Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo.
Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.
Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius,
kurie nesilaiko forumo taisyklių.
Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.
Dabar yra 2024 12 24, 02:29. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
gal kas zinot, turit lempiniu siustuvo stiprintuvu schemu? konkreciai man reiktu tokio galingesnio nei 5W, 88...108 MHz (gali but ir 144MHz-persistatyt ant reikiamu 88...108MHz galima, manau), dar reiktu kad detales nebutu super daficitines ir kad schema butu normali, ba tokiu kaip veikia triodas ir panasiu (be jokiu konkreciu parametru), tai as ir pats galiu prisibraizyt . Beje, gal zinot is kur gauti GI-7B trioda? Aciu.
Aga, ir ne vieno lempinio... Beje, detaliu tokiu lietuvoje nelabai gausi, nebent 2sc1971 ir 2sc1946... As sakiau, kad man reik galingesnio nei 5W... nu butu idealu koks 50...100W vat as turiu dvi 6P45S lempas ir mane kankina klausimas ar jas galima panaudoti UTB siustuvui? nes pagrinde randu tik schemas iki 27 MHz su jomis... beje, tranzai atsibodo...
siaip tai pas mane kazkur metosi keletas tokiu rusisku tranzistoriu paauksuotu. kai ziurejau raso po 200w galingumas. o jei 5 w uztenka mobiliuose telefonuose buna tranzistoriu tinkamu. kadangi jie auksto daznumo galingumas prie 100mhz bus bent 2 kartus didenis nei prie 900mhz
siap as net nezinau is kur jie, kazkada kazur telekome rusu laikasi turbut radio stotelese naudojo pokalbiams, tai veikdavo po 40km net be tiesioginio matomumo. o siaop tai tokiu galima paieskoti pas auksuotu supirkejus , jie tai superka juos uz kapeikas del aukso. susirask kas superka, ir nuvaziuk pasikalbeti jei idomu, manau parduos nebrangiai.
o del lempiniu shemu ant 100mhz nelengva bus rasti, nes dideles lempos kiek zinau letos yra. ir prie tokio daznumo neturi jokio privalumo.
Va http://www.cqham.ru/pa_ua1oj.htm paprasta ir jokiu teoriju paaiskinanciu triodo veikima...
Nu schemu prisigooglineti tai cia galima kokiu tik sirdis geidzia, o paciu lempu ar nebus problema gaut? Tokios lempos kaip 6p45s, 6p36s nelabai tiks del jau mineto perdidelio talpumo, negalima sakyti kad jos isvis neveiks, tiesiog ne velnio nestiprins. Tokios kaip 6p15p, 6p18p prie 100MHz vaiksto bet is ju maximum 5w ir teisspausi. Tau reikes butent tokiu lempikiu kuriu tikrai nerasi sename televizoriuje ar radio imtuve. Nu kaip pirma tinkama sakyciau GU-29 tikrai veiks prie 100MHz gautum koki 30w. O jei reikia daugiau watuku nori nenori reikes susidraugauti su "metalokeramika", prieinamiausia turbut ir butu GI-7B. Iskart truputi nuliudinsiu, jei grosi muzika daznine moduliacija net nesvajok apie 300w is vienos GI-7B, tai trumpalaikis pikinis galingumas. Bet to ka gausi bus per akis, ir nagus kaipreikiant nusvilti, ir kaimynu telika uzbaninti...
Nera visai tikslu sakyti kad dideles lempos netinkamos aukstiem dazniam, na GU81 ar GK71 sutinku netinkamos, bet beveik viskas is metalo-keramikos, stklo-metalo veikia gana aukstuose, ar net labai aukstuose dazniuose, o rimtesnes is sio tipo lempu atiduoda po keleta kilowatuku.
Sekmes, ir saugokit pirsciukus!
idomu butu pamatyti kokio jos dydzio, nes is esmes tai kuo didesne lempa tuo didesnis talpumas. beveik tas pats su tranzistoriais. didejant galingumui mazeja daznumas. o prie labai aukstu dazniu tiesiog lygegreciai tranzistorius ar stiprintuvus jungia. manau kad auksto daznumo lempos visdelto gana mazos, tik radiatoriai uzkabinti dideli.
ziuriu tavo shemoje ta galigumo problema isprende ziauriai uzkeldami itampa net 2000V reikia maitinimui
galvoju, o gal visai neblogai butu pasekti tranzistoriniu shemu pavyzdsiu ir sujungti kokius 10-20 mazu lempu lygegreciai?
Oi grazus tie lauko tranziukai... Iseitu fantastinis ziedinis, ar balansinis maisiklis kokiam trumpu bangu imtuvukui... Bet cia ne ta tema...
Kas del lempos maitinimo 2000v tai nera taip jau daug. Gal tik 6p... serija apsiriboja 300v i anoda.
Del tu dydziu tai googles paveiksliukuose galima pasiziurinet gana daug ju prifotkinta. Sutinku su tuo kad radiatorius daznai buna didesnis uz pacia lempa, bet ir po nemazu radiatorium buna nemazi vakuminiai "puodai" kadangi cia buvo kalbama apie 100MHz tai as ir turiu galvoj lempas dirbancias 200...400MHz dazniuose. Tos gigahercines bala zino gal ir mazikes reiks pasidomet.
Dar del idejos sujungti daug lempu kad gaut didesni galinguma, tai tikrai nera taip paprasta kaip atrodo.
Va galima paziureti kaip zmogiukai kazka panasaus daro:
http://www.nd2x.net/ http://yu1aw.ba-karlsruhe.de/engl.htm (cia nevien lempiniai stiprintuvai, bet gana i tema)
Siaip sita lempine tema tikrai verta demesio, butu labai idomu jei kasnors butu bandoma daryti ir praktiskai. Nebutinai iskart kilovatas, nebutinai GI-7B, manau visai idomu sudeginus visas tranzu atsargas paimt ir del "sportinio intereso" paeksperimentuot su 6P15P (6P14P). Beto jei yra didelis moras sumeistrauti kanors ant 100MHz ir daugiau nei 100w vistiek praktiskiau tai daryti ant lempu.