Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo.
Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.
Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius,
kurie nesilaiko forumo taisyklių.
Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.
Dabar yra 2025 04 27, 20:55. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
Naudoju programatorių AVRISP mkII. pajungiu mikrokontrolerį. Asidarau Atmel Studio. Sukompiliuoju tuščia programą pabandimui. viskas sėkmingai. Išsirenku Tools->Device programing. Tool langelije ->AVRISP mkII, Device->ATmega8515, toks kontroleris prijungtas, Interface ->ISP, spaudžiu "Apply" Ties Device signature spaudžiu "Read". Na ir išmeta lentelę:
Failed to enter programming mode. Error received from tool:
Target connector seems to be reversed
Unable to enter programming mode. Verify device selection, interface settings, target power, security bit, and connections to the target device.
Kas čia negerai? lyg ir viska patikrinau, visi sujungimai kaip ir gerai. prieš tai mirksėjusi žaliai/raudonai Led užsidegė žaliai. Gal kažkokių nustaymų nepadariau?
Programuojamos plokštės jungtis tikrai sutampa su mikrovaldiklio ISP išvadais? Ir kabelio gale ISP jungtyje signalai savo vietose? Prie programuojamo mikrovaldiklio kažkokios periferijos su 100mA ir didesne naudojama srove kartias nėra pajungta?
Atmega8515 nauja (tipo "svari")?
Jei jau kazkur naudota ar nesekmingai programuojant uzlokinta - paduok i XTAL1 koja taktini dazni per sakykim 200 om rezistoriu. Parink mazesni SCK dazni programatoriaus nustatymuose.
Kas RESET/SCK/MISO/MOSI grandinese?
pakeičiau į kitą čipą tas pats, dar kitą na ir viskas ok. jie pas manę gal kokius trys metus gulėjo. P.S. ačiu už pagalbą ir labai noriu atsiprašyt sopkio, kad jam tiek daug nervų kainavo.
pakeičiau į kitą čipą tas pats, dar kitą na ir viskas ok. jie pas manę gal kokius trys metus gulėjo.
Gal dar ne viskas prarasta su tom atmegom. Pasigamink Atmega fusebit doctor - labai geras daiktas, kai besižaidžiant kažką pripainioji ir atmega užsirakina.
... ir labai noriu atsiprašyt sopkio, kad jam tiek daug nervų kainavo.
Ne į temą, bet sopkls, o ne sopkio. Jo, aš ne analitikas, bet pastaruoju laikotarpiu negera tendencija pastebima. Sutapo su "pareigų" pakėlimu. Dažniausiai išsilavinę po kiek laiko apsiramina. Reiktų dar truputį palaukt.
hencia, šitą reikalą paliksiu ateičiai. dabar dar vienas klausimas, gal neįpatingas, bet norisi vis tiek žinot. jeigu aš užkabinu ant portų šviesos diodus ir kad jų per daug neapkraut srovės ribojimui reikia užmest varžas. Na užmečiau akį į šviesos diodų datasheet ten parašyta 20mA, 30mA, kaip ir viskas aišku: U=5V, I=30mA paskaičiuoji varžą. bet toliau knisantis žiūriu šviesos diodai yra ir 75mA ir turbut daugiau. Tada reikia atkreipt dėmesį ir į portą kokia jis laiko srovę. žiūriu kontrolerio datasheet features apie tai nieko. perverčiau visą datasheet niekur neužkliuvo (gal per greit perverčiau vis dėl to 257 psl.). Kaip sužinot kokią srovę gali duot portas? ar tam pačiam datasheet galima sužinot? nelabai randu
Ne tas pat, nes pvz per viena isejima galima praleist 40mA, bet per porta tik 200mA ir tai reiskia, kad vienu metu tik per 5 isejimus gali teketi 40mA srove.