Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo.
Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.
Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius,
kurie nesilaiko forumo taisyklių.
Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.
Dabar yra 2025 04 16, 00:37. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
Abiejose schemose naudoju šotkio diodus. Kondikų nominalus parinkau pasimodeliavęs su TINA-TI. Tada prie išėjimo pajungiu potencą, suku tam tikru žingsiu ir matuoju srovę ir įtampą. Skirtumas tas, kad maksimali galia po diodų tiltelio gavosi 232mW , o po daugiklio 670mW . Gal kas užves ant kelio kodėl taip yra ? Ar augebėjau blogai pamatuot (kas būtų keista, nes abu matavau vienodai)?
Tas šaltinis tiesiog savadarbis mažas generatorius iš magnetų ir keletos ričių.
Kai DC - DC tai suprantu įtampą keliant, srovė mažėja, galia išėjime idealiu atveju tokia kaip išėjime. O kai AC - DC tai nesuprantu. Be apkrovos diodų tiltelis 2.65mA , daugiklis 1.5mA.. Tai taip išeina, jei dar daugiau daugiklio pakopų prijungiu, įtampa vis didėja , ko pasekoje galia irgi vis auga?
Tai taip išeina, jei dar daugiau daugiklio pakopų prijungiu, įtampa vis didėja , ko pasekoje galia irgi vis auga?
Ne. Tiesiog šioje vietoje daugiklis eliminuoja diodų neidealias charakteristikas. Kadangi dirbama su įtampa nedaug višijančią diodo tiesioginę įtampą (forward voltage) tai gaunami tokie "keisti" rezultatai kurie klaidina. Prie tokios žemos įtampos ypač netinka tiltelio schema, nes ten srovė visą laiką teka per du diodus kuriuose susidaro įtampos kritimas. Būtent todėl prie tokių žemų įtampų lyginimui dažniausiai naudojama įtampos dvigubinimo schema. Pavyzdys - AM radio imtuvo detektorius.
Hm..tai gal visai neprašoviau pro šalį nusprendęs daugintuvą naudoti. Tai realiai, dabar man maksimali išmatupta galia gaunasi 670mW, tai čia ir bus ką generatorius gali esant tokiam dažniui ? Tai kas tada keistųsi prijungus daugiau pakopų, įtampa didėtų, srovė mažėtų, o galia liktų panaši ?