 |

|
|
Elektronika.lt portalo forumas
Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo.
Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.
Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius,
kurie nesilaiko forumo taisyklių.
Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.
Dabar yra 2026 06 28, 21:41. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
|
|
|
 |
Forumas » Akustika » Seas plačiajuosčiai
|
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
|
|
|
 |
Seas plačiajuosčiai |
Parašytas: 2012 08 10, 19:19 |
|
|
|
|
|
_________________ Pasaulyje nėra amžinų variklių, užtat amžinų stabdžių - pilna. |
|
|
|
 |
 |
Seas plačiajuosčiai |
Parašytas: 2012 08 11, 00:25 |
|
|
|
|
Pasidarė smalsu koks tikslas naudoti tokio nedidelio jautrumo plačiajuosčius? Ar negeriau tuomet gamintis įprastą dviejų juostų sistemą?
Kalbant apie šiuos Seas, esminis jų privalumas ganėtinai didelis jautrumas. Dėl guminės pakabos turim didelę difuzoriaus eigą, dėl ko geriau atkuriami ŽD. Tuo pačiu teoriškai prarandamas tiesiškumas, auga iškraipymai. Šią savybę turi visi kompresinio tipo draiveriai. |
|
|
|
|
|
 |
 |
Seas plačiajuosčiai |
Parašytas: 2012 08 11, 01:36 |
|
|
|
|
| *Wytas* rašo: |
SRaudio rašo:....prie 500 Hz labai didelė antra harmonika pas šitą garsiakalbi.
-----------------------------------------------------------------------------
Jūs tam reikalui naudojote muzikinį signalą ar techninį signalą iš generatoriaus? |
generatoriaus |
|
_________________ Ir vis is naujo suprantu,kad dar ne viska zinau.. |
|
|
|
 |
Seas plačiajuosčiai |
Parašytas: 2012 08 11, 09:25 |
|
|
|
|
|
_________________ Design for yourself, not for other people. Don't be afraid to try something. N.Pass |
|
|
|
 |
 |
Seas plačiajuosčiai |
Parašytas: 2012 08 11, 10:13 |
|
|
|
|
| Citata: |
| Pasidarė smalsu koks tikslas naudoti tokio nedidelio jautrumo plačiajuosčius? Ar negeriau tuomet gamintis įprastą dviejų juostų sistemą? |
Plačiajuostis atgros visą dažnių juostą ir žemadažnis papildys tik labai trumpą žemų ruožą. Tad klausysi galima sakyti tik vieno garsiakalbio. Toliau kolonėlių gabaritai, kaina, WF (wife factor) būtinai, filtrų minimalizavimas - viskas sueina į vieną ir lieka ne taip daug iš ko rinktis.
Gal teko klausyti??? Bijau, kad kaina bus per didelė. Sprendžiu jau vien tik į dizainą pažiūrėjus
Dar vienas užkliuvęs plačiajuostis, galgi net už SEAS geresnis:
http://diyaudioprojects.com/Drivers/CSS-FR125SR/CSS-FR125SR-Speaker-Datasheet.pdf |
|
_________________ Pasaulyje nėra amžinų variklių, užtat amžinų stabdžių - pilna. |
|
|
|
 |
 |
Seas plačiajuosčiai |
Parašytas: 2012 08 11, 19:56 |
|
|
|
|
Teko klausytis 200-nio. Nežinau kas tau yra per didelė kaina, bet siūlyčiau parašyti Ištvanui ir pasitikslinti kainą. Sakyčiau viskas ten normalu, nelabai brangiau nei fosteksai. Modeliukai irgi gali būti jau atnaujinti, nes puslapis retokai atnaujinamas. |
|
_________________ Design for yourself, not for other people. Don't be afraid to try something. N.Pass |
|
|
|
 |
 |
Seas plačiajuosčiai |
Parašytas: 2012 08 11, 20:02 |
|
|
|
|
Gal teko klausyti??? Bijau, kad kaina bus per didelė. Sprendžiu jau vien tik į dizainą pažiūrėjus
Teko:)
SFR145 kiek atsimenu apie 150eur/pora su alniko magnetais, 110 su feritu,
SFR175 260 ir 210 eur/pora. Čia buvo su poliuretanine pakaba, dabar su tekstiline - keliais eurais brangesni. Bet jie to verti.
Tik neverta gudrauti su dėžėmis - jie skirti hornui (BLH) - reikia juos į tokias ir dėti. Ir nereikės jų "ramstyti" nei iš viršaus, nei apačios.. |
|
|
|
|
|
 |
 |
Seas plačiajuosčiai |
Parašytas: 2012 08 12, 11:18 |
|
|
|
|
| limited rašo: |
| Tik neverta gudrauti su dėžėmis - jie skirti hornui (BLH) - reikia juos į tokias ir dėti. Ir nereikės jų "ramstyti" nei iš viršaus, nei apačios.. |
Be 300l atbulinis ruporas vargu ar duos realios naudos, taip kad WF labai didelis
Kita vertus tokia sistema tinkamai suprojektuota vargu ar turės sau lygių. |
|
|
|
|
|
 |
Seas plačiajuosčiai |
Parašytas: 2012 08 12, 15:46 |
|
|
|
|
| Artex_3 rašo: |
Be 300l atbulinis ruporas vargu ar duos realios naudos, taip kad WF labai didelis |
Esi realiai girdėjęs sonidus dėžėse ar vaizduoji gudrų iškalęs sausą teoriją?  |
|
_________________ Design for yourself, not for other people. Don't be afraid to try something. N.Pass |
|
|
|
 |
Seas plačiajuosčiai |
Parašytas: 2012 08 12, 16:12 |
|
|
|
|
|
_________________ Pasaulyje nėra amžinų variklių, užtat amžinų stabdžių - pilna. |
|
|
|
 |
 |
Seas plačiajuosčiai |
Parašytas: 2012 08 12, 17:41 |
|
|
|
|
Na, ten paskutinė žyma ant horizontalios ašies turėtų būti 20kHz.
Klausiau pajungęs generatorių, tai 15-16 kHz dar girdisi (garsiakalbio ašyje), aukščiau nebe, bet tai jau ne garsiakalbio, o klausytojo amžiaus problema:).
Lyginau 200SFR su LOWTHER PM6A, SFR buvo BL horne (Ištvano konstrukcija, bet apverstas "aukštyn kojoms"). Lowtheris buvo savoje nedidelėje dėžutėje, toks "pseudohornas". Žemuose dažniuose sfr grojo žymiai geriau - kitaip ir būti negali, žemi dažniai - horno nuopelnas, lowtherio "pseudohornas" neprilygo nė iš tolo. Laukia manęs naujas projektas - padaryti naujas dėžes lowtheriams, aišku, hornus. Aukštų dažnių zonoje "jėgos buvo lygios", abiejų garsiakalbių braižas labai panašus.
Bet, jeigu įvertinti, kad lowtheris bent du kartus brangesnis ir jo dar paieškoti reikia e-bayjuje - sonido yra labai gera alternatyva "tikro garso" mėgėjui.
Pas mane yra senieji sonidai, dabar Ištvanas juos patobulino - ritę vynioja plokščiu laidu (pagerėjo AD atkūrimas), pakabą daro tekstilinę - truputį palengvino difuzorių, magnetus deda japoniškus vietoje buvusių vokiškų.
O jei įdomu paklausyti - būsite Šiauliuose - užsukite:) |
|
|
|
|
|
 |
 |
Seas plačiajuosčiai |
Parašytas: 2012 08 12, 17:59 |
|
|
|
|
| limited rašo: |
Gal teko klausyti??? Bijau, kad kaina bus per didelė. Sprendžiu jau vien tik į dizainą pažiūrėjus
Teko:)
SFR145 kiek atsimenu apie 150eur/pora su alniko magnetais, 110 su feritu,
SFR175 260 ir 210 eur/pora. Čia buvo su poliuretanine pakaba, dabar su tekstiline - keliais eurais brangesni. Bet jie to verti.
Tik neverta gudrauti su dėžėmis - jie skirti hornui (BLH) - reikia juos į tokias ir dėti. Ir nereikės jų "ramstyti" nei iš viršaus, nei apačios.. |
O gal teko SFR lyginti su SWR? |
|
_________________ 86856trys788 |
|
|
|
 |
 |
Seas plačiajuosčiai |
Parašytas: 2012 08 12, 19:33 |
|
|
|
|
| obalys rašo: |
| Artex_3 rašo: |
Be 300l atbulinis ruporas vargu ar duos realios naudos, taip kad WF labai didelis |
Esi realiai girdėjęs sonidus dėžėse ar vaizduoji gudrų iškalęs sausą teoriją?  |
Pamiršau paminėti, kad omenyje turėjau SFR 200 serijos plačiajuosčius. Jų jautrumas didžiausias taigi be 300l horno neapsieisim.
Girdėjęs jų nesu, bet ateityje planuoju kažką panašaus gamintis.
Gal teko klausyti su mažos išėjimo varžos stiprintuvu? Tikriausiai nieko gero. |
|
|
|
|
|
 |
 |
Seas plačiajuosčiai |
Parašytas: 2012 08 12, 19:49 |
|
|
|
|
Tai kad hornų litrais nematuoja - kriteriniai dydžiai yra ruporo įėjimas, išėjimas ir ilgis. geriausiai yra tiesus ruporas, bet kur jį tokį padėti - tenka sulankstyti, kuo mažiau posūkių tuo geriau. O į kokį tūrį užima sulankstytas ruporas neaktualu - tai jau šalutinis rezultatas.
O dėl mažos stiprintuvo varžos - tai tuo geriau, kuo mažesnė išėjimo varža - visada ir visur. Problemos prasideda kai išėjimo varža didelė, pvz lempinių stiprintuvų. Todėl lempiniai stiprintuvai gerai groja tik su plačiajuosčiais garsiakalbiais, na dar jei koks pirmos eilės paprasčiausiais filtras jiems įkandamas, bet jungti prie lempinio stiprintuvo trijuostes kolonėles galima tik tuo atveju, jei kokybė visiškai nesvarbu:) |
|
|
|
|
|
 |
 |
Seas plačiajuosčiai |
Parašytas: 2012 08 12, 19:52 |
|
|
|
|
O gal teko SFR lyginti su SWR?[/quote]
SFR yra skirti hornui, o SWR - fazikui, taip kad garsiakalbių tiesiogiai palyginti neišeis, galima lyginti tik akustines sistemas - o tai jau visai kas kita... |
|
|
|
|
|
|
 |
Google paieška forume |
|
|
 |
Naujos temos forume |
|
 |
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps,
FS25 Trucks |
 |
ETS2 Mods
ETS2 Trucks,
ETS2 Bus,
Euro Truck Simulator 2 Mods
|
 |
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods,
FS22 Maps,
FS25 Mods |
 |
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija |
 |
FS25 Mods
FS25 Maps,
FS25 Cheats,
FS25 Install Mods |
 |
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps |
 |
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods,
ATS Trucks,
ATS Maps |
 |
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods,
WOT Mods,
Assetto Corsa Rally Mods |
 |
GTA 6 Wiki
GTA 6 Map,
GTA 6 Vehicles,
GTA 6 Character |
|

|
 |