 |
Forumas » Programinė įranga » Dirbtinis intelektas - galimybės, iššūkiai ir pavojai
|
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
|
|
|
 |
Dirbtinis intelektas - galimybės, iššūkiai ir pavojai |
Parašytas: 2026 06 08, 14:24 |
|
|
|
|
| jau matau kaip zmogus su keturraciu veza siukles ir dar letai vaziuodamas bei dairydamasis i sonus. o visa kita tiesiog logiski atsakymai, kas gali vazinet draustiniuose su keturraciais. taip, kad nieko ten ypatingo tame tavo di ner |
|
|
|
|
|
 |
Dirbtinis intelektas - galimybės, iššūkiai ir pavojai |
Parašytas: 2026 06 08, 18:08 |
|
|
|
|
| SG rašo: |
Pabandžiau tą patį klausimą užduoti DI. |
Nera jokio Dirbtinio intelekto jus reklamos aukos.
Sukure kalbos interpretavimo modeli ir jums jau intelektas vaidenasi.
Nors ir telefonas su operacine sistema jau buvo "protingas". Ir IBM 386 buvo protingas. Ir kas ten nebuvo...
Ir anksciau tovariscius Chrusciov pradejo protingu masinu era. Imesdavai i automata 15 kapeiku - ipildavo vyno, bet nedaug. 1964 kokiais tai buvo STEBUKLAS, tuo metu net miesto autobusuose buvo konduktores. 1964 metai tai tiesiog mane dede tada vynu pavaisino imetes kapeiku |
|
|
|
|
|
 |
 |
Dirbtinis intelektas - galimybės, iššūkiai ir pavojai |
Parašytas: 2026 06 10, 18:27 |
|
|
|
|
| Mari rašo: |
| SG rašo: |
Pabandžiau tą patį klausimą užduoti DI. |
Nera jokio Dirbtinio intelekto jus reklamos aukos.
Sukure kalbos interpretavimo modeli ir jums jau intelektas vaidenasi.
Nors ir telefonas su operacine sistema jau buvo "protingas". Ir IBM 386 buvo protingas. Ir kas ten nebuvo...
Ir anksciau tovariscius Chrusciov pradejo protingu masinu era. Imesdavai i automata 15 kapeiku - ipildavo vyno, bet nedaug. 1964 kokiais tai buvo STEBUKLAS, tuo metu net miesto autobusuose buvo konduktores. 1964 metai tai tiesiog mane dede tada vynu pavaisino imetes kapeiku |
Aha kalbos interpretavimo modelis- imeti exceline lentele su duomenim (keli k eiluciu), imeti antra lentele, pasakai kad duok lentele kurioje yra duomenys kurie nesikartoja, ir pyst, "kalbos models" atlieka darba..
Jeigu nemoki naudotis tai patylek geriau..
Kiek laiko uztruksi pats tokius dalykus daryti? Greiciau uz AI? |
|
|
|
|
|
 |
 |
Dirbtinis intelektas - galimybės, iššūkiai ir pavojai |
Parašytas: 2026 06 11, 00:11 |
|
|
|
|
| Mari rašo: |
| Sukure kalbos interpretavimo modeli ir jums jau intelektas vaidenasi. |
Tai skirtumas nuo kitu modeliu tik tas, kad sitas supranta konteksta.
O siaip, jusu nuomone, suo turi intelekta ar ne? |
|
|
|
|
|
 |
 |
Dirbtinis intelektas - galimybės, iššūkiai ir pavojai |
Parašytas: 2026 06 11, 13:11 |
|
|
|
|
| Socrates rašo: |
| Mari rašo: |
| Sukure kalbos interpretavimo modeli ir jums jau intelektas vaidenasi. |
Tai skirtumas nuo kitu modeliu tik tas, kad sitas supranta konteksta.
O siaip, jusu nuomone, suo turi intelekta ar ne? |
As pasikliauju specialistu nuomone. O ju nuomone net ziurkes visa eile aukstesni intelekta uz taip vadinama "DI" nes jos sugeba SUPRASTI APLINKINI PASAULI. Suo turi dar didesni. Gi DI sistemos nieko nesugeba suprasti, tai tik tikimybiu matricine matematika uzturbinta big data.
Sakysim suo vedzioja aklus zmones.
Intelektas tai turi buti suprantamas kaip sugebejimai ne mazesni kaip eilinio psichiskai sveiko zmogaus, o ne paimamas koks Chrusciovo laiku vyno pilstymo elektromechaninis automatas ir tai jau kazkas |
|
|
|
|
|
 |
 |
Dirbtinis intelektas - galimybės, iššūkiai ir pavojai |
Parašytas: 2026 06 11, 13:20 |
|
|
|
|
| Ibanez rašo: |
| Mari rašo: |
| SG rašo: |
Pabandžiau tą patį klausimą užduoti DI. |
Nera jokio Dirbtinio intelekto jus reklamos aukos.
Sukure kalbos interpretavimo modeli ir jums jau intelektas vaidenasi.
Nors ir telefonas su operacine sistema jau buvo "protingas". Ir IBM 386 buvo protingas. Ir kas ten nebuvo...
Ir anksciau tovariscius Chrusciov pradejo protingu masinu era. Imesdavai i automata 15 kapeiku - ipildavo vyno, bet nedaug. 1964 kokiais tai buvo STEBUKLAS, tuo metu net miesto autobusuose buvo konduktores. 1964 metai tai tiesiog mane dede tada vynu pavaisino imetes kapeiku |
Aha kalbos interpretavimo modelis- imeti exceline lentele su duomenim (keli k eiluciu), imeti antra lentele, pasakai kad duok lentele kurioje yra duomenys kurie nesikartoja, ir pyst, "kalbos models" atlieka darba..
Jeigu nemoki naudotis tai patylek geriau..
Kiek laiko uztruksi pats tokius dalykus daryti? Greiciau uz AI? |
Ka parasei neturi prasmes. Daug dalyku ir paprastas 1995 metu PC dare daug greiciau,(armija bobu buhalteriu atleido is skyriu organizacijose) ir visual studio programas parasydavo ir sukompiliuodavo nubraizius knopkes ir pasirinkus ka turi daryti. Nu ir kas?
Ir koks Chrusciovinis vyno pilsymo automatas gal greiciau ka pilste, gal ne. tai nesvarbu.
Va interpretuoja tavo zodines komandas ir jau prileidai pilnas kelnes, jau vaidenasi intelektas? |
|
|
|
|
|
 |
 |
Dirbtinis intelektas - galimybės, iššūkiai ir pavojai |
Parašytas: 2026 06 11, 13:26 |
|
|
|
|
| Jei kada atsiras DI tai ta jus suzinosite tik uzdaryti rezervatuose. Rusai protingiausia ta nauja technologija vadina "neuronkemis". Adekvatus pavadinimas manau. Puiki nauja technologija su idomiomis galimybemis, bet nebutina suteikti jai nesamoningu vardu. Nes po to eiliniai zmones tiki nebutomis galimybemis (intelektu superprotu)ir gali stipriai nukenteti |
|
|
|
|
|
 |
Dirbtinis intelektas - galimybės, iššūkiai ir pavojai |
Parašytas: 2026 06 11, 19:07 |
|
|
|
|
| Mari rašo: |
| Sakysim suo vedzioja aklus zmones. |
Tai Tesla FSD ar Waymo taxi irgi zmones vezioja. Ir nereikia sakyt, kad pasimeta ten kazkokiose situacijose, nes zmones pasimete buna ne ka maziau ir avariju padaro kur kas daugiau. |
|
|
|
|
|
 |
Dirbtinis intelektas - galimybės, iššūkiai ir pavojai |
Parašytas: 2026 06 11, 19:26 |
|
|
|
|
| Socrates rašo: |
Tai Tesla FSD ar Waymo taxi irgi zmones vezioja. Ir nereikia sakyt, kad pasimeta ten kazkokiose situacijose, nes zmones pasimete buna ne ka maziau ir avariju padaro kur kas daugiau. |
Tose masinose nera jokio DI, tik DI pagalba suprogramuoti modeliai. APie ka cia tada diskutuojam? Negi manai, kad ten superkompiuteriai kokie?
Gi suo ne programuotas modelis o sugebantis analizuoti aplinka. Taip, treniruotas, kad geriau atliktu savo funkcija bet turi savaiminius sugebejimus. |
|
|
|
|
|
 |
 |
Dirbtinis intelektas - galimybės, iššūkiai ir pavojai |
Parašytas: 2026 06 11, 20:38 |
|
|
|
|
| Mari rašo: |
| Socrates rašo: |
Tai Tesla FSD ar Waymo taxi irgi zmones vezioja. Ir nereikia sakyt, kad pasimeta ten kazkokiose situacijose, nes zmones pasimete buna ne ka maziau ir avariju padaro kur kas daugiau. |
Tose masinose nera jokio DI, tik DI pagalba suprogramuoti modeliai. APie ka cia tada diskutuojam? Negi manai, kad ten superkompiuteriai kokie?
Gi suo ne programuotas modelis o sugebantis analizuoti aplinka. Taip, treniruotas, kad geriau atliktu savo funkcija bet turi savaiminius sugebejimus. |
Tai superkompiuteriai reikalingi tik modeliu apmokymui, o paskui paciam automobilyje ten buna bent dvi dezes su 8-16 branduoliu specifiniais CPU bei GPU ir AI akseleratoriais (pvz Nvidia Thor).
Tai is esmes tai taip, tas "intelektas" irgi limituotas. Zmonese jis irgi limituotas, nes kitu atveju neturetume pasimetusiu ka daryti zmoniu. Is kitos puses pagalvok kiek pas pati to intelekto yra... Numestu pati tarkim 300 metu atgal. Ka tu gali irodyt to meto zmonems? Nei tu elektra pagaminsi, nei tu lempute pagaminsi, net turbut ir batareikos nepadarytum. Vieno zmogaus intelektas tai labai ribotas. Kas pliusas, tai kad zmones gali pasakyt "nezinau". |
|
|
|
|
|
 |
 |
 |
Dirbtinis intelektas - galimybės, iššūkiai ir pavojai |
Parašytas: 2026 06 11, 21:04 |
|
|
|
|
| Socrates rašo: |
Tai superkompiuteriai reikalingi tik modeliu apmokymui, o paskui paciam automobilyje ten buna bent dvi dezes su 8-16 branduoliu specifiniais CPU bei GPU ir AI akseleratoriais (pvz Nvidia Thor).
Tai is esmes tai taip, tas "intelektas" irgi limituotas. Zmonese jis irgi limituotas, nes kitu atveju neturetume pasimetusiu ka daryti zmoniu. Is kitos puses pagalvok kiek pas pati to intelekto yra... Numestu pati tarkim 300 metu atgal. Ka tu gali irodyt to meto zmonems? Nei tu elektra pagaminsi, nei tu lempute pagaminsi, net turbut ir batareikos nepadarytum. Vieno zmogaus intelektas tai labai ribotas. Kas pliusas, tai kad zmones gali pasakyt "nezinau". |
Kam taip toli i praeiti keliauti. Va paminejau vyno pilstymo automata, o pries 30 metu zmones stebino IBM lygio kompiuteriai. Tai nera joks rodiklis. Visai nesenai protingus zmones vadino vaiksciojanciom enciklopedijom, tai parduoti sugebejima turet daug duomenu ir jais manipuliuot, kaip intelekta, nera sunku. Tai marketingas, apgavyste.
Va forume yra veikeju kurie zinias kur koks datcikas ar kitas zinias vertina kaip prota. Nors toki prota galima ir googleje surast ir jutube ir dar geriau tam DI. Tai jiems cia intelektas, bet jie neissilavine...
Va dabar daug kalbu, kad programuotojus pakeis taip vadinamas DI. Tai juk nieko jis nepakeis tai tik naujo lygio toolsas ir jis pakeis tik zmones kurie buvo koderiai toolso vietoje, tiesiog nebuvo tokio lygio automatizacijos galimybiu. Tai pertekliniai prasti programuotojai eis i vietas kur i sandelius ar parduotuves ar prie statybu, kur reikia tikro intelekto kurio tos masinos neturi ir enciklopediniu ziniu ten nereikia. O ju buka kodinima pakeis automatai su neuroniniais tinklais. |
|
|
|
|
|
 |
|
 |
Google paieška forume |
|
|
 |
Naujos temos forume |
|
 |
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps,
FS25 Trucks |
 |
ETS2 Mods
ETS2 Trucks,
ETS2 Bus,
Euro Truck Simulator 2 Mods
|
 |
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods,
FS22 Maps,
FS25 Mods |
 |
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija |
 |
FS25 Mods
FS25 Maps,
FS25 Cheats,
FS25 Install Mods |
 |
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps |
 |
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods,
ATS Trucks,
ATS Maps |
 |
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods,
WOT Mods,
Assetto Corsa Rally Mods |
 |
GTA 6 Wiki
GTA 6 Map,
GTA 6 Vehicles,
GTA 6 Character |
|