Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo.
Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.
Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius,
kurie nesilaiko forumo taisyklių.
Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.
Dabar yra 2025 04 03, 23:54. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
Sita minti siulau isdestyti kokiam vargonininkui .
Nebutinai vargoninkui, o kodel niekas nekalba apie elektronine muzika ?
Sutinku, jog zemiau 30hz nera jokios butinybes, priesingu atveju aukojat zemadaznio galia.
Robertas Ruzgas rašo:
Manyčiau, todėl ir nepavyko ambient TIW300 sujungti su AD draiveriu, nors tai ir ne subiškiausias dinamikas, kokį galima rasti, tik kad prašėsi ir buvo žemai nustatytas.
Pagarbiai,
Tiw'ai, ties 500 hz turi 3 padidejusia harmonika, todel buvo prieita isvada, jog geriau kompresiniam draiveriui uzdeti 65 cm rupora ir groti nuo 300-350 hz. Tiesa su filtrais teko pavargti...
Sita minti siulau isdestyti kokiam vargonininkui .
Nebutinai vargoninkui, o kodel niekas nekalba apie elektronine muzika ?
Sutinku, jog zemiau 30hz nera jokios butinybes, priesingu atveju aukojat zemadaznio galia.
Šiaip iš elektronikos paklausau tik JMJ, Klaus Schultze, Vangelio. Nelabai pastebėjau kad subas ką pridėtų prie pagrindinių kolonėlių. Aišku pačio nikas lyg ir suponuoja Ambient stiliaus muziką, bet kažkaip nelabai klausau . Nors tas pats Schultze praktiškai jau tą stilių ir groja.
Vat kur įraše su normaliais mikrofonais įrašyta roko/metalo bačka, ypač dviguba, dar ir su bosine gitara į taktą - tai iš cak cak cak, pasidaro tikro būgno garsas ir jausmas
Dmitrij no problemos, tik luktelkit dar kambari kazkiek akustiskai reik apsitvarkyti
Neseniai Dmitrij mestelejo metodika kaip reikia atlikinet zemu dazniu matavimus, susumuojant kartu su fazes apgrezejais ir panaudojant baffle step'a, rezultas toks:
Neuzdenges fazes apgrezeju nelabai galiu klausyt muzikos, kambarys duoda ryskiai per daug zemu dazniu (todel bandysiu kovoti)..
Vil, maciau kad klausiai del faziu.. cia ir buvo didziausia problema su zemais ir ruporu, kol nepanaudojau aukstesnes eiles filtru (pvz zemi dirba su 4 eiles) tol buvo belenkas..
Ambientai, jei pas tave fazės apgrežėjęs nusuktas atgal, sprendžiant iš foto jis turėtų pinduliuotį tiesiai į kambario kampą, sudarytą iš trijų namo sienų (į Pi/4 erdvinį kampą), todėl dažninės pakilimas teoriškai gali siekti net +18 dB. Nenuostabu, kad kambarys "užsiveda".
P.S. bijoti didelės eilės filtrų nereikia ir vaikytis "nulinių" fazių taipogi nera prasmės. Naujo, 2018 metų, straipsnio apie fazinių iškrapymų girdimumą anotacija (Aalto Universiteto ir Genelec speciaistų):
Audibility of Loudspeaker Group-Delay Characteristics
Citata:
Citata:
Loudspeaker impulse responses were studied using a paired-comparison listening test to learn about the audibility of the loudspeaker group-delay characteristics. Several modeled and six measured loudspeakers were included in this study. The impulse responses and their time-reversed versions were used in order to maximize the change in the temporal structure and group delay without affecting the magnitude spectrum, and the subjects were asked whether they could hear a difference. Additionally, the same impulse responses were compared after convolving them with a pink impulse, defined in this paper, which causes a low-frequency emphasis. The results give an idea of how much the group delay of a loudspeaker system can vary so that it is unlikely to cause audible effects in sound reproduction. Our results suggest that when the group delay in the frequency range from 300 Hz to 1 kHz is below 1.0 ms, it is inaudible. With low-frequency emphasis the group delay variations can be heard more easily.
Gerai suprojektuotuoti 4 eilės filtrai sutelpa į šiuos reikalavimus.
Paskutinį kartą redagavo Dmitrij, 2019 09 16, 19:13. Redaguota 4 kartus(ų) _________________ 860346985
Kai kurių dėsningumų supratimas neatleidžia nuo daugelio faktų žinojimo.
Dmitrij pastaba teisinga. Tavo, Ambient, priekio panelės konstrukcija leidžia perkelti FA į priekį. FA būtų toliau nuo sienų ir nuo grindų, AS darbas mažiau priklausytų nuo kambario ir nuo pastatymo vietos.
Nuliniu faziu nesivaikiau, esme, jog tarkim pastacius mikrofona nuo koloneles 1.5 metro atstumu ir laikant ties mazdaug tweeteriu gaunu vienoki grafika, pakelus ar nuleidus mikrofona bent 5-10 cm ties zemu ir ruporo susikirtumus gaudavau didziulius skirtumus.. Klausytojo vietoj taip pat buvo kazkoks nesusipratimas. Taciau aukstos eiles filtrai padejo susitvarkyti su sita nelaime..
Ceslovai, kai nutariau daryti fazes apgrezejus gale, ivertinau pasekmes, tik nesitikejau, kad zemu bus ant tiek daug (pagal matavimus zemuose "kalneliai" siekia ~8db, todel ir prikises sintepono i fazes apgrezejus, kad kompensuoti..). Koloneles greitu metu atsidurs kitoj patalpoj ir bus pastatyos bent metro atstumu nuo galines sienos. Zodziu, eksperimentuoji, gyveni ir mokaisi, tik galetu buti pigiau bent laiko atzvilgiu..
Paskutinį kartą redagavo Ambient, 2019 09 03, 17:10. Redaguota 1 kartą _________________ 24 Million seconds.
8 dB netolygumas yra geras rezultatas. Manajame kambaryje esi buvęs, kur netolygumas klausytojo taške yra +9dB (42 Hz) ir po to seka -4 dB duobė (64 Hz). Kylant aukštyn netolygumai mažesni.
Kietesniame kambaryje netolygumai būna didesni ir nereikia persistengti juos naikinant. Visos salės, o ypatingai bažnyčios turi didžiulius netolygumus.
Ambiento kolonėlė visiškai užgrobė mano temą . Akivaizdu, kad trūko atskiros temos apie ją .
Aš tikrai ne prieš tokią "okupaciją", juolab tas pats ŽD ruožas su savo problematika gvildenamas.
Beje, susijęs klausimas - o kas nutinka su iškraipymais, kai kambarys "pakelia" arba "nuleidžia" dažninę. Ar jie tolygiai keičiasi su SPL, ar yra kokie nors įdomesni reiškiniai? Kažkaip atrodo logiška, kad atspindžiai turėtų gausiai "pagimdyti" harmonikų.
Nuliniu faziu nesivaikiau, esme, jog tarkim pastacius mikrofona nuo koloneles 1.5 metro atstumu ir laikant ties mazdaug tweeteriu gaunu vienoki grafika, pakelus ar nuleidus mikrofona bent 5-10 cm ties zemu ir ruporo susikirtumus gaudavau didziulius skirtumus. Klausytojo vietoj taip pat buvo kazkoks nesusipratimas. Taciau aukstos eiles filtrai padejo susitvarkyti su sita nelaime..
1. Nulinių fazių vaikytis nereikia, bet sekančioje iteracijoje siūlyčiau pagalvoti apie maksimaliai galimą akustinį suderinimą; AD garsiakalbiui dėžė nereikalinga, todėl jį galima padėti taip, kad AS dirbtų kuo sinfaziškiau.
2. Įtarimų kelia 250 Hz skyrimas, nes 2" draiveriui toks dažnis yra labai sunki našta.
3. Šiuolaikiniai garsiakalbiai reikalauja selektyvesnių filtrų, bet yra blogoji pusė - kolonėlėms bus reikalingas geresnis/brangesnis stiprintuvas.