 |
Forumas » Akustika » Kiek dėti vatos į dėžę
|
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
|
|
|
Puslapis 3 iš 3 Pereiti prie Atgal 1, 2, 3 |
|
 |
Kiek dėti vatos į dėžę |
Parašytas: 2012 12 20, 20:15 |
|
|
|
|
Aš realiai nesivarginu, nes ne aš tas kolonkes pirkau, bet teko padaryti kaip turi būti , t.y. perlituoti rezistorius, nes viename filtre buvo 2ohm, kitam, kažkodėl tik 1ohm, "wat" jums ir "wharfedale"  |
|
_________________ No ground, no sound. |
|
|
|
 |
 |
Kiek dėti vatos į dėžę |
Parašytas: 2012 12 20, 20:49 |
|
|
|
|
| SPX rašo: |
Aš realiai nesivarginu, nes ne aš tas kolonkes pirkau, bet teko padaryti kaip turi būti , t.y. perlituoti rezistorius, nes viename filtre buvo 2ohm, kitam, kažkodėl tik 1ohm, "wat" jums ir "wharfedale"  |
Na, šiais laikais beveik viskas pagaminta su mažais brokais arba taip, kad sugestų greit, o remontas būtų brangus - viskas tik dėl pinigų.
Tikrai nesu sovietinių kūrinių gerbėjas, bet verta paminėti kad ir ММВЗ dviračius - su tokiais daugybė senyvo amžiaus žmonių dar tebevažinėja ir vargo nemato. Arba S90 kolonėlės - jos perspauna daugelį neva Hi-Fi sistemų, kurių kaina viršija 1000Lt. O kas šiais laikais? Nusiperki žymaus gamintojo dviratį už 3000Lt, ir remontui per metus išleidi po 1000Lt. - tai stabdžiai, tai žvaigždžių blokas, tai grandinė jau susidėvėjo, tai dar koks niekalas... Siaubas kažkoks! |
|
|
|
|
|
 |
 |
Kiek dėti vatos į dėžę |
Parašytas: 2012 12 20, 21:18 |
|
|
|
|
| Citata: |
| Planuoju daryti 30x30x50cm dydžio |
Nerekomenduojama daryt dėžės vienodo ilgio kraštinėm- atsiranda parazitiniai rezonansai. Vieną kraštinę reikia didint, kitą mažint ar pan. Beje nepakenks dėžę padidint, bus daugiau laisvės eksperimentams, nes sumažint visad galima, pvz.įdėjus putplasčio gabalą. |
|
|
|
|
|
 |
Kiek dėti vatos į dėžę |
Parašytas: 2012 12 21, 09:00 |
|
|
|
|
| Bliuzo brolis rašo: |
| Citata: |
| Planuoju daryti 30x30x50cm dydžio |
Nerekomenduojama daryt dėžės vienodo ilgio kraštinėm- atsiranda parazitiniai rezonansai. Vieną kraštinę reikia didint, kitą mažint ar pan. Beje nepakenks dėžę padidint, bus daugiau laisvės eksperimentams, nes sumažint visad galima, pvz.įdėjus putplasčio gabalą. |
A, supratau. Tada darysiu 25x35x50 |
|
|
|
|
|
 |
Kiek dėti vatos į dėžę |
Parašytas: 2012 12 21, 09:46 |
|
|
|
|
| Citata: |
| A, supratau. Tada darysiu 25x35x50 |
Esant galimybei, reiktų pasinaudoti "auksinėmis" AS dėžių proporcijomis, kuomet kraštinės turi maždaug tokį santykį: 0,6 x 1 x 1,6
Arba: aukštis - 2,618, plotis - 1,618, gylis - 1,0. |
|
|
|
|
|
 |
Kiek dėti vatos į dėžę |
Parašytas: 2012 12 21, 10:39 |
|
|
|
|
| CP Audio Projects rašo: |
| Citata: |
| A, supratau. Tada darysiu 25x35x50 |
Esant galimybei, reiktų pasinaudoti "auksinėmis" AS dėžių proporcijomis, kuomet kraštinės turi maždaug tokį santykį: 0,6 x 1 x 1,6
Arba: aukštis - 2,618, plotis - 1,618, gylis - 1,0. |
Aha... tada dėžę reiks daryti tokio dydžio 20x40x60cm. Gausis apie 48L tūris.
Beje, dėl įdomumo - iš kur žinai tas proporcijas? Ar čia iš patirties patari?  |
|
|
|
|
|
 |
 |
Kiek dėti vatos į dėžę |
Parašytas: 2012 12 21, 10:59 |
|
|
|
|
| Citata: |
| ...iš kur žinai tas proporcijas? Ar čia iš patirties patari? |
Akustikos fizika teigia, kad tokios proporcijos užtikrina mažiausius vidinius rezonansus - tegyvuoja Mokslas
Pasinaudosiu proga paklausti - o kodėl pasirinkote būtent tokį AS tūrį? Jei "nepasiklausite" tos pačios fizikos, galite suklįsti.
Uždarųjų sistemų tūris nesunkiai nustatomas, todėl jį reiktų parinkti pagal naudojamo garsiakalbio parametrus. Jei išmatuoti jų negalite, bent pasinaudokite orientaciniais duomenimis. Turint parametrus, AS tūrio skaičiavimo kalkuliatoriai (programėlės) leis sužinoti reikiamą tūrį. Žinodamas tūrį, vėl pasinaudokite optimalių proporcijų formule...
Linkiu ramybės ir dalykiškumo! |
|
|
|
|
|
 |
 |
Kiek dėti vatos į dėžę |
Parašytas: 2012 12 21, 11:13 |
|
|
|
|
| CP Audio Projects rašo: |
| Citata: |
| ...iš kur žinai tas proporcijas? Ar čia iš patirties patari? |
Akustikos fizika teigia, kad tokios proporcijos užtikrina mažiausius vidinius rezonansus - tegyvuoja Mokslas
Pasinaudosiu proglausti - o kodėl pasirinkote būtent tokį AS tūrį? Jei "nepasiklausite" tos pačios fizikos, galite suklįsti.
Uždarųjų sistemų tūris nesunkiai nustatomas, todėl jį reiktų parinkti pagal naudojamo garsiakalbio parametrus. Jei išmatuoti jų negalite, bent pasinaudokite orientaciniais duomenia pakmis. Turint parametrus, AS tūrio skaičiavimo kalkuliatoriai (programėlės) leis sužinoti reikiamą tūrį. Žinodamas tūrį, vėl pasinaudokite optimalių proporcijų formule...
Linkiu ramybės ir dalykiškumo! |
Naudosiu su senais rusiškais 10ГДШ garsiakalbiais. Vienas iš forumo narių rekomendavo 40 - 50L tūrį šiems garsiakalbiams. Dėžės tipas - uždara.
Garsiakalbio galia RMS: 10W
Rezonansinis dažnis: 40 (+/- 8 ) Hz
Atkuriamu dazniu diapazonas: 63 - 20000Hz
Varža: 4 omai
Skersmuo: 8" (20cm)
Jautrumas: 90db
Daugiau jo parametrų čia:
http://evita.lt/det-15902-product.html |
|
|
|
|
|
 |
 |
Kiek dėti vatos į dėžę |
Parašytas: 2012 12 21, 12:52 |
|
|
|
|
| Didelis Qts - 0.8 / tinka tik i uzdaro tipo AS; kai garsiakalbis bus korpuse,tai Qts bus dar didesnis , gali buti ir virs 1.Galimas baubimas.Geriau , kai uzdaros sistemoa Q 0.7-0.8. |
|
|
|
|
|
 |
 |
 |
Kiek dėti vatos į dėžę |
Parašytas: 2012 12 21, 13:48 |
|
|
|
|
Tavo vietoje senas koloneles siek tiek patiuninguociau ir viskas. Su montaziniais klijais uzsandarinciau siules, dar gal briuseliu atremciau i sienu vidurius kad maziau vibruotu, garsiakalbiu ileidimu vietose ideciau tarpines kad neitu oras is dezes.
O tu dabar prisisvajojes padaryti nauja projekta, katras manai bus geresnis uz senasias koloneles. Smarkiai abejojiu... Visu pirma ne taip jau pigiai jis gausis. Uz mdf paliksi ~100lt, jei naudosi fanera tai dar daugiau. Jei nuspresi faneruoti ~50lt, jei nuspresi deti klijonke, tai turesi idealiai lygiai nusveisti pavirsiu, bet zinoma pigiau apseisi. Klijai 13lt, sinteponas 5-10lt, jei veltinis ~35lt, dar visokiu paplidomu sudniekiu kurie tau kainuos. Antras dalykas tai projektavimu ziniu trukumas. Ne taip ten viskas paprasta, kad suzinai turi ir davai darau kolonke.
Tau arba daryti gatava, kazkieno gerai atidirbta projekta, arba perskaityti kruva literaturos, o tik tada igyvendinti savo sumanymus.
Kai turesi padoriai pinigu gali bandyti daryti su fostex placiajuosciais. Fostex gamintojas pateikia jau gatavus projektus. |
|
|
|
|
|
 |
 |
Kiek dėti vatos į dėžę |
Parašytas: 2012 12 21, 14:14 |
|
|
|
|
Ačiū visiems už patarimus.
Gal kada nors ir pasidarysiu kitas dėžes,o kol kas senasias perklosiu sinteponu kai kurias sienas normaliai ir viskas. Visgi, darant nauja projekta reikia daug pinigu  |
|
|
|
|
|
 |
Kiek dėti vatos į dėžę |
Parašytas: 2012 12 21, 17:40 |
|
|
|
|
| CP Audio Projects rašo: |
Esant galimybei, reiktų pasinaudoti "auksinėmis" AS dėžių proporcijomis, kuomet kraštinės turi maždaug tokį santykį: 0,6 x 1 x 1,6
Arba: aukštis - 2,618, plotis - 1,618, gylis - 1,0. |
O gal reiktų pasinaudoti neauksiniais Fibonačio skaičiais? Labai muzikalūs inkilai gaunasi... |
|
_________________ Design for yourself, not for other people. Don't be afraid to try something. N.Pass |
|
|
|
 |
Kiek dėti vatos į dėžę |
Parašytas: 2012 12 21, 18:30 |
|
|
|
|
| Išklojau dėžę vatalinu (išvyniojau tą vatos gumulą, kur originaliai buvo įdėtas ir tolygiu sluoksniu paskirsčiau) - viršutinę, apatinę ir galinę sienas. Skamba tikrai geriau! Sienų papildomai su jokiais tašeliais netvirtinau daugiau, tik palei briaunas iš vidaus su Moment klijais dar paklijavau, kad būtų kuo sandaresnė dėžė. |
|
|
|
|
|
|
 |
Google paieška forume |
|
|
 |
Naujos temos forume |
|
 |
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps,
FS25 Trucks |
 |
ETS2 Mods
ETS2 Trucks,
ETS2 Bus,
Euro Truck Simulator 2 Mods
|
 |
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods,
FS22 Maps,
FS25 Mods |
 |
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija |
 |
FS25 Mods
FS25 Maps,
FS25 Cheats,
FS25 Install Mods |
 |
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps |
 |
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods,
ATS Trucks,
ATS Maps |
 |
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods,
WOT Mods,
Assetto Corsa Rally Mods |
 |
GTA 6 Wiki
GTA 6 Map,
GTA 6 Vehicles,
GTA 6 Character |
|