Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo.
Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.
Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius,
kurie nesilaiko forumo taisyklių.
Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.
Dabar yra 2025 04 30, 15:06. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
Na turiu tokia problemele. Noriu pradet dirbt su kontroleriais, bet niekaip nerandu kokia programavimo kalba lengviausia butu ismokt, ir kokia programa naudot programavimui. Esu padares keleta daiktu su PIC, bet ten programos jau buvo parasytos, tai tik sulituot reikejo, bet priejau tokia vieta, kur parasyta programa neveike, ir buvo pridetas tik hex failas. ar galit ka nors pasiulyt?
(P.S. Google ieskojau, ir arba nieko neradau, arba nesupratau ka radau)
patariu mokintis arba c++ arba assemblerio arba abi. Lengviau ismokti c++, bet su ja gaunasi didesni hex ir jie veikia leciau. Pats naudoju C++ kalba ir iar embedded workbench programa, assemblerio dar neikandau .
Šiaip gana paplitę dvi grupės mikrokontrolerių - PIC ir AVR (yra dar Intelio, motorolos ir kt.). Aš pasirinkau AVR'ų šeimą - lengvai programuojami, daug info ir pavyzdžių. Rašyti programas galima daugeliu kalbų - asm, C, pascal ir kt. Parašius programą, ją kompiliuoji ir gauni *.hex failą. Šį failą reikia įkrauti į mikrokontrolerį, ir tai labai lengva dirbant su AVR - tereikia pasidaryti ISP jungtį (per LPT) (http://www.lancos.com/prog.html#avrisp).
O as tai pavyzdziui nesuvokiu kaip galima rasyti programas C kalboje,jeigu nesupranti ASM. Gal todel yra taip, kad pirma ismokau ASM o paskui tik i C pradejau lysti.
O siaip mokykis C arba C++ tikrai vargo nematysi.
Pilnai uztenka C++ kol neprisireikia veikimo subtilybiu: nasumo arba optimalaus kodo. Siaip jeigu nepriverte gyvenimas, tai ner ko ir lysti i ASM
Sekmes mokantis...
Priklauso nuo to, kokius mikrokontrolerius naudoti. Jei pacius paprasciausius (AVR, PIC, 8051), tai reikia ir gerai CPU struktura zinoti, ir ASM. Bet zinoma, rimto projekto tik su ASM neimanoma padaryti.
Jei CPU koks nors rimtesnis (pvz., ARM, DSP), tai ten ASM komandu tikrai nebutina zinoti. Pakanka tik CPU struktura, ir pilnai programuoti tik su C arba C++.
As kol kas CodeVisionAVR. Bet manau ateity pereisiu prie IAR.
Neblogas variantas naudoti WinAVR kuris naudoja atviro kodo kompiliatoriu GCC. Praktiskai nemazai galima rasti info www.avrfreaks.org.
Jei negaila babkiu, rekomenduoju IAR kompiliatoriu (www.iar.com). Tikrai neblogas dalykelis (krekinti draudzia istatymai, tad nerekomenduoju..)
O jei norit tureti nemokamai, ir visiems imanomiems procesoriams - naudokit GCC ( http://gcc.gnu.org ). Kai kuriais atvejais - nepakeichiamas dalykas!.. Tiesa, jei norit gera kompiliatoriu tureti, reikia pachiam ir susikompiliuoti ish Source, nes kiek radau paruoshtu Binaries, tai su visokiom nesamonem ten, ir ne visada veikia (bent taip kaip noretusi).
Antis, Gal gali paporinti keleta pliusu ir minusu apie WinAvr is savo patirties. Na ant kiek optimalus generuojamas kodas lyginant su kitais, patogumas naudoti, "predefined" funkciju biblioteka...
Pavyzdziui CodeVisionAvr yra neblogas code vizard. Ir siaip labai paprasta nauja projekta sukurti, bet C kompileris gana ribotas kai pradedu darbuotis su funkciju "referencais" ir pan.
taigis programeriai .. )
siaip siulau mokytis programuoti o ne galvoti su kokia programavimo kalba tai realizuosi ..
ASM moketi yra labai gerai... net ir dabar kai gyvenimas privercia ieskoti optimalumo kodo dydzio atsvilgiu net programuodamas su C galvoju kaip viskas atrodo su ASM ir nepatikesit pasiekuiu net labai geru rezultatu ..
o tas kas sako kad su ASM neparasysi didelio projekto tai galiu pasakyti kad labai labai klysta... mano vienas kolega su ASM programuoja naudodamas objektinio programavimo principus .. ir zinot jam net neblogai ir ko pasimokyti ...
na o galutinai tai siulau nepamirsti mokytis ASM nors jis ir atgyveno savo bet visgi yra arciausiai procesoriaus kalbos .. o toliau mokytis C nes perkandes C sintakse lengvai galesi ismokti daugeli kitu kalbu ... ir bevisako C yra labaiusiai paplutusi programavimo kalba ir kompuiliatoriu rasi labai lengvai ...
NU cia idealizuotai apie C pavarei
C tikrai yra ribota palyginus su Java. Bet kaip sakoma, ne apie tai kalba.
Optimaliau uz ASM nerasi, o C kalba geriausiai tinka hardwariniams projektams (mano nuomone). O del to, kad reikia mokintis programuoti ir maziau plepeti, tia su tuo 100 proc. sutinku