Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 20 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 Forumas / + pokalbiai
 - Paieška forume
 - D.U.K. / Forumo taisyklės
 - Narių sąrašas
 - Registruotis
 - Prisijungti

Elektronika.lt portalo forumas

Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo. Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.

Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius, kurie nesilaiko forumo taisyklių. Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.

Dabar yra 2024 04 20, 05:29. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
 Forumas » Mikrovaldikliai » Kaip užprogramuoti ATMEGA328P-AU
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
 
  
Puslapis 11
Pradėti naują temą  Atsakyti į pranešimą Rodyti ankstesnį pranešimą :: Rodyti kitą pranešimą 
 Kaip užprogramuoti ATMEGA328P-AU
PranešimasParašytas: 2016 07 17, 14:53 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Ingo
Užkietėjęs dalyvis
Užkietėjęs dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Klausimas AVR atmegų arduino gerbėjamas.
Pasakykit man žaliam kaip įrašyti arduino bootloaderį į mega328P-AU ? Kaip jūs tai darote?
Turiu:
-USBasp - http://www.ebay.com/itm/2014-New-USBasp-USBISP-3-3V-5V-AVR-Download-Programmer-USB-ATMEGA8-ATMEGA128-/271274199461?hash=item3f2933c9a5
-Paties kažkada gaminta AVR programatorių su MAX232 jungiamas prie com porto.
-Turiu keletą Arduino Pro Mini (5V 16Mhz su mega328p).
-PCB kurioje įlituota nauja tuščia mega328p-au (miso,mosi,scl pinai laisvi, prie rst 10k pull-up, 16mhz kavarcas+22pf) į ją man reikia įkelti arduino bootloaderį, kad paskui galėčiau įrašyti arduino sketch’ą.
Išbandžiau įvairius variantus, tačiau niekas nesigauna.
Pirmiausia prie savo pcb prijungiau programatorių su max232 (softas PonyProg) – ponyprog keikiasi tipo tavo mega neatsako, patikrinu su osciloskopu – mosi,scl.rst signalas yra – miso – nieko.
Prie pcb jungiu USBasp (softas Khazama AVR Programmer) – taspats vaizdas ir pranešimai kad mega tipo neatsiliepia
USBasp jungiu prie Arduino Pro Mini, (naudoju Arduino 1.6.5), bandau įkelti paprasčiausia blink sketchą, viskas normaliai, ledukas mirgsi kaip tik noriu, reiškia usbasp programatorius veikia.
Į Arduino Pro Mini įkeliu ArduinoISP, lyg ir tvarkoje, (ledukas prie arduino 9 kontakto kažkaip keistai prigesdamas šviečia gal taip ir turi būti), jungiu Arduino as ISP prie savo pcb, bandau Burn Bootloader, arduinas kažkaip ilgai masto po to nusikeikia man nesuprantamais žodžiais-patikrinu su osciloskopu - ant mosi,scl,rst – jokiu signalų, metu į šalin….o tai usbasp arba max232 dar bandydavo duoti reikiamus signalus, o Arduino as ISP nieko.
Galu gale iš Arduino Pro Mini išlituoju ten esančia megą ir įdedu į savo pcb, prijungiu USBasp – viskas tvarkoje, veikia tiek su Khazama, tiek su Arduino IDE.
Aš daugiausia dirbu su pic mikrokontroleriais, nėra nieko panašaus pasitaikę, tai man dabar čia tikras šokas…
Taigi kame čia problema?
Tarp kitko, mano turimas programatorius su max232 kaip ir veikia nes neseniai įkeldinėjau hex į attiny45-viskas vyko normaliai.

Man reikia dar į pora tuščių mega328p ikelti bootloderius, nenorėčiau išnaudoti visą savo turima Arduino Pro Mini arsenalą.
 Kaip užprogramuoti ATMEGA328P-AU
PranešimasParašytas: 2016 07 17, 15:32 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
sopkls
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Tavo Atmega328 kartais ne iš kinų už centus pirkta?
 Kaip užprogramuoti ATMEGA328P-AU
PranešimasParašytas: 2016 07 17, 15:50 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Ingo
Užkietėjęs dalyvis
Užkietėjęs dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
sopkls rašo:
Tavo Atmega328 kartais ne iš kinų už centus pirkta?


Pirkta iš čia http://lt.rsdelivers.com/product/atmel/atmega328p-au/atmel-atmega328p-au-8bit-avr-microcontroller-20mhz-1-kb-32-kb-flash-32-pin-tqfp/6963092.aspx
ir nėra jau jos tokios pigios kaip čia kai kas deklaruoja....
 Kaip užprogramuoti ATMEGA328P-AU
PranešimasParašytas: 2016 07 17, 15:51 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
AlgisL
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
http://mdiy.pl/atmega-fusebit-doctor-hvpp/#eng

Dar gali per 100 om varza paduoti 1..4MHz taktini ir gal prisikels pati, beliks tik teisingus fusebitus nurodyti.
 Kaip užprogramuoti ATMEGA328P-AU
PranešimasParašytas: 2016 07 17, 17:05 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Ingo
Užkietėjęs dalyvis
Užkietėjęs dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
AlgisL rašo:
http://mdiy.pl/atmega-fusebit-doctor-hvpp/#eng

Dar gali per 100 om varza paduoti 1..4MHz taktini ir gal prisikels pati, beliks tik teisingus fusebitus nurodyti.


Tai kad pas mane fuse bitai pagal default, megos naujos, aš prie fuse bits nelindau.
 Kaip užprogramuoti ATMEGA328P-AU
PranešimasParašytas: 2016 07 17, 17:17 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
sopkls
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
O nebandei per Avrdude ar kitą programą kuri komandinę eilutę rodo signature nuskaityti?
 Kaip užprogramuoti ATMEGA328P-AU
PranešimasParašytas: 2016 07 17, 19:12 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Ingo
Užkietėjęs dalyvis
Užkietėjęs dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
sopkls rašo:
O nebandei per Avrdude ar kitą programą kuri komandinę eilutę rodo signature nuskaityti?


Ne nebandžiau, nesu dirbęs su avrdude ir kažkaip nesinori dar šiais laikais rašyti kažkokias komandines eilutes...avr produkcija yra tokia populiari ir kažkaip keista kad nėra normalaus softo.

Kolkas dirbu su tom ką turiu.. iš arduinkės išlupta atmega veikia be priekaištų , pabandžiau - galiu užprogramuoti su FT232, šiam kartui man tik to ir tereikėjo, bet klausimas lieka atviras...
 Kaip užprogramuoti ATMEGA328P-AU
PranešimasParašytas: 2016 07 17, 23:01 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
AlgisL
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Jei gali uzprogramuoti su bitbang, labai galimai USBASP LowSCK ignoruoji.
 Kaip užprogramuoti ATMEGA328P-AU
PranešimasParašytas: 2016 07 17, 23:18 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Ingo
Užkietėjęs dalyvis
Užkietėjęs dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
AlgisL rašo:
Jei gali uzprogramuoti su bitbang, labai galimai USBASP LowSCK ignoruoji.


Tokią mintį turiu, matyt mano usbasp programatorius per greitai clockina, o megos defaultinis dažnis yra per mažas. Tačiau ant mano turimo USBasp programatoriaus lyg ir nėra kaip nustatyti LowSCK, galiu tik keisti 3,3V/5V
 Kaip užprogramuoti ATMEGA328P-AU
PranešimasParašytas: 2016 07 18, 08:24 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
AlgisL
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Jai pas tave toks variantas http://d1gsvnjtkwr6dd.cloudfront.net/large/AC-PG-USBASP_01_LRG.jpg
tai prie USB kistuko yra dvi skylutes JP3 jumperiui ilituoti ar kokiu pincetu smd elementams uztrumpinti.
Jei betemcu variantas, tai irgi nesunku uztrumpinti 25 pina i GND.

P.S. pastebejau, kad eXtreme Burner 1.4.3 neteisingai fusus skaito raso, tai gali buti lockinimosi beda.
Jei nenori is komandines, tai parsipusk Burn-O-Mat
 Kaip užprogramuoti ATMEGA328P-AU
PranešimasParašytas: 2016 07 26, 08:41 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Ingo
Užkietėjęs dalyvis
Užkietėjęs dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Vakar vis tik pavyko suprogramuoti mano turimas mega328p.
Buvau pasidaręs pcb kitam moduliui, įlitavau vien tik megą, prijungiau com to max232 programatorių ir įvyko vos ne stebūklas, programatorius iškarto pripažino kontrolerį. Po to idėjau 16mhz kvarcą+22pf , rst 10k pull-up ir prijungiau
usbasp programatorių, patikrinau su Khazama, matau kad ir šis programatorius veikia, tik Khazama’i kažkas nepatinka dėl clk speed, (bet į tai nereikia kreipti dėmesio). Paleidžiu arduino ide, užkraunu bootloderį, nepagalvojes po to iškart su tuom pačiu usbasp programatoriumi įrašau blink sketch, ledukas mirksi, na galvoju viskas tvarkoje, at jungiu usbasp, prisijungiu FTDI FT232, bandau uploadinti blink, ir neveikia…, tik tuomet daėjo, kad antrą kart įrašinėdamas blink su usbasp, išsitrynė bootloderis. Dar kartą užkraunu bootloderį, prijungiu FTDI ir puikiausiai įsirašo test blink. Taigi viskas gerai, tik arduino ide mėto apačioje, raudonom raidem errorus ar perspėjimus, bet kiek supratau nereik kreipti dėmesio, nes tiek bootloderis, tiek programos visvien normaliai įsirašo.
Šiaip arduino ide gal taip ir nieko, principe patiko, nors anksčiau buvau priešingos nuomonės. Pvz. dėl saves atradau kad nebutina arduinui rašyti digitalWrite(A3, HIGH); arduino ide nepyksta ir jeigu parašai digitalWrite(PC3, 1);
Tik tiek man neaišku ar su arduino ide galima programuoti kitų tipų mikrokontrolerius, pvz. man dabar reikėtų attiny85 (dėl mažų gabaritų) ir dar - kaip arduino ide yra aprašomos pertraukimų fukcijos, nes tai yra vos ne programavimo pagrindas. Na bet bus laisvo laiko reiks pasiaiškinti.
 Kaip užprogramuoti ATMEGA328P-AU
PranešimasParašytas: 2016 07 26, 09:24 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
AlgisL
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Kai softas keikiasi, kad negali nustatineti USBASP clk_speed, reikia atnaujinti jame firmware arba tiesiog uztrumpinti i gnd 25 pina (USBASP programatoriuje)

koki bootloaderi naudoji?
UNO kopijoje tinka optiboot_atmega328.hex su 0xFF, 0xDE, 0x05 fusais (supaprastintas 512bytes 115200bps bootloaderis, todel daugiau vietos vartotojo programai)

NANO kopijoje tinka ATmegaBOOT_168_atmega328.hex su 0xFF, 0xDA, 0x05 fusais (universalus 2048bytes 57600bps bootloaderis)

DTR koja i RESET pajungta per 1..10uF kondensatoriu, diodas katodu i VCC pajungtas?

Arduino IDE turi ivairiu core prapletimu
ATtiny13(A)
ATtiny2313/4313
ATtiny24/44/84
ATtiny25/45/85
ATmega16/32
ATmega48/88
ATmega644/1280

Is esmes nera dideliu bedu papildyti ARM/STM8/STM32/PIC32 ir kitokiais
Yra ir atskiru atsaku
MPIDE https://www.olimex.com/wiki/MPIDE
Energia http://energia.nu/releasenotes/
USB bootloaderis ATtiny8X https://github.com/micronucleus/micronucleus
ESP8266 core http://esp8266.github.io/Arduino/versions/2.0.0/
Pradėti naują temą  Atsakyti į pranešimą
 
Forumo sistema: phpBB
 „Google“ paieška forume
 Kas naujesnio?
 Naujos temos forume

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai

FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
‡ 1999– © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Turinys | Reklama | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama