Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo.
Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.
Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius,
kurie nesilaiko forumo taisyklių.
Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.
Dabar yra 2025 05 11, 11:36. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
Sveiki, norejau pklausti kuo skiriasi "iprasta" varza nuo Banginės. Kaip supratau tai vena is varzu formu su kuria susiduriama prie kintamosios sroves. .
Bangine varza yra taip kaip paprasta varza zemo daznio signalams, tai cia ne zemo daznio signalams o elektromagnetinems bangoms. Bangine varza nusako aplinkos, kurioje sklinda elektromagnetines bangos, savybes. O perdavimo linijos bangine varza nusako tos linijos bendrasias savybes. Linijos bangine varza yra itampos tarp linijos laidininku
amplitudes santykis su sroves, tekancios vienu is linijos laidininku, amplitude. Bangine varza matuojama Omais.
Nekursiu naujos temos. Manau per tris metus niekas nepasikeite Turiu pora klausimu, kaip ismatuoti bangine varza ir ar turi bangine varza itakos tarpblokiniams audio kabeliams, paprasciau tariant , kas negerai jei antenini kabeli panaudosi kaip tarpblokini laida?
visu pirma reikia patikslinimo kas ta bangine varza.
sakykime mes turime be galo ilga kabeli ir i ji paduodame kazkoki signala, kabelis apkraus saltini kazkokia varza, kuri ir bus ta bangine varza.
jei nori kad butu atiduodamas maksimalus galingumas reikia pad saltinio varza butu = imtuvo varzai.
jei imtuvo varza mazesne uz saltinio tada bus labai blogai, nes bus ir mazas NK ir mazas galingumas, jei apkrovimo varza didesne uz saltinio varza tada mazas galingumas bet didelis NK.
svarbu kad prie jo butu pajungtas tinkamos varzos apkrovimas, kitu atveju signalas bus nevisas atiduodamas ir dalis jo sugris atgal.
audio tecnikoje dazniai mazi todel kabelio varza neturi reiksmes kuo didesnes bangines varzos kabelis tuo geriau nes ju mazesnis talpumas ir mazaiu slopinamas signalas
jei naudosi televizini kabeli bus dar geriau, tik reikia ziureti kad kabelio sarvas butu pakankamai tankus ir kokybiskas
del bangines varzos matavimo tai matuoti reiketu taip, i viena kabelio gala paduodi trumpus impulsus ir cia pats su osilografu ziusri kaip signalas atsispindi nuo kito galo. tada kitoje puseje priderini tokia varza kad atspindziu neliktu tokia ir bu kabelio bangine varza
Bet kokio fiderio banginę varžą galima apskaičiuoti šios formulės pagalba.
Z=sqL/C
Tam paimame fiderio (kabelio) poros metrų ilgio gabalą ir LC matuokliu išmatuojame talpą tarp abiejų fiderio laidininkų. Po to jo galą užtrumpiname ir išmatuojame induktyvumą.
Dvilaidės linijos banginę varžą galima paskaičiuoti žinant jos laidininkų diametrą bei atstumą tarp jų
Z=120/sqe * ln 2D/d
Kur d - laidininkų diametras, D - atstumas tarp jų, e - dielektriko, esančio tarp jų, dielektrinė skverbtis (oro e =1, polietileno e =2,3).
Ašinio kabelio banginę varžą galima rasti iš formulės
na dekoju, tiesiog nusipirkau is Dmitrijaus taip vadinamo karinio kabelio ir atsirado itarimas, kad jis yra antenini, nes dvigubas ekranavimas ir t.t. Todel prireike konsultacijos.
Dar karta aciu
gaivinu temą. prireikė pasimatuoti ir nutariau parašyti, kaip.
metodo patikimumas remiasi tuo, kad generatorius išduoda gražiai stačiakampius impulsus ir matavimo kabelis -> osciloskopas signalo neiškraipo. Šituos dalykus nesudėtinga pasitikrinti ir įvertinti, kiek jie gali turėti įtakos kabelio banginės varžos matavimui.
iš generatoriaus 50Ω išėjimo jungiame metro - poros metrų ilgio 50Ω (koaksialinį) kabelį prie šakotuvo - matuojamojo kabelio ir osciloskopo matavimo kabelio gnybto. Osciloskopo kabelio varžą nustatyti didelę (ne 50Ω) arba panaudoti rezistorių (pagal osciloskopo jautrumą, daug didesnį, nei matuojamoji varža, pvz: 1MΩ).
generuoti trumpus impulsus, geriausia - keleto ns.
oscilografas rodys išeinantį generatoriaus impulsą ir atspindį.
Jeigu matuojamasis kabelis pakankamai ilgas ir generuojami impulsai trumpi, tai atspindys matysis kaip atskiras pavėlavęs mažesnis impulsėlis. Jeigu kabelio ilgio santykis su impulso trumpumu ne toks geras, tai impulsas turės amplitudės padidėjimą po fronto (laiptelį). Laiptelio frontas žymiai lėkštesnis už generuojamojo impulso.
Laiptelio atstumas nuo inicijuojančiojo fronto priklauso nuo matuojamojo kabelio ilgio.
matuojamojo kabelio gale jungiame apie 30Ω rezistorių nuosekliai su kokių 200Ω paderinamu rezistoriumi. Paderinant pasiekiam, kad atspindys dingtų ir pamatuojame, kokia varža uždaro matuojamąjį kabelį. Ji bus to kabelio banginė varža plius matavimo paklaidos, kurios daugeliu atvejų nereikšmingos.