 |

|
|
Elektronika.lt portalo forumas
Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo.
Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.
Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius,
kurie nesilaiko forumo taisyklių.
Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.
Dabar yra 2026 06 28, 11:39. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
|
|
|
 |
Forumas » Akustika » Deziu gamyba subwooferiui
|
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
|
|
|
 |
Deziu gamyba subwooferiui |
Parašytas: 2005 07 22, 00:25 |
|
|
|
|
| cia biski ne i tema ir ne vietoj, rasyk zaliu skyrely, o siaip garsiakalbio parametrai apsprendzia ar garsiakalbis skirtas fazoinvertorinej dezei ar ne, tiksliau QTS parametras . |
|
|
|
|
|
 |
Deziu gamyba subwooferiui |
Parašytas: 2005 08 01, 15:21 |
|
|
|
|
| garso kolonele yra NE instrumentas. Nera smuiko-gitaros-saksofono-bugno viename. o garso koloneles turi atkurti visa tai. jei kalba eitu tik apie viduriniuosius daznius, butu kita kalba. Nelyginkim dvieju nelyginamu dalyku. Subas labai puikiai skambes is laminuotos drozliu plokstes (geriau kuo storesne). Klijuoti galima moment fix klijais (medziui ir pan.) dekoracine medziaga naudok kokia patinka. |
|
_________________
 |
|
|
|
 |
 |
Deziu gamyba subwooferiui |
Parašytas: 2005 08 01, 18:52 |
|
|
|
|
Cheminis teisus: subui visiškai pakanka korpuso iš laminuotos drožlių plokštės, tik yra keletas "jeigu"- korpusas turi būti paskaičiuotas konkrečiam garsiakalbiui, fazoinvertorius taip pat.Labai svarbu korpuso vidaus padengimas ir viso korpuso sandarumas(turiu galvoj"mirtiną" korpuso suklijavimą ar suveržimą varžtais).Be paties garsiakalbio rezonansinio dažnio dar būna ir dėžės rezonansas(paprastai parazitinis)žemam dažniui, norint jo išvengti arba sumažinti ir būtina laikytis korpuso sandarumo.
O kas liečia marmurines kolonėles, tai teko kažkada klausytis ir išvada tokia: jos ne subams o ypatingai švariam skambėjimui pvz klausantis simfoninės muzikos arba ko nors kaip "Pink floid" muzika, o bumčikai tik tiek, kad švarus garsas.Bet skamba marmuras tikrai įspūdingai. |
|
|
|
|
|
 |
 |
Deziu gamyba subwooferiui |
Parašytas: 2005 08 01, 21:39 |
|
|
|
|
o ka tada apsprendzia faktorius fs/qts?
ar tik ne sitas parametras isdalinus parodo kokiai dezei tinka? (susipainiojau jau) |
|
|
|
|
|
 |
Deziu gamyba subwooferiui |
Parašytas: 2005 08 02, 11:51 |
|
|
|
|
geduxas rašoo ka tada apsprendzia faktorius fs/qts?
Kiek atsimenu Fs-garsiak rezonansas( be korpuso) o Qts- gars. atiduodama kokybė apskritai(ar daug apsprendžia šie parametrai spręsk pats)
Lyg tai Blaster savo puslapyje yra lietuviškai įsimetęs dėžių paskaičiavimą konkrečiam garsiakalbiui. |
|
|
|
|
|
 |
 |
Deziu gamyba subwooferiui |
Parašytas: 2005 08 02, 12:33 |
|
|
|
|
| Geduxas rašo: |
o ka tada apsprendzia faktorius fs/qts?
ar tik ne sitas parametras isdalinus parodo kokiai dezei tinka? (susipainiojau jau) |
taip sitas parametras parodo kokiai dezei tinka garsiakalbis.
daugiau ziurek cia:
Parametru matavimas
atsakant i temos klausima, manau kad geriausia komponuoti ivairias medziagas akustikai, tada ju gerosios savybes sumuojasi.
nei marmuras nei koks kitas akmuo ar gelezis neturi tokiu geru virpesius absorbuojanciu savybiu kaip medis ir jo produktai (mdf, kitos pjuvenu plokstes). Jeigu daugiabuciam name kas stuktelna i radiatorius tai per 10 ar daugiau aukstu puikiai girdesis. O pabandykit ta pati i medi padaryti.
Todel niekas ir negamina koloneliu is marmuro. Tokia butu mano nuomone.
Neisivaizduoju kaip galima daryti subui deze vien is 25mm presuotu pjuvenu plokstes. net gi midbosas tokios dezes sieneles virpins. Reiketu bent jau klijuoti kelias tokias plokstes ir storinti sieneles. arba kombinuotai , pvz - faniera - drozliu plokste - mdf .
O dirbti su naturaliu medziu nera lengva. Netgi gamybininkai kurie turi visus irangimus ir stakles jau po truputi visiskai atsisako gaminiu is medzio - sako kol nesubankrutavom reikia baigti. Medis juda, nera labai lengva su juo sisitarti  |
|
|
|
|
|
 |
 |
Deziu gamyba subwooferiui |
Parašytas: 2005 08 02, 12:52 |
|
|
|
|
| DainiusT rašo: |
nei marmuras nei koks kitas akmuo ar gelezis neturi tokiu geru virpesius absorbuojanciu savybiu kaip medis ir jo produktai (mdf, kitos pjuvenu plokstes). Jeigu daugiabuciam name kas stuktelna i radiatorius tai per 10 ar daugiau aukstu puikiai girdesis. O pabandykit ta pati i medi padaryti.
Todel niekas ir negamina koloneliu is marmuro. Tokia butu mano nuomone. |
kaip tai negamina, gamina bet kau koloneles kainuoja nebe 2kLt, o desimt kartu daugiau, galbut visi pradetu gaminti is marmuro, jei jis kainuotu tiek pat kiek ir mdf. |
|
|
|
|
|
 |
Deziu gamyba subwooferiui |
Parašytas: 2005 08 02, 13:04 |
|
|
|
|
| uz 2kl gamina dazniausiai is 14-16mm drozliu plokstes,ir orentuotis darant tikrai neverta i tokius gaminius kurie neislaiko elementariu reikalavimu... |
|
|
|
|
|
 |
Deziu gamyba subwooferiui |
Parašytas: 2005 08 02, 15:20 |
|
|
|
|
| EDWX ir siaip kiti noreciau pabrezti toki dalyka patirtimi.turiu 2 koloneles po 50W.jos turi filtra....dezes turini uzpildziau spec.vata.pajungus koloneles su vata ir uzkimshus filtra daug geriau duoda zemas negu buvo be vatos ir su atviru filtru.pastebejimas buvo dar toks,kad ikishus vata palikus atvira filtra zemas buvo lievas,o ji uzkimshus zymus rezultatas.taigi taip ir palikau prigrusta spec.vatos kolonelese ir dziaugiuos garsu.taigi kai as darysiu savo recaruj suba tai darysiu be jokiu filtru ir prigrusiu vatos.... |
|
|
|
|
|
 |
 |
Deziu gamyba subwooferiui |
Parašytas: 2005 08 02, 15:36 |
|
|
|
|
Simai, turbūt turi galvoj fazoivertorių vadindamas filtru,nes šiaip filtras yra kas kita(pvz krosoveris).Akustikos specai yra susiskirstę į dvi grupes,turint galvoj kolonėlių gaminimą, su fazoinvertorium arba uždaros dėžės ir kiekvieni turi savo argumentus(teko nemažai skaityti literatūros). Nors jie daugiau subjektyvūs: vienas gali muštis į krūtinę ir šaukti kad geriau uždara dėžė skamba, kitas- kad su faziku.Aš irgi pastebėjau kad kartais uždara dėžė skamba efektyviau, ypač kai stiprintuvas siaurajuostis(pvz.20-400Hz).Ir dar kai garsiakalbis popierinis.O kad vata arba sintifonas dedami į dėžes tai čia jau nuo senų laikų.Tik nesupratau kas per spec vata?  |
|
|
|
|
|
 |
 |
 |
Deziu gamyba subwooferiui |
Parašytas: 2005 08 02, 18:45 |
|
|
|
|
O aš jau pagalvojau, kad stiklo Tai smagu būtų kambary kvėpuoti pavarius žemų
DainiuiT: žiūrėjau tavo nuorodą ir su kai kuo sutinku su kai kuo ne visai.Aš taip pat kolonėles labiau linkęs daryti kaip dėžes į gylį, kai gylis beveik dvigubai didesnis už difuzoriaus diametrą, tada garsiakalbiui yra ką "pumpuoti"..Dėl medienos sugebėjimo absorbuoti garsą gal labiau ginčitinas klausimas,juk ir pats dengi tą medieną klijų ir drožlių mišiniu, tai tam mišiniui pirma ir tenka sugerti vibracijas.Medinių instrumentų meistrai naudoja terminą medžio skambesys(nors gal čia ir tas pats).Iš ko bebūtų padaryta kolonėlė, vis tiek kažkas dedama į vidų garso"suminkštinimui" ar pasodrinimui, čia jau kaip kas vadina.Kai minėjau marmurines kolonėles, tai ten bent trys sluoksniai skirtingos medžiagos:mačiau kažką panašaus į veltinį prie sienelių ir dar kelis sluoksnius minkštesnės panašios į vata.
Net iš skardinio kibiro,vidų išklijavus minkšta medžiaga galima išspausti kažką panašaus į garsą (čia iš vaikystės praktikos nuvažiavus į kaimą)  |
|
|
|
|
|
 |
 |
Deziu gamyba subwooferiui |
Parašytas: 2005 08 02, 22:22 |
|
|
|
|
| DainiusT rašo: |
nei marmuras nei koks kitas akmuo ar gelezis neturi tokiu geru virpesius absorbuojanciu savybiu kaip medis ir jo produktai (mdf, kitos pjuvenu plokstes). Jeigu daugiabuciam name kas stuktelna i radiatorius tai per 10 ar daugiau aukstu puikiai girdesis. O pabandykit ta pati i medi padaryti.
|
siaip tai kiekviena medziaga turi daug savybiu, bent minimaliai jas nusakyt reikia triju grafiku, pagal dazni kiek atspindi kiek absirbuoja ir kiek praleidzia, ir cia tik kaip pacios medziagos. ten toliau pasaka be galo.
siaip mediena nera pati idealiausia medziaga kolonelem |
|
|
|
|
|
 |
 |
Deziu gamyba subwooferiui |
Parašytas: 2005 08 03, 13:18 |
|
|
|
|
Dabar permečiau Audiofilo mintis apie medienos savybes ir galiu pasakyti, kad nuo medžio rūšies daug kas priklauso.Gyvenau kažkada daugiabuty ir kaimynas meistraudavo muz instrumentus(tarp kitko buvusio "Vairo"vadovo V.Katiliaus tėvukas), net el. gitarų korpusus.Tai jo pagrindinė medžiaga-liepa.Su draugeliu buvom iškauliję kelias lentas ir pasiskaitę literatūros konstravom vienas iš pirmų kolonėlių su senais 8W popieriniais garsiakalbiais.Po kažkiek tai metų padariau jau rimtai paskaičiavęs iš drožlių plokščių korpusus su 10gd30 ir koks buvo mano nustebimas kai rūsy netyčia atkasta užmesta viena išlikusi iš tų liepinių senučių skambėjo žymiai geriau.Pabandžiau įv. variantus su kelių tipų garsiakalbiais-rezultatas tas pats.Taip kad Audiofilas teisus-kokybė priklauso nuo medienos rūšies, bet čia darant gal būt plačiajuostę vienam korpuse su keliais garsiakalbiais ar vidutinio dažnio kolonėlėms, kažin ar subui verta daryti iš ypatingos medienos? Kažkaip apie medienos rūšis žemam dažniui neteko skaityti, jei kas susidūrėt-apšvieskit veteraną, o tai taip ir numirsiu nežinodamas . |
|
|
|
|
|
 |
|
 |
Google paieška forume |
|
|
 |
Naujos temos forume |
|
 |
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps,
FS25 Trucks |
 |
ETS2 Mods
ETS2 Trucks,
ETS2 Bus,
Euro Truck Simulator 2 Mods
|
 |
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods,
FS22 Maps,
FS25 Mods |
 |
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija |
 |
FS25 Mods
FS25 Maps,
FS25 Cheats,
FS25 Install Mods |
 |
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps |
 |
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods,
ATS Trucks,
ATS Maps |
 |
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods,
WOT Mods,
Assetto Corsa Rally Mods |
 |
GTA 6 Wiki
GTA 6 Map,
GTA 6 Vehicles,
GTA 6 Character |
|

|
 |