 |

|
|
Elektronika.lt portalo forumas
Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo.
Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.
Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius,
kurie nesilaiko forumo taisyklių.
Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.
Dabar yra 2025 12 21, 22:22. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
|
|
|
 |
Forumas » Įvairūs » Kamanių lizdo perkėlimas
|
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
|
|
|
 |
Kamanių lizdo perkėlimas |
Parašytas: 2008 07 23, 22:25 |
|
|
|
|
| Medkirtys rašo: |
Krc. risam ot... NOrs kazkaip moderai cia ne tokie griezti kaip kitam forume.. Tik nukryptumeme i tokia diskusija iskart rakintu...  |
Kam rakinti, geriau grįžti prie kamanių. pvz. programuotojams į mokymo kursą reikėtų įtraukti, kaip elgiasi grįžusi kamanė, kai jos namai pernešti 50cm į šoną. Gaila, neturiu su kuo nufilmuoti. |
|
|
|
|
|
 |
Kamanių lizdo perkėlimas |
Parašytas: 2008 07 23, 22:42 |
|
|
|
|
| Prie ko ci aprogramuotojai? |
|
_________________ Aš pažeidžiau forumo taisykles ir reklamavau. Ir man tai patiko  |
|
|
|
 |
Kamanių lizdo perkėlimas |
Parašytas: 2008 07 23, 22:53 |
|
|
|
|
| Na, robotas turi surasti objektą, bet numatytoje vietoje jo nėra. Kaip sunaudojant mažiausiai kuro ir laiko surasti? Arba grįžta prieš audrą, tuomet kuras nesvarbu, svarbu laikas. |
|
|
|
|
|
 |
 |
Kamanių lizdo perkėlimas |
Parašytas: 2008 07 26, 18:45 |
|
|
|
|
Na kur jus cia jau visai nukrypote nuo temos, visokiais siaubais tik gasdinates, o kamanes tuo tarpu visai pamirsote, o jos sekmingai sau gyvena ir del to nesigincyja ir nepergyvena!
Stai pries kelias dienas teko buti mieste (siaip tai as gana retai is namu iseinu ), kaip tik grizdamas uzejau i Evita, po to nepraleidau progos pailseti ir pasigereti miesto vaizdu nuo Tauro kalno , kur prasedejau apie pusvalandi - tai va, vaizdas tas aisku labai ten saunus , bet mano demesys buvo netrukus nukreiptas kitur, t.y. zemyn!
Visas to kalno slaitas is esmes yra didele pieva, kurioje auga tarp kitu geliu ir nemazai dobilu - tai va ant ju PILNA KAMANIU!
Miesto centre!
Kas metras vis po kamane, kai kur net po kelias.
(jokiu kitu panasiu vabzdziu, pvz paprastu biciu ten beveik nera)
Ziurint is toliau sito nesimato, nes jos didziaja dali laiko neskraido, o po tuos dobilus ropineja, bet priejus arciau pasirodo, kad ten ju labai nemazai.
Patyrinejes is arciau pamaciau bent keturis skirtingus ju spalvu derinius, taigi, ju ten yra ne tik kiekis, bet ir ivairove.
(skirtingu spalvu ir dydziai skiriasi)
Idomu tai, kad akivaizdziai matosi, kad jos turi savus prioritetus - didzioji dauguma dobilu jau beveik nuvyte , joms reikia ilgai ieskoti, kol randa juose dar kazkiek likusio nektaro, o visai salia kuo graziausiai zydi ryskiais ziedais kitos grazios geles, bet tai joms kazkodel neidomu.
Veliau grizdamas pro Akropolio apylinkes stebejau panasu reiskini.
Tose vietose auga daug vienodu geliu baltais ziedais - net visa pieva balta, bet kamaniu ant ju nera.
Uztai jas traukia tokie vietomis pasitaikantys neisvaizdus dygliai - ant kai kuriu is ju net po tris kamanes sedi.
Ir stai viena pakyla ir pradeda skristi virs tos baltos pievos, velgi nekreipdama demesio i visus tuos baltus ziedus, nuskridusi kokius 10 metru susiranda kita TOKI PATI dygli ir nutupia ant jo.
Dar idomu tai, kaip jos reaguoja viena i kita - kartais kamane bando sestis ant ziedo, kur jau sedi kita.
Tai stai, kai tik jos atsiduria pakankamai arti ir ivyksta pirmas kontaktas, ta atskrendanti tuoj pat atsoka ir skrenda ant kito ziedo (netgi jei ji kitos spalvos ir rusies), tarsi supratusi, kad tas tuo metu uzimtas, ir ivyksta tai labai staiga ir tik susilietus butent su kita bite, nors ant paciu geliu jos sedasi visai ramiai ir nuo kontaktu su augalais i sonus nesiblasko.
Greiciausiai cia suveikia tie patys sensoriai ant letenu, bet ziurint is zmogaus pozicijos tai ivyksta taip greitai, kad atrodo, kad jos viena kita pazista.
Dar del to ju mislingo skraidymo.
Kadangi teko ne karta skaityti apie kamaniu skrydzio nepaaiskinamuma, atkreipiau demesi ir i tai.
Is tikruju, pagal ju gabarita sparneliai atrodo santykinai mazi , o skraido jos su jais labai gerai.
Bet dar keisciau buvo tai, kad tuo metu pute gana stiprus vejas (o ypac ant kalno ), bet ju perskridimai nuo vieno dobilo ant kito buvo visai tiesiski, tarsi to vejo ir nebutu.
Kitaip tariant, kamanes gali ne tik nesunkiai kompensuoti skrydzio metu tokio vejo putima (budamos jo atzvilgiu bet kurioje padetyje - priekiu, sonu, galu) , bet ir daro tai automatiniame rezime, nes vienintelis kriterijus, pagal kuri issidesto ju marsrutas, yra dobilu padetis ant zemes - nuo vejo putimo ir krypties tai nepriklauso.
Jau skaiciau, kad ju sparnu darbinis daznis virsyja smegenu valdymo galimybes (signalai tiesiog nespetu taip greitai persiduoti is smegenu i sparnus), todel sparnai veikia savaime, gaudami tik bendra informacija (pirmyn-atgal, aukstyn-zemyn, i sona ir pan.), matyt per ta pati mechanizma veikia ir ta dar sudetingesne padeties stabilizacija.
Del orientacijos gamtoje - irgi labai idomus klausimas.
Pats dar nesu sito gyvai stebejes, bet kiek teko skaityti ir ziureti dokumentikos, tai tokie vabzdziai isimena skrydzio krypti pagal saules sviesa ir bendrai orientuojasi pagal kvapus, o konkrecia vieta gali surasti pagal joje esanciu objektu issidestyma erdveje, kuri isimena.
Kiek atsimenu, jei perkelti pvz. kamanes lizda i kita vieta, tai ji is pradziu grizusi iesko jo senoje vietoje, po to neradusi pradeda zvalgytis kazkiek toliau po apylinke, kol randa kazka panasaus i tai, kas yra irasyta i atminti, tada tikrina, ar cia ir nera tai, ko iesko, jei ne - iesko toliau, kol randa.
As netgi sakyciau, kad ne maziau svarbus klausimas uz pati tokios paieskos metoda yra tai, ka vabzdziai daro, visai nerade to, ko ieskojo, ir kaip greitai ir priklausomai nuo ko jie priima ta sprendima. |
|
_________________ Elektroje stebuklų nebūna - būna blogi kontaktai!
"Aš čia, gyva!"
(durnyno SHIT'o vardas - Lietuva) |
|
|
|
 |
 |
Kamanių lizdo perkėlimas |
Parašytas: 2010 09 14, 10:45 |
|
|
|
|
| RVRSS rašo: |
...
As netgi sakyciau, kad ne maziau svarbus klausimas uz pati tokios paieskos metoda yra tai, ka vabzdziai daro, visai nerade to, ko ieskojo, ir kaip greitai ir priklausomai nuo ko jie priima ta sprendima. |
Tikriausiai kaip ir bitės, susimeta į kamuolį ir lieka nakvoti ten, kur turėjo būti namai.
Bet ši vasara įdomi buvo, kamanių mažiau, tik kelios įskrido žiemojimo vietos ieškodamos. O širšių visiškai nėra. Neprisimenu, kad tokio laiku nebūtų nei vienos. Karščių neatlaikė tikriausiai. |
|
_________________ ...Vienui vienas žodis būt tave apgynęs... |
|
|
|
 |
 |
Kamanių lizdo perkėlimas |
Parašytas: 2010 09 14, 12:46 |
|
|
|
|
Kamanių paprastai būna daug ten kur yra laukinių pelių. Nes kamanė daugumoje atvejų žiemoja paliktuose pelių urveliuose. Žiemoja tik viena vienintelė motinėlė, kuri pavasarį sudeda kiaušinius ir augina šeimyną iš keliolikos darbininkių. Šios būna mažesnės. Dobiluose jų tiek daug todėl, kad kamanių straubliukas pakankamo ilgio ir gali pasiekt dobilų nektarą, o bitės nepasiekia ir palieka kamanėms, kurios tai vertina ir tuščiai neskraido po bičių nusiaubtas ramunes  |
|
|
|
|
|
 |
Kamanių lizdo perkėlimas |
Parašytas: 2010 09 14, 16:41 |
|
|
|
|
| Priedo kamanės stipriai nyksta ant marijos žemės, todėl itin saugotinas plėviasparnsi vabzdys kaip itin daug augalų apdulkinantis augalų... Todėl kiti net inkilėlius spec daro kamanėms.. Yra kaip ir šaka kamaninkystė berots.. |
|
|
|
|
|
|
 |
Google paieška forume |
|
|
 |
Naujos temos forume |
|
 |
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps,
FS25 Trucks |
 |
ETS2 Mods
ETS2 Trucks,
ETS2 Bus,
Euro Truck Simulator 2 Mods
|
 |
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods,
FS22 Maps,
FS25 Mods |
 |
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija |
 |
FS25 Mods
FS25 Maps,
FS25 Cheats,
FS25 Install Mods |
 |
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps |
 |
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods,
ATS Trucks,
ATS Maps |
 |
Must have farming mods
Farming simulator modhub,
Best farming simulator mods |
|

|
 |