 |

|
|
Elektronika.lt portalo forumas
Jūs esate neprisijungęs lankytojas. Norint dalyvauti diskusijose, būtina užsiregistruoti ir prisijungti prie forumo.
Prisijungę galėsite kurti naujas temas, atsakyti į kitų užduotus klausimus, balsuoti forumo apklausose.
Administracija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus bei dalyvius,
kurie nesilaiko forumo taisyklių.
Pastebėjus nusižengimus, prašome pranešti.
Dabar yra 2026 06 25, 01:30. Visos datos yra GMT + 2 valandos.
|
|
|
 |
Forumas » Akustika » Kolonėlės korpuso formos keitimas
|
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume
|
|
|
Puslapis 1 iš 2 Pereiti prie 1, 2 Toliau |
|
 |
 |
 |
Kolonėlės korpuso formos keitimas |
Parašytas: 2026 05 17, 12:00 |
|
|
|
|
Pasikeitus kambario interjerui, panašu, kad teks keisti galines namų kino kolonėles.
Buvo naudojamos kažkokios dvijuostės DIY (ne mano), grindinės, fazoinvertorinės. Poreikius tenkino visu 100%. Panašu, kad joms vietos gali nebelikti.
Parduot turimas ir įsigyti kitas - nebūtų paprastas, pasigaminti kitas - gautųsi ganėtinai nepigiai.
Optimaliausias (poreikių/kainos atžvilgiu) variantas būtų perdaryti dėžes tiems patiems garsiakalbiams.
Bet jei nebūtų keleto "BET" - šios temos nebūtų
Pirmas "BET": ar reiktų modifikuoti filtrus keičiant kolonėlių formą, tūrį ar kitus "mechaninius" dalykus? Mano žalumas akustikoje sako, kad ne, nes kiek nanudojau skaičiuoklių ar formulių, tai skaičiuojant filtrą dviejų garsiakalbių suvedimui korpuso parametrų niekur nereikėjo. Kiek susidariau nuomonę, tai korpuso parametrai svarbūs tik ŽD apačiai.
Kitas "BET": turimų kolonėlių mid-bas garsiakalbis 19cm. Mintis sukasi pagaminti naujus korpusus telpančius po sofa, kur aukštis deja tik 15cm. Mid-basas turėtų groti į grindis, o tvyteris į šoną arba taip pat į grindis. Toks dizainas būtų optimalus pagal kolonėlių įkomponavimą kambaryje. Bet neramina garsiakalbių akustinių centrų išsidėstymas ir galimas band-pass susidarymas (tarp mid-bas garsiakalbio ir grindų), kuris nupjaus aukštus dažnius.
Laukiu komentarų, nuomonių |
|
_________________ I GAVE UP DRINKING, SMOKING AND SEX!
it was the worse 15 minutes of my life! |
|
|
|
 |
 |
Re: Kolonėlės korpuso formos keitimas |
Parašytas: 2026 05 18, 11:33 |
|
|
|
|
| Chulio rašo: |
Pasikeitus kambario interjerui, panašu, kad teks keisti galines namų kino kolonėles.
Buvo naudojamos kažkokios dvijuostės DIY (ne mano), grindinės, fazoinvertorinės. Poreikius tenkino visu 100%. Panašu, kad joms vietos gali nebelikti.
Parduot turimas ir įsigyti kitas - nebūtų paprastas, pasigaminti kitas - gautųsi ganėtinai nepigiai.
Optimaliausias (poreikių/kainos atžvilgiu) variantas būtų perdaryti dėžes tiems patiems garsiakalbiams.
Bet jei nebūtų keleto "BET" - šios temos nebūtų
Pirmas "BET": ar reiktų modifikuoti filtrus keičiant kolonėlių formą, tūrį ar kitus "mechaninius" dalykus? Mano žalumas akustikoje sako, kad ne, nes kiek nanudojau skaičiuoklių ar formulių, tai skaičiuojant filtrą dviejų garsiakalbių suvedimui korpuso parametrų niekur nereikėjo. Kiek susidariau nuomonę, tai korpuso parametrai svarbūs tik ŽD apačiai.
Kitas "BET": turimų kolonėlių mid-bas garsiakalbis 19cm. Mintis sukasi pagaminti naujus korpusus telpančius po sofa, kur aukštis deja tik 15cm. Mid-basas turėtų groti į grindis, o tvyteris į šoną arba taip pat į grindis. Toks dizainas būtų optimalus pagal kolonėlių įkomponavimą kambaryje. Bet neramina garsiakalbių akustinių centrų išsidėstymas ir galimas band-pass susidarymas (tarp mid-bas garsiakalbio ir grindų), kuris nupjaus aukštus dažnius.
Laukiu komentarų, nuomonių |
Turiai filtrams nesvarbu.
Subui turis labai svarbus bei vazoinvertoriaus forma (turis).
Subas is esmes gali buti betkur, bet tweeteriai ir vidutiniai dazniai turi buti ausu lygyje ir is atitinkamos puses (priekis), nes butent is ju ir girdima garso kryptis, is subo garso kryptis nejauciama.
Tai reiskia kad suba galima deti is esmes betkur, vidutiniai ir auksti dazniai tik is priekio ausu lygyje, jeigu snekam apie stereo. |
|
|
|
|
|
 |
 |
Re: Kolonėlės korpuso formos keitimas |
Parašytas: 2026 05 18, 11:58 |
|
|
|
|
dėkoju už ats, bet
| Ibanez rašo: |
.....................
Subas is esmes gali buti betkur, ..................... |
tikrai NE
Jei netikite, pastatykite subą "bet kur" ir jam grojant (bumpsint) pasivaikščiokite po kambarį, butą (namą)... |
|
_________________ I GAVE UP DRINKING, SMOKING AND SEX!
it was the worse 15 minutes of my life! |
|
|
|
 |
 |
Re: Kolonėlės korpuso formos keitimas |
Parašytas: 2026 05 18, 14:58 |
|
|
|
|
| Chulio rašo: |
dėkoju už ats, bet
| Ibanez rašo: |
.....................
Subas is esmes gali buti betkur, ..................... |
tikrai NE
Jei netikite, pastatykite subą "bet kur" ir jam grojant (bumpsint) pasivaikščiokite po kambarį, butą (namą)... |
Butent kad parasiau is esmes betkur, o tas pavaiksciojimas jau patalpos problema o ne subo. Uzuolaidos atitrauktos bus vienaip, uztrauktos bus kitaip, vienam kampe baubs, kitame kampe gros. Taip kad is esmes betkur kur patinka, o ne butent tam tikroje vietoje, skirtinkai nei viduriniai ir auksti dazniai. |
|
|
|
|
|
 |
 |
Re: Kolonėlės korpuso formos keitimas |
Parašytas: 2026 05 18, 15:46 |
|
|
|
|
| Ibanez rašo: |
| ................. Taip kad is esmes betkur kur patinka, o ne butent tam tikroje vietoje, ........................... |
kažkada kažkur skaičiau įdomią subo vietos suradimo versiją. Esmė tokia, kad padėti subą klausymosi vietoje ir vaikštant (šliaužiojant) po kambarį surasti vietą kur geriausiai groja. Paskui banaliai susikeisti vietomis
P.S. nebekrypstam nuo temos  |
|
_________________ I GAVE UP DRINKING, SMOKING AND SEX!
it was the worse 15 minutes of my life! |
|
|
|
 |
 |
Re: Kolonėlės korpuso formos keitimas |
Parašytas: 2026 05 18, 21:53 |
|
|
|
|
| Chulio rašo: |
Kitas "BET": turimų kolonėlių mid-bas garsiakalbis 19cm. Mintis sukasi pagaminti naujus korpusus telpančius po sofa, kur aukštis deja tik 15cm. Mid-basas turėtų groti į grindis, o tvyteris į šoną arba taip pat į grindis. Toks dizainas būtų optimalus pagal kolonėlių įkomponavimą kambaryje. Bet neramina garsiakalbių akustinių centrų išsidėstymas ir galimas band-pass susidarymas (tarp mid-bas garsiakalbio ir grindų), kuris nupjaus aukštus dažnius.
|
aš čia matau tik du variantus:
1 - perki mažesnius wooferius ir darai naujas kolonėles
2 - nieko neperki ir darai naujas ( 5cm aukštesnes ) kojas sofai  |
|
|
|
|
|
 |
 |
Re: Kolonėlės korpuso formos keitimas |
Parašytas: 2026 05 19, 11:50 |
|
|
|
|
| Chulio rašo: |
| Ibanez rašo: |
| ................. Taip kad is esmes betkur kur patinka, o ne butent tam tikroje vietoje, ........................... |
kažkada kažkur skaičiau įdomią subo vietos suradimo versiją. Esmė tokia, kad padėti subą klausymosi vietoje ir vaikštant (šliaužiojant) po kambarį surasti vietą kur geriausiai groja. Paskui banaliai susikeisti vietomis
P.S. nebekrypstam nuo temos  |
Man sita metoda pasakojo vienas renginiu igarsintojas, tik problema, kad dazniausiai ta vieta kur butu subas yra vidury patalpos . |
|
|
|
|
|
 |
 |
Kolonėlės korpuso formos keitimas |
Parašytas: 2026 05 19, 14:49 |
|
|
|
|
O kaip manote, iš esmės labai blogai kolonėlės apačioje (po sofa)? garsas sklistų į šonus. Aišku čia ne pagrindinės, o galinės NK sistemoje.
Gal kam nors teko matyti/girdėti tokį keistą išdėstymą?
Vienas iš svarstomų variantų - šiek tiek atitraukti sofą nuo sienos ir padaryti kažkokį kanalą, kuriuo garsas eitų iš už nugaros (kolonėlės po sofa). Ar realus toks variantas? Ta prasme ar įmanoma "prakišti" visą dažnių diapazoną pro kažkokį kanalą, nepagaminant ruporo ir bandpass'o? |
|
_________________ I GAVE UP DRINKING, SMOKING AND SEX!
it was the worse 15 minutes of my life! |
|
|
|
 |
 |
Kolonėlės korpuso formos keitimas |
Parašytas: 2026 05 19, 15:04 |
|
|
|
|
| Chulio rašo: |
O kaip manote, iš esmės labai blogai kolonėlės apačioje (po sofa)? garsas sklistų į šonus. Aišku čia ne pagrindinės, o galinės NK sistemoje.
Gal kam nors teko matyti/girdėti tokį keistą išdėstymą?
Vienas iš svarstomų variantų - šiek tiek atitraukti sofą nuo sienos ir padaryti kažkokį kanalą, kuriuo garsas eitų iš už nugaros (kolonėlės po sofa). Ar realus toks variantas? Ta prasme ar įmanoma "prakišti" visą dažnių diapazoną pro kažkokį kanalą, nepagaminant ruporo ir bandpass'o? |
Gal tiesiog isigyk ausines  |
|
|
|
|
|
 |
 |
Kolonėlės korpuso formos keitimas |
Parašytas: 2026 05 19, 15:54 |
|
|
|
|
| Chulio rašo: |
O kaip manote, iš esmės labai blogai kolonėlės apačioje (po sofa)? garsas sklistų į šonus. Aišku čia ne pagrindinės, o galinės NK sistemoje.
Gal kam nors teko matyti/girdėti tokį keistą išdėstymą?
Vienas iš svarstomų variantų - šiek tiek atitraukti sofą nuo sienos ir padaryti kažkokį kanalą, kuriuo garsas eitų iš už nugaros (kolonėlės po sofa). Ar realus toks variantas? Ta prasme ar įmanoma "prakišti" visą dažnių diapazoną pro kažkokį kanalą, nepagaminant ruporo ir bandpass'o? |
Manau prisijungus su garsu prie rekuperatoriaus sistemos garsas sklistu po visas patalpas ir galetumete juskomis valdyti garsa.
Jeigu jau nuo senatves bugneliai sustadeja tai daznumai neturi reiksmes. |
|
|
|
|
|
 |
 |
Kolonėlės korpuso formos keitimas |
Parašytas: 2026 05 19, 16:02 |
|
|
|
|
| Ibanez rašo: |
| Chulio rašo: |
O kaip manote, iš esmės labai blogai kolonėlės apačioje (po sofa)? garsas sklistų į šonus. Aišku čia ne pagrindinės, o galinės NK sistemoje.
Gal kam nors teko matyti/girdėti tokį keistą išdėstymą?
Vienas iš svarstomų variantų - šiek tiek atitraukti sofą nuo sienos ir padaryti kažkokį kanalą, kuriuo garsas eitų iš už nugaros (kolonėlės po sofa). Ar realus toks variantas? Ta prasme ar įmanoma "prakišti" visą dažnių diapazoną pro kažkokį kanalą, nepagaminant ruporo ir bandpass'o? |
Gal tiesiog isigyk ausines  |
O jei filmą žiūri 5 asmenys?
P.S. pilstytojai iš tuščio į kiaurą, jei neturite ką atsakyti normalaus - malonėkite apeiti temą. Ačiū. |
|
_________________ I GAVE UP DRINKING, SMOKING AND SEX!
it was the worse 15 minutes of my life! |
|
|
|
 |
 |
Kolonėlės korpuso formos keitimas |
Parašytas: 2026 05 19, 17:18 |
|
|
|
|
| Chulio rašo: |
| Ibanez rašo: |
| Chulio rašo: |
O kaip manote, iš esmės labai blogai kolonėlės apačioje (po sofa)? garsas sklistų į šonus. Aišku čia ne pagrindinės, o galinės NK sistemoje.
Gal kam nors teko matyti/girdėti tokį keistą išdėstymą?
Vienas iš svarstomų variantų - šiek tiek atitraukti sofą nuo sienos ir padaryti kažkokį kanalą, kuriuo garsas eitų iš už nugaros (kolonėlės po sofa). Ar realus toks variantas? Ta prasme ar įmanoma "prakišti" visą dažnių diapazoną pro kažkokį kanalą, nepagaminant ruporo ir bandpass'o? |
Gal tiesiog isigyk ausines  |
O jei filmą žiūri 5 asmenys?
P.S. pilstytojai iš tuščio į kiaurą, jei neturite ką atsakyti normalaus - malonėkite apeiti temą. Ačiū. |
Jau aptartos aiskio gaires: auksti ir viduriai priekyje, o zemi kur patinka, jeigu nera vietos- dedi sound bar po TV, o jeigu ir tam nera vietos ausines- kiek ziurovu tiek ausiniu, prijungimo sprendimu yra ivairiausiu.
Ideja kisti po baldais suba gausis "Tactile Transducer"- vibruos sofa, dazniau naudojamas simriguose, kaikurie ir namu kine. |
|
|
|
|
|
 |
 |
Kolonėlės korpuso formos keitimas |
Parašytas: 2026 05 19, 18:18 |
|
|
|
|
| Ibanez rašo: |
......................
Ideja kisti po baldais suba gausis "Tactile Transducer"- vibruos sofa, dazniau naudojamas simriguose, kaikurie ir namu kine. |
Kai kam būtų naudinga paskaityti pirmą temos postą - apie subą nei pusė žodžio
Apie subą nuklaidinote Jūs
Tema apie GALINES KOLONĖLES namų kino sistemoje.
P.S. kažkiek pasižaidžiau. Klausiau muziką ir 20-20kHz testuką. Turimas kolonėles paguldžiau iš sofos šonų ant nugarų, paskui ant šonų. Efektas geresnis kai kolonėlės ant šonų.
Paskui paguldytas ant nugaros kolonėles užkišau už sofos (klausytojui už nugaros) - dar geriau. Sekantis experimentas - vienai kolonėlei padariau garso kanalą iš storo kartono, uždėjau ir užsandarinau, kad garsas tik per kanalą praeitų. Klausant muzikos - kažkiek skiriasi atvira nuo kanalinės kolonėlės. Klausant 20-20kHz - kanalinė kolonėlė lygtais už'boost'ina viduriniuose dažniuose.
Pasikartosiu neskaitantiems: visi vertinimai atliekami atsižvelgiant į tai, kad čia yra galinės kolonėlės kino efektams  |
|
_________________ I GAVE UP DRINKING, SMOKING AND SEX!
it was the worse 15 minutes of my life! |
|
|
|
 |
 |
Kolonėlės korpuso formos keitimas |
Parašytas: 2026 05 19, 21:42 |
|
|
|
|
aisku, kad garsas juntamai pasikeis, bet kiek konkrečiai šituo atveju ir kiek tai bus juntama būtent galinių NK kolonėlių atveju ir ant kiek bus priimtina/nepriimtina tavo ausiai - vargu bau ar kas gali duoti atsakymą
teks eksperimentuot |
|
|
|
|
|
|
 |
Google paieška forume |
|
|
 |
Naujos temos forume |
|
 |
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps,
FS25 Trucks |
 |
ETS2 Mods
ETS2 Trucks,
ETS2 Bus,
Euro Truck Simulator 2 Mods
|
 |
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods,
FS22 Maps,
FS25 Mods |
 |
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija |
 |
FS25 Mods
FS25 Maps,
FS25 Cheats,
FS25 Install Mods |
 |
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps |
 |
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods,
ATS Trucks,
ATS Maps |
 |
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods,
WOT Mods,
Assetto Corsa Rally Mods |
|

|
 |