Elektronika.lt
 2024 m. kovo 28 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 Forumas / + pokalbiai
 - Paieška forume
 - D.U.K. / Forumo taisyklės
 - Narių sąrašas
 - Registruotis
 - Prisijungti

Elektronika.lt portalo forumas

Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo. Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.

Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius, kurie nesilaiko forumo taisyklių. Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.

Dabar yra 2024 03 28, 20:04. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
 Forumas » Maitinimo šaltiniai » Akumuliatorių krovimas ir viskas, kas susiję su jais
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
 
  
Puslapis 143
Pereiti prie 1, 2, 3 ... 41, 42, 43  Toliau
Pradėti naują temą  Atsakyti į pranešimą Rodyti ankstesnį pranešimą :: Rodyti kitą pranešimą 
 Akumuliatorių krovimas ir viskas, kas susiję su jais
PranešimasParašytas: 2009 07 29, 15:20 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
LY1
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Norit pakrauti akumuliatorių paprastai reikia žinoti kokia srove ji krauti. Krovimo srovė yra 1/10 dalis nuo akumuliatoriaus talpos.

Citata:
pvz, turime akumuliatorių kurio talpa 10Ah. Dalijame šį skaičių iš 10 ir gausime rekomenduojama krovimo srovę (10Ah/10=1A)


Krovimo laika galima nustatyti pagal formulę:

Citata:
krovimo laikas (h) = baterijos talpa (Ah) / krovimo srovė (A)


taigi, pagal šią formulę norėdami pakrauti 10Ah akumuliatoriu rekomenduojama 1A srove, iki pilnos įkrovos ji turime krauti 10h


Mašininių akumuliątorių krovimas:

Kraunami jie irgi 1/10 srove nuo bendros akumuliatoriaus talpos.

Citata:
pvz. turime akumuliatorių 80Ah talpos, ji krausime 8A srove.

Mašininis akumuliatorius - panašiai kaip stabilitronas, pradžioje kyla įtampa iki 14,5V, toliau auga srovė. Jums reikia, kad SROVĖ neviršytų leistinos. Pradžioje krovimo jungiate mažesnę įtampą, jei akumuliatorius nusėdęs, tarkim, iki 10,5V, tai padavus apie 11V, jau turėsite tą maksimaliai leistiną srovę, akumuliatoriui kraunantis - srovė mažėja, tada padidinate įtampą ir vėl padidėja srovė, bet neturi viršyti leistinos. Taip tęsiasi, kol akumuliatorius pasikrauna, t.y., intensyviai išsiskiria burbulai iš elektrolito, tada krovimą reikia nutraukti. Kad to nevyktu, galima apriboti ir maksimalią įtampą iki 14,2V, akumuliatorius krausis kiek ilgiau, bet elektrolitas "neišburbuliuos".

Turit stabilios įtampos šaltinį galima krauti ir taip:

Citata:
Nustatome įtampos šaltinio įtampa 13.8V ir paliekam kol nukrenta srovė.
Citata:
No limit on Initial Charging Current
Voltage 13.5~13.8V at 25℃ (77 0F )
Temperature Coefficient –18mV/℃


Mašininių akumuliątorių "Gydimas"

-Situacija, kai akumuliatoriaus neįmanoma įkrauti, matyt, yra susijusi su stipria plokščių sulfatizacija. Egzistuoja keli desulfacijos būdai, iš jų pateiksime paprasčiausią, ne kartą išbandytą. Juolab kad jis nereikalauja jokių įmantrių medžiagų.

Pirmiausia tokį akumuliatorių keletą valandų reikėtų krauti. Tada elektrolitą išpilti ir akumuliatorių 2-3 kartus išplauti distiliuotu vandeniu su soda: 1 litrui vandens reikia imti 25 gramus geriamosios sodos. Trečią kartą užpildžius, tirpalą palikti akumuliatoriuje. Po trijų valandų sodos tirpalą išpilti ir įpilti 2-3 procentų valgomosios druskos (natrio chlorido) tirpalo. Po to vieną valandą akumuliatorių reikėtų vėl krauti. Po to druskos tirpalas išpilamas, du kartus akumuliatorius praplaunamas paprastu distiliuotu vandeniu ir vėl užtaisomas sodos tirpalu, 1 litrui distiliuoto vandens imant 40 gramų sodos. Tada baterija kraunama visu krūviu. Po to tirpalą išpilti, akumuliatorių užpildyti elektrolitu ir jį pakrauti taip, kaip reikalauja gamykla-gamintoja techniniame gaminio pase.

Esmė, kad leidžiant srovę per sodos ar druskos tirpalą, ant katodo susidaro natrio šarmas, kuris labai lengvai ištirpdo ant plokščių esantį švino sulfatą ir jį nusodina į akumuliatoriaus dugną.


Kitas būdas:
Plauname su vandeniu, be sodos. Užpylę vandeniu, įkrauname, tada išpilame jau nebe vandenį, o rūgštį.



Susisulfatavusių akumuliatorių "gydimas"

Susisulfatavusi akuma galima atgaivint, kraunant asimetrine kintama srove (vienas pusperiodis pakrauna srove I, o antras - iskrauna srove I/5). Paprasta rusiska pakroveja galima pamodifikuoti, kad galetu tokiu budu regeneruoti akumuliatoriu, tik regeneracija gali uztrukti keleta dienu, ar net savaite. Akumas regeneracijai geriausiai pasiduoda toks, kuris "nelaiko sroves", t.y., neuzilgo nuo krovimo pradzios srove nukrenta, o elektrolitas pradeda burbuliuoti.

Jeigu akumas visai visai nesikrauna, tai gali buti tik trys variantai:
1. maziausiai vienoje celeje visai nera elektrolito,
2. maziausiai vienoje celeje nutrukes (nudeges) laidininkas,
3. mistika.
Pirmu atveju voltmetras gali rodyt kazkiek itampos (del elektrolito likuciu tarp ploksteliu), o antru atveju neturetu rodyt nieko, treciu atveju voltmetras gali arba rodyt, arba nerodyt.



LiPo

Pradėjus naudoti LiPo (ličio polimerų) akumuliatorius, prireikė pakrovėjo. Geri kompiuteriniai pakrovėjai kainuoja nemažai. Nebuvo noro tiek mokėt, todėl pabandžiau pasidaryt pats. Iš pradžių neturėjau jokio supratimo, kaip kraunami tokie akumuliatoriai. Buvau tik girdėjęs, kad krovimas sudėtingas. Tačiau pasidomėjus smulkiau paaiškėjo, kad nieko tokio sudėtingo nėra. LiPo krovimas netgi paprastesnis nei NiCd ar NiMH akumuliatorių. Kraunant reikia neviršyti leistinos srovės, ir svarbiausia - neviršyti maksimaliai leistinos įtampos.

Taigi, LiPo akumuliatoriai kraunami 0.7C srove (C = akumuliatoriaus talpa). Kraunama, kol įtampa pakils iki 4,2V/bankei. T.y. pvz. 3 bankių akumuliatorius kraunamas iki 12,6V. Kai krovimo srovė krenta iki *0.03C skaitosi, akumuliatorius yra pakrautas. Kai pasiekiama tokia įtampa – akumuliatorius pakrautas. Viršyti šios įtampos jokiu būdu negalima. Jei įtampa viršys maksimaliai leistiną, tai, geriausiu atveju, bus gerokai patrumpintas akumuliatoriaus gyvenimas, o blogiausiu – gali būti gaisras.

Turint normalų laboratorinį maitinimo bloką su įtampos reguliavimu ir srovės stabilizacija, pakrovėjo visai nereikia. Tokiu maitinimo bloku galima pakrauti LiPo akumuliatorius. Kurį laiką aš taip ir darydavau. Vienintelis dalykas į ką reiktų atkreipti dėmesį, tai maksimalios įtampos nustatymas. Kadangi tai labai svarbu, verta įsitikinti, ar ji nustatyta tikrai tokia, kokios reikia. Neverta pasitikėti paprasčiausiais kiniškais multimetrais. Visgi LiPo akumuliatoriai kainuoja nemažai, nesinori iš karto sugadinti. Toks pakrovimo būdas visai neblogas. Nors jis neturi automatinio išjungimo, tačiau net jei pamiršim išjungti, nieko blogo neatsitiks. Pasiekus užduotą įtampą, srovė savaime nukris praktiškai iki 0.

Paprasčiausią pakrovėją galima padaryti panaudojus du LM317 stabilizatorius. Vienas stabilizuoja srovę, kitas įtampą. Praktiniai bandymai parodė, kad veikia visai neblogai. Tiesa, radiatoriai būtini, nes kaista stipriai. Kuo didesnis bus įtampų skirtumas tarp įėjimo ir išėjimo, tuo labiau kais. Verta patikrinti, ar nesikeičia išėjimo įtampa stabilizatoriams įkaitus. Įtampos reguliavimui geriau įdėti paderinamą varžą.

Schema:
Schema veikia labai paprastai. Nustatoma maksimali krovimo įtampa (stabilizatorius kairėje). Dviejų bankų akumuliatoriui – 8,4V, trijų bankių – 12,6V. Antru stabilizatoiumi nustatoma krovimo srovė (1C). Srovė gali būti ir mažesnė, tokiu atveju akumuliatorius krausis ilgiau. Varža būtinai vielinė, nes per ją teka nemaža srovė. Krovimo pradžioje akumuliatorius gaus maksimalią srovę, o artėjant prie maksimalios įtampos, srovė pradės kristi. Įtampai pasiekus užduotą, srovė nukris beveik iki 0 – akumuliatorius pakrautas.

Kitas pakrovėjo variantas irgi panašus – įtampą reguliuoja LM317, o srovę tranzistorius. Ši schema man labiau patiko, nes ilgiau palaikoma maksimali srovė. Kristi pradeda tada, kai jau beveik pasiekta maksimali įtampa. Be to nereikia vielinių varžų. Šiuo atveju srovės reguliavimui pakanka mažo galingumo varžos. Daugiau jokių privalumų nepastebėjau.

Schema čia:
Šį variantą galima patobulinti. Šviesos diodas rodys krovimo pabaigą.

Schema čia:
Galima dar patobulinti, padarius 1/2/3 bankių perjungimą ir galimybę pasirinkti srovę. Kažin ar verta taip daryti, nes paprasčiau bus surinkti kitą anksčiau minėtą shemą…

Schema čia:

Bet kurį iš šių pakrovėjų galima naudoti kartu su mano aprašytu balansyru. Tokiu atveju reikėtų nustatyti šiek tiek didesnę įtampą. Pvz. jei akumuliatoriui reikia 12,6V, tai galima nustatyti 13V. Iki tiek pakilti įtampai neleis balansyras. Jis pradeda veikti krovimo pabaigoje, kai srovė jau nukritusi, todėl jo tranzistoriai beveik nekaista. Stipriau kais tik tuo atveju, jei akumuliatorius smarkiai išsibalansavęs.

Tokių pakrovėjų pagrindinis privalumas – paprastumas, tuo pačiu ir kaina artima 0. Jie neturi jokių papildomų funkcijų, kurias turi kompiuteriniai pakrovėjai. Tos papildomos funkcijos, pvz. galima matyti kiek mAh priėmė akumuliatorius, nebūtinos, tačiau labai patogios. Aš taip kroviau ne vieną akumuliatorių, kai kuriuos jau daugiau kaip 100 kartų, o jie vis dar tarnauja. Manau tai pakankamas įrodymas, kad taip krauti galima.

Prieš darant tokius pakrovėjus reikia nepamiršti, kad sugadinti brangius akumuliatorius labai lengva. Todėl reikia labai gerai žinoti kaip vyksta krovimas. Kitaip gali paaiškėti, kad geriau jau buvo iš karto pirkti gamyklinį pakrovėją…

Mano draugo Dmitry suprojektuota schema su celių balansavimu: "3 Cell Lithium polymer battery charger"



Elementus VR1 Q2-Q4 reikia statyti ant radiatorių.


Skaitantiems angliškai: http://www.batteryuniversity.com/
http://www.csgnetwork.com/batterychgcalc.html

Straipsnis dar pildomas Wink

Kas turite gerų idėjų apie krovimą prašome pasidalinti Wink


Paskutinį kartą redagavo LY1, 2009 07 29, 16:42. Redaguota 2 kartus(ų)
 Akumuliatorių krovimas ir viskas, kas susiję su jais
PranešimasParašytas: 2009 12 11, 00:32 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
noxus
Naujokas
Naujokas
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Sveiki, esu naujokas siame forume. Cia uzsiregistravau vardan problemos, kuri iskilo su ikrovikliu, kurio as neturiu. Turiu tik laptopa. Tikiuosi pagalbos. Stai duomenys apie Laptop, ir apie battery:
Laptop:
HP Compaq Business Notebook nc6120 - Pentium M 740 / 1.73 GHz - Centrino - RAM 512 Mo - HDD 40 Go - combinaison CD-RW / DVD-ROM - GMA 900 - Gigabit Ethernet - LAN sans fil : 802.11b/g, Bluetooth - Win XP Pro - 15" TFT 1024 x 768 ( XGA )

p/n: PG826EA#ABY

Battery:
FOR USE WITH HP SERIES HSTNN-I03C, HSTNN-C12C FAMILY OF COMPUTER PRODUCTS ONLY.
10.8V
4.8AHr
HP pard number: 395791-004

Gal galite patarti, koki man pakroveja reikia pirkti, kad negadinti baterijos?
 Akumuliatorių krovimas ir viskas, kas susiję su jais
PranešimasParašytas: 2009 12 11, 01:05 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Evaldas_S
Veteranas
Veteranas
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
noxus rašo:

Gal galite patarti, koki man pakroveja reikia pirkti, kad negadinti baterijos?


Iš to ką parašei nieko nepatarsim, galima naršyti internete ir ieškoti pagal tavo kompo modelį, bet tingisi. Siūlau arba pačiam tai padaryti arba rasti pas draugus lygiai tokį patį kompą ir nusirašyti maitinimo bloko parametrus, o po to ieškoti tokio.
 Akumuliatorių krovimas ir viskas, kas susiję su jais
PranešimasParašytas: 2009 12 11, 01:30 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Bronteo
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
kas tie D5 D6 D7? du stabilitronai, su is vidurio isvestu tasku?
http://www.elektronika.lt/_sys/storage/2009/11/17/lipo_2.GIF
 Akumuliatorių krovimas ir viskas, kas susiję su jais
PranešimasParašytas: 2009 12 11, 09:35 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Egis64
Užkietėjęs dalyvis
Užkietėjęs dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Stabilitronas (tiksliau-zenerio diodas) su reguliuojama stabilizavimo įtampa (2,5-36V).
 Akumuliatorių krovimas ir viskas, kas susiję su jais
PranešimasParašytas: 2009 12 11, 13:10 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
noxus
Naujokas
Naujokas
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Evaldas_S rašo:
noxus rašo:

Gal galite patarti, koki man pakroveja reikia pirkti, kad negadinti baterijos?


Iš to ką parašei nieko nepatarsim, galima naršyti internete ir ieškoti pagal tavo kompo modelį, bet tingisi. Siūlau arba pačiam tai padaryti arba rasti pas draugus lygiai tokį patį kompą ir nusirašyti maitinimo bloko parametrus, o po to ieškoti tokio.


As noriu suzinoti, kokios sroves man reikia, kad pakrauti baterija jos nesugadinant. Ka reiskia tas 4.8Ahr ? Kaip man pagal baterija suzinoti, kokia srove ji krauti? Jei butu 4.8Ah, tai suprantu, kaip skaiciuoti ta srove, bet raso 4.8Ahr...
 Akumuliatorių krovimas ir viskas, kas susiję su jais
PranešimasParašytas: 2009 12 11, 15:24 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Evaldas_S
Veteranas
Veteranas
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
noxus rašo:

As noriu suzinoti, kokios sroves man reikia, kad pakrauti baterija jos nesugadinant. Ka reiskia tas 4.8Ahr ? Kaip man pagal baterija suzinoti, kokia srove ji krauti? Jei butu 4.8Ah, tai suprantu, kaip skaiciuoti ta srove, bet raso 4.8Ahr...


Nesvaik, jei ten baterija su Li-Ion akumuliatorių elementais tai tavo paties labui neįkraudinėk tu jos kuo papuola. Labai rimtai sakau, tai LABAI pavojinga.
 Akumuliatorių krovimas ir viskas, kas susiję su jais
PranešimasParašytas: 2009 12 11, 17:10 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
LY1
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Bet koks tiks tik kad duotų reikiamą U ir I

_________________
greitai ir pigiai nebūna gerai
pigiai ir gerai nebūna greitai
gerai ir greitai nebūna pigiai
 Akumuliatorių krovimas ir viskas, kas susiję su jais
PranešimasParašytas: 2009 12 12, 03:44 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
ACC
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
kazkas ne taip cia...
Citata:
Mašininis akumuliatorius - panašiai kaip stabilitronas, pradžioje kyla įtampa iki 14,5V, toliau auga srovė.


krovimas, pastatome C/10 srove:
1 faze - srove nesikeicia, o itampa auga
2 faze - itampa nusistovi apie 13.8 (+20C), srove pradeda mazeti
3 faze - dideja burbuliavimas, ikrautas
Rolling Eyes


ir dar apsispreskime, sulfatizacija, sulfatacija ar sulfacija.
Nerasykime visaip. P.S. Tesingas yra Sulfatacija.
 Akumuliatorių krovimas ir viskas, kas susiję su jais
PranešimasParašytas: 2009 12 28, 14:11 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
serafanas
Užkietėjęs dalyvis
Užkietėjęs dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Sveiki, toks klausimelis: jei http://www.elektronika.lt/_sys/storage/2009/07/30/charger2.gif sitoj shemoj ideciau vietoj duotu tranzistoriu TIP29A tranzistoriu ar varzu galingesniu nereiketu?
 Akumuliatorių krovimas ir viskas, kas susiję su jais
PranešimasParašytas: 2010 01 02, 12:10 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
dziundzis3
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
serafanas rašo:
Sveiki, toks klausimelis: jei http://www.elektronika.lt/_sys/storage/2009/07/30/charger2.gif sitoj shemoj ideciau vietoj duotu tranzistoriu TIP29A tranzistoriu ar varzu galingesniu nereiketu?


Tai, kad cia sroves juokingos, dek iprastus ir tiks, jei nori apsidraust dek 0.5W, as tai deciau 0.25W.
 Akumuliatorių krovimas ir viskas, kas susiję su jais
PranešimasParašytas: 2010 01 11, 23:36 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Blossom
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje ICQ numeris
Paprastas pakrovejas kraut "piestukams",visiskai pasiteisina.
 Akumuliatorių krovimas ir viskas, kas susiję su jais
PranešimasParašytas: 2010 01 12, 19:59 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Bronteo
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Blossom rašo:
Paprastas pakrovejas kraut "piestukams",visiskai pasiteisina.


info kazkaip ne per daugiausiai. ka ta zvaigzdute reiskia? kokia srove krauna? krovimo srove nesireguliuoja? batarkes nuosekliai ar lygiagreciai jungiasi?
 Akumuliatorių krovimas ir viskas, kas susiję su jais
PranešimasParašytas: 2010 01 12, 21:00 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Blossom
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje ICQ numeris
Batarkes nuosekliai,zvaigzdute parenkamas rezistorius uzsidegti LED itampai baterijose pasiekus mazdaug 2,7V.Srove pasididint galima pakeitus 1uF kondika didesnio talpumo.2300 si schema krauna saugiai 15valandu.Zodziu nieko paprasciau nera,net kas svarbiausia suknisto trafo nera.
 Akumuliatorių krovimas ir viskas, kas susiję su jais
PranešimasParašytas: 2010 01 20, 10:09 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
burke
Užkietėjęs dalyvis
Užkietėjęs dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Sveiki,

Noreciau temos autoriaus paklausti apie jo aprasyta buda kaip "isgydyti" rugstini akumuliatoriu. Idomiausia budas butu "kraunant asimetrine kintama srove".
Ar sis metodas tikrai pasiteisina? Ir ar pilnai iseina atstatyti talpa? Na ir idomu kaip pasigamint toki pakroveja?
Pradėti naują temą  Atsakyti į pranešimą Pereiti prie 1, 2, 3 ... 41, 42, 43  Toliau
 
Forumo sistema: phpBB
 „Google“ paieška forume
 Kas naujesnio?
 Naujos temos forume

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai

FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
‡ 1999– © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Turinys | Reklama | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama