 |
Forumas » Akustika » Gitarinis kubas
|
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
|
|
|
 |
Gitarinis kubas |
Parašytas: 2005 11 15, 13:24 |
|
|
|
|
Vakar snekejau su bosistu dziazo, sake bosiniam kubui isvis nieko nereikia, bile garsas reguliuotusi ir dar gali buti tone controlsai. Visa kita yra nebutina, o jei ir reikia, tai tam yra isoriniai efektai Ai ir jo, dar sake aiskumas yra daug svarbiau nei zemu kiekis, taigi Nx10" yra vienintelis protingas sprendimas, o jei reikia dar ir zemo, tai galima prideti 15", bet jokiu budu ne atvirksciai...
Tai va  |
|
_________________ Niekas nera taip paprasta, kaip atrodo |
|
|
|
 |
 |
Gitarinis kubas |
Parašytas: 2005 11 15, 13:50 |
|
|
|
|
| wxn rašo: |
Vakar snekejau su bosistu dziazo, sake bosiniam kubui isvis nieko nereikia, bile garsas reguliuotusi ir dar gali buti tone controlsai. Visa kita yra nebutina, o jei ir reikia, tai tam yra isoriniai efektai Ai ir jo, dar sake aiskumas yra daug svarbiau nei zemu kiekis, taigi Nx10" yra vienintelis protingas sprendimas, o jei reikia dar ir zemo, tai galima prideti 15", bet jokiu budu ne atvirksciai...
Tai va  |
Rašai: aiskumas yra daug svarbiau nei zemu kiekis, t.y. komentuoji bosisto žodžius.Tai kaip su paprastu guminuku gausi tą "aiškumą" Yra skirtumas tarp grojimui skirtos aparatūros ir muzikos klausymui skirtos aparatūros.Va užsakytų tau tas pažįstamas padaryti aparatūrą grojimui, oi pavargtum kol įtiktum tam jo supratimui, kas yra pvz. boss gitaros "aiskumumas"(čia iš savo patirties) .
O tu pakalbėk su roko bosistu dėl navarotų, jo bus jau kita nuomonė .Ar sudėti į stiprintuvą ar kaip priedėliai vistiek kažkokie reikalingi.Gal džiazistui reikia mažiau dėl pačios džiazo specifikos, kur labiau reikia ne elektronikos efektų, o natūralaus skambesio  |
|
|
|
|
|
 |
 |
Gitarinis kubas |
Parašytas: 2005 11 15, 17:30 |
|
|
|
|
Del gumos tai mano pasiulytas variantas buvo guma zemiem + popierinis placiajuostis viskam kitam. Aiskumas liktu, tik va del fazes gali kilti problemu... Anyway, cia gal paliksiu kitam projektui
O va efektus tai jis sake naudoja kvaka ir chorusa pagrinde (kai netingi atsinesti, kai tingi - ir taip gerai), bet neseniai sake nusipirko kazkoki nauja boss procesoriu, ale net neissiaiskino iki galo - per sudetinga menininkui
Siaip jo, jauciu roko/metalo muzikantam efektai truputi daugiau reiskia, visgi tokia didele skambesio dali sudaro... |
|
_________________ Niekas nera taip paprasta, kaip atrodo |
|
|
|
 |
 |
Gitarinis kubas |
Parašytas: 2005 11 16, 12:38 |
|
|
|
|
| wxn rašo: |
Del gumos tai mano pasiulytas variantas buvo guma zemiem + popierinis placiajuostis viskam kitam. Aiskumas liktu, tik va del fazes gali kilti problemu... Anyway, cia gal paliksiu kitam projektui
O va efektus tai jis sake naudoja kvaka ir chorusa pagrinde (kai netingi atsinesti, kai tingi - ir taip gerai), bet neseniai sake nusipirko kazkoki nauja boss procesoriu, ale net neissiaiskino iki galo - per sudetinga menininkui
Siaip jo, jauciu roko/metalo muzikantam efektai truputi daugiau reiskia, visgi tokia didele skambesio dali sudaro... |
Bandyk...gal ką nors ir "pagimdysi" sukryžminęs. Matai dėl efektų naudojimo aš esu pastebėjęs tokį dalyką : kuo aukštesnė bosisto klasė, tuo išrankesnis skambesio niuansams.Jei pradžioj puola prie efektų, tai vėliau arba visai atsisako arba pereina į aukštesnį efektų lygį ir prasideda procesoriai ir pan, o tuo pačiu eksperimentai ,po to problemos su kitais grupės nariais kur reikia naudoti efektus ir kam juos naudoti ir t.t. Pažįstu kelis bosistus, kurie išvis nepritampa prie jokių grupių, nors yra labai aukštos klasės.Ir pagrinde dėl savo noro išsiskirti super efektais ir virtuoziška grojimo technika, o kaip įprasta bosui retai tenka solinės partijos Paskui labai įdomu stebėti roko bosistą grojantį kokiam koncerte popsą, kai nusamdomas"tam kartui". ( Čia apie šiauliečius) |
|
|
|
|
|
 |
 |
Gitarinis kubas |
Parašytas: 2005 11 16, 22:06 |
|
|
|
|
Jo, sustrumas ne efektais matuojamas
Beje, tas su kuriuo kalbejau as yra laikomas vienu is keliu kieciausiu Lietuvos bosistu, o gal ir pats
Btw, tamsta minejai, kad darei irangos. Butu labai idomu suzinoti kas tai per projektai buvo. Belekas tinka - fotkes, schemos, parametrai etc... Buciau labai dekingas  |
|
_________________ Niekas nera taip paprasta, kaip atrodo |
|
|
|
 |
Gitarinis kubas |
Parašytas: 2005 11 17, 02:59 |
|
|
|
|
| Pagal mane tai bosine gitara ne zemuose, o vidutiniuose groja, bet kuo toliau tuo maziau tai suvokianciu. |
|
|
|
|
|
 |
Gitarinis kubas |
Parašytas: 2005 11 17, 11:54 |
|
|
|
|
| zx rašo: |
| Pagal mane tai bosine gitara ne zemuose, o vidutiniuose groja, bet kuo toliau tuo maziau tai suvokianciu. |
tai taip ir vadintusi tada ji kaipkaip susijusiai su viduriais. Arba reiketu susitarti nuo kiek prasideda viduriai. Ir jei neteko klasuyti instrumentinio yrasho tai bosine gitara groja zhemesniu tonu nei mushamuju kojinis bugnas. |
|
|
|
|
|
 |
 |
Gitarinis kubas |
Parašytas: 2005 11 17, 13:29 |
|
|
|
|
| wxn rašo: |
Jo, sustrumas ne efektais matuojamas
Beje, tas su kuriuo kalbejau as yra laikomas vienu is keliu kieciausiu Lietuvos bosistu, o gal ir pats
Btw, tamsta minejai, kad darei irangos. Butu labai idomu suzinoti kas tai per projektai buvo. Belekas tinka - fotkes, schemos, parametrai etc... Buciau labai dekingas  |
Tas buvo prieš gerus 20 metų, ir dabar viskas išsimėtė, būtų gana sunku atkurti, tuo labiau kad dabar yra ir gersnių schemų.Vienas iš labiausiai vykusių tranzistorinių buvo tais laikais bene geriausia schema- Šušurino 100W stiprintuvas.Dar kažkur rusų puslapiuose mačiau užklydęs, bet adreso tikslaus neatsimenu, gal uždavus paiešką rastum.Šiaip gana sudėtinga schema, reikalaujanti labai tiksliai parinkinėti poromis tranzus ir derinimas užknisantis(ypač kai atrodo su oscilografu kaip ir normaliai, o muzikantas girdi kažką ne taip ir vėl iš naujo tvarkai), gerai kad ten kur dirbau buvo labai gerų prietaisų, pagal tuos laikus.tembrų blokas su lauko tranzais, net nebeatsimenu iš kur schemą gavau, irgi iš kokių 3 variantų teko rinkti kol įtiko.dar buvo tokia latvių radio inžinieriaus Ketnerso schema bosinės gitaros sintezatorius su kokiais 30-40 tranzų.Tą nelabai pavyko iki galo suderinti taip ir liko nepatenkintas, nors Ketnerso schemos tuo metu buvo labai aukštai vertinamos muzikantų tarpe.Paskui į pedalą buvau sumetęs keletą bosui skirtų efektų: džibsas, boosteris- tie paprasti kažkaip labiau pavyko ir tiko.Gaila tų laikų sąsiuvinuką su schemomis prateriojau O taip dar teko perdarinėti kelis rusiškus "šedevrus"-vieną lempinį ir kelis tranzistorinius, va tada ir prikankino muzikantai, tai ne taip vidutiniai skamba, tai metalinis garsas.Tada ir atsižegnojau nuo koncertinės aparatūros konstravimo
Zx: tu iš dalies teisus-nėra boso spektras tik žemi, bet vis dėlto tai priklauso nuo muzikos stiliaus ir gitaristo meistriškumo.Bet dabar daugiau džiazo ir metalo bosistai tą naudoja na dar kartais ir kitų stilių.Matai tada dar ir klaidos labai girdisi  |
|
|
|
|
|
 |
 |
Gitarinis kubas |
Parašytas: 2005 11 17, 14:14 |
|
|
|
|
| zx rašo: |
| Pagal mane tai bosine gitara ne zemuose, o vidutiniuose groja, bet kuo toliau tuo maziau tai suvokianciu. |
Nu low B ne per niekur nelimpa pavadinimas "vidutiniai", ne kiekvienas subas tiek patempia...
ad: hmm, nu ziuriu erdves diy sitam reikale nemazai... Va as galvoju idet PA wooferi i uzdara deze nedidele, gal dar koki tweeteri, prie viso to koki nesudetinga diskretini stiprintuva (ala P3A is ESP) su fet'iniu preampu ir valio. Dar jei reiks pora pedalu susilipdyt, nu o tada ziuresim... |
|
_________________ Niekas nera taip paprasta, kaip atrodo |
|
|
|
 |
 |
Gitarinis kubas |
Parašytas: 2005 11 17, 14:41 |
|
|
|
|
Wxn: na iš esmės gal ir taip, bet dėl tveeterio tai gal tokį irgi labiau į žemų pusę Tiesa, šį kartą lyg nesuklydau pavadinęs
Matai jei kalbam apie bosinę gitarą tai iki 1khz retai kas ir paima(čia nekalbu apie 6 stygų bosines).Va jei paprastai gitarai tai tada kas kita.
Dėl stiprintuvo tai gal vis tik vertėtų apie lempinį pagalvoti, bent jau ateityje Nes jei naudosi namuose pasigrojimui, ar atidirbinėti tecniką, tai kokybė labai svarbu.Kaip ten muzikantai sako:kad nemuštų per ausis Tada ne galingumas svarbu o garso skaidrumas ar dar kaip pavadinti, tik gal tada vis tik reikės popierinių garsiakalbių
Matai dabar atsiminiau dėl ko iršsirinko pirmini ant lauko tranzu:tokia buvo įdomi schemą, kad ir "užkaisdavo" kaip lempinis po keliolikos sekundžių ir su efektais kažkaip "švariau" skambėdavo(čia muzikanto nuomonė).Va tik kur tą schemą atkasti? |
|
|
|
|
|
 |
 |
Gitarinis kubas |
Parašytas: 2005 11 17, 14:54 |
|
|
|
|
Del to 1kHz, tai viskas gerai, jei groji paprastai. O va slap/pop garantuoju tas "cvankt" lengvai eina iki keliu ar net keliolikos kHz... O tokiu tweeteriu nelabai ir yra, tik pigus pjezikai. Nu arba va toki galima imest ir sukrosint ties 1kHz pvz:
http://www.visaton.de/english/artikel/art_608_1_15.html
Lempos yra gerai zinoma, bet as visiskai neturiu darbo su jom patirties, todel manau geriau bus pradziai pakankamai galinga solid state ampa imest, o paskui jau ziuresim. 60W stiprintuvas bus daugiau nei sociai pradziai...
Galu gale galima preampa lempini padaryt - paprasciau, galingumai mazesni, o efektas panasus  |
|
_________________ Niekas nera taip paprasta, kaip atrodo |
|
|
|
 |
 |
Gitarinis kubas |
Parašytas: 2005 11 17, 19:45 |
|
|
|
|
Na iš esmės tavo duotas tinka , nors kaip matei skirtas vokalo ir gitaros monitoriams gal ir labiau.Aš tik galiu pasakyti kai išbandysi bent desėtką variantų-pats atsirinksi kas geriausia Čia tiek apie garsiakalbius tiek apie stiprintuvbus ir efektus. |
|
|
|
|
|
 |
Gitarinis kubas |
Parašytas: 2005 11 17, 20:28 |
|
|
|
|
| jei kalba eina apie bosine gitara, ta visatona gali pamirst is karto jis silpnas, nekokybiskas, tie cvak eina ne auksciau 1 khz ir dinamikai yra tinkami belekokie pa (Eminence, das, peavei, celestion) ir kiti svarbu popieriniai, niekur bosiniuose kubuose nerasi piscialkiu ar papildomu viduriu turint omeny kad dauguma pa zemadazniu nesunkiai atkuria iki 3-5khz o to daugiau nei pakankamai. |
|
|
|
|
|
 |
Gitarinis kubas |
Parašytas: 2005 11 17, 21:18 |
|
|
|
|
| man atrodo jog kojinis bugnas zemiau, bet gal buna ir kitaip |
|
|
|
|
|
 |
Gitarinis kubas |
Parašytas: 2005 11 17, 21:23 |
|
|
|
|
| kojinis bugnas bus zemiau jei grojama bus jau virsutinese ladose. seip bosas apima 70-600hz daznio ruoza (priklauso nuo grojiko ir oktavu kuriose nuderintos stygos) |
|
|
|
|
|
|
 |
Google paieška forume |
|
|
 |
Naujos temos forume |
|
 |
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps,
FS25 Trucks |
 |
ETS2 Mods
ETS2 Trucks,
ETS2 Bus,
Euro Truck Simulator 2 Mods
|
 |
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods,
FS22 Maps,
FS25 Mods |
 |
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija |
 |
FS25 Mods
FS25 Maps,
FS25 Cheats,
FS25 Install Mods |
 |
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps |
 |
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods,
ATS Trucks,
ATS Maps |
 |
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods,
WOT Mods,
Assetto Corsa Rally Mods |
 |
GTA 6 Wiki
GTA 6 Map,
GTA 6 Vehicles,
GTA 6 Character |
|