 |

|
|
Elektronika.lt portalo forumas
Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo.
Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.
Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius,
kurie nesilaiko forumo taisyklių.
Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.
Dabar yra 2026 06 28, 17:49. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
|
|
|
 |
Forumas » Akustika » Pasyviniai krosoveriai trijuostei sistemai
|
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
|
|
|
 |
Pasyviniai krosoveriai trijuostei sistemai |
Parašytas: 2011 09 05, 21:01 |
|
|
|
|
| GSP, gal galėtumėte plačiau apie paties taikomą trijuostės sistemos projektavimo/derinimo metodiką? Kiek mačiau jūsų puslapyje, yra neblogai atrodančių rezultatų. |
|
|
|
|
|
 |
 |
Pasyviniai krosoveriai trijuostei sistemai |
Parašytas: 2011 09 05, 22:30 |
|
|
|
|
| trijuosciu vengiu... Kolkas vienintele rimtesne trijuoste tai Classic 100, ir kas labai nustebino kad visai pavyko, kas klause tai labai patiko, buvo, zinoma vienas kitas kuriem ir nepatiko. Kaip ir minejau pirmieji derinimai vyko softe, poto jei neklystu apie tris savaites sedejau prie krosu su mikrofonu, o galutiniam variante dar siek tiek teko pakeisti. Visas darbas buvo su softu sugaudyti taskus daug maz, poto su mikrofonu ir ausimis suvesti iki optimaliausio skambesio. Vargo tikrai buvo, filtrai gavosi ganetinai sudetingi, na bet groja ir lyg labai neblogai groja. Tiesa, dvijuostes PS130, pastacius salia siu trijuosciu, kazkiek daugiau simpatiju pelno, del universalesnio garso. Nors antra vertus metala su popierium ir silku lyginti irgi nelabai galima. |
|
|
|
|
|
 |
 |
Pasyviniai krosoveriai trijuostei sistemai |
Parašytas: 2011 09 05, 23:39 |
|
|
|
|
| assembled rašo: |
| gnt, ar man taip tik atrodo ar jūs iš manęs elementariai šaipotės? |
atrodo
smailiku daug, nes man tiesiog puiki nuotaika - atostogos
bandziau tave itikint, kad neverta lipt ant greblio, nepavyko, good luck  |
|
|
|
|
|
 |
Pasyviniai krosoveriai trijuostei sistemai |
Parašytas: 2011 09 05, 23:46 |
|
|
|
|
Gerai, vadinasi siutas ima be reikalo
Grėbliai grėbliais ale yra gi ir tokių sistemų, turi jos privalumų, turi ir trūkumų, kaip ir viskas po saule. Jei būtų dvijuostė sistema pati pačiausia, niekas gi kitokių ir nedarytų. Bet daro. |
|
|
|
|
|
 |
 |
Pasyviniai krosoveriai trijuostei sistemai |
Parašytas: 2011 09 06, 19:56 |
|
|
|
|
assembled rašo:....jei būtų dvijuostė sistema pati pačiausia,niekas gi kitokių ir nedarytų.Bet daro.
---------------------------------------------------------------------------------
Jūs labai esate tikslus,sakyčiau.Galiu nujausti,kad jūs nesate tikras kolonėlių gamintojas ir todėl taip mastote.Tiesa,galiu pasakyti,kad jūs mastote teisingai sakydamas,kad dvijuostės kolonėlės yra pačiausios - tik aš pridursiu,kad pačiausios jos yra muzikos garso prasme....( juk to mums ir reikia)
Žiurint iš techninės pusės - jos pakankamai nesudėtingos ir "pateikia" mums beveik aukščiausios kokybės garsą muzikos garso prasme...
Rodos kaip ir būtų visiems aišku.Dėja ne visi gamintojai taip masto ir tam yra svari priežastis...
Gamintojui,kad gerai jos groja muzikinius kūrinius,to nepakanka.Jiems reikia,kad jos dar ir kainuotų nemažai.Dėja iš dvijuoščių nelabai čia gali ką "priplėšti".
Todėl labiau "išsprusę " gamintojai-verslininkai greitai sugalvojo gerą išeitį - gaminti kolonėles trijų juostų ir net keturių.Kaina didesnė ir pelnas didesnis....
Bet yra ir tokių gamintojų,kuriems į galvą atėjo "gudri įdėja" - kadangi kolonėlių priekinėje panelėje jau nebeliko vietos garsiakalbiams,tai jie sugalvojo dar du dinamikus ( aukštų ir vidutinių dažnių)patalpinti kolonėlių užpakalinėje panelėje....
Už tokią kolonėlių versiją pirkėjas jau turi pakloti 21000lt...." Triangle Stratus Volante".....
Tai tiek įdomesnių gamintojų "įdėjų" gaminant AS |
|
_________________ Gaminys gerai pagamintas. Jei galima geriau pagaminti, vadinasi, jis nebuvo gerai pagamintas. *W.* |
|
|
|
 |
 |
Pasyviniai krosoveriai trijuostei sistemai |
Parašytas: 2011 09 06, 21:43 |
|
|
|
|
Na aš matau tik du variantus šioje situacijoje:
-niekas iš forumiečių gerai nėra įsisavinęs trijuosčių sistemų su pasyviniais filtrais
-niekas iš forumiečių, įsisavinusių trijuostes sistemas su pasyviniais filtrais nenori nieko pasakoti ir išduoti turimo know-how
Įtariu, kad antras variantas... |
|
|
|
|
|
 |
Pasyviniai krosoveriai trijuostei sistemai |
Parašytas: 2011 09 06, 23:29 |
|
|
|
|
Kas dėl juostų skaičiaus, tai parodykite jūs man dvijuostę sistemą, kuri perdengia visą girdimą diapazoną (tarkim 20..20 kHz) nenaudojant kosminių technologijų. Ta pati jau minėta NIDA tai pasiekia su stebūklingu žemadažniu ir dar stebūklingesniu aukštadažniu, kuris, beje, jau nuo 6kHz turi -6dB/okt*.
Įterpus trečią juostą, kiekvienam draiveriui tektų tik po ~3-4 oktavas. Keturjuostei sistemai jau tik po 2-3 oktavas.
*Žr. http://nida-audio.com/components/loudspeakers/specifications/ -> frequency response. |
|
|
|
|
|
 |
 |
Pasyviniai krosoveriai trijuostei sistemai |
Parašytas: 2011 09 06, 23:56 |
|
|
|
|
assemled manau kad cia esminiu paslapciu jokiu nera, paprasciausiai jei darai kazkokia sistema PRIVALAI tureti daznumine matavimo iranga, nes is ten gali isgauti tuos pacius grafikus, GSP minetus distortion'us, waterfalus ir kt., kaip ten distortion'us ismatuoti labai nesidomejau, gal pats GSP turi ka papasakot, gal tamstai teko dirbti su ARTA programa ? ir gal kas zinot kaip ten reikia vertinti waterfal'a (mazdaug itariu bet noreciau isgirsti kitu nuomone) nes jis irgi gan svarbus rodiklis..
Tarpkitko, kiek teko daryti filtrus, kartais juo didesnes eiles filtra darai, tuo tikslesni rezultatai, bet kartais tikrai nebutina to daryti! vel gi priklausomai nuo garsiakalbiu charakteristiku, faziu ir t.t.
Ir kodel cia tas nida projektas pasidare lyg kazkoks etalonas? |
|
_________________ 24 Million seconds. |
|
|
|
 |
 |
Pasyviniai krosoveriai trijuostei sistemai |
Parašytas: 2011 09 20, 12:54 |
|
|
|
|
| assembled rašo: |
Kas dėl juostų skaičiaus, tai parodykite jūs man dvijuostę sistemą, kuri perdengia visą girdimą diapazoną (tarkim 20..20 kHz) nenaudojant kosminių technologijų. Ta pati jau minėta NIDA tai pasiekia su stebūklingu žemadažniu ir dar stebūklingesniu aukštadažniu, kuris, beje, jau nuo 6kHz turi -6dB/okt*.
Įterpus trečią juostą, kiekvienam draiveriui tektų tik po ~3-4 oktavas. Keturjuostei sistemai jau tik po 2-3 oktavas.
*Žr. http://nida-audio.com/components/loudspeakers/specifications/ -> frequency response. |
Malonu žinoti, kad www.nida-audio.com per 2 mėnesius aplankė 1358 Lietuvos lankytojai, iš kurių 71,89 % yra nauji lankytojai (Google analytics duomenys). Tikriausiai forumo dalyviams bus įdomu žinoti atsakymą į aukščiau pateiktą ASSEMBLED pastebėjimą.
Ruporinės sistemos pasižymi tokia jautrumo ir dinaminio diapazono atsarga, kad nesunkiai galima pakoreguoti dažnuminę ch-ką AD srityje. Tokie koregavimai yra plačiai naudojami įgarsinimo sistemose, tačiau MSAS (Muzikos signalo atkūrimo sistemose) reikalavimai kažkiek skiriasi. Apie tai, kad paskutiniosios oktavos (10 - 20 kHz) diapazonas garso atkūrimo sistemose neprivalo būti absoliučiai tolygus, jau parašyta rubrikoje "Akustikos inžinerija" - rekomenduoju perskaityti http://forum.elektronika.lt/viewtopic.php?t=67357&postdays=0&postorder=asc&start=135, Česlovas, 2011 09 08, 11:39.
Sistemoje NIDA panaudotas 1" kompresinis draiveris su gryno berilio difuzoriumi TAD-2002. Jo tolygus atkūrimas siekia 22 kHz, o pilnas atkūrimas viršija 40kHz. Reikiamas dažnuminės ch-kos formavimas aukščiausiųjų dažnių atkūrime atliktas ruporu AXIHORN ir jame esančiu spec. porolono įdėklu. Bendra NIDA sistemos dažnuminė itin tolygi, nes kiekvienas garsiakalbis lengvai perdengia 5 oktavas.
Kalbant apie ASSEMBLED abejones dėl atkūrimo AD srityje, galima pasakyti, kad netgi didieji 2" TAD draiveriai su berilio difuzoriais TD-4001 yra plačiai naudojami tolimojo lauko (pagrindiniuose) įrašų studijų monitoriuose ir atkuria visą diapazoną be jokių papildomų super-draiverių (žiūr. TAD-2401 ir 2402, KINOSHITA...).
Jau užbaigtas konstruoti patobulintos konstrukcijos aukštųjų dažnių modulis AXIHORN CP5TB, kurio nuotraukas greit pristatysime galerijoje http://nida-audio.com/lt/gallery/ Akustine prasme naujoji posistemė analogiška.
Česlovas Paplauskas, CTO "CP Audio Projects" |
|
_________________ Parašas ne reklamai! |
|
|
|
 |
 |
Pasyviniai krosoveriai trijuostei sistemai |
Parašytas: 2011 11 22, 00:50 |
|
|
|
|
Ok, priėjome su kolega prie trijuostės sistemos kursinio dėl kurio ir sukūriau šią temą. Didžiąją dalį informacijos sukroviau čia. Viskas išskyrus vidurių filtrą veikia kaip ir gerai, reikės tik kiek paderinti. Jei kas turite kokių patarimų, prašau nesikuklinti ir reikštis
Klausėme ir kaip groja. Atitempus į vietą tą 2kHz duobę visai neblogas rezultatas. Na gal neblogas todėl, kad ausys nepatyrę  |
|
|
|
|
|
 |
 |
Pasyviniai krosoveriai trijuostei sistemai |
Parašytas: 2011 11 22, 10:28 |
|
|
|
|
pirma kart matau kad modeliavimo ir matavimo rezultatai taip ziauriai skirtusi... Kai isikraunu i LEAP'a "zalius" duomenis ir teoriskai paskaiciuoju, poto surinkes realu filtriuka pamatuoju grafikai buna faktiskai identiski.
Arba jus kazka surinkinedami filtra pripainiojot arba kazka skaiciuodami matuodami neivertinot. Gal vielos riciu plauko storumo ir varzos dideles> Konderiai tikrai veikiantys su nurodytais nominalais? O garsiakalbiu impedanco kreives kaip matavot? Tikrai geros impedanco kreives? Aprasyk viska issamiau arba numesk kurnors kursini worda.
Ir seip keistai matuojasi is kur pvz atsiranda 2db gainas bendram grafike ties 70-80hz. Ar tenm koks vd uzkabina tuos daznius>?
EDIT : ir ikalk koki 1/3 vienodinima, pradzioj bus lengviau dirbti paskui kai rankiosi blusas galesi nors ir 1/48 ideti  |
|
|
|
|
|
 |
 |
Pasyviniai krosoveriai trijuostei sistemai |
Parašytas: 2011 11 22, 11:51 |
|
|
|
|
Ten, kur sumodeliuota su realiais nominalais, schemoje yra ir ričių varžos. Nominalai nurašyti nuo detalių. Ričių tolerancijos nežinau, kondikai visi 10%. Esu tikras, kad VD filtre yra klaida arba brokuota detalė, tiesiog dabar reikia palaukti eilės kol vėl prieisim pasimatuoti kas ten kur. Reikės pamatuoti ir filtrų perdavimo ch-kas kai šie apkrauti garsiakalbiais.
Iš kur tas pikas ŽD srity man nelabai aišku. VD ten tikrai nieko neveikia. Gali būti (ir aš beveik tikras kad taip ir buvo), kad visą sistemą ir ŽD garsiakalbį atskirai pamatavome su skirtingais fazikais Kadangi ŽD srity matavimas nėra tikslus ir aš nieko negaliu ten padaryti tai į tai dėmesio net nekreipiau, bet ačiū už pastabą - kitą kartą matuodami būsime atidesni.
Impedansas matuotas jungiant nuosekliai su 1k varža ir kompensuojant stiprintuvą permatuojant su 3,3R varža. Dėl impedanso matavimo aš visiškai ramus - rezultatai korektiški.
O kokia nuomonė apie pačią fitro topologiją? Gal rekomenduotum ką pridėti ar atimti?
Kaip matlab'e ar PSPICE realizuoti tą 1/3 oktavos užlaižymą? |
|
|
|
|
|
 |
 |
Pasyviniai krosoveriai trijuostei sistemai |
Parašytas: 2011 11 22, 12:31 |
|
|
|
|
jo pasitikrinkit detales kazkas tikrai netaip cia.
Zd sriti matavimai buna netikslus bet amplitudes islieka vienodos jei mikrofono ir koloneliu nejudini. Irgi ziurekit kas ten , nors realiai tai galima ir praleisti bet destytuvas itariu uzklaus kodel taip yra. Tai kaip konkreciai matuoji impedanca su 1kOm varza? Itampos grafika ir poto sroves grafika ir isskaiciuoji? Kaip suprasti poto kompensuoji stiprintuva su 3.3 om? Varza kartais ne vieline? Jei vieline ji netinka prie aukstesniu dazniu.
filtras kaip filtras, ekonominant galejai R4 "ikisti" i rite L8 sutaupytum kelis centus kas ten per R10 100megaomu? Tai kaip suprantu vis gi vd garsiukui pirmos eiles apkarpymai o ne antros? Ir nafik tu korekciju tiek? Ju nereikia kaisioti kaip taisykles, jas reikia naudoti tada kada ju reikia, ir kartais geriau sudeti didesnius nominalus bet be korekciju. Pvz aukstadaznio rezonansini pika lyginti kaip ir neapsimoka. Vistiek nepatartina leisti AD arti rezonanso, o tu naudoji net ketvirtos eiles filtra reiskia bet kokiu atveju rezonanso nekabinsi jei susiprojektuosi normaliai. Nematau ad induktyvumo ar impedanco kreives bet aukstadazniui varza del induktyvumo sukyla max 1om (nebent kazkoks idomus AD) ir auksciausioje srityje neveikia jokie filtrai kam ten lyginti ta impedanca? Vat ZD impedanco kilima del induktyvumo verta lyginti (ir tai galima apsieiti be lyginimo).
Toliau man labai idomus skyrimo dazniai. Tinklelis dazniu kazkok kreivas bet bandysiu speti kad zd kirstas ties ~180Hz, vd apatine riba ties~700Hz, virsutine ties ~ 2200Hz, aukstadaznis apie 6500?? Tokias isvadas darau mazdaug pagal modeliavimo grafika. Kodel tokie dideli tarpai? Savaime suprantama kad daznuminej bus duobes.
kaip ant tos programos uzdeti vienodinima nezinau Geriausia butu parsipusti Holm impulse ar bent jau REW v5 butu kiek lengviau dirbti
jei gali sakau sukrauk kiek imanoma daugiau duomenu apie garsiukus ir ju parametrus (kreives, impedancai). Pameginsiu pamodeliuoti |
|
|
|
|
|
 |
 |
Pasyviniai krosoveriai trijuostei sistemai |
Parašytas: 2011 11 22, 13:23 |
|
|
|
|
| taip, tai gal pradekit nuo visiems zinomu programu naudojimo, nes pastaroji fix znajet ka ten rodo (arba uzdetas sulyginimas 1/24), noreciau prideti kad ir ARTA programa. O koki mikrafa patys naudojat daznuminei matuot??? Ir teisingai pastebeta, kam tu filtre sulyginimu tiek?? |
|
_________________ 24 Million seconds. |
|
|
|
 |
 |
Pasyviniai krosoveriai trijuostei sistemai |
Parašytas: 2011 11 22, 13:56 |
|
|
|
|
| Ambient rašo: |
| taip, tai gal pradekit nuo visiems zinomu programu naudojimo, nes pastaroji fix znajet ka ten rodo, noreciau prideti kad ir ARTA programa. O koki mikrafa patys naudojat daznuminei matuot??? Ir teisingai pastebeta, kam tu filtre sulyginimu tiek?? |
Naudoju OrCad ir MALTAB paketus. Manau galiu drąsiai teigti, jog žinomesnių nelabai yra Tik tiek, kad ir vienas ir kitas yra kombainai, o ne grynai akustikai skirti daiktai.
Matavimai atlikti akustinėje kameroje (be aido virš 100Hz) su B&K matavimo sistema.
Kas dėl korekcijos tai geros pastabos, išmesiu. Aukštadažnio rezonansas ties 1kHz, o sukirtimas ties 2kHz ir nekoregavus išlenda. VD rezonansas ties 100Hz.
Sudėjau abi lab. darbo ataskaitas su visais duomeninimis.
Fazės nekompensuotos antrame darbe, bet matosi kur išsiskiria.
Sukirtimą taikėme į 300Hz ir 2kHz.
Tokie filtrai gavosi optimizavus ir sudėjus realius komponentus:
Edit: pašalinus rezonanso korekcijas:
VD pikas ties 100Hz 0,1dB aukščiau nei pagrindinis pikas. |
|
|
|
|
|
 |
|
 |
Google paieška forume |
|
|
 |
Naujos temos forume |
|
 |
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps,
FS25 Trucks |
 |
ETS2 Mods
ETS2 Trucks,
ETS2 Bus,
Euro Truck Simulator 2 Mods
|
 |
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods,
FS22 Maps,
FS25 Mods |
 |
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija |
 |
FS25 Mods
FS25 Maps,
FS25 Cheats,
FS25 Install Mods |
 |
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps |
 |
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods,
ATS Trucks,
ATS Maps |
 |
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods,
WOT Mods,
Assetto Corsa Rally Mods |
 |
GTA 6 Wiki
GTA 6 Map,
GTA 6 Vehicles,
GTA 6 Character |
|

|
 |