Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo.
Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.
Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius,
kurie nesilaiko forumo taisyklių.
Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.
Dabar yra 2025 04 30, 19:39. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
Sveiki. Reikia padaryti daznomati su PIC'u. Nezinau katra schema pasirinkti. Sita http://www.elektronika.lt/schematic/theme/67/217/ ar sita http://www.piclist.com/techref/piclist/weedfreq.htm. Prie pastarosios yra programele, o prie pirmosios tik hex kodas. Siaip sios dvi schemutes labiausiai prie sirdies. Gal kas daret? Jei daret, tai kokie atsiliepimai? Kaip tikslumas ir panasiai. Matuojamo daznio diapazonas nera svarbus. Labai prasau, jei nesunku padekit.
Nusistatyk kriterijus ko tau reikia
Ar didelio diapazono ar didelio tikslumo...
Sakyciau antras variantas pagal tiksluma yra neblogas. Jeigu matuojamas daznio diapazonas nera didelis <=50MHz imk antra. O dideliems diapazonams norint tikslumo tikrai chema bus sudetingesne.
Man reikia tik didelio tikslumo, o diapazonas nesvarbu aukstam ar zemam dazniui. Matavimo ribos taip pat nera svarbios. Tik problema del programos, ar ji isbandyta, ir kaip veikia. Busiu dekingas uz bet kokia info.
Prie pirmosios schemos esu pats rankas prikises, didelio tikslumo su ja negausi, nes kvarcas panaudotas paprastas o ne TCXO (beje antroje schemoje tas pats) . Pirmoje schemoje plaukiojimas imanomas iki 5-7KHz , bet kaip jau sakiau sugebek stabilizuoti kvarca ir daznis nebeplaukios. Bet is principo manau kad tau ji netiks del to kad maziausia rezoliucija 64Hz, ar tenkina tave toks tikslumas ? Jei nori ASM,o tai aplankyk puslapi is kur emiau originala ir atsisiusk. As norejau kaip patogiau , kad bereiketu uzprograminti PIC ir tiek. Antra schema taip pat jau senai maciau(surinkes nebuvau) ateityje manau pateiksiu truputi patobulinimu ir jai. Jei tau matavimo ribos nesvarbios , pasiulyciau rinkti antra varianta, didelis privalumas vien del to kad yra Auto Range, be to tikslumas imanomas iki 1 Hz , bet tai bus realu jei kvarcas neplaukios.
Dekui uz patarima Sigiui. Siaip tai gal darysiu pagal antra schemute. Bet neaisku ar programa gerai veikia ir be klaidu. Nes nieko neraukiu apie programau rasyma (juo labiau jos koregavima). Nezinau kaip pavyks uzprogramint. Dekui uz info. Jei ka, vel kreipsiuos.
Visu pirma. Ar gerai moki programuoti? Jai taip tai gali daryti bet kokią schemą. O jai ne tai siulau pasikalbėti su kolegomis kurie tai darė ir gauti tikrai gerą schemą ir programą. Karta as is INTERNET persisiunčiau schemą su programa, bet deja programa buvo bloga . Taip ir nieko nesigavo. Taigi prieš gaminant tą schemą, sužinok apie programos veikima, jai imanoma. NEAPSIGAUK.
Negaliu visiskai garantuoti , nes nebuvau surinkes as tos antros schemos, bet ji yra patalpinta gana nemazai puslapiu ir labai neblogi atsiliepimai apie ja. Tai manau kad su programa problemu neturetu buti. O kad nieko nesupranti apie programu rasyma tai cia ne labai svarbu, jug duotas HEX kuri bereikia iprograminti i PIC, tai ir belieka isiaiskinti kaip tai daroma ir viskas.
Visu pirma visiems kurie susižavėjo jau paruoštais HEX failais!!! Aš taip pat buvau gavęs šį failą iš INTERNET, užprogramavau valdiklį, bet programos nevykdė, nors schema buvo gera. Taigi nėra garantuota 100 %, kad persisiųsti HEX' ai gerai veiks.
Čia nesusižavėjimas, bet kitos išeities neturėjimas. Reikia padaryti aparatą, o programos nežadu jam rašyti, nes nemoku. O tu kalbi būtent apie šitos schemos http://www.elektronika.lt/schematic/theme/67/217/ hex failą?
As sia schema matau visai pirma karta. Tiesa jai turi PicNpoce ar kazkas panasaus ( t.y labai panasu i Multisyma ar Electronik vork benc), su tuo galima susimuliuoti schema ir patikrinti.
pcb daryk ant plokštes, kur buna daug skylucių, o aplink jas vario apskritimai(nezinau kaip tiksliai vadinasi, berods montazinės plokstės). jei neveiks detales islituos,i o ploste galesi panaudoti dar karta. Nereikes trasuoti, detalias galesi sujungti su laidais.