Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo.
Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.
Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius,
kurie nesilaiko forumo taisyklių.
Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.
Dabar yra 2025 05 12, 19:12. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
Norėjau pasikonsultuoti dėl vienos schemutės.
Visų pirma paaiškinsiu ką noriu pasigaminti, o t.y. didelės galios reguliuojamą dvipolį matinimo šalitnį (dvipolį darysiu, kuomet įsitikinsiu, kad vienpolis geras ).
Taigi radau interneto platybėse vieną įdomią schemutę:
Ir norečiau, kad kas nors nepatingėtų ir pažiurėtų ar jai viskas tvarkoj ir jei dar labiau netingėtų , tai paaiškintų ir veikimo principą, nes nelabai suprantu kaip jis reguliuojamas.
Tai yra nuoseklaus tipo reguliuojamas stabilizatorius.Pagrindinis reg .tranz Q2 kurį reguliuojaQ1ir per mikrosch TL 494 platumine imp modukiacija. Išėj filtras L1C6C7.
O kaip valdoma mikroschema TL 494? Nejaugi su VR1? Nes jeigu patenciometro sliauziklis bus virsuje tai tada tarp isejimo bus tik R16 kur yra tik 120 omu, tai ji turetu buti gan dideles galios. Siaip manau kad kazkas netaip sioje vietoje.
ties tos shemos as jokiu nudu nedaryciau, nes jis pasenusi siulaikines shemos su mosfetais vietoje bjt yra nepalyginamai galingesnes, paprastesnes, ir lengviau pagaminamos
is tokios shemos dvipolio maitnimo nepadarysi.
mano pasiulymas butu geriaus pagalvoti apie kompiuterinio maitinimo bloko perdarinejima, ten gana lengva gauti reguliuojama +-24v
Na sakykime variantas su kompiuterio maitinimo bloku nelabai tinka, nes tokio atliekamo kaip ir neturiu, o naujo pirkti taipogi neapsimoka
Tai gal tuomet kas nors pasiulytų ką nors reguliuojamo iki 50V ir apie 5A?
Visa interneta išnaršiau - arba nemoku ieškoti arba nėra. Visur 0-30V max 3A, o man deja reikia galingesnio daikto.
jei tau uztenka 5a tai gali bandyti nusipirkti gatava mikroshema su viskuo jau viduje, nors zinai cia biski per didele srove. o 50v tai zinai irgi gana jau didele itampa mano pasiulymas butu tokiu atevju sujungti keleta maitinimo bloku su mikroshemom lygegreciai. nes kitaip sunkiai rasi.
cia labai didelis galingumas 50v ir 5 a bus 250w reikes televizorinio transformatoriaus
ar tau tikrai reikia 5a prie 50v itampos? ar uztenka 5a prei 10v ir 1a prie 50v?
jei pasitenkintum 40v itampa tiktu
ts (arba lm) 2576
shema yra mikroshemos aprasyme
ar kartais tu negalvoji kokio stiprintuvo maitinti ? nes tada labai daug truksmo bus, impulsiniai maitinimo blokai daugokai triusksmo duoda.
Na kaip cia pasakius... Pradziai noriu pasigaminti galinga maitinimo saltini, o ateityje daryti visokius stiprintuvus ir siaip ka nors, o tam reikia maitinimo. Tas matinimo salitis turetu buti mazdaug laboratorinis - itaisu pratestavimui. Transformatoriu tai as turiu ir tiketina, kad gana galinga (sprendziant is serdies dydzio) - virs 200W.
Kiek visokiausiu galingesniu stiprintuvu schemu praziurejau, tai dazniasiai maitinimai nuo +-40 iki +-70V, bet manau kad pratestavimui ir +-35-50 uztektu. O smulkmems tas pats reguliuojamas matinimo saltinis taip pat praverstu.
nu zinai jei tu dar nesi didelis profesionals nepatasrciaus prdeti nuo tokiu sudetingu dalyku, pirma pasidaryk paprsta stabilizatoriu su KPEH5 arba amerikonisku analogu 7805 sudesi ju lygereciai kokia 5 ir bus tau nuo 30 iki 50v stabilizatorius.
galima ir su tranzistoriais ta pati padaryti.
nuo 0 iki 50v padaryti taip nepavyks, nes radiatorius labai kais.
impulsiniai daug sudetingesni ir reikia bent jau osilografo ju derinimui jei neveikia iskart.
O sakykim jei pagal paskutine schemute is sekancio linko pasidaryciau, o tiksliau pora tokiu, tai ar butu galima jungti jas lygiagreciai, kiek voltu gautusi (X) ir kas su srove darytusi? Ir ar dar pora tokiu pasigaminus eitu gauti +-X V ? Ir ar eitu reguliuoti kaip ir originalioj schemutej nuo +-1.2-30?
O sakykim jei pagal paskutine schemute is sekancio linko pasidaryciau, o tiksliau pora tokiu, tai ar butu galima jungti jas lygiagreciai, kiek voltu gautusi (X) ir kas su srove darytusi? Ir ar dar pora tokiu pasigaminus eitu gauti +-X V ? Ir ar eitu reguliuoti kaip ir originalioj schemutej nuo +-1.2-30?
Kaip reiketu pajungti dar viena 2n3055 tranzistoriu, kad sroves reguliavimo diapazonas padidetu iki 4A?
Kas nulemia itampos reguliavimo diapazono padidejima (zinant, kad mikroschemos lm723 datasheet'e max itampa 37V)?
Nelabai suprantu kitu tranzistoriu isdestymo, kur yra kuris, ir be to, tokio kaip A671 tranzistoriaus elektronikos parduotuvese kaip ir nerandu. Randa tik mikroschema TCA671.
Ir ar eitu is sitos ir dar vienos tokios pacios schemos padaryti dvipoli maitinima?