Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo.
Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.
Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius,
kurie nesilaiko forumo taisyklių.
Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.
Dabar yra 2025 09 18, 06:18. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
Sveiki , visi forumo dalyviai. esu naujokas elektronikoje , ir štai prispaudė mane bėda radau mano akimis gan paprastą Fm siustuvėlio schemytę , tik va bėda nera parašyta kokia ritė daryti gal galite padėti , arba bent pasiulyti koki kitą lengvą fm siustuvėlio variantą schemytę
Štai čia toji shemytė
Iš anksto dekoju , už pagalbą
Vietoj tavęs daryčiau kitą nes su dviem tranzais siųstuvą bus sunku suderinti, žinok su 3 tranzais žymiau lengviau suderinti, na jei turi detales ir taip toliau nuo 5 iki 6 vijų ant 0,5cm daigto berots laidą imk kokia0,5 mm geriau formą palaikys.
Hmm... aprašymą radau , bet jame nnieko neužsimenama , štai
Parts List:
R1,R3 = 100K
R2 = 10K
R4 = 470 ohm
C1,C4 = 470pF
C2,C3 = 4.7µF, 16V, electrolytic
C5,C6 = 4.7pF
C7 = 4-40pF trimmer cap (optional, see text)
L1 = 1µH
Q1,Q2 = 2N2222, NPN transistor
Mic = Electret Microphone
B1 = 9 Volt, Alkaline battery
Notes:
Nothing critical here. To get a bit of tuning out of the coil you could put a 4-40pF trimmer capacitor (optional) parallel over the 1 µH coil, L1.
C1/C4 and C5/C6 are ceramic capacitors, preferably NPO (low noise) types. C2/C3 are electrolytic or can be tantalum types.
The antenna is nothing more than a piece of 12" wire or a piece of piano wire from 6" to 12".
To find the signal on your receiver, make sure there is a signal coming into the microphone, otherwise the circuit won't work. I use an old mechanical alarm clock (you know, with those two large bells on it). I put this clock by the microphone which picks up the loud tick-tock. I'm sure you get the idea... Or you can just lightly tap the microphone while searching for the location of the signal on your receiver.
http://www.rdman.vhost.lt/main.html čia pažiūrėk prie elektronikos ir siųstuvų rasi trys maži siųstuvai, tai ten ganėtinai panašios temos rašo ir dėl ričių ten rašo, kad apie 400m atviram lauke, tai ir tavo turėtų tiek traukti, tik gal tiek netrauks nesugebėsi visos galios išnaudoti antenos geros pasidaryti ir pan bet apie300m turėtų veikti, antra daryk kuo trumpesnius sujungimus, nes čia dažniau jau aukšti kitaip gerruos visuokius impulsus ir blogai veiks. Pranešk kaip sakasi daryt?
http://artts.dtiltas.lt/FM_siustuvai.htm čia apie tavo siųstuvą šis tas ir pavyzdys, kad negalima taip lituoti tokius tarpus palikinėjant didelius tarp detalių.
Atsispausdinsiu greitu metu atsispausdinsiu montažinę plokštę kaip daryti , tada ryt eisiu į parduotuvę užsisakyti dalių , nes tranziukus radau , bet visi negeri. Žinoma , aprašysiu kaip man sekasi . Gerai , kad užėjau į šį forumą , nes kitaip bučiau ilgai sukęs galvą ir nieko nesugalvojęs.
Dekui , jums visiems už pagalbą
Tiesa , ritę viniosiu iš 0,5 mm storio lakuotos varinės vielos , o strypelį radau tik 7 mm , o ten rašoma , kad buvo naudojamas 6 mm strypelis ritei. Ar labai keisis kažkas jei naudosiu 7 mm strypelį ?
P.S. žinoma , dekui , kad pasakete , tarpų didelių tarp detalių nedarysiu , dabar žinosiu , dekui
O man idomu, visi tie studentai manau nepagailetu kokiu 50Lt ir nusipirktu gatava blake, gerai veikiancia, is kokio Conrad katalogo, ir naudotusi sau i sveikata, juk mokslu metai ilgi.
_________________ Pasaulyje nėra amžinų variklių, užtat amžinų stabdžių - pilna.
Na taip vyniosiu ritę ant tušinuko
O šiandieną jau pradėjau detalių užsakymą , kas buvo pačioje parduotuveje tą paemiau deja gavau tik KT315 tranzistorius , o kitų detalių teks palukėti