Elektronika.lt
 2024 m. balandžio 18 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 Forumas / + pokalbiai
 - Paieška forume
 - D.U.K. / Forumo taisyklės
 - Narių sąrašas
 - Registruotis
 - Prisijungti

Elektronika.lt portalo forumas

Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo. Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.

Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius, kurie nesilaiko forumo taisyklių. Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.

Dabar yra 2024 04 18, 13:07. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
 Forumas » Akustika » JBL Horn
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
 
  
Puslapis 34
Pereiti prie Atgal  1, 2, 3, 4  Toliau
Pradėti naują temą  Atsakyti į pranešimą Rodyti ankstesnį pranešimą :: Rodyti kitą pranešimą 
 JBL Horn
PranešimasParašytas: 2018 11 09, 18:34 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Contax
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Įkišiu ir aš savo trigrašį, nors akustikoje neturiu patirties ir kvalifikacijos ką nors joje daryti. Trigrašis labiau būtų apie ką kitą, pačią diskusijos esmę. Dabartinė man primena ginčą iki užkimimo gūdžiu sovietmečiu apie omarų skonį ir koks vynas prie jo labiau tinka.
Negaliu tvirtai ginčytis, bet manyčiau kad bent 95% diskusijos dalyvių niekada negamins tokių super monstrų kaip tas japonų meistras. Manyčiau, kad mūsų besivystančioje visuomenėje svarbiausias parametras yra ne tai atkurs sistema 32 ar 28Hz. Mūsų visuomenėje svarbiausias parametras yra kainos/kokybės santykis. Šis parametras svarbus didumai DYI'stų, kitaip jie pirktų brangius vienetinius monstrus, turėtų tuos 28Hz ir jaustų nirvaną nebūdami DYI'stais.
DYI'stas jaučia nirvaną daugiau ne dėl tų kelių hercų, bet dėl pačio gamybos proceso. Dėl pačios korektiškos diskusijos, kurios dar reiktų siekti. Jei kas nesutinkate su mano kukliomis mintimis, meskite į mane supuvusį obuolį, bus nelabai smagu, bet galvos nepraskelsite. Smile
 JBL Horn
PranešimasParašytas: 2018 11 09, 19:00 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Vil
Užkietėjęs dalyvis
Užkietėjęs dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Cia tiesiogiai nuo DYI'sto priklauso. Kai kam svarbus ne tik procesas bet ir rezultatas, kuris ideale turi buti maximaliai geras koki tik galima pasiekti dabar. Ir cia ne apie 32 ar 28Hz, o apie visuma. Kaina ir laikas tada nebesvarbu.
Man keistas tik toks faktas, kad ponui Ceslovui siepiant kelis metus mane del "kelioniu i Japonija etc. klausytis perdetai brangiu daugiau nei 2 juostu ruporiniu sistemu" dabar jis pats tai daro Smile . Ir dar butent su tais topiniais kosmiskai brangiais Goto, "kurie niekaip negali buti geresni uz TAD del akustikos mokslo neismanymo" Smile . Cia as be jokio pykcio taip pat . Tiesiog kiek ironiska.
 JBL Horn
PranešimasParašytas: 2018 11 09, 23:05 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Dmitrij
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką AIM adresas
Robertas Ruzgas rašo:
....Reikia daugiau- jamam piktą Pro draiverį, dedam į dūdą ir mėgaujamės 2- harmonika nudažytu garsu. Gal net su kokiais papildomais rezonansais. Namuose, klausymo kambary iki 30 m2 nematau prasmės naudoti tokius įrenginius. Teisingai paminėjote, jau taip labai norint kontroliuoti sklaidą pakaktų daug mažesnio ir dailesnio kontrolieriaus, ypač kai 3-juostė struktūra Tamstai pačiam atrodo nesvetima.

Pagarbiai,


Robertai, 2-oji harmonika net vidutinio lygio kompresiniuose draiveriuose nėra didesnė, nei geriausiuose kupoliniuose draiveriuose. Apačioje paliksiu nuorodas su THD matavimais geriausiuose (THD požiūriu) kupoliniuose draiveriuose kuriuos man pavyko rasti.

Kupoliniai draiveriai:
http://www.dibirama.altervista.org/home-page/tweeter/13-seas-t29cf002.html


http://www.dibirama.altervista.org/home-page/tweeter/12-monacor-dt254.html


http://www.dibirama.altervista.org/home-page/tweeter/183-scan-speak-d2905-970000-tweeter-1-6-ohm-500-wmax.html


BliesMa T34A-4 (2.44V@10 cm)




Kompresiniai draiveriai (vidutinės klasės koncertiniai, pakankamai neblogi)

http://www.dibirama.altervista.org/home-page/driver-a-compressione/347-eighteen-sound-nd1460-xt1464-driver-3-8-ohm-200-wmax.html


http://www.dibirama.altervista.org/home-page/driver-a-compressione/406-faital-hf146-driver-2-56-8-ohm-160-wmax.html


Maniškiai Beymos cp380m+Ciare 312 ruporo matavimai už 1 metro prie ~98 dB SPL lygio (THD buvo matuojamas kambaryje Stepped sine metodu, dėl to ADCh yra tokia raižyta).


Galima matyti, kad net vidutinės klasės kompresiniai draiveriai turi ne didesnę arba mažesnę antrąją harmoniką, nei geriausi kupoliniai draiveriai (geresnių už šiuos THD atžvilgiu nesu matęs). Tad problemą dėl 2-os harmonikos labiau menama, nei reali.
Parinkus nevykusią ruporo geometriją bei skirimo dažnį, problemų su rezonansais tikrai gali kilti, bet čia pretenzijos turi būti reiškiamos greičiau projektuotojui, nei ruporams/kompresiniams draiveriams.

P.S.
Nesu prieš trijų juostų sistemas. Maža to, labai riboto biudžeto sąlygomis tris juostos yra praktiškai vienintelis kelias DIY'riams susikonstruoti pilnavertes kolonėles.


Paskutinį kartą redagavo Dmitrij, 2018 11 10, 09:39. Redaguota 1 kartą

_________________
860346985
Kai kurių dėsningumų supratimas ne atleidžia nuo daugelio faktų žinojimo.
 JBL Horn
PranešimasParašytas: 2018 11 09, 23:59 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Ambient
Užkietėjęs dalyvis
Užkietėjęs dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Visiskai nesuprantu kompresiniu draiveriu lyginimo su butiniais tweeteriukais.. Ar is tiesu yra ka lyginti?
O del ruporu, puikiai matosi kaip buitines sitemos vis toliau pereina prie waveguid'u idomu kodel ? Smile

Pridedu Beymu 850ND grafikelius su maniskiais ruporais (matavimus dariau pats) 2.83V 0.5m (i SPL nekreipkit demesio).


_________________
24 Million seconds.
 JBL Horn
PranešimasParašytas: 2018 11 10, 10:47 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Česlovas
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Vil rašo:

Man keistas tik toks faktas, kad ponui Ceslovui siepiant kelis metus mane del "kelioniu i Japonija etc. klausytis perdetai brangiu daugiau nei 2 juostu ruporiniu sistemu" dabar jis pats tai daro Smile . Ir dar butent su tais topiniais kosmiskai brangiais Goto, "kurie niekaip negali buti geresni uz TAD del akustikos mokslo neismanymo"
Ne tik tau, bičiuli Vil, atrodo, kad užsipuolu. Smile
Pakartosiu - mane, tave ir visus mus vertina mokslas. Kai po mano postų apims depresija, siūlau perskaityti šį laišką, o kad būtų po ranka, pridedu pdf'ą.
Mano nuomonė apie GAS ir kokybės vertinimai susiformavo apie 1980-uosius. Žurnale Studio esu ją paskelbęs prieš dešimtmetį ir tą patį deklaruoju šiuolaikinėmis sklaidos priemonėmis.

Geriausia yra ne mano dvijuostė ar tavo, bičiuli Vil, daugiajuostė, o didžiausią tiesiškumą turinti GAS. Čia vėl paprasta - nedidelei patalpai tinka dvijuostė ruporinė, o geriausia būtų į patalpą integruota pilnai ruporinė. Jei ŽD ruporas tiesus ir su kompresiniu draiveriu, pilnai ruporinės kolonėlės gali būti 3 juostų. Kai žemadažnis ruporas žemės sklype netelpa, arba remiasi į kalną, tenka naudoti lenktą ruporą. Tada su 3-juoste neišsisuksi ir reikia konstruoti 4-juostę. Taisyklė čia paprasta - reikia konstruoti kuo paprastesnės struktūros kolonėles (= mažiau juostų).
Paprastesnė struktūra didina reikalavimus garsiakalbiams. ŽD ruporui tektų rinktis brangius ALE P160 bosinius draiverius. Arba kelis Goto žemadažnius, kaip padarė Toru Okada. VD ir AD draiveriai turėtų būti plačiajuosčiai. Žinoma, brangiausias sistemoje būtų ŽD ruporas.
Taip pat žinome, kad GAS kokybę lemia struktūra. Tik po to seka garsiakalbiai ir elektronika.

Trumpai apie Vil pastabą dėl mano kelionių.
Prieš 25 metus pradėjau lankytis JAV, o Goto Unit garsiakalbius ir jų ruporus žinau nuo 1980-ųjų. Apie Japonijoje esančias GAS man plačiai papasakojo bičiulis Igoris S. Pats turėjo daugiajuostes ruporines AS, išmanė muziką ir dažnai būdavo Japonijoje. Toru O. yra viena tų arčiausiai mokslo, todėl man labai įdomi. Pilnai skaitmeninė, su 4 dalių CD grotuvu ir ±0.05-ppb tikslumo rubidžio generatoriumi. Accuphase filtrais ir A-klasės stiprintuvais. Be lempinių, be super-AD tvyterių ir egzotinių laidų. Todėl nusprendžiau susipažinti arčiau. Į Japoniją vykti pamatyti Sakumos lempinių stiprintuvų, Tanaka kambarį su Goto ar Yamamura 6-juostę prasmės nematau.

Pabaigai apie mus.
Tu, Vil, faktiškai konstruoji "viduriniojo akustinio lauko" monitorių klasės sistemą. Analogiškos struktūros manoji, o ir kitų bičiulių GAS. Jei manai galįs įrodyti, kad mokslas klysta, kad daugiau juostų su brangiais Goto draiveriais, senoviškais žemadažniais, lempiniais stiprintuvais ir FIR filtrais gali nugalėti Akustiką, belieka palinkėti tau sėkmės. Kai darbus baigsi, pakviesk paklausyti. Jei akustiškai sistema užbaigta, galiu atvykti kažkurią dieną po kelionės į Japoniją.

Tekstas apie GAS iš 2008-ųjų Studio:


Plačiau apie "integruotas" GAS http://nida.nida-audio.com/wp-content/uploads/2011/05/STUDIO3.pdf Šio laiško pdf kopiją Vil gali parsisiųsti iš https://we.tl/t-WZi1CKRAIW
 JBL Horn
PranešimasParašytas: 2018 11 10, 18:26 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Virgilijus
Dažnas dalyvis
Dažnas dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Pridedu Beymu 850ND grafikelius su maniskiais ruporais (matavimus dariau pats) 2.83V 0.5m (i SPL nekreipkit demesio).

Cia matuoti sitie?
https://www.beyma.com/products/compressiondrivers/1CP85ND8

_________________
+37069820828
 JBL Horn
PranešimasParašytas: 2018 11 10, 18:56 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Kamo
Patyręs dalyvis
Patyręs dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Česlovas rašo:
Vil rašo:

Man keistas tik toks faktas, kad ponui Ceslovui siepiant kelis metus mane del "kelioniu i Japonija etc. klausytis perdetai brangiu daugiau nei 2 juostu ruporiniu sistemu" dabar jis pats tai daro Smile . Ir dar butent su tais topiniais kosmiskai brangiais Goto, "kurie niekaip negali buti geresni uz TAD del akustikos mokslo neismanymo"
Ne tik tau, bičiuli Vil, atrodo, kad užsipuolu. Smile
Pakartosiu - mane, tave ir visus mus vertina mokslas. Kai po mano postų apims depresija, siūlau perskaityti šį laišką, o kad būtų po ranka, pridedu pdf'ą.
Mano nuomonė apie GAS ir kokybės vertinimai susiformavo apie 1980-uosius. Žurnale Studio esu ją paskelbęs prieš dešimtmetį ir tą patį deklaruoju šiuolaikinėmis sklaidos priemonėmis...


Parašyta tavo paties 2018.09.02 :
Kiekviena papildoma dažnių juosta pas kolonėlių konstruktorių ateina kartu su naujomis akustinėmis problemomis. Daugiajuostės AS reikalingos didelių erdvių įgarsinimui. Taip pat norint atkurti infra-žemuosius ar ultra-aukštuosius. Kadangi elektrodinaminis garsiakalbis gali kokybiškai atkurti iki 5 oktavų, namų garso sistemose daugiajuosčių sprendimų siūlyčiau vengti.


Žodis ne žvirblis, Česlovai. Galiu rasti daugybę panašaus pobūdžio paties pasisakymų. Ir staiga bac-važiuoju klausytis 4 juostų per ruporus...Čia kaip girtą Verygą pamatyt Smile
O Vilmantas beveik tokią sistemą jau baigia susikonstruoti. Ir, jei nesiektų tobulumo, jau būtų ir pabaigęs. Gerai, kad jis nekreipė dėmesio į paties rašinėjimus.
Dvijuostė GAS su ruporu viso labo tik pirmas žingsnis po plačiajuosčio garsiakalbio, kurie taipogi turi savo žavesio.

_________________
Tel. 8698 33775.
 JBL Horn
PranešimasParašytas: 2018 11 10, 22:31 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Vil
Užkietėjęs dalyvis
Užkietėjęs dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Trumpas komentaras Česlovui.

"ŽD ruporui tektų rinktis brangius ALE P160 bosinius draiverius. Arba kelis Goto žemadažnius, kaip padarė Toru Okada. "

Ojojoj Česlovai... Suprantu, kad sunku persokti i 4 ar 5 juostas, bet na Google gi yra ... Tie "keli Goto zemadazniai" o tiksliau 3vnt i kanala yra butent P160 Goto analogas . Ne Goto dinaminiai zemadazniai , bet KOMPRESINIAI driveriai analogiski P160.

"Į Japoniją vykti pamatyti Sakumos lempinių stiprintuvų, Tanaka kambarį su Goto"
OK, Sakuma yra toks savotiskas popsas su iscentruotu ZD garsiaklabiu monofoniniam Altec per kuri grojama. Bet aura gera, smagus bendravimas ir maistas skanus . Nera problemos aplankyti, nors ir 100km i sona. Bet apie Tanaka tai jus taip veltui. O koks gi skirtumas tarp sistemos kuria ruosetes lankyti ? Nera bosiniu kompresiniu ruporu (na jus ir taip nesupratote , kad jie kompresiniai gi Smile ). Ar nera rubidzio kloko ... Pasakysiu jums , kad ir pats turiu brangu rubidzio kloka , bet ... skaitmeniniame garse svarbus toks parametras kaip fazinis triuksmas , o ne kiek ppm (ar dalimis centu) pasikeis atkuriamo signalo tonalumas... Na nesvarbu , geros keliones.
 JBL Horn
PranešimasParašytas: 2018 11 10, 23:24 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Česlovas
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Trumpa replika
Vil rašo:
Ojojoj Česlovai... Suprantu, kad sunku persokti i 4 ar 5 juostas, bet na Google gi yra ... Tie "keli Goto zemadazniai" o tiksliau 3vnt i kanala yra butent P160 Goto analogas . Ne Goto dinaminiai zemadazniai , bet KOMPRESINIAI driveriai analogiski P160.
Goto SG-146LD žemadažniui artimesnis galėtų būti ALE 126. Mano paminėtam ALE 160D žemadažniui Goto draiverių nesu matęs. Toru Okada išsprendė į krepšelį sudėjęs 3xSG-146LD - geras sprendimas.

 JBL Horn
PranešimasParašytas: 2018 11 10, 23:34 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Vil
Užkietėjęs dalyvis
Užkietėjęs dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Viskas gerai Česlovai, jus patapote geresniu Goto zinovu uz mane Smile . Nuosirdziai dziaugiuosi. Gal pakvieskite i svecius , kai pereisite is graziu paveiksleliu teorijos i praktika ir bus Nida MK? Goto. Aciu.
 JBL Horn
PranešimasParašytas: 2018 11 11, 10:13 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Kamo
Patyręs dalyvis
Patyręs dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Visų pirma reiktų atsiprašyti kolegos leopard dėl "sklandaus" perėjimo nuo konkretaus horno parametrų prie Česlovo kelionės aptarimo. Nuo savęs atsiprašau.
Jei man koks Santa Klausas atneštų tokius hornus, tai tektų ieškotis kokybiško kompresinio draiverio su 4 colių membrana (būtinai-kad kuo nuo žemiau grotų). Krosoveris pasyvinis ir kad suderinti signalo lygius panaudoti transformatorių ar autotransformatorių AD kanalui. Nematau prasmės dėl 10% galios naudoti atskirą stiprintuvą.
Toliau ieškomas 15 ar bent 12" ŽD garsiakalbis. Poto beliks staliaus darbai ir krosoverio derinimas.
Kaip matyti, maža kolonėlė nesigaus. Jei galutinis rezultatas kambariui netiks, bus galima atiduoti kokios mokyklos ar darželio salei įgarsinti Smile.
Beje, Kinoshita GAS dėl žemo krosoverio skyrimo dažnio žmogaus ausies didelio jautrumo fazei ruože (500-5000 Hz) dirba tik kompresinis draiveris. Šia prasme galima juos laikyti plačiajuosčiais Smile.

_________________
Tel. 8698 33775.
 JBL Horn
PranešimasParašytas: 2018 11 12, 14:09 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Česlovas
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką Apsilankyti vartotojo tinklapyje
Vil rašo:
Viskas gerai Česlovai, jus patapote geresniu Goto zinovu uz mane Smile . Nuosirdziai dziaugiuosi. Gal pakvieskite i svecius , kai pereisite is graziu paveiksleliu teorijos i praktika ir bus Nida MK? Goto. Aciu.
Susikonstravau viduriniojo akustinio lauko monitorius ir dabar galiu klausyti šiuolaikinius įrašus. Jei būtų galimybės, savo GAS gerinčiau kolonėles sumontuodamas sienoje. Panašiai kaip geriausiose studijose sienoje matome Kinoshita monitorius. Mano dydžio kambariams geriau tinka būtent su vienu 15" žemadažniu, nes su dviem atsiranda tam tikros akustinės degradacijos ir dvijuosčių AS takelis į tikslą dar labiau susiaurėja. Kam ieškoti sunkumų, jei aktyvinėje GAS vienas jautrus žemadažnis + ruporas gali užtikrinti mikrodinamiką, puikią instrumentų lokalizaciją ir gali groti garsiai?
Žinoma, jei galimybės leistų, konstruočiau pilnai ruporinę su tiesiu ŽD ruporu ir kompresiniu žemadažniu. Jei pinigų trūktų arba mažiau turėčiau vietos, konstruočiau kažką panašaus į Sven Pesch'o trijuostę.
Kai šnekame apie didelio jautrio GAS, viduriniojo lauko monitoriams (grindinėms AS) turime labai gerų plačiajuosčių studijinių garsiakalbių. Brangių Goto garsiakalbių tokioms GAS tikrai nereikia.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Muzikos mylėtojus daugiajuostės gundo, bet šis kelias atneša tiek trūkumų, kad jokiomis priemonėmis, jokiais skaitmeniniais FIR filtrais išspręsti nebeįmanoma. Štai kodėl "Nida Mk Goto" niekad nekonstruosiu.

Nuotraukoje Sven Pesch iš Vokietijos 3-juostė koaksialinė ruporinė sistema:


Iš diskusijų pasitraukiu - likite sveiki ir su šiltais šalikais ant kaklo!
 JBL Horn
PranešimasParašytas: 2018 11 12, 20:46 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Dmitrij
Senbuvis
Senbuvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką AIM adresas
Spiralinius ruporus naudoti raginčiau atsargiai, nes jie turi specifinių problemų su kryptingumo charakteristika: nuo tam tikro dažnio skaida ne tik pradeda siaurėti, kas yra įprasta visų tipų akustikai, bet ir nukrypsta nuo horizontalios ašies ir pasidaro asimetrinė. Greičiausiai dar ir iškraipymų lygis juose bus didesnis. Taip pat neišvengiamai teks naudoti skaitmeninius filtrus, norint kompensuoti užlaikymą dėl bangos sklidimo.

Savo laiku Metro-Goldwyn-Mayer studija buvo nepatenkinta sistema, kurios sudėtyje buvo spiralinis WE15a ruporas (kaip pas Sveną Peschą). Besidomintiems ruporų istorija vertą pasiskaityti WE ruporinių sistemų istoriją
http://www.audioheritage.org/html/history/lansing/lmco.htm


Paskutinį kartą redagavo Dmitrij, 2018 11 12, 21:33. Redaguota 2 kartus(ų)

_________________
860346985
Kai kurių dėsningumų supratimas ne atleidžia nuo daugelio faktų žinojimo.
 JBL Horn
PranešimasParašytas: 2018 11 12, 21:20 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Vil
Užkietėjęs dalyvis
Užkietėjęs dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą Siųsti el. laišką
Spiraliniai skamba specifiskai, bet turi savo gerbeju rata. Svenas ir GIP cia ekspertai dabar. Mano skoniui taip so-so. Jei Svenas si sestadieni nepriestaraus, padarysiu irasa i Sony PCM-D100(padesiu i FB). Skrendu jo kvietimu pasiklausyti... Bus ir daugiau idomiu sistemu. Sorry uz eilini offtopika ...
 JBL Horn
PranešimasParašytas: 2018 11 12, 22:00 Pranešti apie taisyklių pažeidimą Atsakyti su citata
Robertas Ruzgas
Dažnas dalyvis
Dažnas dalyvis
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
Citata:
Iš diskusijų pasitraukiu - likite sveiki ir su šiltais šalikais ant kaklo!

Kas paskutinis matė Česlovą?

???
Pradėti naują temą  Atsakyti į pranešimą Pereiti prie Atgal  1, 2, 3, 4  Toliau
 
Forumo sistema: phpBB
 „Google“ paieška forume
 Kas naujesnio?
 Naujos temos forume

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

„Deinavos baldai“ — šeimos baldai

FS 22 Tractors
Farming Simulator 19 Mods, FS 22 Maps, FS22 Mods
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS22 Trucks
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Paskola internetu
Vartojimo paskola, paskola automobiliui, paskola būsto remontui
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS22 Mods
FS22 Harvesters, FS22 Tractors Mods, FS22 Maps Mods
FS22 Mods
FS22 Maps,
FS22 Harvesters,
FS22 Tractors
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
Sims 4 Mods
Sims 4 CC Clothes,
Sims 4 Hair CC,
Sims 4 Skill Cheat
Optic sight
Binoculars for hunting elk,
Best compact binoculars,
Riflescope hunting
Reklama
‡ 1999– © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Turinys | Reklama | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
Farming Simulator 2019 Mods, FS22 Mods, FS22 Maps
farmingsimulator19mods.fr
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama