 |

|
|
Elektronika.lt portalo forumas
Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo.
Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.
Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius,
kurie nesilaiko forumo taisyklių.
Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.
Dabar yra 2026 06 28, 17:49. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
|
|
|
 |
Forumas » Akustika » Pasyviniai krosoveriai trijuostei sistemai
|
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
|
|
|
 |
 |
 |
Pasyviniai krosoveriai trijuostei sistemai |
Parašytas: 2011 11 22, 14:20 |
|
|
|
|
ok tada kazka skaiciuoji negerai paziurek i ideto aukstadaznio grafika. Kas ten per "skaciokas" po kurio kreive staigiai krenta zemyn. Pagal tai ka matau - blogai paskaiciuotas antrasis konderis ir manau rite taip pat. Su zemu dazniu garsiakalbiu kazkas analogisko su kondensatorumi, kodel jis uzpikina virs 0db ribos? Per didelis konderis. Arba didink eile arba mazink talpa. Tai kaip ten su vd filtrais? Pirmos jie ar antros eiles? As matau kad pirmos. Zd garsiukas traukai daug ir svariai, kam ji kirsti ties taip zemai? Duok jam isivaziuoti bent iki 400-600Hz. Bus paprasciau su vd apatine riba ir tuo paciu su zd kirtimu Nebeliks tu piku, dideliu induktyvumu ir turesi geresne impulso charakteristika. Kam mida taip zemai kirsti? Pagal pdfus matau kad iki 6kHz traukai gerai, reiskia bent ties 3-4kHz gali sukirtineti ir AD bus geriau nes rezonanso nepalies ir thd bus mazesnis aukstadaznio.
nezinau, prastas is manes formuliu isvedziotojas bet formule Z=3.3*Usp/Uref idomi. As imu 10kOm rezistoriu ir matuoju itampa, poto srove. Ir su exceliu isskaiciuoju (kadangi prietaisas jungiai per RS232 gaunu virs 400 tasku per 70sekundziu). Taip gaunu tikslu impedanca. Tikrinau toki metoda su daugybe speakeriu datasheetu ir rezultatai 1:1. Paaiskink man jei netingi placiau kodel ta jusu naudojama formule yra veikianti nes man kiek nenesa logika Atbukau jau matyt
table1 DC resistance. Ar tikrai gali Z buti mazesne uz Re? Man cia didelis klaustukas, as manau kad ne |
|
|
|
|
|
 |
 |
Pasyviniai krosoveriai trijuostei sistemai |
Parašytas: 2011 11 22, 14:35 |
|
|
|
|
Atkreipk dėmesnį į 60laipsn. ch-kas.Vidurių garsiakalbis ties 4kHz neria 20dB ir tik iki grubiai 3kHz yra daug maž tolygiai kryptingas. ŽD kaip ir galėtų varyti toliau nei iki 300, bet tada prasideda bėdos su BP filtru - siaurinant juostą pradeda augti slopinimas ties pralaidos dažniu.
Filtrų komponentai parinkti automatiškai optimizuojant fazines ir amplitudines ch-kas. siekiant minimalaus fazių skirtumo tarp juostų ir mažiausio jautrumo skirtumo 100..10000Hz diapazone. Nepataikėme su AD filtru, todėl atsirado didelis pikas su realiais komponentais. Taip nutiko todėl, kad pirma suprojektavome, o tada sužinojome kokie komponentai prieinami
Čia matosi, jog pradinis variantas per visą minėtą juostą važinėja maždaug +/-1,1dB. Nepataisius teoriškai dabar yra +-2,7dB. Kiek yra praktiškai net baisu sakyti, bet matosi iš grafiko
Edit: matavimai atlikti du - su 3,3R varža ir su garsiakalbiau. Vsp yra garsiakalbis, o Vref yra varža. Aukščiau yra schemutės. Tingiu dabar išvedinėti, bet čia yra supaprastinta funkcija laikant, kad 1k >> 3,3R, nes paklaida vis vien gaunasi << už tos 3,3R toleranciją. Jei labai labai norėsi ir nebus aišku, galėsiu parašyti išvedimą čia tikrai teisingas matavimo metodas, garantuoju.
Impedansas gavosi mažesnis, nes pamatuotas tiksliau. DC varžą matavome su testeriu, kuris jau verkė, kad laikas keisti elementą, o ir šiaip įgalus matuoti tik du reikšminius skaitmenis tokiame diapazone, kai impedansą pamatavome su trimis. Jei būčiau suapvalinęs iki 2 skaitmenų, būtų 6,3R ir 6,3R  |
|
|
|
|
|
 |
 |
Pasyviniai krosoveriai trijuostei sistemai |
Parašytas: 2011 11 22, 14:51 |
|
|
|
|
zodziu uzsienio laboru atlikimo salygos neka tesiskiria nuo Lietuvos
Siaurinti VD juosta as nerekomendavau, nes zinau su ja susijusias problemas. As siulau perstumti ja labiau i virsu ir spjauti ant kryptingumo. 60laipsniu yra didelis kampas, prarasi truputi kryptingumo (beja ad kompensios kazkiek nes nenukirsi kaip sienos vistiek), bet uztat atsikratysi baibesio zemuose, nekontroliuojamos impulso charakteristikos ir nereik apkrauti schemos korekcijom, ir seip garsiukai nedirbs arti rezonansu. As asmeniskai perstumciau, juolab kad 22cm zemadazni leisti tik iki ~150hz nu ka zinau Mases neturesi garse zemam vokale, juk viduriukas kiek ten? 12cm? Butu gerai garsiuku THD issimatuoti ir H2 H3 bent jau. Aiskiai matytum kad ad kirsti ties 2000 beprasmiska, panasiai ir su vd.
pasakyk man kokius grafikus statytis man i LEAPa? Kur grazus lygus grafikeliai is beaides kameros? (cia tu tuos pacius naudoji itk isdidintus?) Koki impedanco grafika naudoti vooferiui? su ilgesniu portu ar trumpesniu? |
|
|
|
|
|
 |
 |
Pasyviniai krosoveriai trijuostei sistemai |
Parašytas: 2011 11 22, 14:56 |
|
|
|
|
Wooferis su ilgu portu.
Jautrumo grafikas visiškai tas pats, tik perkeltas į kitą softą. Nė vienu atveju nėra jokio laižymo - čia išmatuoti taškai. |
|
|
|
|
|
 |
 |
 |
Pasyviniai krosoveriai trijuostei sistemai |
Parašytas: 2011 11 22, 16:16 |
|
|
|
|
na va ka skaiciuoja leapas. Stora linija jau viskas kas po filtru, taskiukai - gryni draiveriai ikelti is tavo pdf.
https://lh5.googleusercontent.com/-oRaHcD7Q3p8/TsudyD_FYII/AAAAAAAAEdk/OZvxqB2Rxm0/s1152/splai.jpg
https://lh5.googleusercontent.com/-vPw6qqTU4bQ/Tsudun-vihI/AAAAAAAAEdg/kOtxrdwTQ6o/s1152/impedancai.jpg
Kaip matai, tau optimizeris paskaiciavo gerai ir suoptimizavo tuos spl ir galbut fazes nzn neitraukiau ju i grafikus. Bet vien tiesaus spl nepakanka, galima prie jo prieiti kitokiu budu, o ne tokiu ziauriu.
Paziurek i impedancu grafika. Pirmiausia kaip matai zd filtras smarkiai uzkabina garsiakalbio rezonansa ir mazina pacio garsiakalbio kokybe(mechanine berods), mano galva tai labai negerai. Del to vertetu perstumti i prieki. Negana to impedancas nukrenta zemiau nominalios garsiuko ribos 100-200hz diapazone, reiskia kondikas parinktas per didelis ir susidaro tarp L ir C rezonansas.
Viduriniu dazniu impedancas puse bedos nors ties 1khz irgi prasmenga
aukstuose dazniuose akivaizdziai blogai paskaiciuota korekcija, impedancas smarkiai leidziasi zemyn. be to ties 2khz yra astrus prasmegimas del blogai paskaiciuotu komponentu ir tai matosi spl grafike.
Siulau eiti prie tiesaus spl kitu keliu, nes tai ka dabar matau is simuliacijos galiu pasakyti drasiai - gros klaikiai
tai kaip ten su vd filtru kodel jis pirmos eiles nors rasei kad antros?
taip pat nesuprantu dar vieno dalyko : tiek mano tiek tavo simuliacijoje su spl viskas gut, bet kai jus matuojat realiai gaunasi VISISKAI ne tas. Kame reples?
as pameginsiu paskaiciuoti savo varianta ir imesti. |
|
|
|
|
|
 |
 |
 |
 |
Pasyviniai krosoveriai trijuostei sistemai |
Parašytas: 2011 11 22, 17:49 |
|
|
|
|
| GSP rašo: |
| tai kaip ten su vd filtru kodel jis pirmos eiles nors rasei kad antros? |
Mano klaida.
| GSP rašo: |
taip pat nesuprantu dar vieno dalyko : tiek mano tiek tavo simuliacijoje su spl viskas gut, bet kai jus matuojat realiai gaunasi VISISKAI ne tas. Kame reples? |
Greičiausiai klaida arba brokuotas komponentas mat detales naudojame pakartotinai ir neaišku kas su jomis vyko prieš tai.
Kaip atrodo fazės su tokiais filtrais? Ką patartum daryti dėl į priekį paduoto maždaug 3.3cm (nepatraukto atgal) aukštadažnio? Dėl to ties sukirtimu kryptingumo diagrama niurkteli žemyn, jei niekas nedaroma, o po to vėl atsitiesia.
P.S. dėl bendros tvarkos gal galėtum iškirpti tik grafiką ir sutilpti į 640px plotį? Labai išsitampo turinys. |
|
|
|
|
|
 |
 |
Pasyviniai krosoveriai trijuostei sistemai |
Parašytas: 2011 11 22, 17:56 |
|
|
|
|
neturetu taip buti. Va tavo filtru modelyje taip ir yra (del to ir neidejau suminio grafiko) manau del to kad ad ketvirtos o vd pirmos eiles. As siulyciau del faziu perdaug nekreipti demesio. Jau geriau mechaniskai ad garsiuka itraukti i vidu negu filtra apkrauti papildomais komponentais ivairiomis korekcijomis ir pan. O labore taip ir parasyciau isvadose kad "as tokios sistemos nedaryciau, aukstadazni geriau ileisciau mechaniskai gilyn o ne perkrauciau filtra nes ....ir.t.t". Gali ideti savo pavizdi kas gaunasi bandant su filtrais "tiesinti dezes ipatumus". Nzn net as galiu schemute numesti bet ji yra idealiam modelyje, tik puse nominalu sustaciau realiai egzistuojanciu ir neivertinau riciu varzu nes nezinau kokias turit. Sakau su krosais didelis darbas yra, reik nuo sito idealaus modelio sedeti ir krustis atsiprasant su deze komponentu salia saves Dazniausiai kai pasiskaiciuoju vao toki modeli poto komponentai svyruoja labai jau nezymiai kad davesti galutini rezultata. |
|
|
|
|
|
 |
 |
Pasyviniai krosoveriai trijuostei sistemai |
Parašytas: 2011 11 23, 18:48 |
|
|
|
|
| Tuoj klausysim pataisyto varianto. Kompensavome ŽD rezonansą, pataisėme VD filtrą bei perskaičiavome AD filtrą. Simuliacija rodo puikų rezultatą, pažiūrėsim kaip yra iš tikrųjų. |
|
|
|
|
|
 |
Pasyviniai krosoveriai trijuostei sistemai |
Parašytas: 2011 11 23, 22:23 |
|
|
|
|
Prašom, viskas čia.
Taip atrodo ADCh:
Nuorodoje taip pat yra fazinės ch-kos bei schema.
Toliau judėti nebeketiname, nes nebėra tam laiko.
Klausant girdėjosi "kažkas ne taip" su žemais. Pasirodo VD ir AD buvo priešinga faze ir ŽD sukirtimas su VD buvo priešfaziu - ties 250Hz buvo didžiulis krateris
Lyginant su pradiniu variantu atsidaro daugiau detalių, garsas pasidarė malonesnis.
Aiškiai girdėjome skirtumą klausydami šio kūrinio: prieš tai nesigirdėjo kaip pirštais užkabinamos gitaros stygos maždaug nuo 2:00, o dabar tiesiog atrodė, kad galima pasakyti kokio ilgio gitaristo(ės) nagai
Ačiū, GSP, už pagalbą! |
|
|
|
|
|
 |
Pasyviniai krosoveriai trijuostei sistemai |
Parašytas: 2011 11 24, 20:12 |
|
|
|
|
| Taigi ką manote apie išmatuotą rezultatą? Parinktą konfigūraciją? Jei vis tik yra kokių nors itin didelių potencialių bėdų, gal ryt dar pataisytume. |
|
|
|
|
|
|
 |
Google paieška forume |
|
|
 |
Naujos temos forume |
|
 |
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps,
FS25 Trucks |
 |
ETS2 Mods
ETS2 Trucks,
ETS2 Bus,
Euro Truck Simulator 2 Mods
|
 |
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods,
FS22 Maps,
FS25 Mods |
 |
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija |
 |
FS25 Mods
FS25 Maps,
FS25 Cheats,
FS25 Install Mods |
 |
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps |
 |
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods,
ATS Trucks,
ATS Maps |
 |
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods,
WOT Mods,
Assetto Corsa Rally Mods |
 |
GTA 6 Wiki
GTA 6 Map,
GTA 6 Vehicles,
GTA 6 Character |
|

|
 |