Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo.
Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.
Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius,
kurie nesilaiko forumo taisyklių.
Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.
Dabar yra 2025 05 05, 12:31. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
Gal kas nors galėtų normaliai paaiškinti kuo skiriasi lauko transistorius nuo paprastų? ir jeigu įmanoma nurodyti pavyzdžius kur jie naudojami... ačių už info
Matau,kad esi naujokas.Apie tranzu skirtumus as tau nepasakosiu, bet siulau apsilankyti www.lemona.lt,ten uzpyldik anketa ELFA katalogui gauti, po keliu dienu turetum gauti e-mail,kad ateitum i parduotuve jo pasiiimti. ELFA kataloge rasi daug naudingos informcijos ,beje KATALOGAS NEMOKAMAS.
Niekada nesidomejau kuom technologiskai skiriasi lauko tranzas nuo paprasto(apart isvadu pavadinimo) ,bet is praktikos tikrai galiu pasakyti, kad lauko tranzus labai daznai galima sutikti aukstu dazniu stiprintuvuose,maisytuvuose,generatoriuose.Pagrindines priezastys kodel jie ten naudojami ,tai kad jie labai mazai "triuksmauja" be to turi labai maza talpa tarp G ir S,D(0,5 pf ir daugiau),akstuose dazniuse tai labai svarbu.Be to ju iejimo varza yra simtai kilomu ir daugiau.Be to prietaisai su lauko tranzais veikia zymiai stabiliau. Lauko tranzus taip pat galima sutikti zemu dazniu stiprintuvu galiniuose laipsniuose (nors ne tik ten).Zodziu panaudojimo sritys gana placios. Jeigu nusisnekejau ,pataisykit kas zinot daugiau.
Dvipolis tranzistorius jau vien is pavadinimo galima suprast, kad ten yra dvieju rusiu kruvininkai kai vienpoliame - vienos rusies. Vienpolis tranzistorius yra reguliuojamas itampa (itampos verte ant uzturos - G), kai dvipolyje tranzistoriuje reikalinga itampa bei srove (nemaza srove i baze). Kaip mineta- lauko tranzistoriai pasizymi geromis charakteristikomis - labai didele iejimo varza, mazos parazitines talpos. Schemotechnikoje jokiu budu negalima lygiaverciai naudoti lauko tr. vietoj dvipolio, kadangi lauko tr. iejimo itampa buna nuo 0 iki 4V, kai dvipoliams grieztai iki 1V (B-E), taip pat iejimo srove reikalinga dvipoliams tranzistoriams yra zymiai didesne nei lauko tranzistoriams.
Yra dar daugybe ju skirtumu, taciau, manau, pagrindinius aptariau