 |

|
|
Elektronika.lt portalo forumas
Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo.
Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.
Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius,
kurie nesilaiko forumo taisyklių.
Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.
Dabar yra 2026 06 28, 20:53. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
|
|
|
 |
Forumas » Akustika » Pasiulikit gera midrange driveri
|
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
|
|
|
 |
Pasiulikit gera midrange driveri |
Parašytas: 2005 12 08, 23:17 |
|
|
|
|
dvijuoste tai dvijuoste, bet kokia dvijuoste tau eis nuo 30Hz iki 20khz, kokie ten IMD bus - arba mazas kompressinis wooferis ir normalus tweetas arba didelis normalus wooferis ir nesveikai didelis tweeteris ?
beje as nenoriu crossint viduje 300-3000Hz
seip zmogus negirdi absoliucios fazes, jei nera staigiu pasikeitimu. |
|
_________________ My rhombicosidodecahedron is bigger than yours. |
|
|
|
 |
Pasiulikit gera midrange driveri |
Parašytas: 2005 12 09, 00:46 |
|
|
|
|
| o kodel tau reikia butent nuo 30-20000? galwoji sudesi keturjuoste sistema filtru pagalba viska islyginsi ir girdesi sawo idealia juosta ? idomu kodel placiajuosciai su tokiomis sudinomis juostomis bei charakteristikom apgroja daugiajuostes sistemas su "tobulom" charakteristikom |
|
_________________ Thelonious himself - solo piano by Thelonious Monk |
|
|
|
 |
 |
Pasiulikit gera midrange driveri |
Parašytas: 2005 12 09, 01:07 |
|
|
|
|
O tai kam as ishvys sukau sau galva ? gal nuimt kambario perdavimo charakteristika ir uzdet ant kolonkiu perdavimo charakteristikos ?
Super gero placiajuoscio vistiek nesukursi... fizika neapipisi.
Seip as noriu sukurt gana universalia 3-way sistema + subas.
Pasyviniai krossoveriai bus betkaip blogiau negu aktiviniai + atskiri stiprintuvai, nuo demping faktorio nieko nelieka...
Liaudis jus aplamai toliau paklausymo ir review skaitymo kazkuo duomejotes ar kaip ? Man nereikia atsakymo Kas geriau, man reikia atsakymo Kodel! |
|
_________________ My rhombicosidodecahedron is bigger than yours. |
|
|
|
 |
 |
Pasiulikit gera midrange driveri |
Parašytas: 2005 12 09, 01:13 |
|
|
|
|
| su dviem juostom viskas normaliai gaunasi sds164 dejau du vienetus ir adt105h viena. nei vienas nei kitas nera labai dideli, o groja tarsi butu zverys. net subo nereikia... net nesuprantu kam tau 4 juostu? klausysi per kokius 7metrus nuo kolonkiu? ypac jei didelius garsiukus imsi. nu man nelogishka kazkaip... ko tu pasakyk geriau nori is tu kolonkiu?> gal tu neten truputy ziuri? tu nori ten tusofkes rengt kad tau jos atlaikytu daug ar ka tu su jom nori daryt> |
|
|
|
|
|
 |
 |
Pasiulikit gera midrange driveri |
Parašytas: 2005 12 09, 01:46 |
|
|
|
|
>su dviem juostom viskas normaliai gaunasi sds164 dejau du vienetus ir adt105h viena. nei vienas nei kitas nera labai dideli, o groja tarsi butu zverys. net subo nereikia...
Abejoju kad subo nereikia, SDS164 yra per mazi kad sugrot ka nors pakankamai zemaus ir pakankamai garsiai ir be ishkraipymu.
>net nesuprantu kam tau 4 juostu?
ne 4, o 3 + subas. Mano manymu geriausiai kad kiekvienas garsiakalbis darytu ta kam jis skirtas.
>klausysi per kokius 7metrus nuo kolonkiu?
ne, bet dinaminis diapazonas bus n-kartu didesnis nauduojant aktyvu krossoveri ir atskirus stiprintuvus.
>ypac jei didelius garsiukus imsi. nu man nelogishka kazkaip... ko tu pasakyk geriau nori is tu kolonkiu?
As noriu sau pagamint universalia sistema kuri gali dirbt su bet kokiu materiau(muzika, kinas) ir neturet trukumu nuo pat pradziu IR noriu tai padaryt nauduojant sveika prota, pagrista matematika/fizika o ne kazkokiu empiriniu bandymu.
> gal tu neten truputy ziuri? tu nori ten tusofkes rengt kad tau jos atlaikytu daug ar ka tu su jom nori daryt ?
Jei noreciau tusofkes nupirkciau/pagaminciau PA kolonkes. |
|
_________________ My rhombicosidodecahedron is bigger than yours. |
|
|
|
 |
 |
Pasiulikit gera midrange driveri |
Parašytas: 2005 12 09, 01:51 |
|
|
|
|
| VEC7OR rašo: |
> pagrista matematika/fizika o ne kazkokiu empiriniu bandymu.
|
Patss gal fizikas busi
Del bandymu turetum zinoti kad visas fizikos mokslas ant tu bandymu ir buvo sukurtas! |
|
_________________ 860346985
Kai kurių dėsningumų supratimas neatleidžia nuo daugelio faktų žinojimo. |
|
|
|
 |
Pasiulikit gera midrange driveri |
Parašytas: 2005 12 09, 02:19 |
|
|
|
|
Sukurtas tai sukurtas, bet mes gi ne amerika atradinejam, o konstruojam
Seip ne fizikas, o elektronishikas. |
|
_________________ My rhombicosidodecahedron is bigger than yours. |
|
|
|
 |
Pasiulikit gera midrange driveri |
Parašytas: 2005 12 09, 02:38 |
|
|
|
|
| VEC7OR rašo: |
Sukurtas tai sukurtas, bet mes gi ne amerika atradinejam, o konstruojam
Seip ne fizikas, o elektronishikas. |
Jo kad daugiau tokiu elektronsciku butu kurie fizika ismano-visu mokslu MOKSLA. nes daug pazistu elektronsciku kurie Maksvelo lygciu uzrasyti nebemoka( siap dar pats nemoku nes vakar tik pradejome jas eiti ir isigilinti nespejau ! )
O vien matematiniu ir fizikiniu modeliu nepaka uztikrinti galutini rezultata, i savo vietas viska sustato eksperementas (pagristas aisku jau turima teorija )!  |
|
_________________ 860346985
Kai kurių dėsningumų supratimas neatleidžia nuo daugelio faktų žinojimo. |
|
|
|
 |
Pasiulikit gera midrange driveri |
Parašytas: 2005 12 09, 02:42 |
|
|
|
|
| Sutinku, aklas experementavimas nieko vertas, kaip ir plyka teorija. |
|
_________________ My rhombicosidodecahedron is bigger than yours. |
|
|
|
 |
Pasiulikit gera midrange driveri |
Parašytas: 2005 12 09, 03:44 |
|
|
|
|
Va o as nesutinku ,kad galima aklus eksperimentus derinti su plika teorija didesne tikimybe ,kad remiantis plika teorija pataikysi arciau tikslo ,nei aklai zaidziant  |
|
|
|
|
|
 |
Pasiulikit gera midrange driveri |
Parašytas: 2005 12 09, 11:54 |
|
|
|
|
| vektor o tu bent klausei tu sds kad is kart teigi jog negali pakankamai zemo be iskraipymu atkurti m? o vat ash lyginau ir ne su vienom, ir jei bosas uzgula ausis kaip su subu nu tai tada atleisk jei cia tau zemo nera... seip ash pradzioje irgi uvau tokios pat nuomones kol nenusipirkau sds'u, o pries pirkdmas taip abejojau ypac del ju dydzio ir sugebejimu(juk mes visi lietuviai suprantamas dalykas) taciau visishkai nuomone keiciasi kai isgrirsti ir supranti kad jei didelis nereiskia kad gerai dauzys ar zema atkurs... beje yra tokie Atex sound 18" 100lt tai tie turbut labai gerai zema atkurtu ir be iskraipymu |
|
|
|
|
|
 |
 |
Pasiulikit gera midrange driveri |
Parašytas: 2005 12 09, 12:47 |
|
|
|
|
| VEC7OR rašo: |
| Sutinku, aklas experementavimas nieko vertas, kaip ir plyka teorija. |
Bet dar blogiau,kai nera nei teoriniu ziniu ir praktiniu ir atsiranda po to tokiu "genialiu minciu"-----
ne, bet dinaminis diapazonas bus n-kartu didesnis nauduojant aktyvu krossoveri ir atskirus stiprintuvus.
As noriu sau pagamint universalia sistema kuri gali dirbt su bet kokiu materiau(muzika, kinas) ir neturet trukumu nuo pat pradziu IR noriu tai padaryt nauduojant sveika prota, pagrista matematika/fizika o ne kazkokiu empiriniu bandymu.
Ivertinus kad bet koks pasyvinis elementas,turi neigiama itaka garso kokybiai(ar tai rite,kondikas,varza..10cm laido),tai aktyvinis komponentas tik N kartu daro didesne itaka garso kokybiai...o jeigu ju yra dar daug.....
Vaikymasis super tiesios charakteristikos..yra panasu kaip kovojimas su vejo malunais...ir garsiakalbio tiesiskumas nieko visiskai neapsprendzia(Tonsil garsiakalbis su tiesiska charakteristika...tikrai groja daug blogiau negu Lowter su gan kreiva...),to labiau kad patalpa gali itakoti netolygumus iki +-15db....o faziniai netolygumai sujungimo vietose labiausiai ir jauciasi...todel ir placiajuosciai,arba bent dvieju juostu akustika su minimaliais(pirmos eiles)filtrais daug geriau groja..ir dinamika labiausiai lemia-butent garsiakalbio jautrumas,o ne kaskokie aktyviniai krosoveriai ar dar koks brudas,arba gal nesu kurse kad kad kai kuriu Lietuviu "fiziku/matematiku"kuriama nauja akustikos teorija...  |
|
|
|
|
|
 |
 |
Pasiulikit gera midrange driveri |
Parašytas: 2005 12 10, 01:27 |
|
|
|
|
| Kaudio rašo: |
| VEC7OR rašo: |
| Sutinku, aklas experementavimas nieko vertas, kaip ir plyka teorija. |
Ivertinus kad bet koks pasyvinis elementas,turi neigiama itaka garso kokybiai(ar tai rite,kondikas,varza..10cm laido),tai aktyvinis komponentas tik N kartu daro didesne itaka garso kokybiai...o jeigu ju yra dar daug.....
Vaikymasis super tiesios charakteristikos..yra panasu kaip kovojimas su vejo malunais...ir garsiakalbio tiesiskumas nieko visiskai neapsprendzia(Tonsil garsiakalbis su tiesiska charakteristika...tikrai groja daug blogiau negu Lowter su gan kreiva...),to labiau kad patalpa gali itakoti netolygumus iki +-15db....o faziniai netolygumai sujungimo vietose labiausiai ir jauciasi...todel ir placiajuosciai,arba bent dvieju juostu akustika su minimaliais(pirmos eiles)filtrais daug geriau groja..ir dinamika labiausiai lemia-butent garsiakalbio jautrumas,o ne kaskokie aktyviniai krosoveriai ar dar koks brudas,arba gal nesu kurse kad kad kai kuriu Lietuviu "fiziku/matematiku"kuriama nauja akustikos teorija...  |
hm, jei tu sakai kad kambarys itakoja +/- 15dB tai ka gali pakeist pora opampu signalo kely ?
Butent su normaliu aktyviu krossoveriu fazinius netolydumus galima sumazint iki paneigiamai mazo poveikio (as neseniai dariausiau toki XO, jis issimatuoja puikiai). Idomiai kodel gi garsiakalbio netiesishkumas nieko neapsprendzia ? Dar seip yra impulsine charakteristika (kuria parodo kaip susikaupia/issisklaido energija padaves impulsa i garsiakalbi)
2 juostu garsiakalbiu su 1 eiles filtrais koncepcija man patinka, bet parinkt uz normalius pinigus driverius kurie galetu veikt tokioj kombinacijoj labai problematishka, wooferis tai ne problema, o kur gaut toki tweeta kad jis nesukeptu nuo zemu dazniu kurios labai gerai praleidzia 1 eiles krossoveris ?
No offence, bet kaip matau tu aplamai nesi kurse galimu technologiju, eik gal pasiskaityk. As seip irgi esu konservatyvus, bet nestandartinis mastymas daznai padeda...
| Geduxas rašo: |
vektor o tu bent klausei tu sds kad is kart teigi jog negali pakankamai zemo be iskraipymu atkurti m? o vat ash lyginau ir ne su vienom, ir jei bosas uzgula ausis kaip su subu nu tai tada atleisk jei cia tau zemo nera... seip ash pradzioje irgi uvau tokios pat nuomones kol nenusipirkau sds'u, o pries pirkdmas taip abejojau ypac del ju dydzio ir sugebejimu(juk mes visi lietuviai suprantamas dalykas) taciau visishkai nuomone keiciasi kai isgrirsti ir supranti kad jei didelis nereiskia kad gerai dauzys ar zema atkurs... beje yra tokie Atex sound 18" 100lt tai tie turbut labai gerai zema atkurtu ir be iskraipymu |
SDS turi per maza diametra ir per maza xmax kad normaliai atkurt bosus ir ne tam skirtas, tai SLS serijos darbas, beje suba as jau turiu (Peerless Resolution R15 uzdaroj dezej su 300W stiprintuvu). Gali man sakyt ka nori, bet mazas driveris negali sugrot taip kaip normalus subas, cia fizika, cia reikia arba diametro arba xmax - su pirmu viskas aisq, o didint xmax gana problematishka. Beje tas bosas kuris "uzgula ausys" randasi ties 60-70hz. |
|
_________________ My rhombicosidodecahedron is bigger than yours. |
|
|
|
 |
 |
Pasiulikit gera midrange driveri |
Parašytas: 2005 12 10, 02:16 |
|
|
|
|
Kai pradedamos kalbos apie Subus..tai supratimas apie garsa ir klausoma muzika pasibaigia Bumciku...
As nesu konservatorisku paziuru...tik paprasciausiai N kartu daugiau teko klausytis ir dirbti su skirtingais garsekalbiais ir akustika,nekalbant apie tranzistorine ir lempine technika...ir niekada nerasineju ko nesu bandes,skirtingai nuo kai kuriu..ir jeigu nauduoti kruva operaciniu,tai skirtumas koki nauduosi garsiakalbi px...,garsas bus sugadintas nepataisomai ir SDS kaip vidutiniu garsekalbis bus dar per gerai...todel kad nauduojant 2-3 kartus brangesni paprasciausiai nelabai is viso jusi skirtuma...
Tavo sprendimuose nematau nestandartinio mastymo-cia greiciau a....sprendimai,kurie nauduojami profesuonalioje technikoje kur galingumai siekia kW,ir eiliniai filtrai netinka,arba yra labai problematiska jos nauduoti... |
|
|
|
|
|
 |
 |
Pasiulikit gera midrange driveri |
Parašytas: 2005 12 10, 02:16 |
|
|
|
|
deja kai gula ausis mano generatorius rodo 40-50hz... o ar ash sakiau kad jis duoda slegio kaip subas kad net akys dreba? ash sakiau kad kokybishkai svariai ir tikrai galingai atkuriamas zemas daznis, o del tavo ysitikinimu del mazo ploto tai... paklausyk pirma... o del to xmax tainet nezinau ka tau pasakyti. pasakysiu taip, namie subas kurio xmax +-20.3mm ir zinok kol membrana nejuda(vizualiai) groja jis TIK pora kart silpniau (slegiu) nei kad ant pilnos galios. taigi nera butina varyt pilno xmax kad garsiukas isgrotu galinga zema, toliau jau prievartavimas vyksta. na bet ka ash cia tau postringauju, darykis tu tas kolonkes su ws20e WOOFERIU ir buk laimingas kai tauskes kaip alaus backa sekmes gamyboje, poto parasyk kaip gorja  |
|
|
|
|
|
|
 |
Google paieška forume |
|
|
 |
Naujos temos forume |
|
 |
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps,
FS25 Trucks |
 |
ETS2 Mods
ETS2 Trucks,
ETS2 Bus,
Euro Truck Simulator 2 Mods
|
 |
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods,
FS22 Maps,
FS25 Mods |
 |
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija |
 |
FS25 Mods
FS25 Maps,
FS25 Cheats,
FS25 Install Mods |
 |
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps |
 |
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods,
ATS Trucks,
ATS Maps |
 |
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods,
WOT Mods,
Assetto Corsa Rally Mods |
 |
GTA 6 Wiki
GTA 6 Map,
GTA 6 Vehicles,
GTA 6 Character |
|

|
 |