Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo.
Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.
Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius,
kurie nesilaiko forumo taisyklių.
Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.
Dabar yra 2025 04 15, 22:58. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
Vyrai , tokia beda , kad man reik su sita schema valdyt rele nuo 5 kontakto (mikroschemai suveikus , jame atsiranda mase ir D2 LED uzsisviecia) :
Butinai reik isgaut , kad signalas relei butu (tik teigiamas) ~ +8-12v.
Rele naudoja 60-70ma esant 12V itampai.
Prie sios schemos (tiesiai prie 5 kontakto) pajungus 2N3906 tranza, jis iskart isijungia nors turi isijungt tik kai padideda hercu skaicius , arba kai sumazinu pageidaujamu hercu skaiciu su R6 paderinamuoju rezitorium , todel pameginau pasalint varza R7. Situacija pagerejo , jis jau suveikia tik tada kai reikia , bet mase kuri valdo 2N3906, jo isijungimo metu yra "perprasta" , ir jis vietoj +12V paduoda nuo ~1V ir po truputi kylent hercams kyla ir itampa, o valdoma juom rele pradeda virpet ir skleist nemalonu garsa, nes minimalus voltazas jai reikalingas 6V. O toliau didejant hercams , ytampa perduodama per 2N3906 dideja ir pasiekia minimaliai reikalingus 6V (rele nustoja virpet ir pagaliau normaliai suveikia) ir dar toliau kylant - padideja iki 11V ir pasidaro viskas gerai.
Reikia pigaus ir paprasto sprendimo , kad kai 2N3906 isijungia paduotu nemaziau kokiu 8V... Kad neisijungtu peranksti kai prie Bazes per varza esanti mase yra "perprasta", kad normaliai ji ijungt.
Turit minciu?
Bandziau valdyt 2N3906 su NPN 2N3904 tranzu , bet tas pats. Bandziau keist , ir kardinaliai didint arba mazint varzas i baze , bet vistiek tas pats.Bandziau viska ir per kondika , is 5 kontakto pajungt, niekas nesikeicia.
Nzn ar suprantamai paaiskinau , bet labai stengiaus Prasau pagalbos, nebeturiu variantu , truksta dar praktikos, o galva jau perkaito nuo bandymu, negaliu normaliai miegot...
EIlini karta surasta internete kazkokia schema, kuri velniai zino ka daro ir paskui garas is ausu eina del to, kad neveikia kaip reikia. Sita schema ir neturi veikt taip, kaip tu nori.
Atsidarai datasheeta ir skaitai tai, ka duoda gamintojas. Jei paprastai neaisku kur ziuret, tai ziurek i 20 paveiksleli. Parodyta butent tai, ko tau reikia. Kaip suskaiciuot RC ten irgi nurodyta.
As nesuprantu kaip galima daryt kazkoki prietaisa net nepaskaicius komponento aprasymo ir nesuvokiant kaip jis veikia..?
O prietaisą būtinai reikia daryti pagal šią kvailą schemą, tipinė schema iš Data Sheet'o netinka?
Ir apskritai, ką šis prietaisas turi daryti? Kada relė turi suveikti, kai matuojamas dažnis viršija nustatytą vertę, ar kai nukrenta žemiau?
Sitas prietaisas vadinasi SHIFT LIGHT , naudojamas automobiliuose , jis pasiekus nustatytam herzu skaiciu ijungia D2 sviesos dioda. LED pradeda sviesti tarkim kai pasiekia ~200 Hz ir mikroschema atidaro 5 kontakta , jis uzsisviecia bet nestipriai ir truputi mirksi lyg ijungtu-isjungtu , pakilus dar iki ~205 hz LED jau sviecia normaliai, atidarytas minusas tampa normalus.. Reik kazkaip ijungt tranza , tik kai minusas yra geras,arba sustiprint minusa, kad mikroschema ijungtu ji iskart kaip paprastu jungtuku.
20 paveiksleli maciau ir kitus irgi , jau kelias savaites narsau , bet esme tame , kad reik isgaut butinai pliusa valdyti relei, o schema D2 LED valdo minuso pagalba.
Schema naudosiu tik kaip jungikli relei , ijungti kitiems dalykams, ir butinai + reik vietoj -.
Schema galit ir nesivadovaut , cia kaip pavyzdys , kad isivaizduotumet ka darau.
Tipines schemos principas toks pat , ir velgi apkrovima valdo minusas..
Svarbiausias klausimas - kaip is prasto minuso padaryt gera pliusa ? Tada viskas ciki bus ir kai minusas pataps normaliu.
Svarbiausias klausimas - kaip is prasto minuso padaryt gera pliusa ? Tada viskas ciki bus ir kai minusas pataps normaliu.
Daryt teisingai pagal datasheeta ir pasinaudot tranzistorium invertuot signala. Nors realiai 20 paveikslelyje viskas parodyta - tranzas, kuri tu naudoji isoreje gi yra mikroschemos viduj. Pasitikrink ar ten gali tokia apkrova, kokia reikalinga relei, uzdet ir viskas, jungi taip, kaip ten tam tavo paveiksliuke su tranzu ir rele, tik tranzas bus tas vidinis.
O is esmes tavo geri ir blogi pliusai ir minusai atsiras tada, kai pastatysi vidini op. stiprintuva i stabilu gryztama rysi, kas velgi parodyta 20 pav.
Geriausiai tai parsisiusk TINA-TI ir susisimuliuok schema. Ir ismoksi, ir galvos neskaudes.
Aciu uz pasiulyma , atsisiusiu ta TINNA-TI butinai.
O gal gali placiau apie ta vidini op stiprintuva ? bent jau angliska pavadinima?
As esu automobiliu elektrikas , tokiu dalyku niekas nemokino.
Tas vidinis tranzas yra NPN tipo , o butu pasaka kad ten butu viduj PNP ir isijungtu kaip priklauso be jokiu itampos svyravimu.. Minusas relei jau yra , nes ja valdo kiti komponentai pliuso pagalba , todel ir is sitos 1 schemos noriu pliusa isgaut , kad kitu nereiktu perdarinet.
pats paprasciausias budas toks: vietoje sviesos diodo ir varzos is 5 kojos statome 5V mikrorelyte, o jau jos kontaktais paduodam ka norim ir kur norim... Lemona turi tokiu reliu.
_________________ Nieko taip lengvai nedaliname, kaip patarimus...
Tau teisingai neveikia todėl kad mikroschema maitinama 5 V įtampa, o papildomą tranzistorių su rele maitini 12 V įtampa. Paprasčiausiu atveju turėtų padėti įjungimas ~9 V stabilitrono nuosekliai su R1 bet R1 sumažinus iki 1 kom. Stabilitrono "smaigalys" į tranzistoriaus bazę. Arba reikia kiek sudėtingesnės schemos iš dviejų tranzistorių ir kurių pirmas n-p-n o antras toks kaip yra.
Pakeitus maitinima i 12V , mikrushke dirba dar negraziau , 5 kontakto valdymas gaunasi dar nestabilesnis . Einu pakolkas pirkt bandymams 5v relytes ir stabilitrono.
Jaigu dar turit kokiu minciu , maloniai prasau pasidalinti
Pakeitus maitinima i 12V , mikrushke dirba dar negraziau
Natūralu, nes keičiant maitinimo įtampą turėtų būti pakeisti ir kai kurie išorinių komponentų nominalai. Be to temoje nebuvo nei vieno siūlymo keisti mikroschemos maitinimo įtampą... čia pats šią nesąmonę sugalvojai, gerai, kad niekas nenusprogo.
Ne burti reikia, o skaityti datašytą ir daryti taip kaip reikia. Jei jau naudoji F->U keitiklį, ir reikia nuo tam tikro dažnio uždegti lemputę, tai U išėjimą jungi prie komparatoriaus, kokio LM339 ir turi ko tau reikia.
Šitą tikiuosi skaitei? www.ti.com/lit/an/snaa088/snaa088.pdf
Ne burti reikia, o skaityti datašytą ir daryti taip kaip reikia. Jei jau naudoji F->U keitiklį, ir reikia nuo tam tikro dažnio uždegti lemputę, tai U išėjimą jungi prie komparatoriaus, kokio LM339 ir turi ko tau reikia.
Šitą tikiuosi skaitei? www.ti.com/lit/an/snaa088/snaa088.pdf
Daug ka skaiciau , bet ne viska suprantu , esu tik autoelektrikas o ne radioelektronikas, todel ir prasau pagalbos isspresti maza problemele.
Butent to ko man reikia , vienoj schemoj niekur nerandu , todel buriu is dvieju.
LM339 ikist i schema neturiu vietos , jau viskas sumatuota ir netilps i dezute , reik paprastesnio sprendimo.
Ne burti reikia, o skaityti datašytą ir daryti taip kaip reikia. Jei jau naudoji F->U keitiklį, ir reikia nuo tam tikro dažnio uždegti lemputę, tai U išėjimą jungi prie komparatoriaus, kokio LM339 ir turi ko tau reikia.
Šitą tikiuosi skaitei? www.ti.com/lit/an/snaa088/snaa088.pdf
As kaip suprantu ta pacia LM iseina isstatyt i komparatoriaus rezima? Gi 20 paveikslelis apie tai ir sneka.
5v rele nepadejo , vistiek virpejo kaip susalus mergina
stabilitronas 9.1V 0.5w su pakeista R1 varza nepadejo , iskart isijungia ir neissijungia.
Bet didelis ACIU tau Evaldas_S , kai iskart neisdege su stabilitronu , atjungiau ji ir netycia palikau R1 atjungta , ir pabandzius , schema pradejo valdyt 2N3906 tranza idealiai ! Minusas atsiranda iskart rimtas
Jau dvi valandas veikia , nieks nesyla-nekaista , viskas veikia puikiai
Tai isviso pasalinau jau 2 varzas is LM2907 schemos R7 ir R1 , nors R1 pagal datasheeta kaip ir reikalingas butu..
Gal zinot paaiskinima, kodel R1 ant LM2907 mikruskes nereikalingas ir viska gadino ? del idomumo , tobulejimui idomu