Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 29 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 Forumas / + pokalbiai
 - Paieška forume
 - D.U.K. / Forumo taisyklės
 - Narių sąrašas
 - Registruotis
 - Prisijungti

Elektronika.lt portalo forumas

Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo. Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.

Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius, kurie nesilaiko forumo taisyklių. Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.

Dabar yra 2024 04 29, 11:40. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
 Forumas » Schemų montažas, skaičiavimai, derinimas » Mikrovaldiklio valdymas iš 230VAC
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
 
  
Puslapis 15
Pereiti prie 1, 2, 3, 4, 5  Toliau
Pradėti naują temą  Atsakyti į pranešimą Rodyti ankstesnį pranešimą :: Rodyti kitą pranešimą 
 Mikrovaldiklio valdymas iš 230VAC
PranešimasParašytas: 2013 06 23, 16:39 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Andrius`
Dažnas dalyvis
Dažnas dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Nesugalvoju, kaip tinkamai suformuluot paiešką, tai paklausiu čia: ar tinkama sekanti schema valdymo signalui iš tinklo į mikrovaldiklį? Signalas bus 230VAC, ir visai norėtusi, kad ta tinklo įtampa nepasiektų valdiklio. Aš optopora tinkamas sprendimas? O gal yra koks kitas, paprastesnis ir dar saugesnis būdas?

Beje, patvirtinkit arba paneikit: tranzistorius ir optopora tinkami praktiškai dauguma bendro naudojimo?



Dėkoju.

_________________
Jei nežinai, ką darai - daryk tai ypač kruopščiai.
 Re: Mikrovaldiklio valdymas iš 230VAC
PranešimasParašytas: 2013 06 23, 17:01 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Evaldas_S
Veteranas
Veteranas
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Andrius` rašo:
Nesugalvoju, kaip tinkamai suformuluot paiešką, tai paklausiu čia: ar tinkama sekanti schema valdymo signalui iš tinklo į mikrovaldiklį? Signalas bus 230VAC, ir visai norėtusi, kad ta tinklo įtampa nepasiektų valdiklio. Aš optopora tinkamas sprendimas? O gal yra koks kitas, paprastesnis ir dar saugesnis būdas?

Beje, patvirtinkit arba paneikit: tranzistorius ir optopora tinkami praktiškai dauguma bendro naudojimo?

Dėkoju.

Jei norima 230 V įtampą galvaniškai atskirti nuo mikrokontrolerio tai optopora tinkamas pasirinkimas. Beje tranzistorius ir viskas aplink jį čia visai nebūtinas. Užtenka vieno rezistoriaus nuo optotranzistoriaus kolektoriaus į +5V.
 Mikrovaldiklio valdymas iš 230VAC
PranešimasParašytas: 2013 06 23, 17:11 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Andrius`
Dažnas dalyvis
Dažnas dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Bet tada optopora junginėsis 50Hz dažniu, ir tada man reikės programiškai tai ignoruot. Tuo tarpu šitokia schema, kaip suprantu, palaikys signalą į mikrovaldiklį pastoviu?

_________________
Jei nežinai, ką darai - daryk tai ypač kruopščiai.
 Mikrovaldiklio valdymas iš 230VAC
PranešimasParašytas: 2013 06 23, 17:11 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
sopkis
Moderatorius
Moderatorius
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje ICQ numeris
Jei "schema valdymo signalui iš tinklo į mikrovaldiklį" tu vadini tik 230V įtampos buvimo indikavimą, tada schema kaip ir tinkama, tik yra du niuansai. Pirma tai tinkle yra 50hz kintama įtampa, tai tavo apdorojimo schema turi būti su 20 milisekundžių užlaikymu, kad negautum impulsiukų 50hz, antra tai tavo schema invertuojanti - ji duoda loginį vienetą tada kai tinklo įtampos nėra, ir loginį nulį kai įtampa yra. Aišku mikrovaldikliui skirtumo nėra, vistikek programa apdoros duomenis taip, kaip tu norėsi. Taip pat jei tavo mikrovaldiklis turi maitinimą iš 230v per paprastą transformatorių, tai gali imti signalą nuo žemavolčio ac išėjimo prieš diodinį tiltelį - diodo, varžos, stabilitrono pagalba bus tas pats ac_ok signalas.
 Mikrovaldiklio valdymas iš 230VAC
PranešimasParašytas: 2013 06 23, 17:14 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Andrius`
Dažnas dalyvis
Dažnas dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
sopkis rašo:
Jei "schema valdymo signalui iš tinklo į mikrovaldiklį" tu vadini tik 230V įtampos buvimo indikavimą, tada schema kaip ir tinkama, tik yra du niuansai. Pirma tai tinkle yra 50hz kintama įtampa, tai tavo apdorojimo schema turi būti su 20 milisekundžių užlaikymu, kad negautum impulsiukų 50hz, antra tai tavo schema invertuojanti - ji duoda loginį vienetą tada kai tinklo įtampos nėra, ir loginį nulį kai įtampa yra. Aišku mikrovaldikliui skirtumo nėra, vistikek programa apdoros duomenis taip, kaip tu norėsi. Taip pat jei tavo mikrovaldiklis turi maitinimą iš 230v per paprastą transformatorių, tai gali imti signalą nuo žemavolčio ac išėjimo priešdiodinį tiltelį - diodo, varžos, stabilitrono pagalba bus tas pats ac_ok signalas.


Ne, čia ne "AC OK", bus keli valdymo signalai. Dėl loginių lygių invertavimo - maža bėda. Kaip rašiau postu aukščiau, impulsiukus turėtų nuimt kondensatorius, ar klystu?

_________________
Jei nežinai, ką darai - daryk tai ypač kruopščiai.
 Mikrovaldiklio valdymas iš 230VAC
PranešimasParašytas: 2013 06 23, 17:48 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Evaldas_S
Veteranas
Veteranas
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Andrius` rašo:
Ne, čia ne "AC OK", bus keli valdymo signalai. Dėl loginių lygių invertavimo - maža bėda. Kaip rašiau postu aukščiau, impulsiukus turėtų nuimt kondensatorius, ar klystu?

Klysti, be to neatidžiai skaitai kas tau rašoma. Nėra jokio ryšio tarp impulsiukų ir invertavimo apie kurį rašė sopkis. O jei tau paprasčiau prikabinti kelias niekam nereikalingas detales vietoj kelių eilučių kode tai iš principo neteisingas problemos sprendimas.
 Mikrovaldiklio valdymas iš 230VAC
PranešimasParašytas: 2013 06 23, 18:03 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Andrius`
Dažnas dalyvis
Dažnas dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Smile Aš tiesiog neatskyriau sakinių tinkamai apie invertavimą ir impulsiukus - žinau, kad nėra ryšio tarp jų.
Dėl kelių (nereikalingų) detalių principo. Čia gal va nuo požiūrio priklauso. Su programa filtruot tuos impulsiukus sugaišiu tikrai daugiau, nei įlituot porą besimėtančių stalčiuose detalių. Na taip, programą rašyt reiks tik vieną kartą, detales - daugiau, bet čia vėl kita tema. Kol kas norisi turėti ir "geležinį" sprendimą su pora detalių, ir programinį.
Kol kas mano noras - turėti pastovų signalą iš AC tinklo be jokių impulsiukų. Ir mano žinios trumpos tiek, kad pats sugeneruot tokios schemos nemoku, todėl ieškau čia. Ir džiaugiuosi, kad atsiranda žinančių, ačiū.

Tai visgi - mano pateikta schema palaikys pastovų signalą ar mirksės 50 hz?

_________________
Jei nežinai, ką darai - daryk tai ypač kruopščiai.
 Mikrovaldiklio valdymas iš 230VAC
PranešimasParašytas: 2013 06 23, 18:13 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
sopkis
Moderatorius
Moderatorius
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje ICQ numeris
Man atrodo kad geriau daryti taip kaip reikia - varža srovės apribojimui įjungimo momentu, diodų tiltelis, nedidelis kondensatorius, varža srovei riboti per optoporos led, optopora, išėjimas į mikrovaldiklį. Reikiamas detales pridėti pačiam, nominalus persiskaičiuoti pagal formules.
http://i.imgur.com/xXuTD4X.png
Nes impulsiukų gaudymas tinkamas tik nulio kirtimo detekcijai, tau reikia normalių loginių įtampų - yra arba nėra ac įėjime.
 Mikrovaldiklio valdymas iš 230VAC
PranešimasParašytas: 2013 06 23, 18:14 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Evaldas_S
Veteranas
Veteranas
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Andrius` rašo:
Tai visgi - mano pateikta schema palaikys pastovų signalą ar mirksės 50 hz?
Mano manymu mirksės. Kondensatoriaus talpa per maža nuglaistyti 50 Hz dažnį. Čia jis tik dėl schemos stabilumo ir tam kad panaikinti impulsinius trukdžius.
 Mikrovaldiklio valdymas iš 230VAC
PranešimasParašytas: 2013 06 23, 19:15 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
AlgisL
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
kame trabliemos ?
jei yra impulsiukai kazkoki min intervala - 1, jei nera virs kazkokio max intervalo - 0.
ir jokiu konderiu, jokiu papildomu tranzu nereikia, tik taimeriai, kuriems reikes atminties lasteliu, bet ju daznai buna pakankamai.
 Mikrovaldiklio valdymas iš 230VAC
PranešimasParašytas: 2013 06 24, 06:43 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
RIMAS50
Patyręs dalyvis
Patyręs dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Evaldas_S rašo:
Andrius` rašo:
Tai visgi - mano pateikta schema palaikys pastovų signalą ar mirksės 50 hz?
Mano manymu mirksės. Kondensatoriaus talpa per maža nuglaistyti 50 Hz dažnį. Čia jis tik dėl schemos stabilumo ir tam kad panaikinti impulsinius trukdžius.

Čia tu neteisus. Kondensatorius įjungtas į tranzistoriaus grįžtamojo ryšio grandinę, o tai atitinka jo talpumo "padidėjimą" h21E kartų. R2C1 laiko konstanta gausis gerokai didesnė už 10ms ir įtampa ant kolektoriaus nespės pasiekti loginio vieneto.
 Mikrovaldiklio valdymas iš 230VAC
PranešimasParašytas: 2013 06 24, 08:57 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
vidas.k
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
diodas 1N4001 - jį gali pakeisti į pvz 1N4007 ir jungti nuosekliai su optocouplerio LEDu, ne lygiagrečiai. Taip 2 kartus sumažinsi 200 kom varžos kaitimą. Beje, 200 kom gali būti per didelis konkrečiam optocoupleriui, srovė per LEDą bus tik 1 mA
 Mikrovaldiklio valdymas iš 230VAC
PranešimasParašytas: 2013 06 24, 09:16 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Evaldas_S
Veteranas
Veteranas
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
RIMAS50 rašo:
Čia tu neteisus.
Na aš ir nebuvau tikras, todėl rašiau "mano manymu". Bet vistiek pasilieku prie nuomonės, kad programiniu būdu šitą problemą išspręsti būtų techniškai kultūringiau.
Nes dabar ta panašu į anekdotą kaip tarybiniai mokslininkai elektroninį laišką į Ameriką siuntė - įrašė į disketę, disketę įdėjo į voką ir...siuntė.
 Mikrovaldiklio valdymas iš 230VAC
PranešimasParašytas: 2013 06 24, 09:42 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
RIMAS50
Patyręs dalyvis
Patyręs dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Aš irgi čia komentuoju tik atsakydamas į konkretų klausimą
Citata:
Tai visgi - mano pateikta schema palaikys pastovų signalą ar mirksės 50 hz?

Kaip jis ten ketina
Citata:
bus keli valdymo signalai

tokiu būdu perduoti valdymo signalus - man irgi didelė mįslė... Very Happy
 Mikrovaldiklio valdymas iš 230VAC
PranešimasParašytas: 2013 06 24, 10:08 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Andrius`
Dažnas dalyvis
Dažnas dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Evaldas_S rašo:
...Bet vistiek pasilieku prie nuomonės, kad programiniu būdu šitą problemą išspręsti būtų techniškai kultūringiau...


Bandžiau vakar pasimuliuot šią schemą, tai kai atsiranda AC, kritimas ant tranzistoriaus kolektoriaus labai gražiai atrodo, paskui ten pulsacijos iki gal 1 V ar mažiau, bet jos neturėtų maišyt. Tačiau yra kita bėda - grįžimas iki loginio 1 trunka keletą sekundžių, kol kondensatorius įsikrauna, todėl jeigu norėsis junginėt trumpais laiko tarpais - gali veikti nekorektiškai. Mažinant kondensatoriaus talpą arba mažinant varžą ant kondensatoriaus įsikrovimas greitėja, bet tada impulsiukai irgi auga, iki 2-3 V, kas jau gali maišyt. Reiks jaučiu daryt prototipą ir žiūrėt, kaip valdiklis reaguoja į tokius impulsiukus.

RIMAS50 rašo:
Aš irgi čia komentuoju tik atsakydamas į konkretų klausimą
Citata:
Tai visgi - mano pateikta schema palaikys pastovų signalą ar mirksės 50 hz?

Kaip jis ten ketina
Citata:
bus keli valdymo signalai

tokiu būdu perduoti valdymo signalus - man irgi didelė mįslė... Very Happy


Anokia čia mįslė. Bus lygiagrečiai keletas atskirų signalų, kiekvienam signalui - po atskirą tokią schemą ir į atskirus valdiklio įėjimus. Elementaru.

_________________
Jei nežinai, ką darai - daryk tai ypač kruopščiai.
Pradėti naują temą  Atsakyti į pranešimą Pereiti prie 1, 2, 3, 4, 5  Toliau
 
Forumo sistema: phpBB
 „Google“ paieška forume
 Kas naujesnio?
 Naujos temos forume

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai

FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
‡ 1999– © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Turinys | Reklama | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama