Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo.
Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.
Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius,
kurie nesilaiko forumo taisyklių.
Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.
Dabar yra 2025 04 30, 22:56. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
Domaujuosi kaip suskambetu PP vintazinis stiprintuvas jei i V1,V2,V4 istatyciau ne gimtasias 12ax7 o 12AZ7/12AV7 kurias vis dar galima isigyti 'protingomis' kainomis.Ar mazesnis gain pasireikstu tik stipriau pasuktu POT'u ar garsas uzdustu ir liktu be kibirksties
_________________ Neverta ginčytis su kvailiais - aplinkiniai gali nepastebėti skirtumo...
Domaujuosi kaip suskambetu PP vintazinis stiprintuvas jei i V1,V2,V4 istatyciau ne gimtasias 12ax7 o 12AZ7/12AV7 kurias vis dar galima isigyti 'protingomis' kainomis.Ar mazesnis gain pasireikstu tik stipriau pasuktu POT'u ar garsas uzdustu ir liktu be kibirksties
Negerai, manyčiau, jei stiprintuvas skirtas tikrai kokybiškam garsui. Į tokį galima kišti tik senobines lemputes. Beje, daugelio nemėgstami tungsramai, RFT, Teslos su sovietiniu kvapeliu - įeina į tą kategoriją. Priežastis - senobinės lemputės turi tą pačią vidinę varžą, kaip ir buvo numatyta schemos autorių.
Visos kitos lemputės, įskaitant naujadarus (buvo kažkuri serija groove tubes,kuri turėjo tą pačią, bet ji reta) - turės atsitiktinę vidinę varžą, arba nuosavą kokią nors, kuri nesutampa su standartu. Bent jau man kol kas neteko sutikti kad turėtų tokią kaip vintažinės (62.5k @ 250v).
Žodžiu, bandyt galima, jei tas stiprintuvas ne ypač, pačio kolonėlės ne ypač, klausa ne ypač. Tai tada galima net rusiškoms 6n2p kojelę nukirpt ir laiduką palituot (perėjimas nepigus, turiu kelias persidaręs taip). Gausis beveik už dyką, jei jau toks šykštumo festivalis, kad gaila 100 eurų lemputėm
Arba panašias lempikes tiesiog sugrūst. Jei skirtumo nepasijaus .
O jei kalba apie HE, ir stiprintuvas gamintas prieš 1980, tai tik vintažas, jei be lindimo į schemą su lituokliu. Nes schema turi būti pakoreguota, kad grotų gerai su šiuolaikinėm lemputėm.
Čia mano asmeninė nuomonė, kuri nebūtinai teisinga. Jei būtų konkretaus aparato pavadinimas, būtų galima konkrečiau pažiūrėti, ką ten konkrečiai tos lemputės veikia .
1964 metu amerikanskas Fisher.V1 siuo metu Telefunken 12ax7,V2,V4 ITT 12ax7.Viena padoresne lempa EBAY kainuoja apie 80 euru,kurios NOS'iskumas po dideliu klaustuku.Kai zinai kad jas prirankioja is vargonu ir panasiu agregatu ir uzsideda plesikiskas kainas tai ieskojimas kazko pigesnio -principo reikalas
Paskutinį kartą redagavo Mairunas, 2020 05 24, 18:04. Redaguota 1 kartą _________________ Neverta ginčytis su kvailiais - aplinkiniai gali nepastebėti skirtumo...
1962 metu amerikanskas Fisher.V1 siuo metu Telefunken 12ax7,V2,V4 ITT 12ax7.Viena padoresne lempa EBAY kainuoja apie 80 euru,kurios NOS'iskumas po dideliu klaustuku.Kai zinai kad jas prirankioja is vargonu ir panasiu agregatu ir uzsideda plesikiskas kainas tai ieskojimas kazko pigesnio -principo reikalas
Na, tada reiktų pagalvoti apie 6n2p - keturios lemputės, kokie 5 eurai. Principas bus laimingas.
Šiaip įdomiai pateikiat "informaciją". Žiauriai sunku susilaikyt nuo trollingo .
Kalbant apie tai, ar galima pakeisti 12ax7 į 12az7 svarbiausiai yra kaip toli stiprintuvas nuo sienos. Meksikos sienos. Dar sprendimui turi įtakos, ar automobilis po liepom ar ne
Nusipirkau V2/V4 pozicijai Valvo ECC83( L. R. Driver,Phase Inv)
.I V1 pozicija Lorenz arba Sylvania- jei laimesiu aukciona.Idomu kaip su "matching'u ar turi ideliai dereti visos trys pozicijos ar tik V2,V4?
Turbut gitaristams paprasciau paeksperimentuoti su 'pakaitalais'.
_________________ Neverta ginčytis su kvailiais - aplinkiniai gali nepastebėti skirtumo...
O kaip mes turim atspėt, kas per aparatas? Be aparato modelio, ar vat tokio aprašo, tai tie V1, V2 - nieko nereiškiančios raidės su skaičiais. Bent jau savo radijos foto įdėtumėt. Ne ekstrasensą samdot, kad pats turi viską išsiaiškint. Įdėtumėt savo radijos foto, jei jau modelio nežinot, gautumėm kažką tokio:
Tada jau būtų aiškiau kur tos lempikės naudojamos, o gal ir prie radijos parašyta kur kas svarbesnė informacija nei V1, V5, V101. Pvz:
Ne radija.Nors diagrama ta.x-19 Allegro versija.V1 funkcija zinoma net man.V2 ir V4 tai pat buvo parasyta.Klausimas buvo abstraktus nes jokios invazijos/pakeitimai neplanuojami.Buvo idomu pats principas.Zinau kad yra taip darusiu.
Autoriaus klausimas fantastiškai skambantis, nu pabandom ant merso uždėt opelio vairą, hondos ratus na ir saloną pakeičiam į suzukio, turim važiuojančią bezobraziją. Lempučių charakteristikas reikėtų apžiūrėt prieš užduodant tokius tupus klausimus, nieko nereiškia, kad pinai taip pat iždėstyti ir tie patys dvigubi triodai.
Autorius ismanydamas charakteristikas i foruma nerasinetu.Kadangi ismanantys net ir su schema tesugeba apie Hondos ratus paporinti turbut sedime toje pacioje valtyje.
Paprasti lempiniai skaitau yra privalumas.Uz 500 euru rinkoje alternatyvu daug nematau.
Klauses ir idemiai Kondo Kagura monoblokus ir Fisheris ausu negadina.Nekrapstytas(su orginaliais isejimo konderiais) groja kaip padorus mazavatis A klases tranzas o balsai ir instrumentai laipteliu auksciau.
_________________ Neverta ginčytis su kvailiais - aplinkiniai gali nepastebėti skirtumo...
Galiu pamieruoti esamas lempukes, kiek jose dar likę sveikatos.
Nes jeigu lempos nenusėdę, jų keisti nereikia.
Senam aparate ne tik lempos, kondensatoriai be ir rezistoriai gali būti "pabėgę" nuo nominalo, todėl lempų režimus sveika sulyginti su gamintojo serviso aprašymu.
Jeigu tokio nėra, galima matuoti ir esamą aparatą, nes gali atsirasti režimų skirtumai kanaluose ir galima sulyginti gautus režimus su pačių lempų duomenų lape nurodytais.
Dar banaliai galima pasitikrinti dažnuminę charakteristiką ir iškraipymus su iškraipymų matuokliu ar paprasčiausiai oscilografu.
Po visos šitos procedūros turėtų paaiškėti, ar tikrai reikia naujų lempų.
Kaip tik šiandien teko paklausyti kaip girdisi, kai SE lempinuke pakeiti normalias lempukes truputį pavargusiomis.
Gimė naujas garso apibūdinimas - "tos moteriškės sulipo į šulinį"
dekui uz konstruktyvu atsakyma.Kaip pirmasis lempinis tai norisi kazkiek pasizaisti.Panasu kad pries 3-4 metus buvo parodytas specialistui.
Kokie reikalai su V1,V2,V4 derejimu ar bus problemu jei V1 skirsis nuo kitu dvieju?
Pamirsau pamineti jog lempu keitimo kose uzviriau del kairiame kanale atsiradusio triuksmo ir protarpinio poskejimo.Isivaliau mechaniniu budu visu 5 lempu kojeles ir triuksmas isnyko.Bet kazko garsas pradejo nepatikti.Suskambejo labai valstybiskai(tranziskai)
Mielai pasinaudociau "pagelbos" funkcija bet neiseis Aciu uz gerus norus
_________________ Neverta ginčytis su kvailiais - aplinkiniai gali nepastebėti skirtumo...
Na, tai jeigu specialistas žiūrėjo, reiškia galima teigti, kad, lempos buvo tinkamos, kiti schemos elementai taip pat tolerancijų ribose ir aparatas veikė puikiai.
Su inžinierių kurtu daiktu žaisti neverta. Žaidžiant gal garsas ir kažkiek keisis, bet geresniu netaps.
Išbandyta praktikoje ne vieną kartą.
Bet visada norisi įstikinti pačiam ir tas suprantama.
Esmė yra tokia, kad jeigu aparatas su bendru NGR, o gamykliniai dažniausiai tokie, nes tai leidžia gauti atkartojamus parametrus
esant elementų, tame tarpe lempų, išsibarstymui.
Tokie stiprintuvai visi "skamba" panašiai ir lempų kaitaliojimas turi nedaug įtakos,
kol išlaikomas suprojektuotas jų režimas.
Esmė yra tokia, kad jeigu aparatas su bendru NGR, o gamykliniai dažniausiai tokie, nes tai leidžia gauti atkartojamus parametrus
esant elementų, tame tarpe lempų, išsibarstymui.
Tokie stiprintuvai visi "skamba" panašiai ir lempų kaitaliojimas turi nedaug įtakos,
kol išlaikomas suprojektuotas jų režimas.
Vat vat. Turi žmogus "radiją", o žiūri per tvorą, kaip haj endininkai ar gitaristai lempas kaitalioja ir jų "chakaterius" girdi, tai ir jam norisi .
Net jei "radija" pasikeitimą pajaus, tai neaišku ar kolonėlės sugebės atkurti, o ausys išgirsti. Čia ne gitarinis stiprintuvas su belenkokiu stiprinimu, kompresijos "iškeltais" iškraipymais ir apie 100dB jautrumo garsiakalbiais. Ar visokie haj endo stebuklai su pūdo svorio trafais ir jautriais gargalais.
Na naujos lemputės, jei tikrai naujos, turės daugiau stiprinimo, bus garsiau = aiškesnis garsas, daugiau niuansų, nes ne pagal oscilografą gi išėjimo signalo lygį humanoidai nustatinėja. Sakys "va, afigiennas skirtumas, jūs visi melavot" . O kad pasukus garso rankenėlę į prieš tai buvusį garsumo lygį - skirtumas jau visai kitoks, tai ir nesužinos .
Stambioje Fisher fanu svetaineje lempos keitinejamos su gana neblogais rezultatais.Kai kurie disponuoja visai neblogais saltiniais kaip Garrard 401+Denon 304 bet daznai gali perskaityti paraginima pasikeisti isejimo konderiukus idant lengviau girdetusi skirtumai.Cia kai kurie irgi netaupo(konderiu vienetas po 90 baksu).As taip turbut neisdrisciau bet negaliu teisti
_________________ Neverta ginčytis su kvailiais - aplinkiniai gali nepastebėti skirtumo...