuo sandarinai dėžę? Kiek žinau silikonas nėra gerai sandarinti garsiakalbio dėžėms, nes jo daleles gadina garsiakalbį. |
Kadangi garsiakalbių diametras buvo gan didelis tai išgręžiau skylutę ir su siaurapjūkliu, o šeip galima su freza. Sandarinau tai paprastai su MomentFix klijais atspariais drėgmei abi dėžės padarytos iš medžiagų rastų namuose  |
|
_________________ Skype: kadras3 |
|
|
|
 |
 |
Kiek dėti vatos į dėžę |
Parašytas: 2012 12 20, 18:35 |
|
|
|
|
| vsa rašo: |
| Gali ir is MDF 18 mm.Butinai daryk pertvara su apvalu ispjovimu,pertvara turi sujungti visos paneles; garsiakalbis virsui ir iskart po jo pertvara- kad kuo maziau vibruotu priek ir sonines paneles. Pastebejau-kai per daug sintepono- VD pasidaro duslus.Pabandyk kljot ant virsutines ir apatynes paneles ir uzpakal. Ant priekines - nereikia. |
Ačiū už patarimą. Vis buvau tarp to varianto, kurį dabar paminėjai ir tarp to, kad iškloti visą dėžę, kaip kad subuose daro. Dabar žinosiu, kurias sienas kloti sinteponu.
Gal gali patarti, kokiu storiu kloti sieneles? |
|
|
|
|
|
 |
 |
Kiek dėti vatos į dėžę |
Parašytas: 2012 12 20, 18:39 |
|
|
|
|
| ropehunter rašo: |
| mAtUxAz rašo: |
| ropehunter rašo: |
| Aš gaminausi kolonėles iš 2,2 cm storio medžio drožlių plokščių ir susukau baldiniais varžtais. Taip dėžė gavosi labai tvirta ir nereikėjo papildomų tvirtinimo elementų. Vidų išklojau vatalinu iš senos lovos. Dėžę dariau uždarą, nes nežinojau visų garsiakalbių parametrų. Priekis aptrauktas juoda medžiaga, o kampai apkantuoti ir dėžės nedažytos, nes man pasirodė labai gražus plokščių raštas. Galėsiu jei reikia foto imest. |
Aišku. Na, kaip suprantu, vata gali būti beveik viskas, kas minkšta
Ir fanera reikia tikrai storesnę nei 6mm naudoti, kaip kad tu - 22mm
Dar būtų vienas klausimas - kokį įranki naudojai pjaudamas garsiakalbio skylę ir kuo sandarinai dėžę? Kiek žinau silikonas nėra gerai sandarinti garsiakalbio dėžėms, nes jo daleles gadina garsiakalbį. |
Kadangi garsiakalbių diametras buvo gan didelis tai išgręžiau skylutę ir su siaurapjūkliu, o šeip galima su freza. Sandarinau tai paprastai su MomentFix klijais atspariais drėgmei abi dėžės padarytos iš medžiagų rastų namuose  |
Aš irgi garsiakalbio skylę žadėjau daryti kaip ir tu - skylute su grąžtu padarau, įkišu pjūklelį ir darbuojuosi. Manau, taip ir darysiu.
Sandarinimui tada pabandysiu naudoti Moment Fix (kaip supratau tokius: http://www.e-senukai.lt//montainiai-klijai-su-spaudikliu-moment-power-fix-250g_2.html)
Ačiū už atsakymą. |
|
|
|
|
|
 |
 |
Kiek dėti vatos į dėžę |
Parašytas: 2012 12 20, 19:59 |
|
|
|
|
| Evaldas_S rašo: |
| mAtUxAz rašo: |
| iš evitos po 35Lt naujus nusipirkau |
Pinigų švaistymas. |
Nesutikčiau. Man po vienų 'angliškų" kolonėlių, kurios salone kainavo ~900lt, o filtrai su skirtingais komponentais abejose kolonkėse, tai geriau jau Majak  |
|
_________________ No ground, no sound. |
|
|
|
 |
Kiek dėti vatos į dėžę |
Parašytas: 2012 12 20, 20:12 |
|
|
|
|
| SPX rašo: |
Nesutikčiau. Man po vienų 'angliškų" kolonėlių, kurios salone kainavo ~900lt, o filtrai su skirtingais komponentais abejose kolonkėse, tai geriau jau Majak  |
Aš visiškai neabejoju, kad įmanoma surasti daug brangesnių ir tuo pačiu daug prastesnių kolonėlių. Ir jeigu jas kas nors perka tai aukštasis marketingo pilotažas. Na o šiaip "на вкус, на цвет товарища нет" |
|
|
|
|
|
|
 |
Google paieška forume |
|
|
 |
Naujos temos forume |
|
 |
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps,
FS25 Trucks |
 |
ETS2 Mods
ETS2 Trucks,
ETS2 Bus,
Euro Truck Simulator 2 Mods
|
 |
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods,
FS22 Maps,
FS25 Mods |
 |
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija |
 |
FS25 Mods
FS25 Maps,
FS25 Cheats,
FS25 Install Mods |
 |
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps |
 |
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods,
ATS Trucks,
ATS Maps |
 |
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods,
WOT Mods,
Assetto Corsa Rally Mods |
 |
GTA 6 Wiki
GTA 6 Map,
GTA 6 Vehicles,
GTA 6 Character |
|

|
 |