Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo.
Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.
Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius,
kurie nesilaiko forumo taisyklių.
Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.
Dabar yra 2025 04 15, 23:14. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
Jei visai nesi programavęs, tai Basic bus lengviau išmokti, bet ką nors sudėtingesnio su ja parašyti - didelis vargas.
O C kalba iš pradžių gal ir atrodo sudėtinga, bet išmokti ir ją labai lengva. Tačiau ji yra nepalyginamai universalesnė - tinka tiek paprastoms, tiek sudėtingoms užduotims. Ir pavyzdžių internete C kalba ko gero žymiai daugiau, nei Basic.
visiska mesamone kad C kalba sudetingesne uz basic, jinai nei kiek ne sunkesne o jei rasysi bent kiek padoresne programa tai zymiai lengvesne nei basic
papildomas faktorius kad C kalba visada susilauksi pagalvos is specalistu forume ar betkur kitur, o su basic teks paciam viska aiskintis nes niekas kas bent kiek ismano programavima jos nenaudoja
Tik nepradėk nuo Beisiko,kaip buvęs beisikistas patariu.
Poto su bus problemų persilaužint į C...
nuo PIC norėsi pereiti į AVR,ARM - ten beveik visur C.
Iš karto griebk jautį už ragų .
Pradek nuo paprastos C , ir siuliciau ne nuo PIC o nuo AVR atmegos pradeti
nes galesi naudot ir Arduino bibliotekas ir seip Populiaresnis.
Visalaika programavau AVR MCU C kalba ,veliau kolegijoj buvo paskaitos su PIC devboardu , ir basic kalba , tai nesusiduriau su jokiom problemom pereinant.
BaltaS - tu bent jau klausimą perskaitei, ko temos autorius klausia? Jis klausia kokią programavimo kalbą, kompiliatorių naudoti PIC mikrovaldikliams, o ne kokius mikrovaldiklius rinktis.
Ernestasd - C, bet asemblerio pagrindus irgi reikia žinoti.
Labai gerai, kad neprašoviau su C kalba. Matot esu pradėjęs savarankiškai mokintis C kalbą. O internete perdaug žmonių nuomonių, kad susigaudyt. Nekuriant kitos temos galbūt galite patarti pabaigus šviežiai C kalbos įvadą, kur dėti sekantį žingsnį. Neturiu nei mokytojo nei kokios mokymo įstaigos. Reikia toliau gilinti C kalbos žinias. Galbūt per google ieškoti C Advanced ar dar koks yra "žingsnis" prieš Advanced? Medium gal koks
Praėjau kelis šaltinius "for beginner C programming". Susipažinau su (printf, scanf, int, float, char, put, get, array, if, else, #include, #define, /n, %d, %c, i++, strpy, strcat, abs, while loop, coutinue, break, switch - case, random number, void, return);
Kol tau to assemblerio prireiks, tai ir prazilsi... Po univero man jo niekada daugiau ir neprireike.
Geriau susigalvok kokia ideja, kuria galetum realizuot ant mikrovaldiklio ir bandyk ja realizuot. Pvz pabandyk paleisti UART'a ir per USB<->UART keitikli pabendrauti su windows terminalu.
assembleris tik ipatingiems atvejams reikalingas ir jis labai specifinis kiekvienam procesoriu tipui.
kai krios tavo ismoktos C komandos nelabai aktualios valdikliams. bet jei tu ka isvardinai jau moki naudotis tu jau C kalba beveik moki ir kazko gilintis daugiau nereikia. nebent dar panagrinek pointerius kuriu tau tikrai prireiks ir jie butini programuojant beveik betka.
su kokias pic procesoriasi nieko sudetingesnio isvis neprireiks, jei programuosi ant linukso ar kazka sudetingesnio tai dar reikes ismoki kaip naudoti strukturas bet tai labai paprasta.
svarbiausia tau zinoti ka su C kalba galima padaryti o kaip, suzinosi tada kada prireks
todel pritrariu pasiulymui iskart imtis kazkokio realaus projekto pageidantina kad jis net butu naudingas o e tik beprasmis mokymasis
BaltaS - tu bent jau klausimą perskaitei, ko temos autorius klausia? Jis klausia kokią programavimo kalbą, kompiliatorių naudoti PIC mikrovaldikliams, o ne kokius mikrovaldiklius rinktis.
na ir kas cia blogo , patarimas dykai ? As prisiskaites googlej irgi su PIC buciau pradejas , bet gerai kad uzsukau i Sita foruma , kur aiskiai matesi AVR dominavimas , Ir laikui begant atsirado Arduino boardas su aibe projektu ir pavyzdziu .
Citata:
Labai teisingai siūlo Socrates ir Digix - daryk realų projektą, va tada ir išmoksi. O mokymasis dėl mokymosi - tuščias laiko gaišimas.
Pritariu ir As , nes daznai be gero projekto arba be apibrezto laiko , pritruksta motyvacijos .
Dar patarciau rasyti koda nuo nulio , o ne kopijuoti gatavu biblioteku .
O kalbant apie assembleri , tai dar niekad neprireike .
Bandžiau savom jėgom susirasti literatūros ar video pamokėles, bet prašysiu pagalbos. Pasižėjęs per google PIC programavimo pavyzdžius C kalboje, tai tikrai pasijaučiau skystai pasiruošęs. Pasikartojau tas pačias pamokas, su codeblock programėle išeina kurti nesudėtingas programėles, bet sugebėjimas ir pasiliko tokiam lygyje. Nerandu kelio kaip pereiti prie PIC programavimo. Gal papasakotūmėt savo eilės seką ką mokinotės, kad įkasti tam pradiniui etapui su PIC ?
Internetas visagalis. Gūglink kažką panašaus į PIC beginner guide, jei rusiškai supranti tai rusiškai ieškok. Tikrai yra išdėstyta nuo nulio, kaip led uždegti su mygtuku, kaip jį pamirksenti ir tt.
visu pirma yra pirmas klausimas ar tu turi devboarda savo programu bandymams?
mokslu pradzia visada pradideda nuo led pamirgsinimo tam kad tiesiog isitikintum jog tavo programa susiprogramuoja ir pasileidzia. o veliau jau sugalvoji realu projekta ir nagrineji kaip igyvendinti jam reikalingus komponentus, pvz isvedimas i LCD, ADC skaitymas, taimeriu panaudojimas ir panasiai
C kalbos ziniu reikia gana nedaug daugisuai laiko praleidi skaitydamas datashetus ir ieskodamas ka i koki registra irasyti kad sukonfiguruoti norima irengini
PIC programavimas nedaug kuo skiriasi nuo visu kitu procesoriu programavimo
tik neiaksu kodel tu nusprendei rinktis sita seniena savo mokslams?
sitame forume pic gerbeju sakyciau nera labai ladug tai konkrecios pagalbos apie butent sita architektura bus kiek sudetinga gauti.