 |
Forumas » Akustika » Deziu gamyba subwooferiui
|
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
|
|
|
 |
Deziu gamyba subwooferiui |
Parašytas: 2005 08 03, 13:25 |
|
|
|
|
kiek girdejau atsiliepimu geriausiai skamba is klevo pagamintos koloneles...aisku yra dauk klevo rusiu, bet tiksliai nezinau ten kuris is ju..
zemiem dazniam tinka ir stora drozliu plokste ar mdf,bet dar geriau butu faniera, klausiau du vienodus subus padarytus is fanieros ir mdf, tai faniera akivaizdziai apgrojo mdf. |
|
|
|
|
|
 |
 |
Deziu gamyba subwooferiui |
Parašytas: 2005 08 03, 13:41 |
|
|
|
|
Vasarą buvau pakliuvęs įtokį renginį, tai grojo kaimo kapela, mačiau kaip seneliai atsinešė dviese tokį nutrintą kontrabosą,kai pavarė polkų, galvojau kad su stiprintuvu priėjau arčiau -ne.Bet reikėjo važiuoti, nebuvo progos paklausti iš kokios medienos ir kiek metų(mačiau priėję Sadūnų chebra irgi apžiūrinėjo ta monstrą).Na klevo mediena nors ir prie kietmedžių, bet gana lengvai skylanti, matyt tas irgi turi įtakos akustikai, kiek girdęjau fortepijonai
kai kurie irgi iš klevo.Kažkaip apie ąžuolo ar buko instrumentus ar kolonėles neteko girdėti. |
|
|
|
|
|
 |
Deziu gamyba subwooferiui |
Parašytas: 2005 08 03, 23:00 |
|
|
|
|
| deze neturi groti kaip instrumentas ji turi visiskai tyleti, o naturalus medis skamba todel ir netinka . |
|
|
|
|
|
 |
Deziu gamyba subwooferiui |
Parašytas: 2005 08 03, 23:39 |
|
|
|
|
| tomaila rašo: |
| deze neturi groti kaip instrumentas ji turi visiskai tyleti, o naturalus medis skamba todel ir netinka . |
Is kur tu dar zinai kas tinka,o kas netinka-ar teko bandyti,ir neskiesk ko nezinai |
|
|
|
|
|
 |
Deziu gamyba subwooferiui |
Parašytas: 2005 08 04, 01:01 |
|
|
|
|
| 300b rašo: |
| tomaila rašo: |
| deze neturi groti kaip instrumentas ji turi visiskai tyleti, o naturalus medis skamba todel ir netinka . |
Is kur tu dar zinai kas tinka,o kas netinka-ar teko bandyti,ir neskiesk ko nezinai |
ar tau reikia pabandyti kad suprastum ? deze gali tik pridet nereikalingus papildomus garsus prie garsiakalbio grojimo. o instrumentai daromi tiap kad ju korpusai rezonuotu. |
|
|
|
|
|
 |
Deziu gamyba subwooferiui |
Parašytas: 2005 08 04, 01:24 |
|
|
|
|
Kartais dezes skambejimas netrukdo, o buna net malonus , bet dazniausiai papildomi garsai gadina garsa. Matomai todel ir reikia paklausyti.
Labai gerose kolonelese praktiskai visada stengiamasi, kad korpusas neinestu jokio prieskambio. |
|
|
|
|
|
 |
Deziu gamyba subwooferiui |
Parašytas: 2005 08 04, 02:34 |
|
|
|
|
| is tikro aparatura turi atkurt taip kaip autorius irase, ar bent kuo panasiau i tai. visi prieskambiai kad ir malonus yra iskraipymai, reiktu daryt kad ju butu kuo maziau. |
|
|
|
|
|
 |
 |
Deziu gamyba subwooferiui |
Parašytas: 2005 08 04, 11:51 |
|
|
|
|
Tai va ir sugrįžom prie to, kad korpuso sienelės turi būti padengtos minkšta medžiaga, kad nebūtų vibracijos, o vidus pripildytas vatos ar sidifono, tam kad sugertų nereikalingą rezonansą žemam dažnyje.O iš ko daryti sieneles vis tik yra skonio reikalas ir dažniausiai kišenės pajėgumo.Tik išbandžius keliasdešimt variantų galima atsirinkti sau patinkantį skambėjimą pagal medienos rūšį.Įdomų ar daug kas sau gali šiais laikais leisti taip eksperimentuoti su mediena, kai viską reikia pirkti?Gal mano kartai ir buvo šiek tiek lengviau bent jau tuo atžvilgiu: beveik viską galėjai susiveikti iš pažįstamų,dirbančių kokioj įmonėj arba davus "rašalo" buteliui kelis rublius kokiam staliui-pijokėliui , susipjauti medienos ruošinius ir gauti tos pačios medienos, klijų, medvarščių.Užtai buvo didžiulė problema gauti gerus garsiakalbius.Dabar viskas kainuoja žymiai brangiau, tai dar gerai, kad yra bandančių kažką daryti.
Dar atsiminiau kažkokiam rusiškam puslapyje buvo aprašyta kaip iš laikraštinio popieriaus ir klijų pasidaryti mašininį apvalų subą, klijuojant ant apvalaus plastmas šablono.Iš karto nusijuokiau, o paskui pagalvojau kad popierius juk irgi iš medžio.Ne iš gero gyvenimo tokios racionalizacijos... |
|
|
|
|
|
 |
 |
Deziu gamyba subwooferiui |
Parašytas: 2005 08 04, 12:14 |
|
|
|
|
ar tau reikia pabandyti kad suprastum ? deze gali tik pridet nereikalingus papildomus garsus prie garsiakalbio grojimo. o instrumentai daromi tiap kad ju korpusai rezonuotu.
Taip,reikia-kaip ir laidus,komponentus ir tt kuriu su testeriu neina pamatuoti.
Korpuso kad ir kaip padarytu difrakcija yra,del to ir gaminami pec.formu,ir del to korpuse atsiranda skirtingu lygiu harmonikos kurios skirtingai priimamos ausiai,tai kaip ir lempinio ir tranzistorinio stiprintuvo harmonikos.
Dirbant su EVR ar panasaus lygio populiariausiais garsekalbiais,korpuso nauduojama medziaga yra iki lemputes  |
|
|
|
|
|
 |
 |
Deziu gamyba subwooferiui |
Parašytas: 2005 08 04, 13:50 |
|
|
|
|
Akustikos specialistai jau labai seniai šneka kad stačiakampis korpusas yra "peilis" garso kokybei.Idealiausia forma būtų pusę susuktos spiralės vijos.Teko kažkada bandyti daryti:porą vatų gariakalbiui reikalinga apie metro diemetro "sraigė" kurios siauresniam gale garsiakalbis, o kitas galas beveik trigubai išplatėja.Aišku garsas švaresnis, bet tai kokie gabaritai tada50W?Tuo eksperimentai ir baigėsi.Dabar matau kartais ir kiausinio formos ir užapvalintais kampais korpusus, bet staciakampius namu sąlygom lengviausia daryti, o juk ir klausimas buvo:iš ko daryti subui dėžę?
O laidai, filtrų komponentai tai jau kitas klausimas.Taigi subui taisyklingai paskaičiavus pagal garsiakalbį vidinį tūrį, minimaliai išlaikius korpuso išmatavimu tikslumą, "suminkštinus" dėžės vid. sieneles, beliks naudoti arba tik ŽD stiprą(iki 400Hz), arba krosoverį arba gerai pasiskaičiuoti ŽD filtrą.O diskusija apie medieną išėjo, nes toks klausimas : kokią naudoti geriausiai.Aš nemanau, kad žmogus taip užklausęs labai norėtų gilintis į tokius teorinius klausimus kaip garso bangų lūžimas dėl korpuso kampų ir iškraipymai  |
|
|
|
|
|
 |
 |
Deziu gamyba subwooferiui |
Parašytas: 2005 08 04, 14:19 |
|
|
|
|
Difrakcija zemuose dazniuose nera svarbi, nes bangos ilgis didesnis uz koloneles matmenis. Kampu uzapvalinimas daro didele itaka tik aukstu ir viduriniu srityje.
Labai idomu butu paskaityti apie "sraiges". Gal yra koks linkas? B&W daro sraiges, bet garsiakalbi deda i platesni gala. |
|
|
|
|
|
 |
Deziu gamyba subwooferiui |
Parašytas: 2005 08 04, 14:51 |
|
|
|
|
Kaip tyčia pavasarį visą dėžę senos rusiškos literatūros atidaviau prof.mokyklai, kur kažkada mokiaus.Neatsimenu gerai lyg 65-70 metų Radio žurnaluose.Tiesa neseniai rusų internete mačiau tuos pačius str., bet neisidėmėjau pavadinimo.reikia bandyti užduoti paiešką rusiškai:akustika", gal ką išmes.O kadangi dabar pastebiu retro sugrįžimą prie tų laikų(netgi medinis aparatūros dizainas),tai gal ir verta paskaityti.Kaip sakoma:Viskas kas nauja, tai užmiršta sena  |
|
|
|
|
|
|
 |
Google paieška forume |
|
|
 |
Naujos temos forume |
|
 |
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps,
FS25 Trucks |
 |
ETS2 Mods
ETS2 Trucks,
ETS2 Bus,
Euro Truck Simulator 2 Mods
|
 |
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods,
FS22 Maps,
FS25 Mods |
 |
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija |
 |
FS25 Mods
FS25 Maps,
FS25 Cheats,
FS25 Install Mods |
 |
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps |
 |
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods,
ATS Trucks,
ATS Maps |
 |
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods,
WOT Mods,
Assetto Corsa Rally Mods |
 |
GTA 6 Wiki
GTA 6 Map,
GTA 6 Vehicles,
GTA 6 Character |
|