Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo.
Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.
Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius,
kurie nesilaiko forumo taisyklių.
Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.
Dabar yra 2024 12 19, 04:22. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
Na va, užkūriau ką tik pirmąją lempą. Viskas pradėjo veikt iš pirmo karto. Tačiau, jaučiasi kažkoks kraipymas. Garso duoda tolka tak, bet gana iškraipyto. Greičiausiai nepagavau tinkamo lempos darbo taško. Rytoj bandysiu pagaut Rytoj parašysiu čia sroves, įtampas kurias gavau schemoj ir galbūt man padėsit parinkt tą darbo tašką?
Tik pasakykit kokius duomenis jums pateikt.
Turiu ir oscilografą jei reikės kokių tai duomenų iš jo, sakykit viską.
Kraipymas matyt dėl to, kad darbo taškas ne vietoje. Parašyk, kokios įtampos gavosi ant lempų elektrodų.
Pirmoji lempa (be apkrovos ant išėjimo trafo antrinės ir su įėjimu sujungtu su žeme):
1-96,6V
2 - triodo tinklelis įžemintas.
3 - 0,8V
4-5. 5,2V (ant abiejų lempų labai nukrito kaitinimas, nors kaitinimo apvija apie 8V. Per maža srovė vijos. Gali būt ir tame problema.
6. 185,5V
7. 184,5V (tiek 6 tiek 7 kojų įtampą sunku tiksliai pamatuot, baisiai šokinėja pas mane tinkle įtampa)
8. 0V
9. 18,5V
Priešįtampis 20V.
Antra lempa (irgi be apkrovų ir įėjimas su žeme.
1. 86V
2.
3. 0,8V
4 - 5 5,2
6 - 194,2
7 - 187V
8. - 0
9. 17,2V
LAbai veda iš proto tas įtampos šokinėjimas. Visos reikšmės yra apytikslės.
_________________ A trouble is, a lot of people don't use their ears...
Sokinejimas nesvarbu. Kur itampos dideles, ten skaiciai po kablelio neidomus. O stai ant 8 kojos reiketu tikslesnes itampos. Parasymas 0V netinka. Turetu buti 40mV. O kiek yra? Si itampa parodo kokia srove teka per lempa.
Ir dar reiketu maitinimo itampos. Speju kad ji bus gerokai mazesne, negu nurodyta schemoj. Nors si lempa gali dirbti ir su nedidelem itampom, bet visvien nukrypti nuo nurodytu daug nederetu.
Per trioda srove mazesne, negu schemoj. (itampa ant 3kojos) Taigi netiesiskumas didesnis. Tai gali buti del permazos maitinimo itampos.
Nu va, maitinimo įtampa yra 242V. 8V skirtumas nuo rekomenduojamos įtampos schemoj. Bet čia be lempų. Kai įkišu lempas, tuomet kažkodėl įtampa nukrenta iki ~185V. Įdomu kodėl taip?
Apie katodo įtampukę nieko nežinojau dar prieš tai.
Šiaip dabar and katodo (8 koja) buvo 20mV, tada sumažinau priešįtampį stebėdamas kaip kyla įtampa ant katodo. Priešįtampį teko sumažint iki 16V, kad įtampa ant katodo pakiltų iki 40mV. Reiškia, kokia įtampa ant katodo, tokia srovė teka per lempą?
_________________ A trouble is, a lot of people don't use their ears...
Be lempu neidomu Be lampu itampa svarbi tik tiek, kad nepramustu elektrolitu. Svarbu koks maitinimas su normalia lempu srove. 180V aiskiai maza. Neturiu sios lempos charakteristiku triode, tad nieko labai konkretaus negaliu pasakyt, tik jei jau parasyta 250V, tai bent jau 230V reiketu turet.
Aiskiai nepakankamos galios trafas.
1 omo rezistorius i katoda tam ir idetas, kad pasimatuoti lempos srove.
REiškia reikia kito, galingesnio trafo. Kai pasiklausau lempinuko kokias 15min, prie dabartinio trafo prisiliest neina, labai jau inšutęs būna. Turiu toroiduką susivyniojęs dargi kažkur, tai reikia bandyt jį užmest.
Tiesa, dar užmečiau prabandymui papildomą trafuką apie 40v plius prie ano. Tai tada maitinimo įtampa laikosi apie 220v su abiem lempom.
p.s. iškrapymai dingo, kai pakeičiau lempas kitomis
p.s.s buvot kada paskanavę anodo? aš ką tik paskanavau, tai net galvą praėjo skaudėt
_________________ A trouble is, a lot of people don't use their ears...
He! Cia tik vos du simtai su biskeliu voltu! Juoks. Kai zmones daro su 4, ir 8 simtais, ir net vis tukstancio anodines.
Vienas cia pat forume su kazkokia ГК ar ГМ lempa daryt ruoses, tik negirdet kaip sekes. Gal, sakau, jau pacio darytojo po bandymu neber?
Buvo mus destytuvas viens, kuris visus siurpydavo pirstais laidus su itampa laboratorijoj grabaliodams. 220 - jam isvis juoks, spakainiai rankose laikydavo, tarp faziu 380 - sakydavo ka biski jau krecia...
I tokiu mat bun...
Čia, Katine, tas pats, kas plikais pirstais traukyt vinis is medžio, kaip kad vienas mano buvęs darbų mokytojas vidurinėj gebėdavo
Užjaučiu tą bičą su ГК ar ГМ lempom!
Nu davai offtopic'as, kas daugiau anodinės įtampos atlaiko?
Aš atlaikiau 220v ir kažkada apie 300v iš įkrauto konderio (nežinau kiek jis dar tuo metu turėjo įtampos, ale dėjo tai dėjo), kiek pats, Katine?
Kiek kiti?
O jei į temą, tai dabar, kad ir su žymiai žemesne maitinimo įtampa, stipras veikia normaliai. Labai įdomus garsas. Iškraipymas nesijaučia, nu tik užgarsinus gan normaliai. O šiaip labai švariai groja. Kai klausau gerą įrašą, korekcijų nenada. Kol kas dabar iš kompo klausau FLAC'us, kol patefą gausiu normalų, nes dabar mėšlą turiu ne patefoną. Adata absoliučiai groja kiekvieną korpuso suvirpėjimą (tarkim bakstelėjimą į stalą ant kurio jis stovi), nes jokio antivibracinio materiolo nepadaryta jame.
Vienintelė bėda - inšutęs trafas.
_________________ A trouble is, a lot of people don't use their ears...
Visi kondai yra po 470mf ant 200V. Kadangi per žemos jų įtampos, reikėjo jungt nuosekliai.
Tai kiekvieną kondą tokiu atveju reikėjo pašuntuoti kokių 100-150kOm varžike, nes nuotėkio varžos kondikuose gali skirtis ir netolygiai pasiskirstys įtampa.
Va toks droselis. Radau jį impulsiake kompo. Ale bet gal jis nelabai tinka, jūs pasakykit.
Citata:
Tai kiekvieną kondą tokiu atveju reikėjo pašuntuoti kokių 100-150kOm varžike, nes nuotėkio varžos kondikuose gali skirtis ir netolygiai pasiskirstys įtampa.
O šuntuot, tai reiškia, kad lygiagrečiai kondui statyt po varžą?
_________________ A trouble is, a lot of people don't use their ears...