Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo.
Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.
Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius,
kurie nesilaiko forumo taisyklių.
Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.
Dabar yra 2025 04 08, 20:58. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
Praėjusią vasarą teko lankytis Norvegijoje. Bute įjungus el. viryklę, laiptinėje pradeda pypsėti prie įvadinės namo el. spintos pritvirtintas pypsiukas. Reikia nusileisti iš antro aukšto ir nuspausti mygtuką, kad tas pypsiukas atsijungtų.
Į butą keliauja fazė, nulis per dvipolį automatą ir žaliai geltonas įžeminimo laidas. Tarp fazės-geltono arba nulio- geltono įvadinėje spintoje /te nepyksta norvegas elektrikas, kad ten kišau nosį/ prietaisas rodo 110V arba kontrolinė lempa šviečia puse ryškumo. Į butą po dvipolio automato 220V ir kontrolinė lempa pilnai šviečia. Kaip čia suprasti? Internete informacijos nesuradau. Kas svarbiausia, pas kaimynus irgi el. viryklės, bet tos problemos, kas liečia pypsiuką, nėra. Megaoometro, kad patikrinti viryklės izoliacijos varžą, aišku, neturėjau.
Jeigu tai, ką rašo antram poste yra tiesa, tai jie turi labai keistą tinklą.
Tiesa. Ir niekuo jis nekeistas. Tiesiog kitoks nei mums įprasta. Mums automobilio vairas dešinėje irgi keistas, bet papasakok tai anglui...
Beje toks tinklas saugesnis nei mūsiškis. Nors yra sunkumų kai reikia jungti didelės galios trifazius vartotojus. Gal norvegai ir nenaudotų tokio tinklo jei pas juos įmanoma būtų įrengti gerą įžeminima. Bet pabandyk įrengti gerą įžeminimą ištisinėje uoloje...
_________________ If nobody hates you you're doing something boring
Dalinai patvirtinu. Gaila, ištryniau nuotraukas su nufotografuotu įvadinės el. spintos vidumi. Įvadinis kabelis, kiek pamenu, keturgyslis, bet kaip ten viskas išdalinta, nepuoliau aiškintis. Kas link akmenuoto grunto ir įžeminimo, tai iškart apie tai pamasčiau. Reiškia mūsiškų el. variklių apvijas Norvegijoje jungiame trikampiu.
Bet kuriuo atveju dėkoju už komentarus.
O mano laiptinės kaimynas nusipirko pigiai naudotą el. viryklę atsieit iš Norvegijos parvežtą.Elektrikas jungė,jungė ir nepajungė,kad normaliai kaistų.Pažiūrėjau-ogi ten visi kaitinimo elementai 400V įtampai .Varijantai parodyti tik jungimo ant 2 fazių ir ant 3.O N visai nėra,tik įžeminimas.Šiaip taip grąžino tą viryklę atgal.Tai dabar visai nesuprantu,kokios ten įtampos.
Yra ir Lietuvoje 3×230V tinklas, kai tarp fazių - 230V ir neutralė neįžeminta. Naudojamas elektros pastotėse, kad įvykus gedimui - vienai fazei prisijungus prie įžeminimo - trumpojo jungimo neįvyktų, dispečeriai iškart gautų signalą apie įžemėjimą operatyvinėse grandinėse, bet pastotės automatika toliau sėkmingai veiktų.
Yra ir Lietuvoje 3×230V tinklas, kai tarp fazių - 230V ir neutralė neįžeminta. Naudojamas elektros pastotėse, kad įvykus gedimui - vienai fazei prisijungus prie įžeminimo - trumpojo jungimo neįvyktų, dispečeriai iškart gautų signalą apie įžemėjimą operatyvinėse grandinėse, bet pastotės automatika toliau sėkmingai veiktų.
Jei rekonstruojama miestuose - rekonstruojama pilnai, keičiant visą skirstyklą (pvz. "Oro uosto" TP). O jei rekonstrukcija kokiame skirstomajame punkte ar kaimo TP - tuose pačiuose narveliuose sumontuojami nauji jungtuvai, nauja el. instaliacija, apsaugos ir t.t. O savų reikmių trafas lieka senas. Skirtumas tik tas, kad operatyvinės grandinės paleidžiamos per UPS'ą, kad galima būtų valdyti, atsijungus abiems įvadams ar pan.
Tas pypsiuka itariu tai virykles aliarmas (komfyrvakt) kad trobos nesukurianti jei pamirsi isjungti, perkais ar pan. kartais jie pradeda veikti jei nenaudoji gartraukio ir siaip buna kad nublusta.
Pribrendo reikalas Norvegijoj, ir kol normalus trafas nepajungtas, tenka naudoti ju sena tinkla, su 230V tarp faziu.
Galvoju apie tai, kaip pas juos atliktas izeminimas? Jeigu tarp fazeiu ir zemes yra apie puse itampos. Ar izeminama tik viena generatoriaus apvija per centra? tuomet jei pamatuosiu tarp trecios fazes ir zemes gausiu daugiau negu 230V?
Gal kas zino kaip ten yra?
_________________ Pasaulyje nėra amžinų variklių, užtat amžinų stabdžių - pilna.
norgej, kur sausi ir nelaidus elektrai akmenys, nera tikro izeminimo.
izeminimas daug maz yra tik ten, kur yra daug dregno grunto su grintiniais vandenimis.