Elektronika.lt
 2024 m. kovo 28 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 Forumas / + pokalbiai
 - Paieška forume
 - D.U.K. / Forumo taisyklės
 - Narių sąrašas
 - Registruotis
 - Prisijungti

Elektronika.lt portalo forumas

Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo. Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.

Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius, kurie nesilaiko forumo taisyklių. Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.

Dabar yra 2024 03 28, 14:34. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
 Forumas » Energetika ir elektrotechnika » sroves matavimas (trifazis)
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
 
  
Puslapis 78
Pereiti prie Atgal  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Toliau
Pradėti naują temą  Atsakyti į pranešimą Rodyti ankstesnį pranešimą :: Rodyti kitą pranešimą 
 sroves matavimas (trifazis)
PranešimasParašytas: 2019 01 14, 23:23 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Vikis
Patyręs dalyvis
Patyręs dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Na jūs ir duodat...Toks elementarus klausimas,o jau šeštą diskusijų puslapį varot.Vijos,apvijos,dauginti,dalinti...Jei yra lentelėje užrašas apie srovę,tai juo ir vadovaukis.Jei tokio užrašo nesimato,paguglines surandi panašų variklį ir ten randi srovė esant vardiniam,t.y.maksimaliam ilgalaikiam apkrovimui.Jei tavo variklis dirba dalį laiko nepilnai apkrautas,nieko jam neatsitiks,jei trumpalaikiai perkrausi.Ir didelis tikslumas ten nebūtinas.
 sroves matavimas (trifazis)
PranešimasParašytas: 2019 01 15, 12:33 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
rammas
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Vikis rašo:
Na jūs ir duodat...Toks elementarus klausimas,o jau šeštą diskusijų puslapį varot.

Šios temos autorius uždavė du klausimus, pirmas yra pačiame temos pavadinime, antras:
saltasnulis rašo:

zodziu daug as cia visko prisiskaiciau, daug visko isaiskejo. man tik lieka vienas neaiskumas. Yra neaski mano variklio fazine itampa. Esu isitikines kad variklio apviju jungimas Y, kai varikli paleidziu suktis 400V tinkle tuscia eiga apie 10 minuciu jis net nesusyla, tai ar yra tikimybe kad jo fazine itampa bus 220V?

Taigi, jei viskas elementaru, tai tamstai turiu klausimą, kuris turėtų užtvirtinti šios temos pabaigą ... arba pratęsti. Very Happy
Į kokios įtampos el. tinklus ir kaip galima pajungti:
1. Variklį, kurio fazinė įtampa yra 230V
2. variklį, kurio fazinė įtampa yra 400V
 sroves matavimas (trifazis)
PranešimasParašytas: 2019 01 16, 03:55 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
rammas
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Kaip matau, niekas nenori nieko parašyti ir temos pabaigti.
O aš pratęsiu, nes pavyko perprasti čia atpuolusio elektrotechninių pradmenų studento unikalius gebėjimus. Very Happy
Taigi, esmė yra sąvokose ir jų nesupratimas arba nepaisymas. Panašiai kaip ir su įžeminimo/įnulinimo sąvokomis, tik tenai be tokių baisių pasekmių, kaip čia. Very Happy

Pradžia:
MindLess rašo:

Jeigu tai standartinis variklis, tai jo nominali linijinė įtampa bus 380V, kas yra tolygu 220V fazinei įtampai. Tai yra ekvivalentūs dydžiai, kurie skiriasi tik ar tarp fazių matuosi įtampą ar tarp fazės ir nulio.

Tai būtų chrestomatinis pvz, kaip neskiriant terminų, yra priveliama ir suveliama, sukuriami nebūti dalykai.
Pirmas dalykas ką reikia itin gerai išskirti, tai žodis "fazė" ir "fazinė įtampa"
Fazė tai yra potencialas neutralės (žemės) atžvilgiu. Tai yra tai, kas yra "rozetėje".
Fazinė įtampa tai yra imtuvo įtampa ir jokias būdais nieko nenusako nei apie neutralę, nei apie fazę. Jinai lygiai taip pat gali būti tiek tarp fazių, tiek tarp fazės ir neutralės. Pvz. kaitrinė lemputė, kurios fazinė įtampa yra 230V. Čia jungiam tarp F ir N, Skandinavijoje jungiam tarp dviejų fazių. Gali būti ir "žingsnio" įtampa, t.y. nukritus ant žemės aukštos įtampos laidui, šalia jo į žemę, atitinkamu atstumu susmeigus du metalinius strypus turėsim 230V įtampą el. lempai, kuri ir bus imtuvo įtampa - fazinė įtampa. Fazinė įtampa el. lemputei taip pat yra po skiriamojo transformatoriaus, nors galvaniškai atskirta nuo neutralės ir fazės.
Fazė ir fazinė(įtampa) yra du skirtingi dalykai. Todėl šitą MindLess postą trinat iš galvos, kad nenuodytų suvokimo. Ir tik tuomet galėsit suvokti, kokias atvejais fazė - linijinė įtampa sutampa su fazine įtampa.

Toliau:
MindLess rašo:

Iin = Pout / (3*Vf*n*pf)

Iin - nominali įėjimo srovė, nurodoma vienai fazei, o ne suma
Pout - nominali išėjimo galia, tavo atveju 1500W
Vf - fazinė įtampa, jei senas variklis, tai bus 220V
n - naudingumo koeficientas, bus kažkas apie 0,8
pf - galios koeficientas, prie nominalios galios bus apie 0,85

Inom = 1500 / (3*220*0,8*0,85) ~ 3,3 (A)

Tai ką paryškinau, yra viskas teisingai užrašyta, įtampa fazinė, ne fazės, variklis senas, teisingai, jo vijų fazinė įtampa 220V, bet man kabliukas iš karto buvo, kaip galima skaičiuoti srovės dydį, kuris kinta, priklausomai nuo variklio komutacijos, kuomet imami nekintantys dydžiai, bet niekaip negalėjau perprasti ... pakol jis nepadarė sekančių skaičiavimų.
MindLess rašo:

Ok, kad tau ramiau būtų paskaičiuosiu.
Jeigu priimam tas pačias sąlygas, tik jungimas keičiasi iš Y į delta, ir linijinė įtampa iš 400V į 230V:

Uf = Ul / sqrt(3) = 230 / sqrt(3) = 132V
Iin = Pout / (3*Uf*n*pf) = 1500W / (3*132*0.8*0.85) ~ 5.6A

Ir visgi, kas pagal tave yra ta fazinė įtampa?

Man jau buvo pereboras, kuomet jis išskaičiavo dar vieną fazinę įtampą ...
Po to pradedu vesti analogiją tarp pirmo skaičiavimo ir antro ir pasirodo, kad jis suskaičiuoja ne fazinę įtampą, o šaltinio fazės įtampą, t.y, įtampą tarp fazės ir nulio ir po to manęs dar klausia:
-Ir visgi, kas pagal tave yra ta fazinė įtampa?
Laughing
Vat ką reiškia vieną skaičiuoti, o kitą teigti ...
Uf = Ul / sqrt(3) = 230 / sqrt(3) = 132V
Uf - tai yra įtampa tarp neutralės ir fazės, Ul - įtampa tarp fazių ir abi įtampos yra linijinės, t.y. elektros tinklo ..
Jungiant el. variklį trikampiu, net ir norėdamas neprijungsi neutralės, neutralė čia nieko negroja, o jis skaičiuoja neutralės atžvilgiu ir ne dėl to, kad kaip aname skaičiavime ... variklis senas ... Very Happy
Be šito pradinio skaičiavimo toliau ne iš vietos .. Very Happy
230V trifaziame el. tinkle, fazė ir yra tas 123V, kaip ir analogiškai jo pirmame poste, 400V tinklę - 230V, ... nes variklis senas. Laughing Laughing Laughing

Viska būtų gerai buvę, jei jis savo pirmame poste būtų parašęs vietoj
Vf - fazinė įtampa, jei senas variklis, tai bus 220V
(Vf, pataisom, raidė čia neesminis dalykas)
Uf - fazės įtampa ir jokio žodžio apie variklius.
Tuomet tas skaičiavimas tinka, nes eliminuoja nekintantį dydį - fazinę įtampa - variklio įtampa, kuri gali būti 400V ir skaičiavimuose pakeistų srovę, kuri iš tiesų nekistų.
Bet man tuomet neužteko proto identifikuoti tos jo klaidos, o aš patiklus, ką sako tuo tikiu, tad ir prasidėjo nesusikalbėjimai .. Very Happy
Bet iš principo toks skaičiavimo būdas, yra ydingas, kuomet variklis perjungiamas trikampiu ...
Arba ne variklis, o transformatorius aukštos įtampos tinkluose kur išviso tėra 3 laidininkai, jokių nulių, tad jam su skaičiavimais reiktų susikurti tą neesamą "ketvirtą laidininką". Very Happy
Taigi, nieko nėra geresnio, kaip skaičiuoti linijinę srovę, pagal formulę, kuri yra trečiame šios temos poste .. Wink
 sroves matavimas (trifazis)
PranešimasParašytas: 2019 01 16, 06:33 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
donau
Patyręs dalyvis
Patyręs dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Tiho molča sam s soboj Wink
Klausimas temoje buvo praktinis. Kam forumiečiui tavo moksliniai debatai.
Plius gasdinimai dėl įnulinimo...
 sroves matavimas (trifazis)
PranešimasParašytas: 2019 01 16, 11:33 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
saltasnulis
Užkietėjęs dalyvis
Užkietėjęs dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
kazkaip jau net paciam nepatogu darosi. Gal ponai nebegaiskit savo brangaus laiko, bandysiu taip: suksiu varikli iki mazdaug 3.5A (jeigu to reikes, gal net nereikes priklausant nuo apdirbamo ploto) faziniame laide ir ziuresiu kaip jauciasi mano variklis Smile jeigu bus niuansu - diskutuosime toliau Smile
 sroves matavimas (trifazis)
PranešimasParašytas: 2019 01 16, 12:45 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
rammas
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
saltasnulis rašo:
kazkaip jau net paciam nepatogu darosi. Gal ponai nebegaiskit savo brangaus laiko,

Ne ponas aš .. draugas ... Laughing
Ir nereikia čia nepatogintis, čia praleidžiamą laiką labai taikliai apibūdino vienas kolega:
gnt rašo:
... man cia tiesiog tokia tinginiavimo forma ... Very Happy

Very Happy
Be to, nereikia palikti nesusikalbėjimus, aš parašiau, kaip supratau MindLess, manau, kad ir MindLes suprato kodėl kilo nesusikalbėjimas. O visa ta mano paskutinė drobulė rašliavos turėtų būti labai naudinga draugui Donau, kuris galėtų atsisijoti pelus nuo grūdų ir pasisemti teorinių žinių:
donau rašo:
Galvoju, pasisemsiu iš temos teorinių žinių, bet kaip atskirti,, pelus nuo grūdų,,. Kiekvienas įrodinėja savo, bet kuris teisus - nebeaišku.

Very Happy
Beje, kur pradingo Zamolskis? Po kiekvieno mano posto jis pagirdavo mane:
zamolskis rašo:
rammas rašo:
saltasnulis rašo:

Tai čia srovė viename faziniame laide?

Taip.

nu nu Razz genijau Twisted Evil

Mane net įkvėpimas apimdavo dar toliau rašyti, dabar jau ne be pagiria, įkvėpimo nebeliko, tenka sukandus dantis iš pareigos rašyti ... Sad
Tai ką, Zamolski, aš tau jau ne be draugas, o gal mano rašliava nebeverta pagyrų? Confused

Laughing Laughing Laughing

donau rašo:

Plius gasdinimai dėl įnulinimo...

Jei paieškosi temose apie naujai atvesto kabelio skalbankei, PE įnulinimus seno daugiabučio skyde, o ypač tenai pat, kur ir "įžeminamas" elektros skaitiklis, rasi labai vaizdingų pasisakymų šiuo požiūriu, kolegos Sauliucka. Very Happy
 sroves matavimas (trifazis)
PranešimasParašytas: 2019 01 16, 13:27 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Sauliucka
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Neminėkit dievo vardo be reikalo. Ypač, kai antikristai bangas kelia. Nepadės.

p.s. rementis patarle: "durnių ir bažnyčioj muša".
Very Happy
 sroves matavimas (trifazis)
PranešimasParašytas: 2019 01 16, 22:11 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
zamolskis
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
rammas rašo:
Mane net įkvėpimas apimdavo dar toliau rašyti, dabar jau ne be pagiria, įkvėpimo nebeliko, tenka sukandus dantis iš pareigos rašyti ... Sad
Tai ką, Zamolski, aš tau jau ne be draugas, o gal mano rašliava nebeverta pagyrų? Confused


tiesiog nebeivirskinu teksto, kai pradedi rasinet paklodem Very Happy daznai net nebeskaitau del teksto nekonkretumo, drauge Razz
-----------
P.S. man vartojimas savokos "draugas" techniniam kontekste uznesa siektiek sovietiniais laikais - jei ka... nes ten budavo visokios "belenkokio reikalo" draugijos ir draugai. valdzia bande uzsimaskuot tarp eiliniu neutraliu pilieciu ikisdama "savu" snipu ir stebetoju. kurie "belenkokiam reikale" nebesigaude - bet tik entuziastingai kartodavo ir platindavo savokas ir terminus. ir galiausiai viskas pasidare per daug raudona... Twisted Evil
------------
tai va, kai pradedi rasinet paklodem - man iskart asociacijos - kad tu siektiek is tu - "savu" draugu Laughing Laughing Laughing tik va motyvas neaiskus... Cool Confused Shocked Question Rolling Eyes
o temos autorius manau ideju jau tikrai turi del priimtino jam varianto. as tik manau, kad variklio apkrovimo diagnostika nelabai ka duos naudos. nu aiskiau matysi perkrovima - ir kas tada? Smile ogi nieko --- Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
 sroves matavimas (trifazis)
PranešimasParašytas: 2019 01 17, 09:52 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
saltasnulis
Užkietėjęs dalyvis
Užkietėjęs dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Aisku as nesitikejau, kad viskas cia issiritulios i mokslini darba, maniau, kad tiesiog kazkas parasys mazdaug "apkrauk iki kol ampermetras rodys mazdaug 3A" ir man pilnai to butu uzteke, bet yra kaip yra. Suzinojau, kad turiu daug nezinomuju, teks eksperimentuoti. Bet manau, kad viskas ten gausis, daug sansu, kad man net nereikes to variklio pilnai apkrauti ir paaiskes, kad prie didesnio apkrovimo plysta juosta, arba buksuoja dirzas del permazo skyvu diametro ar dar kokie niuansai atsiras. Tas stakles net butu sunku staklemis pavadinti, labiau plieninis velenas prisuktas ant medinio remo, zodziu koncepcinis modelis Smile
 sroves matavimas (trifazis)
PranešimasParašytas: 2019 01 17, 19:13 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
a1girdas
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Citata:
nesitikejau, kad viskas cia issiritulios i mokslini darba
kadaise tai kursas "elektros mašinos" automatikams buvo du semestrus, o energetikams - keturis. Nekalbant jau apie specialybę "elektros mašinos" . . .
 sroves matavimas (trifazis)
PranešimasParašytas: 2019 01 17, 20:34 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
rammas
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
a1girdas rašo:
Citata:
nesitikejau, kad viskas cia issiritulios i mokslini darba
kadaise tai kursas "elektros mašinos" automatikams buvo du semestrus, o energetikams - keturis. Nekalbant jau apie specialybę "elektros mašinos" . . .

Taigi, diskusija išsiplėtė, nes susirinko keletas mokslininkų, kurių kiekvienas norėjo prastumti savo mokslą kaip už gryną pinigą .. Very Happy
Bet deja, šioje temoje mokslinis lygis apsiribojo tik viduriniu išsilavinimu, nesiekė net technikumo .. Very Happy
 sroves matavimas (trifazis)
PranešimasParašytas: 2019 01 18, 10:30 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Sauliucka
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
saltasnulis rašo:
Aisku as nesitikejau, kad viskas cia issiritulios i mokslini darba, maniau, kad tiesiog ...
Aš irgi nesitikėjau kai pajudinau širšių lizdą, maniau, kad tiesiog jos pazvims ir nuskris...
rammas rašo:
Bet deja, šioje temoje mokslinis lygis apsiribojo tik viduriniu išsilavinimu, nesiekė net technikumo .. Very Happy
Klystat, kaliega, labai klystat. Net technikume buvo "elektros mašinos ir transformatoriai" ir "elektrotechnika" - per 2 metus net ir pats beviltiškiausias bukagalvis suprasdavo, kad trifazis - tai ne fazė, nulis ir kosinusas fi, ką jo kaimo traktoristas prisigėręs jam sakydavo. Na, nebent specialybė buvo santechnikas ar mechuinikas.

O čia tokia graži diskusija vyko. Tiesiog kaip proto bokštų mūšis Very Happy Very Happy Very Happy
 sroves matavimas (trifazis)
PranešimasParašytas: 2019 01 18, 23:04 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
donau
Patyręs dalyvis
Patyręs dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Dar ne viskas, dar ne galas, dar ne pabaiga Wink
 sroves matavimas (trifazis)
PranešimasParašytas: 2019 01 19, 12:01 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
edik
Dažnas dalyvis
Dažnas dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Jeigu variklis 1,5 kw tai jo srovė prie kurios jis dirbs neperkrautas yra 3A {+-0,2A}.Tokia srovė teka kiekvienos fazės laidininku.Ir nieko čia nereika nei sudėt nei daugint. Tik viena salyga: variklis trifazis įtampa 380-400v.
 sroves matavimas (trifazis)
PranešimasParašytas: 2019 01 23, 14:12 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
saltasnulis
Užkietėjęs dalyvis
Užkietėjęs dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
edik, sita minti reikejo pirmame puslapyje parasyti Smile
Pradėti naują temą  Atsakyti į pranešimą Pereiti prie Atgal  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Toliau
 
Forumo sistema: phpBB
 „Google“ paieška forume
 Kas naujesnio?
 Naujos temos forume

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai

FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
‡ 1999– © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Turinys | Reklama | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama