Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo.
Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.
Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius,
kurie nesilaiko forumo taisyklių.
Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.
Dabar yra 2025 05 02, 06:51. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
Sveiki,
gavau čia siųstuvėlį, kuris siunčia FM dažniu signalus. Prijungiu prie jo anteną, viskas veikia gerai. Norėčiau kokiu nors būdu susižinoti kokio stiprumo yra signalas, ta prasme gauti atsakymą W, dBw, dBm. Ar reikia kažkokio spec. įrenginio, atsižvelgiant į tai jog apie siųstuvą nežinau nieko, reikia viską susiškaičiuoti pačiam. Patarkit prašau Ačiū.
Reik vietoj antenos jungti apkrovą sakykim 50 ar 70 ohm tada amtuyoti įtampos kritimą,reik apsidaryti specialų prietaisiuką katras išlygins RF signalą ir galėsi pamatuoti nuolatinę įtampą, ir pagal formulę P=U^2/R žinoma gausi apytikslią galę, bet jau šį bei tą galėsi suprasti kiek iš jo tikėtis gali....
Na galia tai tikrai matuojama vatais W, o kaip suvokti tus dBw ir dBm net nežinau.
Štai schema http://hem.passagen.se/communication/watt2.html jei kam reikia galią matuoja nuo 300nW iki 30W (į valias) 0-500MHz dažnio diapazone.
OMG, sudetingesnes turbut nera Schema labai paprasta - 50 omu varza galinga, geriau kelios, diodas ir mikroampermetras su suntu. Tik varzos atitimkamo galingumo. Ir teks sukalibruoti pagal zinoma galinguma.
OMG, sudetingesnes turbut nera Schema labai paprasta - 50 omu varza galinga, geriau kelios, diodas ir mikroampermetras su suntu. Tik varzos atitimkamo galingumo. Ir teks sukalibruoti pagal zinoma galinguma.
Tai čia veik tas pats kas detektorinė galvutė.... Kažkur gerą schemos linką buvau įmetęs... Tai ten tik RF diodas koks D20 kondas ir dar kažkas buvo, tai jo principu gali apsiskaičiuoti kaip rašiau nereiks nieko nei kalibruoti... Dar yra tosk vizualus būdas su bangoamčiu, sakykim jei jau ten bandai siųstuvo galią ir nori max išpešti tai pagal strielką gali susigaudyti... Bet čia jau irgi apytiksliai...
Jo tas pats principas. Esme ten, kad skale gaunasi logaritmine, ne tiesiogine, todel kalibruot reikia. Pvz. ant maniskio 5W yra ant 20, 10W ant 30, 50W ant 70, 100=100. T.y. reik ir varza parinkt, kad galutine reiksme sutaptu ir zinot, kur kas yra.