Elektronika.lt
 2024 m. kovo 29 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 Forumas / + pokalbiai
 - Paieška forume
 - D.U.K. / Forumo taisyklės
 - Narių sąrašas
 - Registruotis
 - Prisijungti

Elektronika.lt portalo forumas

Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo. Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.

Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius, kurie nesilaiko forumo taisyklių. Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.

Dabar yra 2024 03 29, 03:35. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
 Forumas » Energetika ir elektrotechnika » Siurblio pajungimas nuo 2 skirtingų maitinimo šaltinių
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
 
  
Puslapis 12
Pereiti prie 1, 2  Toliau
Pradėti naują temą  Atsakyti į pranešimą Rodyti ankstesnį pranešimą :: Rodyti kitą pranešimą 
 Siurblio pajungimas nuo 2 skirtingų maitinimo šaltinių
PranešimasParašytas: 2022 10 18, 12:06 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Vidma_
Naujokas
Naujokas
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Sveiki, turime su kaimynu bendrą gręžinį su 2kW giluminiu siurbliu. Kaimynas dar turi saulės elektrinę, o aš generatorių. Tad kartais siurblį pigiau užmaitinti iš kaimyno, kartais iš mano namo (geresni tarifai).
Ar galėtume siurblio perjungimą automatizuoti 4 polių kontaktoriumi su 2NC + 2NO ir 230V AC rite? Planas būtų, jog kaimyno L+N pajungta prie NC kontaktų, o mano namo L+N pajungta prie NO kontaktų ir AC ritės. Jeigu mano elektra tą sezoną pigesnė (arba apskritai yra - užkurtas generatorius) paleidžiu L iš savo skydinės, ir kontaktorius vienu persijungimu atjungia siurblį nuo kaimyno skydinės ir prijungia prie maniškės.
Ar turi šis planas kokių minusų, arba tikėtinų neigiamų pasekmių?

Kontaktorius galėtų būti kad ir šis: Legrand 412533 CX3 CT 230V 2NC+2NO 25A
Arba ETI R 25-22 230V


Paskutinį kartą redagavo Vidma_, 2022 10 18, 13:53. Redaguota 1 kartą
 Siurblio pajungimas nuo 2 skirtingų maitinimo šaltinių
PranešimasParašytas: 2022 10 18, 12:12 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
rammas
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Galima pilnai, iš bet kokio tik norimo elektros šaltinio. Kiekvienam šaltiniui po vieną kontaktorių, bei nepamiršti blokavimo, kad nebūtų galimybės įjungti du kontaktorius. Tik vat koks išmintingas blokas nuspręs, kuriuo momentu kokia elektra naudingesnė ir kurį kontaktorių jungti, nežinau. Very Happy
Tamstos variantas toks indomus, jei reiktų įžvelgti trūkumą, tai toks, kad kontaktorius statomas elektros tiekimui, o siurblys junginėjasi atskirai, na, taip aš suprantau ...
Tai kada nuspręsi tiekti savo elektrą, kontaktorius turės būti suveikęs ...
 Siurblio pajungimas nuo 2 skirtingų maitinimo šaltinių
PranešimasParašytas: 2022 10 18, 12:31 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Mari
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Kam tik siurbli?
Aplamai viska abiejuose namuose naudokit kada pigiau, padarykit elektros kolchoza.
Nezhinau kiek sutaupysit, o kiek susipyksit. Reikes komutacijos, elektros apskaitos
Kai svies saule naudosit saule, kai nesvies pigeni tinkla, o kai tinklo problemos - generatoriu
 Siurblio pajungimas nuo 2 skirtingų maitinimo šaltinių
PranešimasParašytas: 2022 10 18, 13:27 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Vidma_
Naujokas
Naujokas
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Aš iš pradžių irgi galvojau reikia kelių kontaktorių, juos blokuoti ir pan... Bet pažiūrėjus kas yra pasiūloje, kodėl gi nepanaudoti vieno turinčio 2NC+2NO, kuris iškart vieną šaltinį pakeistų kitu? Galiausiai bus lengviau skydinėje sutalpinti.



Ar praleidžiu ką nors svarbaus, kodėl taip daryti negalima?

Na taip, man ir reikia kontaktoriaus elektros tiekimui, nes patį siurblį junginėja slėgį palaikanti automatika, tad svarbiausia, kad ji ir siurblys būtų užmaitinti.

Dėl naudingumo kada iš kur maitinti, tai mes su kaimynu žodžiu spręsim, dabar žinom, kad nuo Sausio 1 jam keičiasi elektros planas ir elektra kainuos po 50+ct, o pas mane 22ct, tai pajungsiu nuo savęs iki kokios gegužės kol saulė pradės pakankamai kaimynui generuoti. Kitas dalykas kai nutrūksta elektros tiekimas iš tinklų, vėlgi, aš pakursiu generatorių ir ta proga norėsiu kas name ir vanduo būtų Smile Bet nesinori kiekvieną kartą komutuoti..

O dėl viso kaimyno namo pajungimo, tai ne variantas, nes esame prieš susitvarkant aplinką tik 1 kabelį prasimetę 3x1.5, tai biškį nepatems jis ir vandens siurblio, ir šilumos siurblio ir rekuperatoriaus ir indukcinės viryklės..
 Siurblio pajungimas nuo 2 skirtingų maitinimo šaltinių
PranešimasParašytas: 2022 10 18, 14:20 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Pyrex
Užkietėjęs dalyvis
Užkietėjęs dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
dėl maitinimo iš dviejų šaltinių- schema teisinga ir turi veikti, teoriškai. Praktiškai yra toks trumpas tarpas, kai vienas šaltinis atjungtas, užsidega lankas, ir įjungimamas antras šaltinis.Panašiai būdavo padarytos ARĮ grandinės elektros pastotėse, degdavo kontaktorių kontaktai , išmušdavo automatai, netgi nejautrųs, sovietiniai. Kadangi abu šaltiniai bus nesinchronizuoti, sakyčiau, bus didesnė problema. Tiesa, pastotėse būdavo kelių kW galingumai komutuojami. Padarius schemą su dviem kontaktoriais, ir kiekvienam delsimo schemutę- 0,2 sek užtenka- problema išsisprendė
 Siurblio pajungimas nuo 2 skirtingų maitinimo šaltinių
PranešimasParašytas: 2022 10 18, 14:20 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Mari
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Vidma_ rašo:


O dėl viso kaimyno namo pajungimo, tai ne variantas, nes esame prieš susitvarkant aplinką tik 1 kabelį prasimetę 3x1.5, tai biškį nepatems jis ir vandens siurblio, ir šilumos siurblio ir rekuperatoriaus ir indukcinės viryklės..

Kai ash dariau kasimo darbus tai uzhkasiau du 32mm plastmasinius techninius vamzdzius. viduje 5x4 kvadrato.

1.5 kvadrato kabeliai tai apsvietimui, i rozetes name 2.5 kvadrato eina. Tarp namu tai ilgesnis nuotolis ir kritimai.
 Siurblio pajungimas nuo 2 skirtingų maitinimo šaltinių
PranešimasParašytas: 2022 10 18, 19:09 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Socrates
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Pabandyk pagooglint "automatic transfer switch"

Pavyzdziui:
https://www.ebay.com/itm/115298679298
https://www.aliexpress.us/item/2255800758200229.html
https://www.ebay.com/itm/115077220994
https://www.ebay.com/itm/373107679744
 Siurblio pajungimas nuo 2 skirtingų maitinimo šaltinių
PranešimasParašytas: 2022 10 18, 21:24 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Mari
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
rammas rašo:

Forumas taigi techninis,

Tau reikia eiti i narkomanu foruma

Kiek vartoja energijos kontaktorius

tam yra specifikacijos pvz

https://docdif.fr.grpleg.com/general/MEDIAGRP/NP-FT-GT/F01332EN-02.pdf
 Siurblio pajungimas nuo 2 skirtingų maitinimo šaltinių
PranešimasParašytas: 2022 10 18, 22:50 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Vidma_
Naujokas
Naujokas
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Socrates rašo:
Pabandyk pagooglint "automatic transfer switch"

Pavyzdziui:
https://www.ebay.com/itm/115298679298
https://www.aliexpress.us/item/2255800758200229.html
https://www.ebay.com/itm/115077220994
https://www.ebay.com/itm/373107679744

Dėkoju už pasiūlymą, kolega buvo absoliučiai tokios pačios nuomonės, tad kartu googlinome visą vakarą. Deja kaip jau pasako šių daiktų kaina (alibaba.com jie urmu parduodami po 10-15 USD už vnt.), tai yra labai, labai, labai baisūs daiktai, kuriuose nėra jokios užuominos į kokybę ar saugumą. Tiems kas nori pažvengti ar paverkti kad tokios prekės parduodamos, įdedu sekančias nuorodas į video kuriuose jie ardomi ir susipažįstama su jų dizaino perliukais:

https://youtu.be/D_epV1m31vo?t=96

https://youtu.be/Tj7vCDTiAGA?t=311

https://youtu.be/W1Q8CxL95_Y?t=952

Mums nepavyko rasti nei vieno žinomo gamintojo, gaminančio automatinį linijų perjungėją namams. T.y. viskas ką radome buvo labai pramoniniai įrenginiai, kurie netelpa, nei į mūsų skydines (na nebent paskyrus jiem visą DIN bėgelį), nei į biudžetą. Net ABB "Compact" serija užima nemažiau 8 vietų ant DIN bėgelio.

Artimiausia ką radome, ar bent kiek panašiau į tai ko reikia ir už labai prieinamą kainą, buvo Havells ACCL. Tačiau parduodama tik ten kur gaminama - Indijoje. Už tai koks įspūdingas jų pristatymo filmukas - https://youtu.be/zghdK_uPM_M
 Siurblio pajungimas nuo 2 skirtingų maitinimo šaltinių
PranešimasParašytas: 2022 10 18, 23:01 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Mari
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Tie kabeliai sueina prie siurblio, kad tiek problemu? Na tai sujungiama i viena, o uzhmaitinama per kokius saugiklius ish abieku namu.
Po to padaromos dvi lenteles Ant vienos puses Elektra mano ant kitos elektra kaimyno. Ishjungiat saugikli ir uzhkabinat lentele, kad elektra kaimyno, kaimynas prieshingai ijungia ir pakabina, ta puse kad elektra mano

Blogiausiu atveju ismush saugikli
 Siurblio pajungimas nuo 2 skirtingų maitinimo šaltinių
PranešimasParašytas: 2022 10 18, 23:48 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Socrates
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Vidma_ rašo:
(alibaba.com jie urmu parduodami po 10-15 USD už vnt.), tai yra labai, labai, labai baisūs daiktai, kuriuose nėra jokios užuominos į kokybę ar saugumą.


Bent jau tas, kuris EEVBlog gale perziuretas ir yra eBay/Aliexpress, tai tikrai neatrodo taip tragiskai. Ypac, jei ten solenoidas letai daro perjungima. As nemanau, kad jus kazka geriau su kaimynu sumeistravosit, nei kad rankini perjungima kaip jau cia minejo forumo dalyviai.
Tie jungikliai raso, kad gali komutuoti iki 63A (pigesnis modelis), tai jei jus ten komutuosite 2kW siurbli, bus iki 10A, tai pakankamai rezervo... O ir siaip reikia elementariu saugikliu nepamirsti pries viska pastatyti is abieju galu.
 Siurblio pajungimas nuo 2 skirtingų maitinimo šaltinių
PranešimasParašytas: 2022 10 19, 08:29 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Vidma_
Naujokas
Naujokas
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Na kaip jau galima buvo suprasti, aš lengvų kelių neieškau Smile Juk galiausiai viskas ir susiveda į žinias, finansus ir fantaziją. O kadangi mano žinios netempia iki elektros lankų ir jų gesinimo, pasitikiu žmonėmis kurie tai išmano ir turi patirties. Beja tai ką išdėstė Pyrex galioja ir tiem kinietiškiem perjungėjams. Tiesiog neturiu jokio noro rizikuoti daugiau kaip tūkstančio vertės vandens tiekimo sistema. Ir nesinori jog išmušinėtų saugikliai. Nors iš principo saugiklių toks darbas ir yra, tačiau kiekvienas išmušimas reiškia kad kažkas padaryta ne taip ir neatsižvelgta į niuansus.
Kitas dalykas kurio nenorėjau šioje temoje painioti, kai stačiau namą viską ruošiau automatizacijai. Pusę namo jau valdau iš telefono, likusi pusė laukia savo eilės, kol vėl pradėsio vaikščioti.

Tad atsižvelgiant į gautas pastabas ir sekančias sąlygas, man susidėliojo sekanti komutacijos schema.

- Automatizuotas sprendimas, kur perjungimą gali atlikti namų automatika (pagal užduotą algoritmą arba tiesiog paliepta), nepriklausomai ar aš esu namie, ar kaimynas yra namie, ar dingęs tiekimas iš tinklų ir užsikūręs generatorius.
- Laiko uždėlsimo rėlė naudojama švelniam paleidimui, kai jau užgesę visi lankai ir išsikrovę visi kondensatoriai vandens tiekimo sistemoje. Ši rėlė nenaudojama atjungimui, nes atjungimą vykdo kontaktorius o tik tada atsijungia laiko uždelsimo rėlė.
- Nepavyko sudėlioti kumatavimo schemos iš gamyklinių komponentų su dviem kontaktoriais, kur ir valdymą ir maitinimą atliktų ta pati iš mano skydinės ateinanti fazė. Kad ir kaip gerai ir saugiai atrodydavo perjungimas prie mano skydinės, vistiek išlikdavo staigus perjungimas atgal, kai tiekimas iš mano pusės nutraukiamas.
- Pajungimas prie mano skydinės yra labiau laikinas ir daugiau avariniem atvejam, tad ilgalaikėje perspektyvoje kontaktorius dažniausiai ilsėsis išjungtoje padėtyje. Nors ir nepavyko išvengti 1 aktyvaus komponento bet kokioje pozicijoje, tai laiko uždelsimo rėlės.

Ar tai atrodo patikimiau už kinietišką sprendimą? Spręsti jums, o aš nuolankiai klausysiu ir mokysiuos.

 Siurblio pajungimas nuo 2 skirtingų maitinimo šaltinių
PranešimasParašytas: 2022 10 19, 09:33 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Mari
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Pasikartosiu.

Sujungti abu kabelius prie siurblio, jokios elektronikos L su L su L, N su N su N

Pazhiurekit kad fazes sutaptu

Uzmaitinti is abieju galu per saugikli (10-16A, 10A turetu uzhtekti).
Kam tie zhaidimai?
 Siurblio pajungimas nuo 2 skirtingų maitinimo šaltinių
PranešimasParašytas: 2022 10 19, 10:06 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
rammas
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Vidma_ rašo:

- Laiko uždėlsimo rėlė naudojama švelniam paleidimui,

Uždelsimas joks švelnus paleidimas.
Abonentui 2 uždelsimo relė nereikalinga, nes kai atjungi abonentą 1, jokie lankai neįmanomi, nes nėra iš ko tiems lankams degti. Very Happy
Pyrex lankai įmanomi tik tuo atveju, kai perjungimas vyks siurbliui veikian. Be to čia ne elektros pastotis, kur perjungimai vyksta ant daugybės abonentų, apkrovos ne tos, čia tik 2kW siurblys.
 Siurblio pajungimas nuo 2 skirtingų maitinimo šaltinių
PranešimasParašytas: 2022 10 19, 12:15 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Vidma_
Naujokas
Naujokas
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Mari rašo:
Pasikartosiu.

Sujungti abu kabelius prie siurblio, jokios elektronikos L su L su L, N su N su N

Pazhiurekit kad fazes sutaptu

Uzmaitinti is abieju galu per saugikli (10-16A, 10A turetu uzhtekti).
Kam tie zhaidimai?

Atsiprašau, tikrai nenorėjau paties ignoruoti. Jeigu nebūtų didelio noro turėti galimybę atlikti perjungimą nesant įvykio vietoje, tikrai taip ir padaryčiau - pastatyčiau du kirtiklius, arba išvis dvigubą klavišinį perjungėją. Tačiau kadangi didelis noras automatizuoti yra ir jis įtakoja nulio perjungimą (ypač aktualu generatoriaus atveju), šį procesą esu linkęs patikėti tam suprojektuotam ir skirtam elektrotechnikos komponentui - kontaktoriui.

Didžiausi klausimai man iškyla dėl dalykų kurių nežinau - elektros lankų, nesinchronizuotų elektros šaltinių. Tad ir ieškau patarimų, kaip neprisidirbti konkrečiu atveju Smile Tačiau vienaip ar kitaip, aš tai vistiek automatizuosiu patikimai ir be triženklių investicijų.
Pradėti naują temą  Atsakyti į pranešimą Pereiti prie 1, 2  Toliau
 
Forumo sistema: phpBB
 „Google“ paieška forume
 Kas naujesnio?
 Naujos temos forume

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai

FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
‡ 1999– © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Turinys | Reklama | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama