Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo.
Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.
Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius,
kurie nesilaiko forumo taisyklių.
Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.
Dabar yra 2025 04 08, 20:58. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
Sveiki, susiduriau su keleta problemų gaminant/lituojant štai tokia schema:
https://i.ytimg.com/vi/qfSMnn8N5Ak/mqdefault.jpg
1 Montuojant kondesatorių kiek suprantu pliusas kairėje , minusas dešinėje. Ar teisingai?
2 Vietoj relės išsivedus + ir - sukiojant potenciometrą ir sujungus grandinę matuojant įtampa turi kisti, kiek suprantu?
3 KT315 ir KT361 tranzistorius pakeitus BC546B (npn) ir BC556 (pnp) Kolektorius, Baze ir Emisorius yra žiurint plokščia puse i save?
4 Kokios galios varžas reikėtu naudoti? 0,25W užtenka?
5 Kokia elektromagnetinė relytė veiktu su tokia schema?
6 Kokius naudojate patikimus potenciometrus nes iš Lemonos pirkti mono logoritminis nelaiko, prilitavus pora kartu patikrinus nebeveikia. Tikrinu multimometru su "trumpinimo" funkcija.
Esu pradedantysis tai labai nepykit už kvailokus klausimus.
1. Kodensatorius ne poliarinis, tai turi būti tas kur neturi nei pliuso nei minuso.
1. Pažiūrėk į nominalą ir bandyk atsakyti iš naujo. Pliusas iš tikro kairėje, kaip temos autorius ir spėjo.
O atsakymas antram klausimui būtų:
2. Išvedus +- vietoje relės schema išvis nebeveiks, reikia bent 100 omų varžą vietoje jos įlituoti. Ir ne įtampa tada keisis, o impulsų dažnis.
Nors šiais laikais tokiam dalykui labiau tiktų schema su NE555
Dėl antro klausimo ne taip paklausiau
Omeny turėjau išsivesti du kontaktus ir prie ju dar nelitavus rėlės patikrinti ar veike. Bet dabar supratau reikia rėlės ir patikrinsiu.
O dėl NE555 tai ateičiai, dabar truputi per sudėtinga, reikia paprasčiausi ir suprantamiausia varianta pasidaryti.
siaip ,jei "is akies" paprasta shema kelia "itarimu", geriau perleist schema per pvz google paieska ir atradus panasias schemas - paskaitinet komentarus arba paziuret, kas per detale toje pacioje schemos vietoje ir kaip ten pazymeta kitose schemose. nes pilna schemu ir su klaidom, ir nepakankamo tikslumo - ne visi gi genijai
------------
reles rite irgi yra schemos butinasis elementas. negalima isimt butino elemento ir tada "tikrint veikima" cia kaip prijungt pvz staline lempa (ji irgi yra schema is lempos, maitinimo saltinio ir jungiklio) - issukt is stalines lempos pacia lempa ir tada "tikrint veikima"
----------
4. rezistoriu visada galima paskaiciuot pagal jo vidine varza ar atlaikys maksimalia imanoma srove prie maksimalaus imanomo voltazo. o maksimaliai imanoma srove ir voltaza galima suzinot is maitinimo saltinio charakteristiku - siuo atveju pas tave kazkokia 3V batarke ar kazkas ten. speju ne daugiau 1-2A teisspaus srove.
tai va - gali visada primest - kad jei ten kazkas uzsitrumpins, ir bus maksimali srove prie maksimalios itampos ir pazskaiciuot varzos realu galinguma, kad dar nesudegtu. o tada parenki artimiausia galingesni varzos nominala tada busi tikras - kad varza tikrai atlaikys.
5. tokia, kuriai uzteks maitinimo saltinio - 3V, kad suveiktu. ir reles vartojama srove kad nebutu didesne - nei gali perleist schema (tranzistoriai siuo atveju). is tranzistoriu datashetui reikia ziuret. jei rele bus galingesne (vartos daugiau sroves) - sudegs tranzai ar tiesiog neveiks.
6. paprastai visi nauji patikimi - jei tinkamai naudojami. reikia pirma issiaiskint del ko ten tau "sugenda" gal per silpno galingumo, gal lituojant ten kazka nulauzi - fig cia zino del ko lemona cia greiciausiai ne prie ko isvis...
a tau gaila elementariu patarimu - kai praso net per 6 punktus?
Vieną neteisingą atsakymą pataisiau, kitą atsakiau išsamiai ir dar papildžiau, ir dar atskirą patarimą daviau, tegul dabar kiti reiškiasi. Kad tu prie jau atsakytų klausimų savas blevyzgas paleidi čia nesiskaito patarimas.
zamolski, ar negalėtum apsiriboti temomis apie suvirinimą, saulės, vėjo energetiką? Kam teršti dar ir temas, susijusias su elektronikos pagrindais? Juk akivaizdu, kad ir pačiam dar tų pagrindų nekenktų pasimokyti, o ne kitiems patarimus dalinti
Jei reikalinga relės junginėjimo funkcija, tai kaip ir minėjo kolega sopkls, geriau naudoti schemą su NE555. Tokia schema bus kaip tik paprastesnė ir lengviau derinama. Pagūglink "NE555 online tutorial", "NE555 relay timer". Rasi puikių nuorodų, kur viskas bus išsamiai paaiškinta. Ir atkreipk dėmesį, kad lygiagrečiai relei yra reikalingas apsauginis dijodas.
O su savo nurodyta schema vark nebent tuo atveju, jei mėgsti užsiimti "mazochizmu". Daugiau šia tema gali pasieškoti gūglėje "transistor multivibrator types".
Neatrodo man sudėtinga ta schema tik kai nesigavo pradejau ieškoti kodel. Dabar jau maždaug aisku kas netaip.
O dėl NE555 tai manau ir reiks ja panaudoti
bet reikia ir pradėta pabaikti
Dėkui visiems už pagalba ir patarimus!