Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo.
Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.
Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius,
kurie nesilaiko forumo taisyklių.
Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.
Dabar yra 2025 04 30, 12:11. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
Forumas » Akustika » Dynaco A25 klonas su variovent vs tiesiog uždara dėžė - WTF?
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
Švenčių proga daėjo rankos truputį pažaist su akustika. Kaip visada iš tamsaus akustikos miško išlenda visokie keisti ir nematyti padarai .
Visada galvojau, kad aperiodic vent/akustinė varža/ribotuvas/variovent pagerina ŽD atkūrimą praplėsdamas dažnių juostą. Kaip koks fazoinvertorius. Kas nesupranta apie ka aš, tai vat toks daiktas, iš esmės skylė su porolonu arba stiklo vata:
Atsirado proga palyginti identiškus (prielaida) garsiakalbius, identiško tūrio dėžėse, iš kurių vienas variantas su tuo variovent, o kitas tiesiog dėžė. Matavau artimam lauke.
Rezultatai gavosi ne tokie kaip tikėjaus. Matavimo metodika, panašu, kad gera, nes grafikai gan smarkiai sutampa kitose vietose. Bet vat kodėl uždara dėžė - mėlynas grafikas, turi platesnę ant 10-15Hz žd juostą. Kas per velniava? Čia taip ir turi veikti tas Aperiodic Vent?
Kiek suprantu tai reikalingas šito vario vento suderinimas. 1. Pirmiausia rekomenduojamas jo plotas turėtu būti 0,7-1 nuo garsiakalbio difuzoriaus ploto.
2. Parenkant akustini pralaiduma keičiasi garsiakalbio varža ant rezonanso. Tuo pačiu keičiasi Qts. Eksperimentuojam kol pasieksime Qts 0,7.
Kaip ir viskas.
Atsiprašau jei po švenčių truputi nerišliai išdėsčiau
Info nelabai daug, nes konstrukcija nelabai išskaičiuojama. Reikalingus parametrus pasiekiame bandymų keliu. Galima patyrinėti, kad ir Goodmans gamintas garso kolonėles ir bandyti kopijuoti konstrukcija.
Pamatavau impedanco kreives. Ką gi - panašu, kad teorija nemeluoja. Geltonas grafikas yra A25 klonas su tuo variovent, o žalias - tiesiog tie patys garsiakalbiai - uždaroje dėžėje.
Taip pat radau dar tokį dalyką parašytą apie variovent naudojimą subwooferiuose:
In a sealed box, a woofer will exhibit a LARGE impedance swing at the box's resonant frequency. This accounts for almost all of the "boominess" problems we have discussed with some sealed box woofers that do not have the benefit of proper EQ. The membrane serves to equalize (flatten) this impedance curve, giving the sub a very even and predictable frequency response. The trade off here is a decrease in output in the bottom octave.
Panašu, kad viskas taip, kaip ir turi būti. Impendanco kreivė suplota kaip reikiant, bet užtai ŽD kreivė nulinksta greičiau. Dabar tik esminis klausimas, kas geriau, jei naudojamas stiprintuvas su žema išėjimo varža ir dideliu damping faktorium. Iš klausos bandžiau suprasti, ką aš ten girdžiu, tai taip ir nesugebėjau nuspręsti kaip labiau patinka. Uždaros dėžės kažkaip aštriau groja, bet lyg ir žemi išties gilesni, o A25 klonai - lygiau švelniau goja, bet nėra išreikšto ŽD "spyrio", kurio vis pasiilgstu tam tikruose stiliuose (žr. temą apie Hertz subus).