Elektronika.lt
 2026 m. vasario 14 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 Forumas / + pokalbiai
 - Paieška forume
 - D.U.K. / Forumo taisyklės
 - Narių sąrašas
 - Registruotis
 - Prisijungti

Elektronika.lt portalo forumas

Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo. Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.

Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius, kurie nesilaiko forumo taisyklių. Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.

Dabar yra 2026 02 14, 13:00. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
 Forumas » Elektronika žaliems » Ar geras lituoklis
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
 
  
Puslapis 44
Pereiti prie Atgal  1, 2, 3, 4
Pradėti naują temą  Atsakyti į pranešimą Rodyti ankstesnį pranešimą :: Rodyti kitą pranešimą 
 Ar geras lituoklis
PranešimasParašytas: 2010 11 07, 00:25 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Bronteo
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Evaldas_S rašo:
Antgalį ant priekalo ir galima padaryti antgalį kaip adatą. Smile
Visą laiką taip darydavau ir žvengdavau iš tų kurie dilde brūžino, nes jų antgaliuose alavas kraterius išgrauždavo jau po poros dienų.
Bet jų rankos biškį iš šiknos dygo ir ant priekalo jiems labai prastai sekėsi.

taip ir yra. jau antgalis per puse sutrumpejes Very Happy nu man rankos is siknos nedygsta, galiu ir ant priekalo. yra krosnis su anglim. o ka daryt reik? ikaitint iki raudonumo ir tada pakalus leisti is leto atvesti ar kist i vandeni? db biski neatsimenu grudinimo/atgrudinimo taisykliu.
 Ar geras lituoklis
PranešimasParašytas: 2010 11 07, 00:31 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Evaldas_S
Veteranas
Veteranas
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Bronteo rašo:
taip ir yra. jau antgalis per puse sutrumpejes Very Happy nu man rankos is siknos nedygsta, galiu ir ant priekalo. yra krosnis su anglim. o ka daryt reik? ikaitint iki raudonumo ir tada pakalus leisti is leto atvesti ar kist i vandeni? db biski neatsimenu grudinimo/atgrudinimo taisykliu.


Nereikia nieko kaitint, užtenka nukalt galą, varis sukietėja ar koks ten biesas su juo pasidaro tiksliai nežinau, bet alave tirpsta žymiai lėčiau. Aš antgalio formą kaldavau kaip keturšonę piramidę, tik tokią labai ištęstą.
 Ar geras lituoklis
PranešimasParašytas: 2010 11 07, 00:34 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Bronteo
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
reiks pabandyt
 Ar geras lituoklis
PranešimasParašytas: 2010 11 07, 00:53 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
RVRSS
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Bronteo rašo:
tai o i kaitrine lempute padave tinklo itampa per dioda irgi lempos sviesuma per puse dalinti? klausiau apie lituoklio temperatura daugiau o ne suvartojama galia is tinklo. kazkaip lyg ir nesinoretu tiketi kad ta priklausomybe tokia jau ir tiesiska butu. manau 40W lituoklis tikrai karstesnis butu pajungus ji per dioda, lyginant su 20W lituokliu, nes ikaitusi mase zymiai skiriasi, nors, gal ir klystu.

Na nereikia cia taip akivaizdziai issisukineti, kolega - klausei butent apie galia:
Citata:
ikisus dioda i 40W lituokli, kokios galios mazdaug lituokli jis tada atstoja?

Taigi apie ja ir buvo atsakyta: 40W/2=20W.
Toliau - per daug sukti galvos kad ir del karscio o ne galios proporciju nereikes, jei logiskai apart diodo idesi ir ji trumpinanti jungikli.
Praktiskai budinciam rezimui ir smulkmes litavimui (o tai didzioji dauguma lituoklio darbo laiko) uzteks ir tu 20W, o esant reikalui jungi trumpikli ir turi visus 40W.
Galimi netiesiskumai ir ju tikslus zinojimas tikroveje litavima itakos mazai, nes viskas priklausys zymiai labiau nuo to ka ir kaip lituosi, pagal tai ir teks naudoti su diodu ar be jo - ir svarbiausia bus ismokti ijungus kai reikia pilnos galios po to nepamirsti vel perjungti i puse galios - pramoninese kitaicu konstrukcijose tam tikslui jungiklis statomas be fiksacijos, t.y. mygtukas.

Del serdies formavimo - kalimas supresuoja vario pavirsiu, todel jis ne taip greitai tirpsta lydmetalyje, bet po kurio laiko dirbant su lituokliu del pastoviai veikiancio karscio tas sukietinimas vel atsikristalizuoja i normalia struktura - taigi is vienos puses norint didesnio ilgaamziskumo reiketu atkalineti pavirsiu periodiskai, o is kitos puses - jei kalimo daug (esama forma stipriai skiriasi nuo norimos), tai tarp kalimu yra prasme bent po keleta valandu lituokli (ir kartu kalama serdi) atkaitinti, arba atskirai atkaitinti tik serdi ugnyje.

Prie to paties - ilgaamziai antgaliai su plieno pavirsiumi vistiek veikia zymiai ilgiau, pas mane kaip cia jau anksciau minejau darbiniame lituoklyje atlaiko virs pusmecio visai nepakeite formos (t.y. iki pirmu pazeidimu pliene) ir dar kelis menesius kol susidevi pilnai.

_________________
Elektroje stebuklų nebūna Wink - būna blogi kontaktai! Razz

"Aš čia, gyva!"
(durnyno SHIT'o vardas - Lietuva)
 Ar geras lituoklis
PranešimasParašytas: 2010 11 07, 01:27 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Bronteo
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
RVRSS rašo:
ilgaamziai antgaliai su plieno pavirsiumi vistiek veikia zymiai ilgiau, pas mane kaip cia jau anksciau minejau darbiniame lituoklyje atlaiko virs pusmecio visai nepakeite formos (t.y. iki pirmu pazeidimu pliene) ir dar kelis menesius kol susidevi pilnai.

o prie plieno lydmetalis limpa? kartais reikia lydmetaliuoto lituoklio, pvz jei reikia padengti plokstes takelius labai plonu lydmetalio sluoksniu. beje, keramikiniai antgaliai kaip? kaip suprantu irgi sunkiai ant ju lydmetalis laikosi.
 Ar geras lituoklis
PranešimasParašytas: 2010 11 07, 08:17 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
RVRSS
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Taip, plieniniai antgaliai reikalauja daznesnes prieziuros, nes ant vario kuris kazkiek tirpsta lydmetalyje ir su juo maisosi (ir todel geriau lituojasi!) tas lydmetalis ir laikosi geriau, tuo tarpu ant plieno jis greiciau apsioksiduoja - bet tai juk bet kokiu atveju anksciau ar veliau ivyksta, taigi nepriklausomai nuo antgalio medziagos periodiskai tenka ji vel valyti nuo slaku ir oksidu ir padengineti tvarkingu lydmetalio sluoksniu, kas daroma taip pat, kaip butu lituojama detale is analogiskos medziagos - pvz. variui galbut kartais uzteks ir kanifolijos, bet ir jam geriau veikia aktyvesnis fliusas, na o plieninio antgalio atveju be aktyvaus nelabai ir apsieisi.
Bet pagal mano patirti, tai visgi zymiai paprasciau, nei vargti su variniais zymiai dazniau juos keiciant ir pastoviai tobulinantis kalvysteje.
Velgi patikslinsiu viena svarbia smulkmena del nedeganciu plieniniu antgaliu, kuriu gamyklines formos deja neiseina labai pakeisti ju nesugadinant - dazniausiai pasitaikantis apvalus smailejantys antgaliai tinka tik labai smulkioms detales, kitais atvejais jie nepatogus nes visai neturi jokios plokscios dalies, taigi siulau esant galimybei iskart rinktis ne apvalu antgali, o plokscia - deja, dazniausiai ji teks papildomai pirkti atskirai nuo lituoklio.

_________________
Elektroje stebuklų nebūna Wink - būna blogi kontaktai! Razz

"Aš čia, gyva!"
(durnyno SHIT'o vardas - Lietuva)
Pradėti naują temą  Atsakyti į pranešimą Pereiti prie Atgal  1, 2, 3, 4
 
Forumo sistema: phpBB
 „Google“ paieška forume
 Kas naujesnio?
 Naujos temos forume

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas

FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, RDR2 Maps
Reklama
‡ 1999– © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Turinys | Reklama | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama