Elektronika.lt
 2026 m. birželio 27 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 Forumas / + pokalbiai
 - Paieška forume
 - D.U.K. / Forumo taisyklės
 - Narių sąrašas
 - Registruotis
 - Prisijungti

Elektronika.lt portalo forumas

Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo. Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.

Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius, kurie nesilaiko forumo taisyklių. Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.

Dabar yra 2026 06 27, 23:57. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
 Forumas » Akustika » Hi-Fi su 35GDN-1-8
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
 
  
Puslapis 22
Pereiti prie Atgal  1, 2
Pradėti naują temą  Atsakyti į pranešimą Rodyti ankstesnį pranešimą :: Rodyti kitą pranešimą 
 Hi-Fi su 35GDN-1-8
PranešimasParašytas: 2005 04 07, 11:48 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
ad
Patyręs dalyvis
Patyręs dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Jeigu tas"Tesla"apie 40 cm diam, tai teko tvarkyti du muzikantinius kubus.Labai atsargiai peržiūrėk aplink difuzorių paroloninį "žiedą", nors ir atrodys sveikas, bet iš vidaus gali būti sutrūkinėjęs.Čia tokio tipo garsiakalbių senatvės problema.Aš tada mirkiau benzinu ir aptepiau benzine ištirpintu naturaliu kaučiuku.Vieną pavyko sutvarkyti, o kitas taip ir liko, nes išsicentravo difuzorius.Jei difuzorius guminis tai gal ir išsilaikė, jei popierinis-irgi reikėtų pakraščius labai atsargiai teptuku pertepti skystais gumos klijais, tik nepadaugink ir naudok tokius, kur skiedžia bezinu.Kažkada vyniodavau garsiakalbius, turiu pasakyti, kad tai didelio kruopštumo darbas(ypatingai centravimas).Reikia turėti labai tikslius šablonus ritėms pervynioti ir labai"įmuštą" ranką, net turint praktikos, ne kiekvienas pavyksta, o jei duosi bet kam vynioti-turėsi eilinį"fufliaką".Kažin ar už 30 lt kas nors kokybiškai pervynios...
 Hi-Fi su 35GDN-1-8
PranešimasParašytas: 2005 04 07, 12:42 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Sauliucka
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
mindaugass rašo:
dekui sauliucka kad parasiai sitoks pavadinimas tikriausiai jo ir yra bet kazkaip idomiai tik 87,5db man kazkaip atrode kad jis jautresnis...
Gal del to, kad vidutiniuose gerai spiegia ?


ad ir visiems kitiems: jei zinote ar prisiminst kada nors kokiu niuansu del sovietiniu garsiuku montavimo ipatybiu (pvz.: atstumas nuo difuzoriaus iki galines sienos) ar siaip bet kokia informacija (nors ir nepatvirtinta ar keistai is pirmo zvilgsnio atrodancia), nepasidrovekit cia parasyti.
 Hi-Fi su 35GDN-1-8
PranešimasParašytas: 2005 04 07, 14:17 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
ad
Patyręs dalyvis
Patyręs dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Cia nieko keista, tai susiję su akustikos teorija ir garsiakalbių rezonansiniu dažniu.Kažkada tuo domėjaus ir teko perskaityti nemažai literatūros.Na dar vienas pvz.:prie senų lemp spalvotų tv eidavo tokie akustiniai agregatai 6gd6 žemų ir 3gd31 aukštų garsiak plius apie 10W tranz stiprintuvas(galai kt805 metaliniai).Tai va dėžė ilgis apie 60 cm, plotis 15 cm ir storis(arba gylis) virš 40 cm.Pirmą kartą išgirdęs nepatikėjau.Aukšti tiesa š..., bet už tai žemi kalė, kad gražu klausytis.Va tada ir pradėjau aiškintis kodėl, nes tie patys garsiak kitose dėžėse-nieko gero.Va viskas ir suėjo į gylį: ten nuo difuzoriaus apačios iki nugarėlės 2,5 difuzoriaus diametro(dabar jau tiksliai neatsimenu).
Paskui apie 1987 m teko būti Maskvoje parodoje(vadinosi VDNX išvertus iš rusų k. :liaudies pasiekimų paroda).Ten budavo leidžiama pasireikšti ir mėgėjams.Tai teko klausytis marmurinių kolonėlių skambesio su tada dar eksperimentiniais 100W garsiakalbiais(daugiau tiesa jų niekur ir nebemačiau, bet rusai gyrėsi kad "naši").Turiu pasakyti, kad iki šiol nieko panašaus ir nesu girdėjęs.Sakoma kad marmuras idealiausis tinka akustikai.Nereikia nuvertinti rusų mėgėjų sukurtų akustikos "stebuklų", nes jie toli aplenkdavo pramoninius.Apie 86 87 m. "Radio" žurnale buvo kolonėliu schema: žemiems du nuosekliai 10gd36, vid. - 4 nuosekliai 4gd8, aukštiems 8 2gd36 išdėstyti 120 kampu viršūne į priekį.Atskirai paėmus visi garsiak. ne kas, bet ten kažkas neįtikėtina.Buvom darbe su chebra sumetę, padovanojom savo šefui, neseniai buvau sutikęs, sakė sūnui buvo atidavęs, tas pribaigė.Na ten filtrų ritėse vario po kelis kg, perjungimai dcB trijų pakopų aukštiems ir vidut.Parametrų gerai neatsimenu, bet kai kuo viršijo s90(ypač švarūs aukšti).Reikėtų schemose pasikapstyti atrasčiau bent tikslų žurnalo nr.
 Hi-Fi su 35GDN-1-8
PranešimasParašytas: 2005 04 07, 14:39 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Sauliucka
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
ad rašo:
prie senų lemp spalvotų tv eidavo tokie akustiniai agregatai 6gd6 žemų ir 3gd31 aukštų garsiak
Ar tik nekomlektuodavo ju prie radiotechnikos patefonu "Melodija" ? Teko girdeti, zemi tikrai ispudi paliko. Ten tik deze uzpildyta vata, 15x15 ir gyliu apie 30-40 cm ir aukstu pries zemadazni sumontuoti.
Jus kartojot pilnai ta "žemiems du nuosekliai 10gd36, vid. - 4 nuosekliai 4gd8, aukštiems 8 2gd36 išdėstyti 120 kampu viršūne į priekį" nuo A iki Z ?
 Hi-Fi su 35GDN-1-8
PranešimasParašytas: 2005 04 07, 15:12 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
ad
Patyręs dalyvis
Patyręs dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Taip "melodijoj" būtent su 6gd6 vėliau 10gd34(guminukai) aukštiems 3gd mažo gabarito prieš žemų garsiakalbį.UŽ mano minėtą agregatą(lyg "Horizont" ar kažkas pan.)bent triS kartus mažesnio gabarito.Žemo dažnio garso kokybė pusėtina, bet beveik be vidutinių ir akštų garsiakalbio tvirtinimo plasmasė pradėdavo dainuoti nuo žemų.Čia irgi naudotas principas atstumas nuo difuzoriaus iki nugarėlės.Pastebėjau, kad paėmus bet kokį žemų garsiakalbį šiuo principu galima išspausti nemažai žemų, o jei dar pabandžiu fazoinvertoriaus įv formos variantu.Tereikia sumesti į kubo formos dėžę.Taip neseniai sūnui į golfiuką sumetėm vietoj standartinio prie garsiakalbio duoto subo brėžinio kitą dėžę,pagal šį principą.Tiesa dar atsiminiau paprastą fazoinvertoriaus derinimo principą, jei nėra jokio nprietaiso.Vamzdį paimti ilgesnį, paleisti didelį garsą ir gerus žemus ir uždėjus popieriaus lapa reguliuoti vamzdžio gylį, kai "mušimo" amplitudė didžiausia, toj vietoj atžymėti ir nupjauti.Beveik atitinka su tuo, ką padarai matuodamas prietaisais, nors ir primityvu.
Dėl tos minėtos schemos kartojimo, tai būtent aukštų išdėstymas kampu duodavo malonesnį skambesį, matyt ausis taip geriau priima aukštus, jie lieka "minkštesni.(Čia klausiusių kolegų kolektyvo nuomonė).Nors dabar praėjo tiek laiko gal kas ir pasimiršo.Tiesa bandėm į vieną įdėti su kitu paneliu"Ventos" vengrišką popierinį, bet reikėjo pervynioti filtrus, entuziazmo pritrūko tai rinkom pagal org. variantą.Jei būtų buvus galimybė pabandyti su gerais vakarietiškais, gal kas ir būtų išėję, bet tada buvo kažkas naujo, taip ir liko.
 Hi-Fi su 35GDN-1-8
PranešimasParašytas: 2005 04 07, 17:15 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
ad
Patyręs dalyvis
Patyręs dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
pasirodo klydau dėl rusiškų 100W garsiakalbių- yra naujo tipo 100gdn-3.Jei ką domina kolonėlės aprašymas :http://www.radioland.net.ua/sxemaid-132.html.(čia jau kaip patobulinti esamą).
Pradėti naują temą  Atsakyti į pranešimą Pereiti prie Atgal  1, 2
 
Forumo sistema: phpBB
 „Google“ paieška forume
 Kas naujesnio?
 Naujos temos forume

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas

FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, Assetto Corsa Rally Mods
GTA 6 Wiki
GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles, GTA 6 Character
Reklama
‡ 1999– © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Turinys | Reklama | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina
ScriptHookV, GTA 5 Mods, GTA 5 Map Mods
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama