Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo.
Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.
Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius,
kurie nesilaiko forumo taisyklių.
Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.
Dabar yra 2025 04 05, 17:41. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
Turiu CCD nespalvota kamera su naktiniu matymu. Yra 12 IR led'u tai nakti apie 5m matosi gerai. Po balkonu yra medis uz koku 15m, tai jo virsunes lapus vos imanoma iziureti, tie 12 ledu jau tiek netraukia. Taigi tau reikia bent dvigubai ar trigubai IR ledu kad normaliai matytum 10-15 metru. Kamera maitinama 12v 500mA, taigi per usb konverteri gali jungti prie nesiojamo kompo ar delninuko, o maitinima nuo kokio mazo akumo.
o kaip seniai cia laikiausi . O ir digix jau VIP narys Ok visu pirma fotiko lesiai neturi IR-cut filtro jis stovi pries matrica pvz canon 400D stovi jie du is patirties zinau man viena iseme, nes subrazisytas buvo :/ isemus abu filtrus gausis tokia chuinia, kad viskas raudona :/ o kad zalia spalva kaip saket tampa balta, tai cia nuo lapu vegetacijos prillauso. Istikruju, manau neivienam mum prieinama kamera neturi tokio ISO jautrumo kad jus galetumet eiti su fotiku ir ziureti tamsoi beto, IR prozektoriu galite pasidaryti labai lengvai, net nereikes led'u pasiimate paprasta prozektoriu, su kaitrine lmpute ir pasiimate 35mm juostele (na cia is juosteliniu fotoapartu) apsvieskit ja ir fsio jus laimingi ishsiryskinat juostele ji bus visa tamsi sudedate kokius tris sluoksnius tos juosteles viena ant kitos, kad net nebepersisviestu, kai ziurit y kadra. tada uzdedate is juosteliu pagaminta "filtra" ant prozektoriaus ir isijungiate savo kamera ir nukreipiat prozektoriu y objiektyva ir pamatot, kad istikruju jusu prozektorius sviecia, nors jus jo sviesos nematot.
_________________ SkypeID=vitukass, vitukass@gmail.com isrinkti lengva, o surinkti jau sunku....
gavau paciupinet naktinio matymo prietaisa is tanko ir viena akis silpniau skleidiz zalia sviesa
gal kas esat su tokiais prietaisais susidure
ten yra viena aukstos ytampos rite abiem akim tai ji negali durniuot
gal jau pati ta lempa ar kaip ji vadinasi kur stovi ten, nusprogus pusiau
Jei sneka eina apie persiskopini naktinio matymo prietaisa nuo tanko , tai turiu toki nenaudota ir dar turiu viena lempa atsargai , jei ka domina :)
Šiaip dar vienas būdas konvertuoti nematomus spindulius į matomus yra naudojant liumeniscencinį rašalą. Pavyzdžiai, kad matytį UV spindulius reikia paviršių padengti markerių kurie turi ryškias spalvas (gentona, žalia) plokštės paviršių ir fokusuoti ant jos spindulius.
Taip pat girdėjau yra rašalas švytintis ir nuo trumpųjų IR bangų.
Šis žmogus pasigamino pigią nors ir nelabai gerą ilgųjų IR (FLIR) spindulių kamerą: http://www.youtube.com/watch?v=qgS0hTKBLXM
Skystieji kristalai ant plono polietileninio ekrano konvertuoja šiuos spindulius į matomas spalvas. Jis naudojo germanio lešius, kurie nevisai pigus ir sunkiai prieinami. Bet ilguosius infraraudonuosius spindulius ar teraherzco spinduliuotę gali praleisti ir kitos pigesnės medžiagos.
IR spinduliu neimanaoma paversti i matoma sviesa tokiu budu akip UV spindulius, nesIR fotono energija mazesne nei matomos sviesos. tai toks principas veiktu tik naudojant dvifotonini suzadinima kam reikia neitiketino galingumo sviesos.
kalbant apie termo kameras as esu sugalvojes panasu projekta kuri reikia igyvendinti:
bet cia jau neko bendro su IR kamera
kaip termo sensoriu galima panaudoti PIR judesio daviklli kuri galime kraipyti ir nuskanuoti visa vaizda nedideliu greiciu
galima panaudoti net palydovinio imtuvo antena kuri taip pat sekmingai priima labai tolimus IR spindulius kaip triuksma.
Teoriskai taip galima net matyti kiaurai sienas naudojant pigia buitine techika, tai butu idomu patikrinti tai praktiskai.
tas variantas parodytas per youtube per daug nejautrus