Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo.
Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.
Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius,
kurie nesilaiko forumo taisyklių.
Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.
Dabar yra 2025 04 10, 13:58. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
Sveiki,
atsirado sportinis interesas paeksperimentuoti, todėl pareplikavau EAW SB2001 / SB1001 subą. Tiesa su 15" Beyma 15LX60V2
Čia kaip ir fazoinventorinis subas, tačiau prasimatavus gaunu itin didelį piką ties 60HZ (fazoinventoriaus rezonansas ~43Hz). Kol kas su info paieškomis trankausi į sieną kodėl taip gali būti ir kaip tokio korpuso veikimas skiriasi/nesiskiria nuo visiškai įprastinio plokščio korpuso.
Gal būt kažkas iš patyrusių kolegų pakomentuotų?
Čia ne fazoinvertorius. Čia ruporas.
Panašius darė Electrovoice - MTL-1 http://hornplans.free.fr/mtl1x.html http://speakerplanarchive.com/evmtl1.php
Viena membranos pusė žiūri į klausytoją, o iš antros membranos pusės garsas ateina per ruporą. Kadangi garsiakalbis stovi pačiam rupore ant tam tikro dažnio susidaro akustinis trumpas jungimas ir į vidurinių dažnių pusę gaunam staigų kritimą.
Čia atbuliunio ruporo tam tikras variantas. Info ieškoti pagal žodžius “tapped horn” arba “scoop”
SB2001 skirtas 21 colio garsiakalbiams. Reiktų dėt bent jau 18”.
15LX60v2 grynai fazoinvertorinis. Jo Qt=0.44. Į ruporą tinka garsiakalbiai su mažesniu Qt. (geriau kai Qt mažiau negu 0.25)
Žinau, kad pats gamini kolonėles su pro garsiakalbiais. Matomai surasi ką tinkamesnio įdėt. Gal ir užgros
As visada galvojau apie situs subus kaip ruporinius, bet EAW raso pas save kad vented, galvojau nu jie tikrai geriau zino viska tai paaiskina. Bet yra ir SB1000 versija kuri turi fazikus priekyje o vidurys lyg ir uzdaras, gal toks variantas uzgrotu su turimais garsiakalbiais? Teko matyti foto diy padarytus tokius subus ir hibridinius, t.y. ruporas ir fazikai priekyje.
Kitu garsiakalbiu 15uku siuo metu neturiu, issiemiau is turimu fazikiniu korpusu pabandymui.
Didelis ačiū StasysS
StasysS,
bijau, kad šis apiforminimas yra artimesnis fazėsinverteriui, nei ruporui .
Kiek man pavyko įžiūrėti vaizdo įraše, tai kameros turis, esantis už galinės membranos, apkrautas į paprastą stačiakampį vamzdį, tai yra pats paprasčiausias Helmholtzo rezonatorius (tik konkrečiuoje kolonėlėje jis yra sudvigubintas)
Bet priekinė membranos pusė tikrai žiūri į "matiugalniką", t.y. kad ir į nedidelį, bet konusinį ruporiuką.
_________________ 860346985
Kai kurių dėsningumų supratimas neatleidžia nuo daugelio faktų žinojimo.
Irgi kažkas panašaus :
http://www.protonik.org/forum-v2/viewtopic.php?f=36&t=2152
Čia jau tikrai klasikinis fazoinvertorius, tik garsiakalbiai pastatyti kampu. Mano manymu, toks garsiakalbių išdėstymas sutaupo gabaritus ir dėl padidėjusios tarpusavio įtakos pagerina ŽD atkūrimą (nedaug, bet pagerina). Tas tinka tik subvuferiams (kada bangos ilgis daug didesnis už garsiakalbio diametrą).
Man labiau panašu į ruporą. Nes „vamzdis“ didelio ploto ir platėjantis. O dvi vertikalios lentutės kairėj ir dešinėj – ruporo burnos patesnis išsižiojimas.
Visi atbuliniai ruporai panašūs į fazoinvertorių. Už garsiakalbio tam tikras tūris o toliau - vamzdis. Ir nelabai paprasta rasti ribą kada tas vamzdis rezonuoja, o kad jau „ruporuoja“. (kiek centimetrų reikia patrumpinti kelnes, kad jau būtų šortai?)
Bet visai nesvarbu kaip pavadinsi. Esmė tame, kad prieš gaminant kolonėles verta pasiskaičiuot (pamodeliuot). Ypač tokias gudrias. O klasikinės kolonėlių programos tokių konfigūracijų neskaičiuoja. (arba rodo neteisingai). O ruporų skaičiavimo programa HORNRESP tokias dėžes modeliuoja pakankamai tiksliai. Hornresp puikiai modeliuoja ne tik ruporus, bet ir FI, ir uždarą dėžę, ir „transmision line“ ir daugelį kitokių. Tik reik išmokt teisingai suvesti duomenis. Programa gerokai sudėtingesnė už daugelį kitų skirtų kolonėlėms.
Pagal parametrus 15LX60v2 labai gerai tinka į fazoinvertorių. Kodėl bandomi kitokie korpusai?
Beja, ar SB2001 korpusai nebuvo „proporcingai“ sumažinti, kad tiktų 15 colių garsiakalbiui?
Jei jau yra noras padaryt kažką nestandartinio, gal verta pabandyt tokį labirintą: http://forum.vegalab.ru/showthread.php?t=67416
Konstrukcija labai paprasta, o atsiliepimai pilni susižavėjimo. Ir Hornresp modeliuoja pakankamai realistiškai
Kaip ir minėjau, jie pas mane fazoinventoriuose normaliai ir yra sudėti, viskas ten ok su jais.
O kodėl darytas toks bandymas:
1. Norisi nedidinant gabaritų išspausiti daugiau (dėl transportavimo gabaritai pas mane gana jautri tema). Kadangi korpusas siauras ir ilgas - man toks variantas tinkamas.
2. Seniai buvo noras bet nebuvo galimybių patyrinėti kitokius korpusus nei FI
O dariau labiau eksperimentiniu keliu, kaip pats minėjote sumodeliuoti tokį korpusą su įprastiniu softu nepavyks. Tikėtasi padaryti pirmą "sketch'ą" ir naudoti jį kaip reference dizainą ir po to projektą modifikuoti į vieną ar kitą pusę
Gal butu galima trumpa komentara apie ta vadinama "akustinji trumpa"? Pameginau keisti faziko ilgi ir net visiskai uzdaryti korpusa. Rezonanso kreive atitinkamai kinta, taciau pikas ties 60Hz nereaguoja i nieka
Gal butu galima trumpa komentara apie ta vadinama "akustinji trumpa"? Pameginau keisti faziko ilgi ir net visiskai uzdaryti korpusa. Rezonanso kreive atitinkamai kinta, taciau pikas ties 60Hz nereaguoja i nieka
Jei galėtumėte garsiakalbį iškelti iš rezonansinės "duobės", sumontuojant papildomoje priekinėje panelėje kaip įprastose kolonėlėse, įsitikintumėte, kad 60 Hz piką formuoja ne priekinis ruporas. Žinoma, reiktų išmontuoti atsilaisvinusią ruporo konstrukciją.
Plokštumos ruporuose prastas dalykas, bet apie tai būtų galima kalbėti vėliau.
Ant “akustinio trumpo” būtų minimumas, o čia pikas. Reiškia yra kažkoks rezonansas.
Paprasčiausia suprasti “akustinį trumpą” kai garsiakalbis ant skydo (lentos). Garsiakalbio membrana pirmyn ir atgal spinduliuoja priešingos fazes garso bangas. Jei skydas nedidelis bus mažas atstumas per aplinkui nuo membranos priekinio paviršiaus iki galinio, iš priekio ir iš galo atėjusios bangos bus priešingų fazių ir viena kitą kompensuos.
SB2001 atveju situacija kiek sudėtingesnė. Už garsiakalbio yra tūris, su savais rezonansais, o vamzdis (arba trumpas ruporas) irgi turi savus rezonansus. Todėl iš galo ateinančios bangos fazė gali būti pasukta. Čia taip paprastai nieko nepasakysi. Reikia modeliuoti.
Visiškai uždengus vamzdį turi gautis uždara dėžė. Su lengvai prognozuojamom savybėm. Jei visvien yra pikas, gal kažkuri siena rezonuoja? Arba dėžė ženkliai per maža? Matmenys pagal SB2001? (114x85x57cm)
Aišku, čia tiesiog mandresnis pavadinimas
Korpusas yra sumažintas ir geometrija kiek pritaikyta prie mano transporto, kuris turi tam tikrų limitacijų. Peržiūrėsiu geometriją, tačiau tokio piko dėl korpuso rezonanso dar neteko matyti, juolabiau, kad jis tik vienas ir jų nėra ties kartotiniais dažniais
Ten daugiau kaip +20dB siauras išmetimas yra. Tai reiškia, kad rezonansas turi didelę kokybę Q (mažus nuostolius). Tad dėl sienelių rezonanso aš irgi abejoju. Gali pabandyti išsimatuoti ADCh su vienu atjungtu garsiakalbiu.
http://wizardaudio.hu/hasznos.php
Peržiūrėjau keliolikos panašios konstrukcijos subų ADCh, nei viename tokios anomalijos nepastebėjau.
Paskutinį kartą redagavo Dmitrij, 2016 12 02, 10:55. Redaguota 1 kartą _________________ 860346985
Kai kurių dėsningumų supratimas neatleidžia nuo daugelio faktų žinojimo.
Detaliau konstrukcijos neapžiūrėjau, o ten net du žemadažniai! Mano pasiūlymas pabandyti iškelti garsiakalbį į paprastą lygią AS priekio panelę netinka.
O matavimuose bičiulis JuliO nesuklydo? Tokius daiktus reiktų matuoti lauke.