Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo.
Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.
Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius,
kurie nesilaiko forumo taisyklių.
Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.
Dabar yra 2025 04 16, 01:25. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
Budavo kazkada programos uzkraunamos is audio kaseciu mageli prijungus prie kompiuterio "santaka"
Taip "ZX spectrum" tipo kompiuteriams visokie žaidimai buvo rašomi į paprastas audio kasetes. Tik netyčia įkišus tokią kasetę į deką klausydavaisi atkuriamo cypimo. Kiek pamenu kasetiniai magnetofonai buvo naudojami ir prie senųjų ATARI kompiuterių.
_________________ Anyone (including your wife) can make just as fine
a tuner as Fisher...with the Fisher KM-60 StrataKit
Duomenys įrašyti įmanoma, bet taip buvo daroma dar gerokai prieš tai kai bilas geitsas sakė, kad 640KB pakaks kiekvienam. Įrašyti video tai išvis utopija.
Devintame dešimtmetyje dalis nebrangių namų kompiuterių naudojo audio kasetes kaip pigesnę lanksčių diskelių alternatyvą. Tuo pat metu gaminta geriausios kokybės (Hi-Fi) buitinė technika, naudojant analoginio signalo slėgimo metodus (pvz., Dolby-B ar Dolby-C), leisdavo gauti žymiai geresnę garso kokybę (didesnis dinaminis diapazonas, tiksliau atgaminami priekiniai signalo frontai), nei vėliau pasirodę kompaktiniai diskai
Kasetes kokybe gali aplenk cd, kaip del sito, juk ko didesne iraso kokybe to reik daugiau duomenu.
Ten yra 660KB (FSK moduliacija) 90 min kasetėje. Skaitymo sparta 500b/s. Jei rašyt QPSK tai gautum ~60MB ir spartą ~17KB/s. Jei tavo įrenginys pradės batus šveist tai pamatysi kaip sparta kris.
Gali bandyt kaip nors mandriau duomenis koduot, sakykim 256 dažniais tai gal ir 3GB sukiši, bet klausimas kiek klaidų turėsi.
> kiek ten tos vietos yra?
Jei gerai įsižiūrėsi, dešiniajame viršutiniame kampe toks skaičiukas 90 užrašytas. Jis reiškia muzikos talpą minutėmis per abi kasetės puses.
> gal kas esate koki projakta dare su tomis kasetis ir ju irasymu
Taip, daugybę projektų. Bet visi jie buvo susiję su muzikos įrašymu ir klausymu. Priešingai nei dauguma mano kartos "kompiuteristų", aš nesižavėjau ZX spectrum ir jo klonų galimybėmis, nes dirbau su "tikrais" kompiuteriais. Nors informacijos nuskaitymas iš magnetinių laikmenų tais laikais ir juose buvo pakankamai kaprizingas, bet vis vien nepalyginamai patikimesnis nei iš kasetinio magnetofono. Tai prisižiūrėjus kaip kolegos "vargsta" su duomenų nuskaitymu iš audio kasetės, man nekilo minčių jas naudoti kam nors kitam, nei muzikos įrašymui ir klausymui.
Bet vardan "sportinio intereso", siekiant praplėsti akiratį ir gauti daugiau žinių apie elektroniką bei magnetizmą, kodėl gi ne - bandyti verta. Tik reikia nusiteikti, jog jokių stebuklingų rezultatų nebus.
gerokai atgyvenęs reikalas jau. Netgi labai gerai įrašius įrašas ilgai nesilaikys. O kad gerai įrašyti, reikia tikrai gero ir brangaus pratraukimo mechanizmo ir gerų galvučių ir konstrukciją su pamagnetinimu sukrėsti ...
Citata:
nes dirbau su "tikrais" kompiuteriais
kolega gintaras_bar "tikru" kompiuteriu, tikriausiai, vadina personalinius kompus. Vienok, toks kompas kaip VAX11/730 valdymo konsolę ir konsolines programas krovėsi tik iš kasetės (jeigu neturėjo tam skirto vinčesterio).
ir tai buvo oho-ho kokia pažanga, nes ankstesni kompai (PDP11) turėjo bitų klaviatūrą konsolės suvedimui.
Paskutinį kartą redagavo a1girdas, 2015 03 21, 10:54. Redaguota 1 kartą
kolega gintaras_bar "tikru" kompiuteriu, tikriausiai, vadina personalinius kompus. Vienok, toks kompas kaip VAX11/730 valdymo konsolę ir konsolines programas krovėsi tik iš kasetės (jeigu neturėjo tam skirto vinčesterio)
O ne, apie personalinius kompiuterius tada galėjome dar tik pasvajoti. Nors ne, turėjom tokių porą ДВК-2М: 5 minutes dirbdavo, o paskui mėnesiui į remontą išveždavo. Pagrinde dirbau su СМ-1600 (PDP11 klonas). Ten jau buvo ir kieti diskai, tai daugiausiai juos naudojome. Magnetinę juostą naudodavom retai, nebent archyvavimui ar duomenų perkėlimui iš kitų organizacijų.
СМ-1700 (VAX11/730 klonas) buvo modernesnė sistema, dar labiau orientuota į kietųjų diskų panaudojimą, tai magnetinę juostą naudojo nebent labai jau "ubagiškai" sukomplektuotose sistemose.
magnetinę juostą naudojo nebent labai jau "ubagiškai" sukomplektuotose sistemose.
pirmieji keturi Lietuvoje tokie ir buvo, ne ubagiški, o prašmatnūs. Smalsu, kas gi Lietuvoje turėjo SM1700 su konsoliniu vinčesteriu. 8MB berods?
Citata:
dar labiau orientuota į kietųjų diskų panaudojimą
pagal ką ji ten "dar labiau orientuota" tai klausimas sakyčiau, nes juostinis įrenginys šitam kompui buvo pasakiškos konstrukcijos. Plius dar kasetinis. O diskai buvo tie patys, kaip SM4 ir SM1600 (TBK)
kiek ten tos vietos yra? gal kas esate kokį projaktą darę su tomis kasetėmis ir jų įrašymu?
- Kaip jau atsakė, kasetės nepritaikytos įrašinėti skaitmeninę informaciją, o itin netinkama magnetinė galvutė. Rusai apie 1990 metus darė duomenų įrašymą į Video kasetes, gali smulkiau paieškoti internete.
super rašo:
Kasetes kokybė gali aplenk CD, kaip dėl šito, juk kuo didesnė įrašo kokybė, tuo reik daugiau duomenų.
- CD kokybė krenta dėl diskretizacijos įvairių pašalinių efektų, gerai nušviestų internete, o į kasetę rašomas analoginis signalas neturi šių iškraipymų.