Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 25 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 Forumas / + pokalbiai
 - Paieška forume
 - D.U.K. / Forumo taisyklės
 - Narių sąrašas
 - Registruotis
 - Prisijungti

Elektronika.lt portalo forumas

Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo. Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.

Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius, kurie nesilaiko forumo taisyklių. Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.

Dabar yra 2024 04 25, 13:06. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
 Forumas » Analoginė elektronika » Paaiskinkit del foto tranzo
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
 
  
Puslapis 11
Pradėti naują temą  Atsakyti į pranešimą Rodyti ankstesnį pranešimą :: Rodyti kitą pranešimą 
 Paaiskinkit del foto tranzo
PranešimasParašytas: 2010 05 23, 00:29 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
patrijotas
Dažnas dalyvis
Dažnas dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Sveiki. Iskart atsiprasau jei kam pasirodys kad klausimas durnas bet reikalinga skubi pagalba.

Stai schema:

http://www.host-photo.com/?module=show&file_name=daviklis.JPG

Kaip man paskaiciuot kas tiksliai ateina i nurodytus iejimus Vrx ir Vref (komparatoriaus + ir - iejimus)?

is principo noriu suzinot kaip ateina signalas Vref ir Vrx visai kaip cia:



Davikli ketinu jungt prie ATmega32 tai kaip suprantu Atmegoj auksta skaito, kai ateina 0.6*Vcc, o zema kai 0.1*Vcc? Tai su R5 varza is mano schemutes galiu pasireguliuot stiprinima kokio reik, kad pasiekt reikalinga auksta-zema lygy Vout. Tuo tarpu su R1 uzkeli reikalinga Vref lygi. R2 diodo varza paskaiciavau pagal 20 uA.Bet man nelabai dasunta kaip parinkt R3 ir R4 pagal foto tranza. Nieko dar neteko daryt su foto tranzais tai arba nemoku omo desnio arba nemoku datasheto skaityt
Embarassed Very Happy Gal kas paaiskins kaip cia kas? Buciau labai dekingas. Wink
 Re: Paaiskinkit del foto tranzo
PranešimasParašytas: 2010 05 23, 00:40 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Evaldas_S
Veteranas
Veteranas
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
patrijotas rašo:
Sveiki. Iskart atsiprasau jei kam pasirodys kad klausimas durnas bet reikalinga skubi pagalba.


Nelabai tu čia rišliai paklausei taigi bandau aiškint taip kaip aš supratau klausimą. Vref suveikimo slenkstis nustatomas varžiniu dalikliu R4 R5, joks signalas į jį neateina. Kai Vrx pasidaro didesnis (mažesnis) už Vref tada operacinis persijungia į kitą lygį, Vref priklauso nuo fototranzistoriaus apšvietimo.
Kadangi Atmega turi ir analognių įėjimų tai jai nafig nereikalingas operacinis, galima paduoti tiesiai nuo fototranzistoriaus.
 Paaiskinkit del foto tranzo
PranešimasParašytas: 2010 05 23, 00:44 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
TomasON
Užkietėjęs dalyvis
Užkietėjęs dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
■■


Paskutinį kartą redagavo TomasON, 2011 11 26, 13:13. Redaguota 1 kartą
 Paaiskinkit del foto tranzo
PranešimasParašytas: 2010 05 23, 00:49 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
TomasON
Užkietėjęs dalyvis
Užkietėjęs dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
■■


Paskutinį kartą redagavo TomasON, 2011 11 26, 13:14. Redaguota 1 kartą
 Paaiskinkit del foto tranzo
PranešimasParašytas: 2010 05 23, 08:34 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
patrijotas
Dažnas dalyvis
Dažnas dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Na turbut kad neaiskiai paklausiau Crying or Very sad
Komparatorius man cia reikalingas tam kad signala iskart padaryt reikalingos formos, beto mano galva praejes pro komparatoriu signalas turetu but atsparesnis trukdziams. Ir man atrodo kad paprasciau idet iskart komparatoriu nei zaist su analoginiais.
Is esmes man tas Vref slenkstis nera labai svarbus. Man svarbiausia kad zemas signalas po komparatoriaus gautusi maziau nei 0,1*Vcc=0,5 V, o aukstas virs 0,6*Vcc=3 V. Gali but zemas tarkim 0.25V, o aukstas kad ir 4 ar 5 V. Aisku kad situs reikalavimus pasiekt as galiu signala sustiprint kad atitikt mano auksta ir zema signala. Bet vat Jus man paaiskinkit kaip man suzinot nepajungiant schemos (apskaiciuot) koks ateina Vrx signalas, ta prasme koks lygis Vrx buna kada tranzas uzsidares ir kada atsidares???

Bandziau simuliuot su Altium designer bet nezinau kaip foto tranza susimuliuot tai vietoj jo staciau generatoriu, bet tada gaunasi kad susimuliuoji tik komparatoriaus veikima, nes nezinau koks tiksliai buna Vrx, galiu tiks spet. Ka man reik daryt jeigu noriu zinot tiksliai koks Vrx bus esant tam tikrom varzom (varzu verte galima keist)??? Confused
 Paaiskinkit del foto tranzo
PranešimasParašytas: 2010 05 23, 10:31 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Evaldas_S
Veteranas
Veteranas
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
patrijotas rašo:
Bet vat Jus man paaiskinkit kaip man suzinot nepajungiant schemos (apskaiciuot) koks ateina Vrx signalas, ta prasme koks lygis Vrx buna kada tranzas uzsidares ir kada atsidares???[/b]


Žiūrint į animaciją matosi (o ir taip yra), kad Vrx kinta nuo beveik nulio iki beveik pilnos maitinimo įtampos. Kas čia gali būt neaišku.
O dėl Vref (suveikimo taško)nustatymo tai skaičiuok per Omo dėsnį kad aiškiau būtų. Sudėk dvi nuosekliai sujungtas varžas (R4 R5), pasiskaičiuok bendrą srovę per jas ir tada gali rasti įtampos kritimą ant vienos varžos = įtampą viduriniame taške = komparatoriaus suveikimo įtampą. Varža R3 čia visai nedalyvauja.
Dvi vienodos (R4 R5) varžos dalina įtampą pusiau tada Vref gaunasi 1/2 Umait. Atitinkmai komparatorius suveiks kai Vrx bus tokio pat dydžio. Keisdamas kurią nors iš R4 R5 varžų šitą suveikimo slenkstį gali keisti. Taip pat gali keisti fototranzistoriaus jautrumą parinkinėdamas R2 pagal konkretų fototranzistorių (eksperimentiškai arba iš datasheeto)
Komparatoriaus išėjimo įtampa Vcomp turi tik du lygius žemą ir aukštą. Tie lygiai priklauso tik nuo mikroschemos konstrukcijos ir nuo maitinimo įtampos. Išėjime bus arba beveik nulis arba beveik pilna maitinimo įtampa. Ir čia nieko nepakeisi.
 Paaiskinkit del foto tranzo
PranešimasParašytas: 2010 05 23, 11:10 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
patrijotas
Dažnas dalyvis
Dažnas dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Paveiksliukas man visiskai aiskus.
Nu gerai tada kitaip paklausiu. Tarkim foto tranzas nera uzdengtas ir i ji pilnai krenta diodo spindulys. Foto tranzo efektyviausias sviesos bangos ilgis yra ~800nm o diodo 940nm, pagal detaliu datashete pateiktas bangos ilgiu kreives sprendziu, kad foto tranzas esant tokiem sviesos bangu ilgiam pilnai apsviestas dirbs 0,5 savo maksimalaus efektyvumo (tikiuosi aiskiai issireiskiau). Tada man kyla klausimas ar nuo to sumazes tarkim Vrx maksimali verte? Kokia itaka tai turi Foto tranzo darbui?

P.S. As klausdamas turejau omeny ne ta paveiksliuka kuri idejau kaip pavyzdi, bet pagal savo auksciau pateikta schema, kur skiriasi varzu numeracija.

Beja aciu uz kantrybe aiskinant man elementaru dalyka Embarassed
 Paaiskinkit del foto tranzo
PranešimasParašytas: 2010 05 23, 11:24 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Evaldas_S
Veteranas
Veteranas
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
patrijotas rašo:
Tarkim foto tranzas nera uzdengtas ir i ji pilnai krenta diodo spindulys. Foto tranzo efektyviausias sviesos bangos ilgis yra ~800nm o diodo 940nm, pagal detaliu datashete pateiktas bangos ilgiu kreives sprendziu, kad foto tranzas esant tokiem sviesos bangu ilgiam pilnai apsviestas dirbs 0,5 savo maksimalaus efektyvumo (tikiuosi aiskiai issireiskiau). Tada man kyla klausimas ar nuo to sumazes tarkim Vrx maksimali verte? Kokia itaka tai turi Foto tranzo darbui?


Vrx vertė priklausys nuo tranzistoriaus apšvietimo intensyvumo, nuo bangos ilgio ir nuo aplinkos temperatūros. Datasheete nėra pateikta tranzistoriaus kolektoriaus srovės priklausomybė nuo apšvietimo intensyvumo, taigi turėsi rasti pats, eksperimeniškai. Pateikta tik tranzistoriaus jautrumo skirtingam bangos ilgiui kreivė.
Pradėti naują temą  Atsakyti į pranešimą
 
Forumo sistema: phpBB
 „Google“ paieška forume
 Kas naujesnio?
 Naujos temos forume

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai

FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
‡ 1999– © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Turinys | Reklama | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama