Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo.
Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.
Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius,
kurie nesilaiko forumo taisyklių.
Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.
Dabar yra 2025 05 02, 01:05. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
Sveiki, kiek zinau sumazinus siustuvo dazny jo galia padideja, todel pagalvojau kad reiketu pabandyti padaryti mazesnio nei 88 Mhz daznio siustuva, gal kas zinot kokiu schemukiu ? Ir kokio maziausio daznio butu galima padaryti siustuva kad butu galima suprasti siunciama signala ?
............ kiek zinau sumazinus siustuvo dazny jo galia padideja..........................
Cia is kur tokios ''zinios''
Gali buti kad ir suklydau , bet vistiek mazesnio daznio siustuvas butu man geriau , niekas kitas su paprasta radija negaletu pagaut mano siustuvo... Noriu pasidaryti blake.
Su mažesniu dažniu lengviau dirbti nei su didleliu todėl ir sakoma, kad daugiau galios , iš tiesų kaip pvz įsivaizduok kaip reiktų sustiprinti namų sąlygomis sakykim mobilaus telefono siųstuvo veikimą? Tektų paplušėti iš peties kol sakykim pasiektum 10w, o sakykim paprastą garso stiprą padaryti 10w vieni niekai palyginus su tuo telefono siųstuvo stiprintuvu.
Schemos:
http://radist.izmuroma.ru/ http://cxem.net/radiomic/radiomic.php
susirask tokią blakę katra dirba virš 108MHz arba žemiau 88MHz ir bėda išspręsta, žemiau 8Mhz lengviau padaryti, beto ir imtuvų nesunku turėtų būti gauti, nes senasis FM diapazonas berots kažkurnuo 66 iki 88Mhz ir būdavo čia apytiksliai nepamenu dorai...
Aisku, o kaip daryt kad antena butu mazesne ?
Ir dar vienas klausimas, ar nebutu galima padaryti sito siustuvo http://www.elektronika.lt/schematic/theme/75/24/
rite ne ant plokstes, o normalia is vielos.
Taip, apie antenos ilgį niekur nėra užsiminta, nors tai ir labai svarbu. Matomai, teks parinkti eksperimentuojant (didesnis dažnis- trumpesnė antena). Schema tikrai paimta iš čia: http://web.telia.com/~u85920178/tx/bug5.htm , bet apie anteną irgi nieko neradau.
O kaip pagal danį paskaičiuoti antenos ilgį? ar ne 1/8 bangos ilgio turi būti antenos ilgis? Gal kas tiksliai žinote? Beje tas siųstuvėlis kaip ir legendinis, puiki garso kokybė.
Aš nesupratau kaip ten tas varžas derinti R1 ir R2 įdėjau 10k priešvaržes ir 10k paderinamas varžas.
Ten paprasta, derindamas tiek vieną, tiek kitą, stengiesi pasiekti didžiausią signalo lygį. Galima matuoti bazės įtampą, bet, kadangi svarbiausia rezultatas, tai žiūri, kad būtu kuo didesnis išėjimo galingumas.
o tuomet teoriškai turi veikti gerai ir kokybiškai jei varžos bus po 20k abiejų tik tuomet galia mažesnė bus ane? Aš turi ubangomatį ir detektorinę galvutę, reiks pabandyti atskirai kiekvieną kaskadą suderinti...
Noriu paklausti dėl audio kaskados, jūs (berots kad jūs) minėjote, kad paduodavot vietoj mic sinusinį impulsą berots 4khz ir žiūrėdavot išėjime ar toks pats gaunasi tik sustiprintas, na galvoju ar negeneruoja audio kaskada.
o tuomet teoriškai turi veikti gerai ir kokybiškai jei varžos bus po 20k abiejų tik tuomet galia mažesnė bus ane? Aš turi ubangomatį ir detektorinę galvutę, reiks pabandyti atskirai kiekvieną kaskadą suderinti...
Noriu paklausti dėl audio kaskados, jūs (berots kad jūs) minėjote, kad paduodavot vietoj mic sinusinį impulsą berots 4khz ir žiūrėdavot išėjime ar toks pats gaunasi tik sustiprintas, na galvoju ar negeneruoja audio kaskada.
Apie 4khz ne aš rašiau, nors mintis gera. Nedariau aš šito siųstuvo, bet esu daręs panašų ir mąstau dabar, ką galima padaryti, kad jis neužgeneruotu, gal tarp pirmo tranzo ir varikapo įdėti droselį? O gal vietoj pastovaus rezistoriaus bazės grandinėj įdėti potencą ir pareguliuoti jautrumą taip, kad garsinį signalą stiprintu ir negeneruotu? Su mikrofoninio stiprintuvo generavimu ir man buvo bėdų. Vienas dirba, o kai pajungiu AD stiprintuvo tranzą- užgeneruoja.
PAs mane taip; kai dariau pirmą sykį dėjau 18 k varžas pastovias R1 ir R2 veikė čiki atstumas virš 150m laisvai garso kokybė gera, nusprendžiau perrinkti per nauja ir kagi veikai bet nesigirdi kas siunčia girdisi kažkoks cypimas, atjungiau galinį tranzą veikia normaliai, bet pasukus imtuvo garsą daugiau girdisi kažkoks vėl cypimas, vėl pajungiau galinį tai nebeįmanoma girdėti siunčiamo signalo, kame dielaja likau nesupratęs, supratau tik tiek, kad trukdis arba ateina į antrą tranzą arba iš jo išeina ir galiniam tranzai stipriai sustiprinamas ir nebeįmanoma girdėti signalo. Audio tranzas BC547 T2 BFR91 T3 BFR91, bandžiau galinį ir antrą tranzą dėti KT368...
Tai ir mane panašiai užkniso, kadangi siųstuvo reikėjo, o ieškoti kodėl generuoja- pritrūko kantrybės, tai įdėjau atskirą mikrofoninį stiprintuvą mikroschemą ir bėdos užsibaigė.