Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo.
Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.
Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius,
kurie nesilaiko forumo taisyklių.
Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.
Dabar yra 2025 02 23, 00:38. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
Puslapis 1 iš 27 Pereiti prie 1, 2, 3 ... 25, 26, 27Toliau
Sveiki Gyvi
Dėl šiokių tokių sumetimų nutariau pasigaminti itin galingą SMPS
Idėja tokia:
1:Paimti daug galingų mosfetų ir juo sujungti full-bridge būdų,
2:Srovė į trafą ar kokį kitą aparatą tekės per kondikus (blokuoti žemam F dėl visa ko)
3:Mosfetus valdyti itin dideliu greičiu naudojant 3 atskirus maitinimo šaltinius, tai man suteks didelį valdymo greitį ir duos mažai nuostolių
4:Kiekvienas mosfetas turės apsaugą nuo viršamperio (komparatorius+rezistorius)
5:Amperų kontrolė keičiant impulso plotį
įdedu keletą nuotraukų:
Valdymo elektronika (dar kuriama)
Signalo forma ant mosfeto prie 200KHz
Mosfetai, kurie valdys žeminantį trafą, kiekvienas 29A 500V 0,1omo
galingas diodinis tiltas (dėkoju forumiečiui "arna" )
galiniai lyginimo diodai (laiko 400A 175V 0,65Vref)
taigi yra tokia problema, kaip suskaičiuoti transformatorių, kad iš jo tikrai gaučiau tokią galią ir kokį dažnį naudoti (mąstau apie 100KHz)
Šerdis bus šita
Taipogi norėčiau gauti kokių idėjų apie apsaugą, nes dabar gali būti taip, kad išsijungus vienam pečiui dėl viršamperio, transformatorius gaus tik pliusinius vienodus impulsus, tada nebus kintama srovė, ar tai nesusprogdins mosfetų.ir šiaip norėčiau gauti patarimų kaip išplanuoti detales, kaip ką montuoti, kad gauti geriausią naudigumą ir darbo kokybę.
Paskui įmesiu principines
_________________ Experience is the simply the name we give our mistakes
O, džiugu, matyti naują rimtą projektą!
Mano patarimai iš šiokios tokos patirties būtų tau tokie:
Tavo vietoj nedaryčiau full bridge, naudočiau trafą su vidurine atšaka ir half bridge. Kam tas full bridge? Tik dvigubai daugiau elementų ir nuostolių.
Nepatariu prasidėti su mosfetais, prie tokių įtampų (kaip supratau naudosi 310V) esant tokiems galingumams, mažesnė rizika būtų su IGBT.
Dėl tavo pasirinkto dažnio tai žiūriu skeptiškai. Nuostoliai nesumažės, o išaugs. Ar turėsi pakankamai pajėgius draiverius sukti ant tokio dažnio? Pagal tavo pateiktą oscilogramą galima prognozuoti didelį kaitimą, nes frontai yra tragiški pagal savo statuma lyginant su visu impulso pločiu. Jei sutvarkysi frontus, prisidirbsi daug bėdų su įtampų išmetimais, gausis uždaras ratas. Patariu pradėti nuo 5Khz. O jei vis tiek nori didelių dažnių - tik rezonansinės schemos.
Dėl apsaugų, tai geriau nevark, naudok draiverius au integruota apsauga, sutaupysi daug laiko ir tranzų.
Sveikas
tie frontai iš tikrųjų yra 100ns, matai, kai anksčiau dariau buvo 200-500ns ir nekaito, (mat nevariau pastoviai), o draiveris bus geras, ir valdys maksimaliu mosfet greičiu, tik nežinau ar naudoti mosfetus draiveryje, ar greitus tranzus, nors su abeježiais tipais gavau tą patį greitį
beje, 100ns yra mosfeto darbinis geritis, o dėl IGBT, tai jie žiauriai brangūs, galvoju naudoti 88A sudvigubintus mosfetus (du po 44A) jie laikys be problemų, dažnį taip pat nuleisiu, jei galia bus gera, antra, su push-pull konverteriu reikia 800V mosfetų, o tai jie 1-0,5 omo varžos, tai žiauriai nuostolių, trečia tik full-bridge tinkama indukciniam kaitintuvui, bet vėl, iš kur aš gausiu tokių gerų kondikų, gal kas turite ???
beje, iš kur man gauti draiverių su apsauga, maloniai priimčiau juos kaip labdarą, nes tokiu nežinau, ps pats gaminosi panašius į juos, tik ant atskirų komponentų
_________________ Experience is the simply the name we give our mistakes
Tranzai stiprinimo režime turi būti kiek galima trumpiau jei nori sumažinti taip vadinamus komutacinius nuostolius, o jei didini dažnį, tai didėja perėjimų skaičius per tą patį laiko tarpą, ir net esant 100ns frontams susidaro gana nemažai laiko, kada jie yra stiprinimo režme (pereina iš on į off ir iš off į on). Būtent perėjimų metu mosfetai daugiausia kaista, tiesiog baisiai kaista. Aišku, jei apkrova nedidelė, tai nekais.
kodel jau sakai savos gamybos blogi? tie IR draiveriai galima sakyti slamstas, nes kai apkrauni dideliu talpumu prie didelio daznio isvis neveikia.
darant savos gamybos galima neriboto galingumo draiveri padaryti, nors ir 100A srove valdanti ta mosfeta.
tik va su virsutiniu mosfetu valdymu yra siokiu tokiu problemu nes gana sudetinga shema gaunasi jei nori gerai padaryti.
O igbt tikekimes jau gretai dings is pasaulio kaip ir lempos.
naujausi mosfetai su "subalansuotu kruviu" leido apieti eksponentine varrzos nuo itampos priklausomybe todel nuo siol mosfetai gali pilnai pakeisti IGBT visur iskyrus labai ausktas itampas.
pvz 0.05omu mosfetas net prie 40A itampos kritimu aplenks IGBT, jau nekalbant spie labai dideli greiti.
kiek suprantu Linas tokius mosfetus ir naudoja.
Labai nerekomenduočiau naudoti savos gamybos draiverius.
mano idėja valdyti mofetus yra tikrai daug geresnė nei naudoti IR mikroschemas, jos geros tik iki kokių 70KHz, ir tai prie mažos talpos, mano draiveris kad valdytų mosfetą gana neblogai siurbia watų, palyginus su IR, ir antra, jei į savo full-bridge įsistatysiu 20ns mosfertus jie ir bus valdomi panašiu greičiu...
dabar problemos su trafu.Aną kartą kai dariau ant durniaus buvo 2,5vijų antrinė, ir manau ji nesugebėjo apkrauti trafo, taigi išvada naudoti 4 apvijas, kad sugebėtų pasiimti 8KW, antra, gal kas turi 2mm daugiagyslio laido ? ar teks pačiam gamintis (praeita versija buvo 25 gyslos iš 0,2mm laido)
111KHz valdymo forma, 6V langas, naudojant 100MHz tranzistorius
High side mosfetam atskirti valdymo signlaui naudosiu tokio tipo trafukus , jų bus du
Paskutinį kartą redagavo Linas.k, 2008 04 21, 10:14. Redaguota 1 kartą _________________ Experience is the simply the name we give our mistakes
Tai čia nėra ko kalbėti apie darbą už parametrų ribų. Jei perkrausi bet kokį daiktą daugiau, nei jis apskaičiuotas, nors tai būtų ir IAE, nedirbs. Visų firmų visi draiveriai, tame tarpe ir IR puikiai dirba jiems skirtose sąlygose ir jų parametrų užtenka daugumai atvejų. O jei trūksta galios, pastatai papildomą buferį iš dviejų ar keturių tranzų ir viskas.
Kadaise aš irgi gaminausi savo draiverius, bet irgi siurbė daug srovės, kai norėjau padaryti kiek statesnius frontus, tas man nepatiko. Galima taip žaisti nebent transformatorinėse draiverių schemose, tada ir viršutinį tranzą nėra problemų draivinti, bet tos shemos nevisada gali tikti dėl savo didelio išėjimo induktyvumo. Aišku, galima čia žaisti, dėl įdomumo ir patirties, nesakau, kad nieko nesigaus.
Linai, paimk nuo televizoriaus išmagnetinimo kilpą, ją perkirpk ir panaudok kaip antrinę apviją. Ji susideda iš daug izoliuotų vielų, o prie aukštų dažnių bus puikus dalykas.
o ten viela daugiagyslė, ar daug vienagyslės, iš kurios pasigaminsiu daugiagyslę ? nes šita taip darysiu, jei nieko nesugalvosiu, paimsiu vėl keliolika metrų 0,2mm ir susisuskiu su grąžtu, tada pasiimsiu 25 gyslas 0,5mm ir susuksiu ir su termokembriku sutrauksiu, bus stora daugiagyslė vija, o gal žinote lanksčių lakų ? nes būtų gerai HV viją surišti kažkuo
_________________ Experience is the simply the name we give our mistakes
.........Linai, paimk nuo televizoriaus išmagnetinimo kilpą, ją perkirpk ir panaudok kaip antrinę apviją. Ji susideda iš daug izoliuotų vielų, o prie aukštų dažnių bus puikus dalykas.
Kaip gražiai nuimti laką nuo vielų? Nuo vienos nuimu su aspirinu, kai daug - užsiteršia.